Igraće konzole

PS3 - Pitanja i odgovori

SeaCucumber2 sub 13.10.2018 13:58

pozdrav svima

 

imam fat ps3 mislim 60gb i pregrijava se, dakle ne moze 5 minuta raditi i ugasi se.

pretpostavljam da treba mijenjati termalnu i malo pocistiti od prasine. e sad gledam na yt i  ja bi ga rastavljao samo do ong dijela gdje vidim maticnu, daklje nebi isao. dakle samo skinem onaj gornji dio da dodem da cipova.

posto nisam nikad mijenjao termlanu na ps3 moze mi netko reci koliko je potrebno termalne staviti, kao i kod laptopa recimo ili, da li je dovoljno staviti na sredinu ili malo razmazati? takoder zanima me s cim sastrugati staru termalnu, pretpostavljam da cete reci alkohol ali da li bi recimo one jednokratke vlazne maracime za naocale pomogle da se malo prebrise. ili je to prejako za to?

 

 

hvala

nbdy32 sub 13.10.2018 14:09
SeaCucumber2 kaže...

pozdrav svima

 

imam fat ps3 mislim 60gb i pregrijava se, dakle ne moze 5 minuta raditi i ugasi se.

pretpostavljam da treba mijenjati termalnu i malo pocistiti od prasine. e sad gledam na yt i  ja bi ga rastavljao samo do ong dijela gdje vidim maticnu, daklje nebi isao. dakle samo skinem onaj gornji dio da dodem da cipova.

posto nisam nikad mijenjao termlanu na ps3 moze mi netko reci koliko je potrebno termalne staviti, kao i kod laptopa recimo ili, da li je dovoljno staviti na sredinu ili malo razmazati? takoder zanima me s cim sastrugati staru termalnu, pretpostavljam da cete reci alkohol ali da li bi recimo one jednokratke vlazne maracime za naocale pomogle da se malo prebrise. ili je to prejako za to?

 

 

hvala

 Heh,da bi došao do termalne i čipova moraš rastaviti cijelu konzolu ...

 

U pravilu se na procx i gfx nanosi pasta lopaticom ...

 

Očistiti staru možeš alkoholom,neće smetati za ništa ...

 

U biti trebao bi i odvojiti IHS sa GFX čipa i tamo isto tako zamijeniti pastu ...

 

Najbolje je uzeti MX4,ali i MX2 će biti OK ...

SeaCucumber2 sub 13.10.2018 14:20

to znaci da trebam skinuti skroz cipove? nekako bi to pokusao izbjeci ako je ikako moguce :D posto nisam nikad rastavljao bas skroz. a i da rastavim sto nisu cipovi po rubovima s donje strane 'zaljepljeni' pa ih se treba full pazljivo skidati

nbdy32 pon 15.10.2018 07:16

 

Da do tuda moraš otvoriti,ali i poskidati metalne dijelove koji drže ploču ...

 

Nemoraš skidati metalni dio na GPU-u ili PCU-u,zamijeni pastu,ali stavi neku kvalitetnu ...

 

Ako ti PS3 nakon toga radi normalno,ok,ako ne morat ćeš skidati metalni dio sa čipa i stavljati pastu ...

 

Isto tako zamijeni termalne padove (mislim da ih je 5 komada) ...

SeaCucumber2 pon 15.10.2018 18:21

tnx na odgovorima, malo su pitanja banalna ali eto.

iako ne znam sto su termalni padovi tih 5kom

 

plejka ima godina ali nije nesto strasno puno igrana i drzana je uvijek na stolu da ima prostora za hladit se i to okomito okrenuta. da li je moguce da je softverska greska pa da se pregrijava, ako se ne varam citao sam nesto o tome

nbdy32 uto 16.10.2018 07:09

Koji je model pleyke (onaj CECH na naljepnici) ...

 

Termalni padovi su obično smeđi u pleykama (debeljkima) ...

 

Imaš ih na ramovima (4 komada) i na southbridgeu (pored proca i gpu-a, najveći čip) ...

 

Ono ljepljivo na čipovima :-)

dtdtdt čet 1.11.2018 13:31

htio bi prodati ps3 super slim 500gb, ispravan, sa igrama: gta 5(novo,bez ogrebotina) te dirt 2, god of war 3, gran turismo 5 i gta episodes from liberty city(te 4 igre su kupljene rabljene i imaju malo sitnih ogrebotina ali sve rade bez problema) koliko mogu realno dobiti za to sve? i ako je tko zainteresiran neka se javi. 

nbdy32 čet 1.11.2018 20:15
dtdtdt kaže...

htio bi prodati ps3 super slim 500gb, ispravan, sa igrama: gta 5(novo,bez ogrebotina) te dirt 2, god of war 3, gran turismo 5 i gta episodes from liberty city(te 4 igre su kupljene rabljene i imaju malo sitnih ogrebotina ali sve rade bez problema) koliko mogu realno dobiti za to sve? i ako je tko zainteresiran neka se javi. 

 Da prodaješ odvojeno cca 800-900 kn ...

 

U kompletu možda 700 ...

 

Sve je to postalo jeftino od izlaska PS4,a i imaš model koji se da crackat,ali je muka s prebacivanjem igrica ...

nbdy32 pet 25.1.2019 07:07
Ps3 user kaže...

Zdravo svima. Evo pitanje. Koja je razlika između platinum verzije i ostalih verzija ps3 igara??? Lijep pozdrav!

 

 Pretpostavka da ima neke dodatke,kao DLC-ove,mislim da je kod PS3 to bilo PLatinum,kao što ke kod PS4 GOTY (game of the Year) pa imaš sve dlacove uključene ...

 

Ili neke dodatne nivoe ...

 

evo objašnjenja od sonya ...

 

https://community.eu.playstation.com/t5/PSP-Games/Is-there-a-difference-between-Platinum-amp-non-Platinum-games/m-p/13118849

Sanchez22 pon 1.4.2019 18:49

jedno brzinsko pitanje i ocekujem brzinski odgovor hvala puno

kupio sam volan logitech driving force pro e-uj11.nemogu nikako da ga spojim na ps3.nemogu da igram ni jednu igricu 

plejka je cipovana i sve su novije igrice na njoj.

volan nema adapter jeli moguce da je to problem.

HVALA

nbdy32 sri 3.4.2019 07:17
Sanchez22 kaže...

jedno brzinsko pitanje i ocekujem brzinski odgovor hvala puno

kupio sam volan logitech driving force pro e-uj11.nemogu nikako da ga spojim na ps3.nemogu da igram ni jednu igricu 

plejka je cipovana i sve su novije igrice na njoj.

volan nema adapter jeli moguce da je to problem.

HVALA

 Kakav adapter nemaš ???

nbdy32 pet 5.4.2019 06:56
Sanchez22 kaže...

ok.hvala na pomoci.nemam taj adapter nasao sam neke od 1A neznam hoceli biti problem u tom maloj razlici a dzek cu naci imam nekih.

 Bitno je da je 24V,a struja može biti i 1,1.5 ili 2 A ...

El Coyote ned 25.8.2019 20:34

Imam problem sa slim ps3, star 10 godina. Ona verzija koja ima disk 500gb ispod optike.

Pokrenuo sam update na playstation 3 i nikako da ga završi. Stane na 50% i izbaci neki kod sa greškom - 8002F1F9

Provjerio sam hard disk(ispravan) i pokrenuo update sa cd-a. Ista stvar.

Kontroler više ne radi bežična veza.

Nemam ideju, kako da ga osposobim. 

nbdy32 ned 1.9.2019 15:11

Spoji kontroler putem kabla u lijevi usb ...

 

U desni usb stavi stick sa zadnjim firmwerom 4.85 ... (direktorij PS3/UPDATE , filek je PS3UPDAT.PUP - sve velika slova )

 

Stisni i drži power button ... konzola se pali i gasi (sve cca 15 sec) ...

 

Stisni i drži power button dok ne beepne dvaput zaredom,pusti power button, i trebao bi biti u safe modu ...

 

Tamo odi na update,pa javi da li je ista greška ...

Butjerbrodi sub 5.10.2019 05:25

Ćao ljudi. Da li neko zna koji program da koristim za snimanje Sony playstation igara? Probao sam sa Nero Burning ROM-om, ali disk koji mi snimi nije čitljiv na konzoli (ne mogu da pokrenem-igram igru direktno sa diska). Eto, to je moje kratko pitanje. Pozdrav

nbdy32 sri 9.10.2019 07:07
Butjerbrodi kaže...

Ćao ljudi. Da li neko zna koji program da koristim za snimanje Sony playstation igara? Probao sam sa Nero Burning ROM-om, ali disk koji mi snimi nije čitljiv na konzoli (ne mogu da pokrenem-igram igru direktno sa diska). Eto, to je moje kratko pitanje. Pozdrav

 Moraš DVD snimiti u video formatu i naravno zatvoriti DVD ...

maperes čet 17.10.2019 10:05

Pozdrav,

 

iman par pitanja ako mi netko može pomoći. Imam PS 3 Super Slim 12 GB HDD sa Cobra ODE i verzija softvera mi pise 4.53 kada pogledam informacije o sustavu. Želio bi promjeniti HDD tako da imam više prostora, našao sam 2.5" SATA od 1T pa me zanima što bi sve trebao napraviti da zamijenim hard disk, nije mi bitno ako ću izgubiti instalirane igre i save game. Googlao sam da je potrebno nanovo instalirati OFW ili CFW neznam, kupio sam ga već sa Cobra ODE, nisam ja to radio pa neznam sta bi to točno trebalo nanovo instalirati.

 

Također me zanima ako već instaliram nanovo dal je moguće instalirati noviju verziju, npr 4.82?

Zato jer mi dosta igrica traži da bude veće od 4.53 pa ih nemogu igrati.

 

Hvala

nbdy32 pet 18.10.2019 14:28
maperes kaže...

Pozdrav,

 

iman par pitanja ako mi netko može pomoći. Imam PS 3 Super Slim 12 GB HDD sa Cobra ODE i verzija softvera mi pise 4.53 kada pogledam informacije o sustavu. Želio bi promjeniti HDD tako da imam više prostora, našao sam 2.5" SATA od 1T pa me zanima što bi sve trebao napraviti da zamijenim hard disk, nije mi bitno ako ću izgubiti instalirane igre i save game. Googlao sam da je potrebno nanovo instalirati OFW ili CFW neznam, kupio sam ga već sa Cobra ODE, nisam ja to radio pa neznam sta bi to točno trebalo nanovo instalirati.

 

Također me zanima ako već instaliram nanovo dal je moguće instalirati noviju verziju, npr 4.82?

Zato jer mi dosta igrica traži da bude veće od 4.53 pa ih nemogu igrati.

 

Hvala

Ma najbolje bi bilo taj ODE maknuti,sad ima 4.83 HFW iliti hibridni firmware,s kojim možeš na NET,a i isto tako instalirati igre skinute sa neta ...

 

Jedino kaj skidanje odea traži malo hardwerskog zahvata ...