Igraće konzole

PS3 - Pitanja i odgovori

tap3ah uto 18.2.2020 19:26

Spojim ps3 na internet, kliknem na odem na PSN i kliknem na SING UP.

Izađe mi: 

System software update is required.

Go to Settings - System Update and perform the update.

 

Ne znam smijel li to. Strah me da šta ne zeznem.

 

Ako sam dobro skontao i našao trenutna verzija mi je: 4.82

antifriz13 uto 5.5.2020 23:00

Koliko je FPS na PS3 igrama, ovim malo vecim? GTA 4, GTA 5, The Last Of Us, nekako mi neprijatno za oci kad igram, kao da je fps oko 20 na igricama ili je to nesto do moje konzole?

Kad pustim ovo https://www.youtube.com/watch?v=zquClG3j9so u 480p gdje je 30fps video i pustim pocetak gdje snimau  30fps game, izgleda glatko i fino na oko naspram mog gta 5 naprimer. Gta 4 je malo bolji rezultat ali ako igram u 1080p gta IV onda je losiji nego gta 5 na 720p. Imam onaj hibridni fw sa kojim ubacujem igrice na hdd. Ima li neki nacin da ubacim neki mjerac FPS-a dok igram da vidim bas koliki je i da li postoji nacin da povecam fps? 

 

Stolnik ned 10.5.2020 11:08

Pozdrav,

 

kupio sam PS3 Fat, rastavio sam ga, zamijenio termalnu pastu, zatim ga Updateao na V4.86 te Jailbreakao. Sve radi odlično, jedino imam problem u nekim igrama s "kvadratima" po ekranu, primjetio sam da se pojavljuju samo u sijenama. Probao sam s drugim HDMI kablom, te drugim HDMI portom na TVu, al nema razlike. Pošto mi je ovo prvi PlayStation, nemam iskustva s njima, ali ne bih rekao da je to normalno, jel zna netko do čega bi moglo biti? 

nbdy32 ned 10.5.2020 19:57

Hmmmm ... igrao sam last of us,ne previše,ali nisam imao takvih problema ...

 

Probaj skinuti drugu verziju igre ... znači ako sad imaš eur,skini US ... pa probaj ... kak si uopće uspio uloviti to sa kvadratićima,ili to stoji dost dugo da uspiješ slikati ...

 

BCES01584-[The Last of Us] - evo moja verzija igre ...

 

Bitno je i od kuda skidaš,ako skidaš preko torrenta,poželjno je da je tracker provjeren ...

Stolnik ned 10.5.2020 23:37
nbdy32 kaže...

Hmmmm ... igrao sam last of us,ne previše,ali nisam imao takvih problema ...

 

Probaj skinuti drugu verziju igre ... znači ako sad imaš eur,skini US ... pa probaj ... kak si uopće uspio uloviti to sa kvadratićima,ili to stoji dost dugo da uspiješ slikati ...

 

BCES01584-[The Last of Us] - evo moja verzija igre ...

 

Bitno je i od kuda skidaš,ako skidaš preko torrenta,poželjno je da je tracker provjeren ...

 Tnx, budem probao skinuti pa javim. Sumnjao sam na artifakte, al u nekim igrama uopće nemam problema s time ( GTA V, GTA IV, Mafia II ), dok u The Last of Us, COD Modern Warfare 2 imam i btw COD je orginal igra na DVD-u, tako da ne može biti do piratizacije te samog Jailbreaka, jer i prije Jailbreaka, dok sam igrao orginal COD MW2 je bila ista stvar...na CODu su baš crni kvadrati ( vidi slike ), provjerio sam DVD da nebi bio izguljeni, al nije, normalne male sitne dračkice što je i očekivano za DVD star cca 10 godina.

 

Kvadratići stoje cijelo vrijeme, sve zavisi u kakvom sam okruženju, ako se okrenem recimo na neku drugu stranu odu, ako se opet okrenem di sam bio se pojave i stoje toliko dugo dok se ne pomaknem s likom.

 

PS3 je kupljen preko eBaya, kontaktirao sam prodavača i kaže da je on imao taj problem prije cca dvije godine, te je problem sam od sebe nestao.

Stolnik pon 11.5.2020 08:52
nbdy32 kaže...

Reci jesi li otvarao konzolu ???

 

Nebi bilo loše zamijeniti pastu,tremalne padove ...

 

Koji je model konzole,onaj CECH ...

 Otvorio sam konzolu, očistio od prašine i zamijenio termalnu pastu, ali problem je i dalje tu.

 

Model: CECHK04

Stolnik pon 11.5.2020 10:47
MGloc kaže...

Artefakti obicno znace da je graficki procesor pri kraju.

 Znam, sumnjao sam na artefakte, ali dok igram GTA V, GTA IV, Mafiu II, uopće nemam nikakvih problema, apsolutno ništa, a kod CODa i The Last of Us imam, stoga da je u CODu gore nego The Last of Us. GTA V je grafički zahtjevnija igra od CODa i prilikom igranja GTA nema nikakvih "artefakta", a prilikom igranja CODa ima. To mi nema baš smisla, tako da ne znam, jel GPU rikava ili je do nečeg drugog.

Stolnik pon 11.5.2020 15:50
nbdy32 kaže...

OK,nadam se da si i termalne padove zamijenio ???? :-)

 

Ajd za početak skini drugu verziju igre,pa da vidimo da li će biti onda problema ...

 

Znam da je ogromna,ali ...

 Zamijenio sam dva malena termalna pada pored CPU i GPU, a onaj veci nisam 

 

Skidam drugu pa javim...btw trenutna verzija igra je BCES01584

Budem skinuo pirata COD MW2, da vidim jel će biti isto crnih kvadrata na donjem dijelu ekrana.

Stolnik uto 12.5.2020 00:41

Skinuo sam COD MW2 i The Last of Us, stavio obe igre na USB i opet ista stvar. Nisam mogao naći drugu verziju The Last of Us nego sam skinuo istu, samo drugi torrent, al kako sam rekao, sve je isto. Kod CODa također sve identično. 

MGloc uto 12.5.2020 01:02

Preostaje ti jedino probat sa drugim Kabelom sto ide u tv , probat spojit na drugi TV i mozes probat na drugi HDD mozda ovaj nije ispravan ali ako sam dobro shvatio kazes da si probao sa usb-a zanemari zadnje.

Stolnik uto 12.5.2020 12:48
MGloc kaže...

Preostaje ti jedino probat sa drugim Kabelom sto ide u tv , probat spojit na drugi TV i mozes probat na drugi HDD mozda ovaj nije ispravan ali ako sam dobro shvatio kazes da si probao sa usb-a zanemari zadnje.

 Već sam probao s drugim HDMI kablom, drugim TV-om, čak sam probao i s monitorom od kompa, al nema razlike. Orginal COD MW2 je na DVD-u te imam navedene probleme ( DVD nije izguljen ), a sve ostale igre imam na USBu, pirat COD MW2 i isti su simptomi kao kod orginala, The Last of Us na USBu. GTA V je isto na USBu i prilikom igranja te igre apsolutno nikakvih problema...

Stolnik uto 12.5.2020 14:26
nbdy32 kaže...

Ajde probaj igricu staviti na hard od plejke ...

 

Možda te USB zeza,zbog veličie igre ...

 

Da li moraš racjepati igru da mi je stavio na USB ???

 

 Da, USB je 64GB u FAT32 formatu, igra mora biti "rascjepkana" zbog FAT32 limitiacija, odnosno da bi stala na USB u tom formatu.

Alkaline uto 12.5.2020 19:43

Probaj i Gran Turismo 6, uz TLOU to je jedna od zahtjevnih igara kojim ljudi testiraju ispravnost NEC/TOKIN kondenzatora.

 

Vidi da li se i tamo događa.

 

Pošto si već otvarao PS3 probaj fenom zagrijati (nikakvo pečenje, reball i budalaštine) kondenzatore jer im to na kratko vraća puni kapacitet pa vidi da li se problem ublažio.

Možda ti GPU ne dobiva dovoljno stabilan napon pa se problem ovako manifestira.

Stolnik sri 13.5.2020 17:31
Alkaline kaže...

Probaj i Gran Turismo 6, uz TLOU to je jedna od zahtjevnih igara kojim ljudi testiraju ispravnost NEC/TOKIN kondenzatora.

 

Vidi da li se i tamo događa.

 

Pošto si već otvarao PS3 probaj fenom zagrijati (nikakvo pečenje, reball i budalaštine) kondenzatore jer im to na kratko vraća puni kapacitet pa vidi da li se problem ublažio.

Možda ti GPU ne dobiva dovoljno stabilan napon pa se problem ovako manifestira.

Pokrenuo Gran Turismo 6 i isti problem kao kod TLOF, COD MW2.

Budem ga rastavio te probao zagrijat kondenzatore, pa javim kako će se ponašat nakon toga.

Stolnik sub 16.5.2020 12:08
Alkaline kaže...

Nisu kondenzatori na žalost... Ili je GPU ili VRAM što je teško zamjenjivo.

 Koliko će izdržati će izdržati...sve na slici sam platio 50€ + 5€ shipping, seller vratio 45€, tako da me u konačnici sve ispalo 10€, a to svakako vrijedi

nbdy32 pon 18.5.2020 10:34
Stolnik kaže...
Alkaline kaže...

Nisu kondenzatori na žalost... Ili je GPU ili VRAM što je teško zamjenjivo.

 Koliko će izdržati će izdržati...sve na slici sam platio 50€ + 5€ shipping, seller vratio 45€, tako da me u konačnici sve ispalo 10€, a to svakako vrijedi

 Ti si znači bidao s menom za tu plejku ... ajd dobro bar nije skupo ...