Igraće konzole

PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

nbdy32 pet 25.1.2019 07:04
Sanchez22 kaže...

Ok.hvala na  odgovoru.

znaci moram kupit e3 flasher.jeli tesko radit sa njim.pozz

 Dat 600 kn za E3 flasher,da li ti se isplati ???

 

Moraš ga i lemiti na konzolu,sa adapterom sto čuda se zna dogoditi ...

 

Puno bolje onda teensy 2.00++,polemiti žice, a razlika u cijeni 4x (cca 150 kn) ...

 

Obavezno paziti na backup,jer inače je konzola u nepovratu,rasčitati triput,i savki provjeriti ....

dalja46 pet 25.1.2019 08:05

Moj ti je savjet daj to nekome tko se bavi s tim pa ti sredi za 200-250kn.

Sad kupovat e3 flasher nema smisla ako misliš samo svoju konzolu riješit i gotovo.

Drugo sad da imaš 10 konzola iz okolice pa da svima riješiš pa si tu lovu i vratiš natrag.

Ali upozoravam unaprijed, kod početaka je to dosta zajeb. rabota, ako ne paziš na apsolutno svaki detalj iz tutoriala brick konzole ti je zagarantiran, kako ti je i kolega rekao.

Kad se ufuraš i kad ti postane rutina ide i sa zatvorenim očima.

Ispravak kolege nbdy32, kod e3 flashera se ništa ne lemi po konzoli, jedino ako zbrikaš konzolu onda ide kemijanje ako imaš ispravan dump.

nbdy32 sub 26.1.2019 21:33

Eto, neznam koliko sam konzoli sflešao ... tako da nije da nema lemljenja ...

 

Možda mi je prvi put prošlo sa adapterom ...

 

Sve ostalo E3 linker i lemi žicu po žicu,ako hoćeš to obaviti kako treba i da nemaš loših čitanja ...

 

Naravno nakon toga i pisanja,što je veći problem,jer ipak iza toga moraš pokrenuti konzolu ...

 

I da ne pričam i o NAND fleshovima i čitanjima, sve su to bile muke dok nije izašao ovaj 4.82 crack,koji opet ne čita nandove,tako da se konzola sa nandom može crackati ali i veliki rizik od bricka,a backupa nigdje ...

 

Već sam u tome 10-tak godina,od samih početaka i 3.43,3.55 stikova ...

 

Sad sam na stikovima za PS4 (koja ironija,valjda sve kreće jednako) ... ;-) (I da ne pitate,naravno da radi,isto tako na starijem firmweru) ...

Sanchez22 ned 27.1.2019 14:57

Konto sam da se pomalo deveram oko cipovanja cisto radi hobija al to je bas umijetnost radit pogotovo sa ovim tensy ima zica da se izgubis.a vidim da nije skup na e baju.

jel se moze radit svaka konzola sa ovim tensy il samo neke konzole.

a tamam da i ovo svoju uradim.

jos jedno pitanje imali puno razlike u grafici kod ps3 i ps4 ko je imao jednu pa uzeo drugu.pozzz

nbdy32 pon 28.1.2019 07:20
Margo-I kaže...

Moj sused mi je najbolji ...kaže da njegov PS4 ima puno bolju grafiku na fullHD... he,he...kao ono ps3 nema fullHD..

 Ako ima pro verziju,onda može imati 4k,ali ...

 

Inače 99% igrica za PS3 je u 720p ...

nbdy32 uto 29.1.2019 07:18

Interno,misliš staviti ga u PS4 ???

 

Radio sam s njim prije datacachea ...

 

Upališ,instaliraš, pozoveš njegovu stranicu, henaš, igraš ....

 

Čitam na pola ...

 

Pa uključi ga u USB od PS4,tako će se svaki put upaliti kad i PS4 ...

Sanchez22 sub 16.2.2019 00:26

nasao sam stranicu preko 2hiljade igrica za plejku 3.samo igrice imam box i racunar za filmova.

Kad prodajes neku visoku cijenu kazu mozes kupit ps4 bolja je 3 cipovana nego obicna cetvorka.

smijem li postavit stranicu sa igricama.poz

silasara2 pon 18.2.2019 11:35

Imam ps3 slim bez hdd-a

nabavim hdd ubacim u ps3 i normalno treba stavit fw gore

skinem na usb fw i krene instalacija i na 10% izbaci gresku 8002F14E

probo nekoliko puta i uvjek baca gresku na 10%

jel neko zna u cemu bi bio problem?

nbdy32 pon 18.2.2019 18:54
silasara2 kaže...

Imam ps3 slim bez hdd-a

nabavim hdd ubacim u ps3 i normalno treba stavit fw gore

skinem na usb fw i krene instalacija i na 10% izbaci gresku 8002F14E

probo nekoliko puta i uvjek baca gresku na 10%

jel neko zna u cemu bi bio problem?

 Provjeriti blu-ray,kabel,da li je ispravan ...

 

Zbog njega ti ide u boot loop ...

 

Ako nemaš kako,javi se ...

nbdy32 čet 21.2.2019 07:07
Filip77 kaže...

Pozdrav, nabavio sam playstation 3 12GB cech 4004a , konzola radi uredno, samo ne ucitava DVD. 
Firmware  je 4.84

E sad pitanje dali se moze jailbreakati? 

 Jailbrejkat ne,može se HEN-at,ali isto tako do firmwarea 4.82 ... tako da trenutno ništa za tebe ...

Wontay čet 15.8.2019 11:44

Trebam malu pomoč, PS3 nisam upalio možda i dvije godine, imam PS4 i često budu dobre akcije , gta 100 kn, mgs t50 kn , nfs 50 kn , witcher 100 kn, fifa 150 kn, rdr2 350 kn pa mi nije problem tu i tamo kupiti koju igricu, sada ih imam 50. Nisam od onih koji imaju FIFU ili COD kad izađe, vjerojatno zbog cijene .

 

PS3 sam dao burazu, on je posudio nekome i taj je napravio update na OFW , do tada je bio mislim Official – Rebug 4.81.2 .

 

Konzola je originalno ispod 3.55 OFW , kakav je postupak za vratiti CFW ?

nbdy32 pet 16.8.2019 15:10
Wontay kaže...

Trebam malu pomoč, PS3 nisam upalio možda i dvije godine, imam PS4 i često budu dobre akcije , gta 100 kn, mgs t50 kn , nfs 50 kn , witcher 100 kn, fifa 150 kn, rdr2 350 kn pa mi nije problem tu i tamo kupiti koju igricu, sada ih imam 50. Nisam od onih koji imaju FIFU ili COD kad izađe, vjerojatno zbog cijene .

 

PS3 sam dao burazu, on je posudio nekome i taj je napravio update na OFW , do tada je bio mislim Official – Rebug 4.81.2 .

 

Konzola je originalno ispod 3.55 OFW , kakav je postupak za vratiti CFW ?

Ili refleshat ili staviti sad onaj HEN na zadnji firmware i igrat ...

 

Jedini ti je mali problem te igre prebacivati,ali mislim da je i po tom pitanju nešto riješeno ...

 

Ako je upaljen QA flag,mogao bi samo skinuti onaj 9.99 downgrader,te zatim staviti 4.82 rebug ...

 

Sve kako ti je volja ...

nbdy32 čet 22.8.2019 11:55
Wontay kaže...

Zar se može koristit downgrade na OFW-u ?

 

Konzola je CECH 2004

 Ako je konzola prije bila fleshana i downgrejdana,te uključen QA flag (u tom dovngrejdu) može ...

 

OFW ima hen princip,koji radi ko i na PS4,tako da onaj koji neće nemora downgrejdat konzolu ...

 

CFW ima neke dodatne stvari,kao kontrola venta,neke dodatne aplikacije,kao remmary blu-ray-a ... itd.

Wontay pet 23.8.2019 11:31

Ma to znam ali neko vrijeme nepratim a konzola je iz dobrog vremena Kmeaw CFW-a  , vidio sam upute uz zadnji Rebug - From XMB install REBUG 4.21.x AND HIGHER over OFW 4.82 and 4.84 , Please follow this guide available via PSX-PLACE, Team PS3Xploit. Nisam proučavao , ima li negativnih strana ili ju je bolje flešati?

Nažalost nikad nisam imao vremena time se pozabaviti pa nisam nabavio flasher a trebao sam još 2013.

maki2705 uto 27.8.2019 21:34

pozdrav novi sam na ovom forumu dakle trebam pomoc:

posjedujem ps3 na kojem je bio instaliran softver 3.55 i multiman i sve ostalo,naime prije par dana sam spojio ps3 na internet i slucajno azurirao softver na 4.84 i naravno sada vise niti mutimana i svega ostalog.receno mi je da sada trebam instalirat opet softver 3.55 znaci sa 4.84 na 3.55.

uspio sam skinuti 3.55 na usb i ps3 ga prepozna na usb-u ali kad ukljucim za instaliranje izbaci mi gresku

THE DATA IS CORRUPTED  80029CCA i dalje neznam kud i sta molim pomoc ako tko moze pomoci.HVALA

INACE CECH JE 2004A

 

nbdy32 ned 1.9.2019 15:14
Wontay kaže...

Ma to znam ali neko vrijeme nepratim a konzola je iz dobrog vremena Kmeaw CFW-a  , vidio sam upute uz zadnji Rebug - From XMB install REBUG 4.21.x AND HIGHER over OFW 4.82 and 4.84 , Please follow this guide available via PSX-PLACE, Team PS3Xploit. Nisam proučavao , ima li negativnih strana ili ju je bolje flešati?

Nažalost nikad nisam imao vremena time se pozabaviti pa nisam nabavio flasher a trebao sam još 2013.

 Svi su ludi za merry :-)

 

Danas svi stavljaju onaj HAN imaš i najnoviju zakrpu za 4.85 firmware ...

 

Tako se može na net sa svim igrama i kompatibilno je sa svim konzolama ...

 

Ako baš hoćeš downgrade i rebug,velim da probaš staviti rebug downloader,ako ti to uspije,na njega može bilo koji firmware ...

nbdy32 ned 1.9.2019 15:17
maki2705 kaže...

pozdrav novi sam na ovom forumu dakle trebam pomoc:

posjedujem ps3 na kojem je bio instaliran softver 3.55 i multiman i sve ostalo,naime prije par dana sam spojio ps3 na internet i slucajno azurirao softver na 4.84 i naravno sada vise niti mutimana i svega ostalog.receno mi je da sada trebam instalirat opet softver 3.55 znaci sa 4.84 na 3.55.

uspio sam skinuti 3.55 na usb i ps3 ga prepozna na usb-u ali kad ukljucim za instaliranje izbaci mi gresku

THE DATA IS CORRUPTED  80029CCA i dalje neznam kud i sta molim pomoc ako tko moze pomoci.HVALA

INACE CECH JE 2004A

 

Eh, ..... pitam se kako ljudi odmah uspiju upgrejdat firmware,čim spoje PS3 na struju ...

 

Sa 3.55 nećeš niš napraviti,jer to baš tako i nejde ...

 

Skini rebug downgrader firmware 3.55 ili 9.99 ...

 

Ako ga uspiješ instalirati super,ako ne opet super,javi ovdje pa ćemo dalje ...