Nightmare čet 9.2.2012 14:51

Namjeravam nabaviti navedenu konzolu i zanimaju me neke stvari o njoj.

 

Da li ona dolazi sa memorijskom karticom ili to moram kupiti posebno i da li se dobije bar jedna igra besplatno?

Što se tiče 3G funkcije, ako bi kupio Vitu sa 3G funkcionalnošću da li će 3G raditi u Hrvatskoj?

Zanima me isto tako da li mogu prebacivati pjesme sa računala na Vitu. Nisu mi sve pjesme originalne, pa me zanima da li će me Vita gnjaviti oko toga?

 

Imao sam još par pitanja, ali sam ih zaboravio. XD Sjetit ću se još kojeg pitanja kasnije.

 

Bilo bi dobro da ako netko ovdje na forumu ima Vitu da se nađem s tom osobom pa da pogledam kako konzola fukncionira i da li se isplati i da tek-tako malo isprobam da vidim da li mi je to isplativa kupnja :P

 

Mew sub 11.2.2012 17:08
Nightmare kaže...

Namjeravam nabaviti navedenu konzolu i zanimaju me neke stvari o njoj.

 

Da li ona dolazi sa memorijskom karticom ili to moram kupiti posebno i da li se dobije bar jedna igra besplatno?

Što se tiče 3G funkcije, ako bi kupio Vitu sa 3G funkcionalnošću da li će 3G raditi u Hrvatskoj?

Zanima me isto tako da li mogu prebacivati pjesme sa računala na Vitu. Nisu mi sve pjesme originalne, pa me zanima da li će me Vita gnjaviti oko toga?

 

Imao sam još par pitanja, ali sam ih zaboravio. XD Sjetit ću se još kojeg pitanja kasnije.

 

Bilo bi dobro da ako netko ovdje na forumu ima Vitu da se nađem s tom osobom pa da pogledam kako konzola fukncionira i da li se isplati i da tek-tako malo isprobam da vidim da li mi je to isplativa kupnja :P

 

Znaci ovako.

 

1. Vita ne dolazi sa memoriskim karticama jer sony planira imati niske cijene PSN igara oko 10~25% manje od prodavnih cijena, tako da po njihovom modelu ako kupis puno igara isplati se kupit veca kartica, ako nekupujes igre na svojim karticama jeli.
Znaci ukratno nedolazi, u EU ce biti dostupne 4 GB, 8 GB, 16 GB kartice, cijene upitne kodnas ali vani

 

4Gb Memory Card - €19.99/£17.99/$26.95 AUD/$34.95 NZD

8Gb Memory Card - €34.99/£31.99/$44.95 AUD/$59.95 NZD

16Gb Memory Card - €49.99/£44.99/$64.95 AUD/$84.95 NZD

 

2. Sto se tice 3G radit ce u RH, mislim da obicna kartica od bilo kojeg telecoma radi. Naravno aki imas recimo neki mobitel koji ima "tethering" opciju netrebas kupovat 3G verziju systema jel ces sa mobitelom imat bilo gdje vezu. Znaci Wifi ti je dosta.

 

3. Koliko znam sve ce ici preko nekog Sony Software sto se tice prebacivanja, nisu najavili nikakvu gnjavazu tako da mislim da tu nece biti nikakvog problema sto se tice legale il ne.

 

Ja sam predbiljezen jeli tj Preorderao Vitu u tisku ovdje u Osijeku. Isrekno riknila mi je graficka, pa sada ako dobijem mjesto svoje 460 GTX mozda 560 mozda odustanem od Vite i odem na Ivy Bridge kada izađe... ali jos imam do 22 da odlucm...

 

Tako da ako si u Osijeku mozda se možemo naci ako ju uzmem...

Mew sub 11.2.2012 20:17
ih500 kaže...

da li se isplati to bolje kupiti ili ps3?????

Pa zavisi sta planiras igrat, kakav HDTV imas...

 

Ja imam PS3, da nemam PS3 prije bi uzeo PS3 jer on ima daleko veci izbor igara, moze sluzit za gledanje HD medija na TVu.

 

E sada ako nemas HDTV, volis igrat i kada nisi kodkuce, mozda je Vita za tebe, mozda ne? Jesi ikada imao prijenosnu konzolu?

 

Najbolje je u biti imat PS3 + Vita jer oni zajedno rade svakave kerefeke, tipa novi Wipeout se moze igrat Vita protiv PS3a, Dragon's Crown ce to isto radit, i ima jos igara najavljenih, te fore da sinkroniziras saveove tako da ako imas istu igru na PS3 i Vita samo nastavis igrat kada odes negdje...

 

Ako nisi imao PSP, PS1 onda ti dobor Vita dode jer ces dobit sve te igre... mozda pocnu i portat PS2 igre na Vitu ko zna... pricalo se i o tome.

 

Ali sve zavisi sta imas i sta ocekujes...

 

Vita je nova stvar, jos nema super MUST HAVE hitova, mozda ako si Wipeout fan il Jrpg fan onda Gravity Daze... ima solidne naslove ali nista spektakularno.

 

 

 

Pitanje je sto zapravo hoces radit sa tim?

chromadef sub 11.2.2012 20:36
Mew kaže...
ih500 kaže...

da li se isplati to bolje kupiti ili ps3?????

Pa zavisi sta planiras igrat, kakav HDTV imas...

 

Ja imam PS3, da nemam PS3 prije bi uzeo PS3 jer on ima daleko veci izbor igara, moze sluzit za gledanje HD medija na TVu.

 

E sada ako nemas HDTV, volis igrat i kada nisi kodkuce, mozda je Vita za tebe, mozda ne? Jesi ikada imao prijenosnu konzolu?

 

Najbolje je u biti imat PS3 + Vita jer oni zajedno rade svakave kerefeke, tipa novi Wipeout se moze igrat Vita protiv PS3a, Dragon's Crown ce to isto radit, i ima jos igara najavljenih, te fore da sinkroniziras saveove tako da ako imas istu igru na PS3 i Vita samo nastavis igrat kada odes negdje...

 

Ako nisi imao PSP, PS1 onda ti dobor Vita dode jer ces dobit sve te igre... mozda pocnu i portat PS2 igre na Vitu ko zna... pricalo se i o tome.

 

Ali sve zavisi sta imas i sta ocekujes...

 

Vita je nova stvar, jos nema super MUST HAVE hitova, mozda ako si Wipeout fan il Jrpg fan onda Gravity Daze... ima solidne naslove ali nista spektakularno.

 

 

 

Pitanje je sto zapravo hoces radit sa tim?

instant orgazam ako se to dogodi

 

Mew sri 15.2.2012 00:28
piki340 kaže...

pozz,mislim uze VITU  pa neznam koja memori card

ce mi bit dovljna 8gb ili 16gb?

To se i ja dvojim moram rec.

 

400 kuna -16 GB

300 kuna - 8 GB

180 kuna - 4 GB

 

E sada gledam https://www.videogamesplus.ca/product_info.php?cPath=576_578&products_id=19652

 

32 GB u Americi 580 kuna u kanadi a ako jos zveknu porez zali boze

 

Gledam https://www.videogamesplus.ca/product_info.php?cPath=576_578&products_id=19652

 

16 GB 350 kuna u UK.

 

Znaci najisplativije je kodnas uzet, jer ako na ovih 350 kuna opale porez to je 80 kuna...

 

U principu sve ovisi koliko igara oces igrat na samo Viti, oces kupovat igre na PSNu il ces narucivat online.

 

Naravno mora se uzet u obzir da Sony u svom shopu nema konkurencije tako da iako je 10% jeftinije sve na PSNu ostajat ce cijene visoke duze i nece tako cesto dolaziti snizenja.

 

Dok trgovine naravno zbog konkurencije rade snizenja svuda i svagdje, ali jeli ako kupujes vani igre moras cekat tjedan do mjesec da dodu zavisi odakle, dok ako uzmes nesto na PSNu samo skines te sekunde.

 

Ja iskreno mislim da cu ici na 16 GB cisto dugorocno gledano mislim da cu kupit vise stvari na PSNu novih nego u shopovima.

 

Plus nisam imao PSP ni PS1 tako da hocu i neke od tih igara uzet naravno.

 

Mew sri 15.2.2012 10:01
chromadef kaže...

Bas gledam na GMC 2000 kn WiFi Vita + 400 kn 16 GB kartica.

Mozda cu se strpiti do Uskrsa ako dodu nekakvi popusti ili bundle Vita+kartica.

No ako padnu kakve pare u meduvremenu odmah uzimam.

Evo pitao sam zavvi kazu da shippaju memory cardove u hrvatsku.

 

Tako da ako hoces reskirat da mozda usparas 50 kuna ali mozda platis 30 kuan vise mozes :D

 

Ja mislim da cu im GMCa uzet memory card, Vitu imam preorderanu ovdje u Osijeckom Tisku.

Mew sri 15.2.2012 10:59
David87 kaže...

Strpite se malo, bit će toga na dealextreme-u ko blata! {#}

Nebi bas rekao... jer ovo je Vita only memory card, nije ko sa PSPom da ide jos i u kamere i fotoaparate...

 

Tako da neocekujem nista od ovoga dosta dugo iskreno... bolje cu sada dat 400 i biti miran do kraja

luka_cro sri 15.2.2012 17:40

kaj da uzmem vitu ili ne?
sad tisak media centar nudi predbiljezbe za 250kn(gratis novcanik ili slusalice) i onda kad dode platis 1750kn za wifi i 2250kn za 3g.
 
cak jos i nije tak skupo mislio sa da bude 2500kn samo wifi verzija...

samo sto ne dobijes nikakve igrice i sto cu onda igrati?morat cu dati jos 500kn za dvije igre...

 

e jel postoji hack za vitu? 

Mew sri 15.2.2012 20:25

Sta ja znam moras sam odlucit.

Gledaj da ces trebat uzet i memory card ako planiras ista igrat preko PSNa ili kupovat.

2000 kuna dode i dobijes slusalice da. To je skoro isto kao da kupujes u UK a cak jeftinije nego u njemackoj.

Nepostoje hackove jos zaboga miloga pa nije konzola ni izasla...

Neces morat dat 500 kuna za 2 igre, ako iz uzmes negdje izvan hrvatske.

Mew sri 15.2.2012 21:52
luka_cro kaže...
ma neznam, ti si vec preordao?
skupo je jer treba jos memorijska koja je par sto kuna i onda igre, a jedna je 200kn.

Da jesam.

 

Trebat ce ti min 200 a max 400 kuan za memory, i odna ce igre biti 200 +/- nove 10% jeftinije na PSNu a retail ce past vjerovatno na 100 kuna nakon par mjeseci.

 

Isto ko i sa PS3 jeli..

Tanelorn sri 22.2.2012 19:54

Luka_cro, i ja molim jedan review ako ti se bude dalo. Zanima me opći dojam i igrivost s obzirom na touch pozadinu i slično. Još sam labilan u smislu bi li uzeo konzolu ili ne. Ako bi uzimao, uz nju bi odmah pao i Uncharted koji me u ovom trenutku jedini interesira od ponuđenih igri za Vitu.

 

Hvala unaprijed {#}

ph00mer sri 22.2.2012 20:45
Tanelorn kaže...

Luka_cro, i ja molim jedan review ako ti se bude dalo. Zanima me opći dojam i igrivost s obzirom na touch pozadinu i slično. Još sam labilan u smislu bi li uzeo konzolu ili ne. Ako bi uzimao, uz nju bi odmah pao i Uncharted koji me u ovom trenutku jedini interesira od ponuđenih igri za Vitu.

 

Hvala unaprijed {#}

 

Evo ja ću napisati jedan kratak review, pošto imam i mem karticu i nekoliko igara

 

1. Općeniti dojam:


Kvalitetno djeluje u ruci, težina taman, jako brzo bootanje i kretanje po izbornicima

Ekran fantastičan (Samsung Super AMOLED je unutra), zvuk dobar

Učitavanje igara dosta brzo, čak je brže sa game card-a nego sa memory card-a

Touch screen jako dobar i precizan

Baterija drži zadovoljavajuće, nisam mjerio točno

 

2. Igre
Kako koja. Nekakav wow faktor je tu, pogotovo kod Uncharted-a i Fife. Ostalo po meni prosječno.

Motorstorm RC je super ali ne izgleda sa nešto presuper grafički.

Vjerujem da će igre biti sve bolje s vremenom, potencijala ima

Dodatne funkcije kao rear touch rade super, npr u fifi je totalno fora ciljati gol sa tim.

AR naslovi su isto fora ali samo onako za isprobati. To jako brzo i iznenađujuće precizno radi. BTW kamera je smeće (tj kamere)

Analogni stickovi su super, po meni malo premali, tj presitni ali precizni

 

PS3 remote play radi ok, malo je mutna slika (probao samo direktno preko WI-FI-a)

 

3. Mane

Malo mi je predječji dashboard ili kao to već nazvati sa tim balončićima od ikona.

USB punjenje jako sporo, nema micro ili mini usb nego taj njihov kabel pa moram to nositi sa sobom

Zvuk je dobar ali prsti prekrivaju zvučnike kada su na analognim stickovima pa se malo slabije čuje

Download se pauzira ako Vita ode u sleep mode (max 5 min)

Prebacivanje npr videa sa PC-a zahtjeva to neko sranje od software-a content manager  na PC-u

Memorijske kartice preskupe a 4gb je premalo, svaki demo ima cca 400-700mb

 

 

Toliko za sada, ako tko ima kakva pitanja, slobodno

 

 

luka_cro sri 22.2.2012 21:02

kolike su opce cijene mem kartica?

16gb?
neznam zasto nisu slozili obicni micro usb i da rade obicne microsd kartice.

jer to sto onu imaju posebne utore, kartice, medije to sve samo dize cijenu bezveze. 

 

 

slazem da su kamere shity, mogli bar malo bolje staviti.

David87 čet 23.2.2012 16:34
luka_cro kaže...

Ljudi jel bi 4gb mem bilo dosta?pjesme ionako ne mislim imati, samo igre i koji film, 8 gb je previse.300kn

EDIT: kupio sam 4gb. 

Po čemu si zaključio da je 8GB previše? Ja smatram čak da je 16Gb malo...

nanek čet 23.2.2012 17:45
David87 kaže...
luka_cro kaže...

Ljudi jel bi 4gb mem bilo dosta?pjesme ionako ne mislim imati, samo igre i koji film, 8 gb je previse.300kn

EDIT: kupio sam 4gb. 

Po čemu si zaključio da je 8GB previše? Ja smatram čak da je 16Gb malo...

Mislim da je mislio na cijenu :D...i po meni je 16 gb malo

luka_cro čet 23.2.2012 18:19

Mislio sam na cijenu. 300kn je previse. Ma i meni je 16gb premalo al jbg, 16gb kosta 500kn valjda, a opet pjesme ne mislim imati, niti slike, mozda koji film, a posto su igre na posebnom mediju tak da zapravo bi trebalo biti dosta, makar ak mi zatreba lako kupim jos.