Igraće konzole

PS3 - Pitanja i odgovori

maperes pon 28.10.2019 10:49

Neznam bas dal bi se upustio u micanje odea, nebi volio skroz zeznuti ps3.

 

Staviti HFW je dobra opcija koliko sam razumio po netu, ali nisam siguran da ne zeznem ps3. Što bi mogao napraviti da zadržim ODE?

 

nbdy32 pon 28.10.2019 12:50

Nemaš šta više zeznuti,HFW je sada i služben za igre i sve ostalo da radi preko neta ...

 

ODE je bio hit prije 5-10 godina kad je izašao,a za 25xx,3xxx i 4xxx konzole koje nisu mogle raditi i primati crack igrice,pa se konvertiralo u ISO i tako to ...

 

Po meni nepotreban dio hardvera koji samo još više smeta hlađenju same konzole ...

 

No odabir je tvoj,konzola ti je ovak i onak bila otvarana,ali ako se ne varam ti možeš i na prekidaču isključiti taj ODE,pa staviti samo HFW ...

maperes pon 28.10.2019 14:52

bila je otvarana, ali to ja nisam radio i volio bi izbjegnuti jer sam vidio da ima lemljenja i svasta za staviti ode.

 

imam da nekakav prekidač iza, naći mogao bi samo to isključiti i instalirati HFW i multiMAN?

Trawis sri 6.11.2019 10:55
maperes kaže...

ako stavim HFW, ODE više nebi vjerovatno trebao uključivati kako sam shvatio po internetu...

 

da mi je ODE stalno na passtrought mode i koristiti HFW, valjda će to funkcionirati, probat ću

 Funkcionirat će bez problema, imao sam konzolu na koju je ugrađen ODE, naknadno sam ubacio HFW/HEN i sve radi super. A ODE ti više ni ne treba pa ga samo staviš u PT mode.

tap3ah čet 7.11.2019 01:33

Može li preporuka nekih stranica odakle da skidam igrice za čipovani ps3?

 

 

I kako, gdje, odakle se skine PES 2020 za čipovan playsation 3?

Može bilo kakav info na pp.

Jer vidim da se prodaju čipovani ps3 koji imaju u sebi pes 2020.

Hfala

davorka.kovacevic88 uto 10.12.2019 16:24

Pozdrav, planiram kupit PS3. Trebala bi dobit i igrice za PS2 i PS3. Mogu li se igre za PS2 igrati na PS3? Na što trebam paziti pri kupnji jer planiram kupiti poslovni i modificiranim? Čitala sam po forumu ali su dosta stare tame pa me zanima da li se nešto promijenilo i kakve su mi cijene?

Unaprijed hvala i lp

nbdy32 sri 11.12.2019 08:36
davorka.kovacevic88 kaže...

Pozdrav, planiram kupit PS3. Trebala bi dobit i igrice za PS2 i PS3. Mogu li se igre za PS2 igrati na PS3? Na što trebam paziti pri kupnji jer planiram kupiti poslovni i modificiranim? Čitala sam po forumu ali su dosta stare tame pa me zanima da li se nešto promijenilo i kakve su mi cijene?

Unaprijed hvala i lp

Poslovni ??? Kakav je to ????

 

PS2 možeš igrati,ako ISO filek staviš na hard,CD/DVD-eje ti nebude očitao ...

 

Danas možeš svaki PS3 krekat,pa tako da ....

 

Gledaj da ima 2 joya,160GB hard (barem), da je noviji (nije uvjet),cijena ...

 

A ima ih od 300-800 kn,ovisi kaj nude s njima ... 

Srednji pon 6.1.2020 20:02

Pozdrav,

 

prodajem PS3 sa instaliranim igrama. Zanima me kako kupac može igrati ako sam se ja do sada ulogiravao sa svojim acc? Kupac napravi svoj acc, ulogira se i može igrati sve igre?

Hvala na odgovoru.

 

Pozdrav

nbdy32 uto 7.1.2020 10:56

Nisam baš pretjerano siguran u to da se on samo ulogira sa svojim i igra tvoje igre ...

 

PS Store je dosta postrožio te gluposti,baš zato da nebi bilo pretjeranog kopiranja igrica ...

 

Al opet da se krekat,pa i igre sa PSN-a se daju skinuti,tako da ...

 

@srednji : Koji model,koliki hard ...

Srednji uto 7.1.2020 14:27

Uff, ne znam sad napamet koji model, to je onaj koji se prodavao u Iskonu prije godinu dana ja mislim....ja sam još dodao 500GB hard unutra.

Mogu pogledati sutra ujutro koji je model.

Kaj to onda znači da se te igre više ne mogu igrati ovak normalno? 

tap3ah čet 9.1.2020 21:33

Prvo pitanje - ima negdje ovdje na forumu fino objašnjeno upustvo kako pomoću WINSCP prebacivati igrice sa računara na PS3 . ne mogu ga sad nikako naći.

 

 

 

A drugo je problemćić - ako može pomoć?

 

PS3
Instaliran na njemu IRISMAN v4.82

Kada kliknem na IRISMAN izađe mi

Error Moving To:
/dev_hdd0/GAMES/NAZIV FOLDERA IGRICE exist


Šta god kliknem uđe u IRISMAN i sve je normala.
Kako ovo ukloniti.
Jesam ja zeznuo izbrisao sam preko računara taj folder na PS3 i od tada je krenulo.
Pokušao sam ponovo tu istu igru prebaciti pa normalno izbrisati preko PS ali opet izlazi ovo.

nbdy32 pet 10.1.2020 11:39
tap3ah kaže...

Prvo pitanje - ima negdje ovdje na forumu fino objašnjeno upustvo kako pomoću WINSCP prebacivati igrice sa računara na PS3 . ne mogu ga sad nikako naći.

 

 

 

A drugo je problemćić - ako može pomoć?

 

PS3
Instaliran na njemu IRISMAN v4.82

Kada kliknem na IRISMAN izađe mi

Error Moving To:
/dev_hdd0/GAMES/NAZIV FOLDERA IGRICE exist


Šta god kliknem uđe u IRISMAN i sve je normala.
Kako ovo ukloniti.
Jesam ja zeznuo izbrisao sam preko računara taj folder na PS3 i od tada je krenulo.
Pokušao sam ponovo tu istu igru prebaciti pa normalno izbrisati preko PS ali opet izlazi ovo.

1. Zašto WINSCP,FILEZILLA je puno jednostavnijii ... (barem meni) sve foldere vidiš,točno znaš gdje i kaj stavljaš ...

 

2.Kad si u filezilli,obriši taj folder /NAZIV FOLDERA IGRICE ... trebalo bi biti sve OK ...

 

2.a) jesi siguran da si prebacio istu verziju igrice ??? ima više verzija BLUS (usa verzija) BLES (EU verzija), te dvije su kod nas najzastupljenije,ima još i japanskih verzija ...

 

2.b) Probaj sam irisman obrisati,pa nanovo instalirati ...

 

2.c) Probaj u IRISMANU obrisati igricu (ta koja radi probleme) ...

 

3.Multiman mi je bio puno bolji i jednostavniji za korištenje,baš zbog tih nekih gluposti u IRISMANU ...

nbdy32 uto 21.1.2020 11:34
SeaCucumber2 kaže...

pozdrav,

 

ima netko preporuka suervisa za ps3 u zg?

trebalo bi mijenjati i pastu pa mi je malo tlaka to, a i strah da ne zeznem nesto

 

tnx

Koliko ti hitno to ???

 

U gužvi sam,a i idući tj. u ST ...

nbdy32 pon 3.2.2020 07:07
SeaCucumber2 kaže...

sto jos moze prouzrociti zagrijavanje osim paste (prasine nema)?

zamijenio sam pastu, doduse nije bila najnovija, pa ne znam da li je zbog nje ili jos nesto ne valja?

Pasta ispod IHS-a ... :-)

 

Iliti pasta ispod metalnog dijela na grafičkom procu,skidanje iliti delid nije baš preporučljiv ili rekao bih vrlo ga je teško skinuti a da se ne ošteti grafički čip ...

tap3ah čet 13.2.2020 00:56

Dajte me uputite.

 

Imam PS3 neko vrijeme ..... ima multiman na njemu i savladao sam skidanje igrica i prebacivanje.

 

Sad ... ja ne razumijem te podatke kojim vi baratate ... to koja verzija, rogero ... CECH ..... CWF .... downgrade ..... ... i još mnogo pojmova koje sam pročitao ovdje na temi.

 

Ima li gdje pojašnjeno za laika ovi pojmovi.

 

Jer mene najviše zanima je li izvodljivo da se neka igrica odigra online na ovom mom ps3 bez da zeznem nešto.

nbdy32 čet 13.2.2020 09:42
tap3ah kaže...

Dajte me uputite.

 

Imam PS3 neko vrijeme ..... ima multiman na njemu i savladao sam skidanje igrica i prebacivanje.

 

Sad ... ja ne razumijem te podatke kojim vi baratate ... to koja verzija, rogero ... CECH ..... CWF .... downgrade ..... ... i još mnogo pojmova koje sam pročitao ovdje na temi.

 

Ima li gdje pojašnjeno za laika ovi pojmovi.

 

Jer mene najviše zanima je li izvodljivo da se neka igrica odigra online na ovom mom ps3 bez da zeznem nešto.

Heheheheheehehe ... moral sam se nasmijeati malo,da kad čovjek koji ne prati to toliko pročita ove stranice,ili barem par postova unazad,izgubi se i puna glava svega,a opet nema ničega :-)

 

Super kaj imaš MULTIMAN ... Samim time ti je plejka krekana (kak bi mi rekli) i ima CFW (bez njega nebi mogli instalirati multiman) ...

 

Nekada se pitalo za CECH verziju konzole (to ti piše na originalnoj sony naljepnici na konzoli), jer se prema tome određivalo da li se ili ne konzola može downgrejdat za instalaciju CFW-a (long story,ak bu te zanimalo bum ti i to objasnil,al netreba ti) ... :-)

 

E sad laički za tebe,skini od johnny-a HFW iliti hibridni firmware,te sa njime možeš igrati i online ...

 

Da se razumijemo može se ONLINE i sa CFW (ja osobno bio 4.5 godine) dok vas ne ulove,onda slijedi ban na PSN,što je problem,jer nemrete više do svojih trofeja,konzola kao konzola se da odbanirati ...

 

Naravno ima tu i spoofera za online,ali svi su preporučali da se sa CFW ne ide na PSN ...

 

AK još kaj treba pitajte ...

tap3ah pet 14.2.2020 01:00
nbdy32 kaže...
tap3ah kaže...
......

 

AK još kaj treba pitajte ...

 

I naravno da treba ... sad si gotov ... ko ti je kriv što si se javio ...

 

 

1. može li link za HFW

je li to ovo?Ili ima negdje ovdje na forumu.

https://www.psx-place.com/threads/update-ps3-hfw-hybrid-firmware-4-85-1-ps3xploit-han-flash-tools-restored-for-4-85-ofw-users.23094/

 

2. može i se instalirati HFW a da mi se ne zezne nešto oko CFW, tj. može li na konzoli biti oboje - jbga možda je i glupo pitanje. Fol je da nas sluša konzola fino i nema šta ne skidamo i ne igramo na njoj ali sve offline.

 

3. U slučaju da mi uspije instalirati HFW - šta onda?

Je li se negdje registrujem. I vjerovatno prijavim sa konzolom tu.

I je li se onda sve igre mogu u multiplayeru igrati? FIFA, PES, Tomb Raider, Last of us ....?

 

4. I najbitnije - ako šta zeznem je li se može reinstalirati sistem na konzoli i je li to komplikacija? Jer bi me se malac odrekao da nam nešto zeznem.

Ako se šta pika windowse znam na PC instalirati

 

 

 

 

nbdy32 pet 14.2.2020 09:51

1. može li link za HFW

je li to ovo?Ili ima negdje ovdje na forumu.

https://www.psx-place.com/threads/update-ps3-hfw-hybrid-firmware-4-85-1-ps3xploit-han-flash-tools-restored-for-4-85-ofw-users.23094/

 

2. može i se instalirati HFW a da mi se ne zezne nešto oko CFW, tj. može li na konzoli biti oboje - jbga možda je i glupo pitanje. Fol je da nas sluša konzola fino i nema šta ne skidamo i ne igramo na njoj ali sve offline.

 

3. U slučaju da mi uspije instalirati HFW - šta onda?

Je li se negdje registrujem. I vjerovatno prijavim sa konzolom tu.

I je li se onda sve igre mogu u multiplayeru igrati? FIFA, PES, Tomb Raider, Last of us ....?

 

4. I najbitnije - ako šta zeznem je li se može reinstalirati sistem na konzoli i je li to komplikacija? Jer bi me se malac odrekao da nam nešto zeznem.

Ako se šta pika windowse znam na PC instalirati

 

1. https://rebug.me/official-rebug-4-85-1-lite-cobra-8-2-toolbox-2-03-03-oct-27th-2019/ - meni osobno bio najbolji CFW koji su napravili,a da je imao kak bi se reklo sve ...

 

Prolistaj stranicu do kraja,dole ti je lnk na pup filek ...

 

Skini i toolbox, instaliraj i pokreni nakon instalacije gornjeg firmwarea ...

 

Ovaj firmware ima i HFW osobine,pa može se na PSN,a prihvaća i sve oblike HEN-ovanih igrica ko i ostale dosadašnje metode igrica ...

 

Naravno to traje do sljedećeg službenog updejta od sony-a ...

 

2. Odgovoreno pod 1.

 

3. Naravno trebaš acc na PSN,otvori neki mejl (ili stavi svoj koji imaš do sad),za igranje, i regaj se na PSN (preko PS3) ...

 

Možeš igrati u multiju i sve ostale opcije na PSN-u ...

 

4. Instaliraš CFW na CFW,samo kaj ovaj omogućuje PSN,tako da netrebaš ništa vraćati,sve će ti raditi kao i prije (ovaj CFW je i HFW jer se može instalirati na sve konzole,al to je druga priča) ...

 

Čak i nakon (ako dođe do toga) BAN-a od strane PSN-a možeš dalje igrati igrice doma,jedino kaj ćeš izgubiti trofeje koji su vezani uz tvoj PSN acc (zato preporučam otvoriti novi mejl,ono ... ) ...

 

A sad pivo i ćevapi :-)

tap3ah pet 14.2.2020 16:37

Može još jedan info?

 

Čitao sam da kad se registruješ sa PS4 da moraš nešto muljati sa lokacijom ... engleska/USA ... je li ima tih fazona i za PS3.

 

Je li se isto plaća onim bonovima mjesečna pretplata ili?

nbdy32 pet 14.2.2020 19:13
tap3ah kaže...

Može još jedan info?

 

Čitao sam da kad se registruješ sa PS4 da moraš nešto muljati sa lokacijom ... engleska/USA ... je li ima tih fazona i za PS3.

 

Je li se isto plaća onim bonovima mjesečna pretplata ili?

Hmmm ... 

 

Opcije plaćanja su tvoj izbor ...

 

Najbolje otvoriti google račun (novi), za PS3 me niko nije pitao iz kojeg sam dijela svemira,mislim da je tako bilo i na PS4 (dok ga nisam kreknuo :-) ) ...

tap3ah pet 14.2.2020 22:18
nbdy32 kaže...
tap3ah kaže...

Može još jedan info?

 

Čitao sam da kad se registruješ sa PS4 da moraš nešto muljati sa lokacijom ... engleska/USA ... je li ima tih fazona i za PS3.

 

Je li se isto plaća onim bonovima mjesečna pretplata ili?

Hmmm ... 

 

Opcije plaćanja su tvoj izbor ...

 

Najbolje otvoriti google račun (novi), za PS3 me niko nije pitao iz kojeg sam dijela svemira,mislim da je tako bilo i na PS4 (dok ga nisam kreknuo :-) ) ...

 

Ako sam dobro skontao ako želim igrati online moram platiti - to je neizbježno? 

 

OK pokušaću za vikend registrovati se i nabaciti HFW na konzolu.

 

Hvala