Razaniash čet 30.1.2020 11:25

Pozdrav
Imam PS3 koji mislim dati rođaku, ali na kontroleru mu tipka "gore" na D-pad ne radi, odnosno radi ali uvije pritišće prema gore pa se nemože normalno igrati. Drugi kontroler nemogu naći. Dao san mu Dualshock 4, PS ga prepoznaje samo dok je prikljućen kabelom, što mu ne odgovara baš, pa me zanima:
1. Da li je moguće da DS4 radi na PS3 bez kabela, znači wireless.
2. Da li postoje kompatibilni kontroleri od 3rd party proizvođača da radi s PS3 konzolom? Wireless mislim.
3, Da li je ikako moguće onesposobiti tipku na d-padu? Bez da rastavljam kontroler. Te ako je, ima li kakvih posljedica, u smislu da li se sve može normalno obavljati preko gljive?

Hvala.

nbdy32 ned 2.2.2020 15:03
Razaniash kaže...

Pozdrav
Imam PS3 koji mislim dati rođaku, ali na kontroleru mu tipka "gore" na D-pad ne radi, odnosno radi ali uvije pritišće prema gore pa se nemože normalno igrati. Drugi kontroler nemogu naći. Dao san mu Dualshock 4, PS ga prepoznaje samo dok je prikljućen kabelom, što mu ne odgovara baš, pa me zanima:
1. Da li je moguće da DS4 radi na PS3 bez kabela, znači wireless.
2. Da li postoje kompatibilni kontroleri od 3rd party proizvođača da radi s PS3 konzolom? Wireless mislim.
3, Da li je ikako moguće onesposobiti tipku na d-padu? Bez da rastavljam kontroler. Te ako je, ima li kakvih posljedica, u smislu da li se sve može normalno obavljati preko gljive?

Hvala.

1. Da na krekanim verzijama PS3 ...

 

2. Da, ima ih na ebay-u,aliexpressu i po 100-tinjak kuna su ...

 

3. Ne,najvjerojatnije treba zamijeniti gumice,ali rastavljanje i sastavljanje tog kontrolera je zeznuto ...

Alkaline ned 2.2.2020 21:13

Dualshock 4 radi i na (novijem) ofw. Ugasi gamepad pa drži share i home u isto vrijeme dok ne počne blicati. Nakon toga na PS3 odi u Bluetooth devices i poskeniraj te dodaj kontroler.

 

I to je to. Sve radi izuzev vibracije i home tipke.

Imam i ja shebani DS3 pa ga koristim kao home tipku, a igram sa DS4. Bežično naravno.