Igraće konzole

PS3 HEN igrice i FAT32 usb

keks99 čet 21.11.2019 16:39

Kako da pokrenem igricu, skinuo sam 7.9 gb i kada krenem na USB fat32 da prebacim, ne moze jer je previl fajl za fat 32 moze do 4gb negdje, ali preko ne moze i mora se formatirati u NTFS ali kada u NFTS formatiram onda se tamo ne vidi, ne ucitava soni.. Sta da radim?

ihush čet 21.11.2019 16:54

FAT32 ne podržava file veći od 4GB.. ako uređaj ne podržava drugi filesys tad ne možeš ništa, ako podržava exFAT tad probaš tako..

-ako PS3 ne podržava ništa osim fat32, tad imaš pogrešan file kao zaštita.. tj može biti u dijelovima 2-3 dijela.. ili radiš nešto pogrešno, npr ISO ili zipirano (jedan file) koji trebaš raspakirati na medij i tad dobiješ manje fileove. Ovisi što si nabavio-skunuo, pročitaj upute vjerojatno piše ako trebaš raspakirati arhivu veću od 4gb u manje dijelove koje možeš snimiti na fat32 a tad koristiti na ps3. Npr možda si skinuo PC verziju umjesto PS.. :)

keks99 čet 21.11.2019 17:25
pqweasdyxc kaže...

Najbrži i najjednostavniji način je preko FTP servera. Ne trebaš kopirati na usb pa na plejku nego sve ide direktno.

 Mozes objasniti kako da to ursdim. Da li ima vec aplikacija na soniju ili moram instalirati posto sam tek poceo wa ovim. Danas odradio taj HFW i Hen instaliro i multiman i nista vise nisam. .pkg je ekstenzija za igricu..Gledo sam na youtube klip al njemu igrice po 1.5 2gb zauzimale.. 

keks99 pet 22.11.2019 10:27
dustY kaže...

mislim da mozes sa ps3 splitter-om http://karmian.org/projects/ps3splitter/download, jedino neznam ako se mogu pkg, a možeš igru stavit na ntfs pa onda prekopirat preko multimana na ps3 (https://www.psx-place.com/threads/how-to-access-ntfs-drives-from-multiman.23856/), ili ftp^^

 

EDIT: mislim da ce ti biti najlakse prekopirat na ps3 sa ntfs-a(multiman), sigurno ima tutorijala

 Uspio sam preko ftp. Instaliro igricu i radi. Ali ne znam sad kako da azuriram verziju igre. Kada sam ulazio pisalo je tvoja verzija igrie je 1.0 postoji azurieanje na 1.8. Ali to verovatno ne moze se tako automatski azurieati piratska igra. Nego zna li ko gdje se ubacuju azurieanja rucno koja skinem na ove igrice koje sam instaliro .pkg fajl igre i instalirana na ps3 hdd. 

keks99 pet 22.11.2019 10:35
pqweasdyxc kaže...

Ažuriranja instaliraš kao da je obična igra

 Uradio sam tako ali kad udjem u igru pise verzija 1.5 a kad mi je punudilo azuriranje pisalo je verzija 1.8

i imam jos dva pitanja:

1. Kako da povezem moj kompjuter i PS3 i da skladistim igrice na kompjuteru a da igram na PS3 jer sam vidio da moze, naletio sam negdje neko je pisao ovde..

2. Mogu li se igrice igrati preko interneta kada pokrecem ove piratske preko HEN-a? Nesto kao komp kad piratske igrice igraju preko odvojenih servera kao call of duty 4 naprimer, da li tako moze i na ps3i?

3. Game data utility, sta je tu tacno posto azuriranja nisu, ovu igricu sto sam azuriro ne nalazi se tu nista od nje.. Dok za neke igrice ima po 2-3gb tih podataka na jednom fajlu plus sto pojedine igre imaju po 2-3 takva fajla pa me zanima sta je to, smem li obrisati a da mi se ne poremeti save game u igri, tj progres dokle je predjeno?

nbdy32 pet 22.11.2019 21:43

Otvaraš teme,koje su riješene u CFW podforumu ...

 

Multiman prepoznaje FAT i NTFS diskove ...

 

Sa NTFS diska možeš kopirati na interni hard isto tako sa multimanom ...

 

Ako ne želiš kopirati,splitaj igricu PS3 splitterom,koji će sam odrediti da li će staviti 2,3 ... 6,7 ili 10 fileka od tvog jednog ISO fajla ...

 

Trebao bi malo prolistati stranice od PS3 CFW,tamo sam dosta toga objasnio ...