x360gamer sri 16.10.2019 08:29
merio kaže...
Chaky kaže...
x360gamer kaže...
...

Drugi uredaju dobro rade preko WiFija?

 

Provjeri da nije greska povezana s cg-nat

https://www.bug.hr/forum/post/igrae-konzole/playstation-4/5607695.aspx

To rijesis pozivom na SZK, ako ti se ne podudaraju IP adrese.

 Cg nat nema veze s tim, njemu ps4 ne može povući ip. Ili je do plejke ili do routera. 

 

 A kako najednom onda? Pošto je sve bilo dobro 10 mjeseci, i sad najednom neće i neće!?

Neko riješenje?

Error je NW-31280-4, i probao sam sve po netu i neće.

Wox sri 16.10.2019 08:49
x360gamer kaže...
merio kaže...
Chaky kaže...
x360gamer kaže...
...

Drugi uredaju dobro rade preko WiFija?

 

Provjeri da nije greska povezana s cg-nat

https://www.bug.hr/forum/post/igrae-konzole/playstation-4/5607695.aspx

To rijesis pozivom na SZK, ako ti se ne podudaraju IP adrese.

 Cg nat nema veze s tim, njemu ps4 ne može povući ip. Ili je do plejke ili do routera. 

 

 A kako najednom onda? Pošto je sve bilo dobro 10 mjeseci, i sad najednom neće i neće!?

Neko riješenje?

Error je NW-31280-4, i probao sam sve po netu i neće.

Meni ponekad ne radi povezivanje na internet . Iskopčam PS4 i router/modem iz struje na par minuta . Nakon toga radi . Ali meni je povezano žicom

merio sri 16.10.2019 10:00
x360gamer kaže...
merio kaže...
Chaky kaže...
x360gamer kaže...
...

Drugi uredaju dobro rade preko WiFija?

 

Provjeri da nije greska povezana s cg-nat

https://www.bug.hr/forum/post/igrae-konzole/playstation-4/5607695.aspx

To rijesis pozivom na SZK, ako ti se ne podudaraju IP adrese.

 Cg nat nema veze s tim, njemu ps4 ne može povući ip. Ili je do plejke ili do routera. 

 

 A kako najednom onda? Pošto je sve bilo dobro 10 mjeseci, i sad najednom neće i neće!?

Neko riješenje?

Error je NW-31280-4, i probao sam sve po netu i neće.

To su te čari mrežnog dijela :) 

 

Probaj mu stavit statički ip, konfiguriraj sam cijeli ip dio na plejki.

Spoji žicom ako je moguće..

 

Bitanga sri 16.10.2019 14:40
m77 kaže...
Zašto se preko easy setupa ne mogu žicom spojit na net?

 

Odgovor je - zato što ne znaš. Pogledaj neki tekst ili video na internetu kako se spaja konzola na mrežu.

Kako ćemo ti mi odgovoriti zašto se ne možeš spojiti? 

 

Jesi proučio nešto, što si probao, gdje je problem? Tisuću zašto, tisuću zato.

Wontay sri 16.10.2019 16:33

Uvijek stavljam statičku ip i nikad nisam imao problema sa PS4 . Ako nastane problema sa dodjelom ip adresa onda mi stane sav promet no to je rijetko. Nedobivanje ip adrese uzrokuje pogrešan zahtjev od samog uređaja ili kada uređaj koji se otpojio nije otpustio ip adresu a novom uređaju se dodijeli ista. power reset modema riješava takve probleme. Ako drugi uređaji u mreži uredno dobivaju ip onda je problem sigurno u ps4. Power reset i ručna konfiguracija ip na ps4 če riješit problem. Ako ne onda disable network, power reset i easy setup.  Kada god je moguče lan za mrežno igranje. wifi kao nužna alternativa.

amd freak sri 16.10.2019 21:03
razermario kaže...

Ne znam, gdje bi pitao, pa  cu vamo staviti.. 

 

Jer to zadnji sto je izasao The division 2  ? Sa upadatima normalno, ili je to onaj stariji

 Noviji, međutim imaj na umu da ti treba ps plus i da je igra jako razočarala što se tiče updejtanja.

 

Navodno puno bugova, obecavali raidove i dalje nema vecih pomaka, itd itd..bas ono svi pljuju developere jer od izlaska igra nisu ispunili gotovo nista obecano.

 

Probaj igru od sutra je free 5 dana pa prosudi sam.

mack83 čet 17.10.2019 09:33

Pozdrav,

 

Prije nekoliko dana skinuo sam par igara sa PS Now, međutim istekao mi je onaj Trial od 7 dana i dalje ne mogu igrati downlodovane igre. Također koristim i PS+ trial od 14 dana i uskoro će i on isteći. Ono što me zanima je - da li ja sad moram kupiti članstvo i za PS Now i za PS+ da bih igrao (Offline) skinute igre i skidao nove, ili samo trebam kupiti za PS Now?

 

Hvala na odgovoru.

Korisnik1251 čet 17.10.2019 11:33

HZD nisam platinirala jer nisam uspjela osvojiti onaj 1 trofej "Earned a Blazing Sun mark in all the trials at all the Hunting Grounds"

Kad sam vidjela popis i opis trofeja u Uncharted 4, znala sam da će toga biti i malo više.... I bila sam u pravu, počela sam jučer 20. od 22 chaptera i tek sam na 13% s trofejima  

U međuvremenu, krenuli smo s 5 igrica koje dobiješ uz PS, dobila sam za rođendan GTA V, na wish listi imam 13 igrica, kupila sam neki dan onih par na akciji, i jučer još dodatno TLOU: left behind za 37kn da vidim da li mi je igra po guštu jer sam se navukla na trailer za dvojku. A kad se sjetim da sam teška srca kupila PS4 dragome na poklon jer "igrat će ga samo mjesec dana dok mu ne dosadi".... 

Imam PS4 sa samo 500 GB pa sam danas kupila WD recertificirani eksterni hard od 4 GB, ako nekome treba kod za 10% popusta na WD store, neka se javi.

 

Idem dalje čitati, još malo pa sam vas stigla 

Gajotres čet 17.10.2019 12:55

Mogu ja čekati do neuma ali ništa od popusta, a biti će valjda nešto za BF. Makar sam tada mislio sam PS+ kupiti.  Makar recimo sada kada nemam PS+ nemam onaj osječaj razočarenja više kada krajem mjeseca najave koje će biti igre besplatne. 

Q-Tip čet 17.10.2019 17:50
amd freak kaže...
razermario kaže...

Ne znam, gdje bi pitao, pa  cu vamo staviti.. 

 

Jer to zadnji sto je izasao The division 2  ? Sa upadatima normalno, ili je to onaj stariji

 Noviji, međutim imaj na umu da ti treba ps plus i da je igra jako razočarala što se tiče updejtanja.

 

Navodno puno bugova, obecavali raidove i dalje nema vecih pomaka, itd itd..bas ono svi pljuju developere jer od izlaska igra nisu ispunili gotovo nista obecano.

 

Probaj igru od sutra je free 5 dana pa prosudi sam.

 

What? Kad si ti zadnji put pogledao vijesti o toj igri? Updateovi su redoviti i sav dodatan sadržaj izlazi po planu, upravo jučer izašao veliki title update. 

 

Invasion najavljen - izašao.

Episode 1 - sav najavljeni sadržaj izašao

Episode 2 - traje još i dalje, sav najavljeni sadržaj izašao, update bio jučer

Episode 3 - tek dolazi

Raidovi obećani i najavljeni - izašli su još prije par mjeseci

 

Ne znam stvarno otkud vadiš informacije. A o bugovima da ne pričam, igra je bila poprilično dobro ispolirana i prvog dana, bolje od većine igara koje sam igrao u zadnje vrijeme. Naravno da ima bugova, ali po tvom tonu čovjek bi pomislio da ne vrijedi igrati.

Cansee čet 17.10.2019 19:38

 

samo da kažem par stvari vezane za Death Stranding, jer nisam jedini tip ovdje koji jedva čeka igru. Prije par dana su recenzenti dobili svoje primjerke igre, među njima čak i naš Reboot, tako da imaju itekako dosta vremena da igru pošteno "obrade. Recenzije izlaze, odnosno skida se embargo 1. studenog, tako da većinu recenzija igre dobivamo taj dan. Igra izlazi 8. (!) studenog, dakle recenzije izlaze punih sedam dana prije igre. Ja sam inače navikao da većina recenzija izlazi dan prije ili isti dan kad izlazi igra. Ono što želim reći je da ovo zvuči jako "consumer friendly", i recenzenti će imati dovoljno vremena za prelazak igre a gejmeri će imati itekako dovoljno vremena da stave sve na vagu prije nego što kupe igru, a ne uletati u nekom početnom afektu u trošak. jako mi je drago što je tako, s obzirom na to da se na razumije dosta stvari oko igre, ovo je itekako pošteno

x360gamer čet 17.10.2019 19:53

Vezano uz moj problem diskonektana PS4 samog od sebe.
Ušao sam u postavke rutera i vidio da nema uopće IP adresu. Ne znam zašto je ruter prestao automatski sam od sebe davati IP adresu, ali sam sada podesio statičku i valjda će biti ok.

On topic: budući da nemam šta igrati, uzeo sam ea access za 30 kn/mj i skinuo unravel. Stvarno prva liga 2.5D puzzle igra, prekrasne grafike!

amd freak čet 17.10.2019 20:25
Q-Tip kaže...
amd freak kaže...
razermario kaže...

Ne znam, gdje bi pitao, pa  cu vamo staviti.. 

 

Jer to zadnji sto je izasao The division 2  ? Sa upadatima normalno, ili je to onaj stariji

 Noviji, međutim imaj na umu da ti treba ps plus i da je igra jako razočarala što se tiče updejtanja.

 

Navodno puno bugova, obecavali raidove i dalje nema vecih pomaka, itd itd..bas ono svi pljuju developere jer od izlaska igra nisu ispunili gotovo nista obecano.

 

Probaj igru od sutra je free 5 dana pa prosudi sam.

 

What? Kad si ti zadnji put pogledao vijesti o toj igri? Updateovi su redoviti i sav dodatan sadržaj izlazi po planu, upravo jučer izašao veliki title update. 

 

Invasion najavljen - izašao.

Episode 1 - sav najavljeni sadržaj izašao

Episode 2 - traje još i dalje, sav najavljeni sadržaj izašao, update bio jučer

Episode 3 - tek dolazi

Raidovi obećani i najavljeni - izašli su još prije par mjeseci

 

Ne znam stvarno otkud vadiš informacije. A o bugovima da ne pričam, igra je bila poprilično dobro ispolirana i prvog dana, bolje od većine igara koje sam igrao u zadnje vrijeme. Naravno da ima bugova, ali po tvom tonu čovjek bi pomislio da ne vrijedi igrati.

 Radi ovog:

 

"Even if its free is overpriced. A simple extended magazine for your weapon is time gated behind hundreds of hours of RnG. Most of the game is time gated rng to force you to put in so much time youll feel obligated yo pay for the year 2 dlc. Stay far away."

 

"This game has taught me never to buy a game on release day ever again......it's a mess, once you think you've got a viable build for PvP/PvE up pop the developers and completely rework everything............builds ruined.......back to grinding for another build"

 

"Where are game modes?? Like survival, resistance and especially underground!! Where?? Now I understand why DLC for Div2 is free..... =( jesus lord"

 

"I remember when Fredrick talked about how awesome the gear sets were going to be back in March. He really fucked that up!"

 

"Now that Division 2’s base game is finished starting October 15, can we start talking about the first DLC??"

 

"The devs have killed my favorite game of all time. Div1 kept me playing for years, div2 is dead"

 

"Season pass was a complete rip off for this game!!!"

 

 

To su samo neki od komentara na zadnje ubisoftove vide-e vezane za the division...a to sve komentiraju ljudi koji su kupili igru prije ovog sale-a.

 

Navodno je i sale potaknut iz razloga je broj igrača masovno počeo padati...

 

Nisam igrao dvojku, ali po ovim komentarima vjerujem da community ne laže.

 

 

Bitanga čet 17.10.2019 22:25
amd freak kaže...

 

Nisam igrao dvojku, ali po ovim komentarima vjerujem da community ne laže.

 

 

 

Community je hrpa razmaženih bebica. Imam 50h played u Divisionu 2, a nisam još ni odigrao drugi dio misija sa Black Tusk invasionom, i to sve na normal.

Čak i samo u mom slučaju, za igru koja je koštala 60€ na releasu to je sasvim dobar play time s obzirom da neke druge sa 20-30h imaju istu takvu cijenu na releaseu. A Division 2 ima puno veći fond sati koji se daju potrošiti na tu igru i to u multiplayeru.

 

Bitanga čet 17.10.2019 22:27
Cansee kaže...

 

samo da kažem par stvari vezane za Death Stranding, jer nisam jedini tip ovdje koji jedva čeka igru. Prije par dana su recenzenti dobili svoje primjerke igre, među njima čak i naš Reboot, tako da imaju itekako dosta vremena da igru pošteno "obrade. Recenzije izlaze, odnosno skida se embargo 1. studenog, tako da većinu recenzija igre dobivamo taj dan. Igra izlazi 8. (!) studenog, dakle recenzije izlaze punih sedam dana prije igre. Ja sam inače navikao da većina recenzija izlazi dan prije ili isti dan kad izlazi igra. Ono što želim reći je da ovo zvuči jako "consumer friendly", i recenzenti će imati dovoljno vremena za prelazak igre a gejmeri će imati itekako dovoljno vremena da stave sve na vagu prije nego što kupe igru, a ne uletati u nekom početnom afektu u trošak. jako mi je drago što je tako, s obzirom na to da se na razumije dosta stvari oko igre, ovo je itekako pošteno

 

Pošteno prema kome? Prema ljudima koji nemaju svoj mozak pa im drugi trebaju reći da li da kupe ili ne, i da li će im igra biti dobra? Ili prema onima koji moraju kupiti igru po full cijeni isti dan čim izađe jer se ne mogu kontrolirati iako će biti na akciji za mjesec dana kao i sve?

Ili samo čisti marketing da ti misliš kako je Kojima pošteni game designer?

Cansee čet 17.10.2019 23:27
Bitanga kaže...
Cansee kaže...

 

samo da kažem par stvari vezane za Death Stranding, jer nisam jedini tip ovdje koji jedva čeka igru. Prije par dana su recenzenti dobili svoje primjerke igre, među njima čak i naš Reboot, tako da imaju itekako dosta vremena da igru pošteno "obrade. Recenzije izlaze, odnosno skida se embargo 1. studenog, tako da većinu recenzija igre dobivamo taj dan. Igra izlazi 8. (!) studenog, dakle recenzije izlaze punih sedam dana prije igre. Ja sam inače navikao da većina recenzija izlazi dan prije ili isti dan kad izlazi igra. Ono što želim reći je da ovo zvuči jako "consumer friendly", i recenzenti će imati dovoljno vremena za prelazak igre a gejmeri će imati itekako dovoljno vremena da stave sve na vagu prije nego što kupe igru, a ne uletati u nekom početnom afektu u trošak. jako mi je drago što je tako, s obzirom na to da se na razumije dosta stvari oko igre, ovo je itekako pošteno

 

Pošteno prema kome? Prema ljudima koji nemaju svoj mozak pa im drugi trebaju reći da li da kupe ili ne, i da li će im igra biti dobra? Ili prema onima koji moraju kupiti igru po full cijeni isti dan čim izađe jer se ne mogu kontrolirati iako će biti na akciji za mjesec dana kao i sve?

Ili samo čisti marketing da ti misliš kako je Kojima pošteni game designer?

 

kako loše i bijedno, ti kao da se sam sa sobom natječeš da napišeš što gori post i to ti jako dobro ide. vjerovao ili ne mi obični smrtnici nemamo priliku igrati igru prije nego što je kupimo, i nekome će u donošenju odluke pomoći i gameplay i neka recenzija, a kroz godine su neki od nas stekli određeno povjerenje u određene recenzente, ili smo primjetili da imamo sličan ukus. a ovaj marketing je vjerojatnije usmjeren na tebe, oko tebe se žešće moraju potruditi, ti ih sve prozreš do kosti, men naivčini su već otkad prodali

 

u svakom slučaju ideš sad na ignore, jer ako sam nešto ovdje naučio, to je da od tebe ništa korisno neću pročitati. uživaj u fortniteu, to je igra za tebe

Bitanga čet 17.10.2019 23:58
Cansee kaže...
Bitanga kaže...
Cansee kaže...

 

samo da kažem par stvari vezane za Death Stranding, jer nisam jedini tip ovdje koji jedva čeka igru. Prije par dana su recenzenti dobili svoje primjerke igre, među njima čak i naš Reboot, tako da imaju itekako dosta vremena da igru pošteno "obrade. Recenzije izlaze, odnosno skida se embargo 1. studenog, tako da većinu recenzija igre dobivamo taj dan. Igra izlazi 8. (!) studenog, dakle recenzije izlaze punih sedam dana prije igre. Ja sam inače navikao da većina recenzija izlazi dan prije ili isti dan kad izlazi igra. Ono što želim reći je da ovo zvuči jako "consumer friendly", i recenzenti će imati dovoljno vremena za prelazak igre a gejmeri će imati itekako dovoljno vremena da stave sve na vagu prije nego što kupe igru, a ne uletati u nekom početnom afektu u trošak. jako mi je drago što je tako, s obzirom na to da se na razumije dosta stvari oko igre, ovo je itekako pošteno

 

Pošteno prema kome? Prema ljudima koji nemaju svoj mozak pa im drugi trebaju reći da li da kupe ili ne, i da li će im igra biti dobra? Ili prema onima koji moraju kupiti igru po full cijeni isti dan čim izađe jer se ne mogu kontrolirati iako će biti na akciji za mjesec dana kao i sve?

Ili samo čisti marketing da ti misliš kako je Kojima pošteni game designer?

 

kako loše i bijedno, ti kao da se sam sa sobom natječeš da napišeš što gori post i to ti jako dobro ide. vjerovao ili ne mi obični smrtnici nemamo priliku igrati igru prije nego što je kupimo, i nekome će u donošenju odluke pomoći i gameplay i neka recenzija, a kroz godine su neki od nas stekli određeno povjerenje u određene recenzente, ili smo primjetili da imamo sličan ukus. a ovaj marketing je vjerojatnije usmjeren na tebe, oko tebe se žešće moraju potruditi, ti ih sve prozreš do kosti, men naivčini su već otkad prodali

 

u svakom slučaju ideš sad na ignore, jer ako sam nešto ovdje naučio, to je da od tebe ništa korisno neću pročitati. uživaj u fortniteu, to je igra za tebe

 

Gameplay i recenzije će ti pomoći i nakon tjedan dana i nakon 2 mjeseca. Ne moraš sliniti nad gameplayom i recenzijama tjedan dana prije releasea pa da kupiš odmah isti dan.

Da tebi su već odavno prodali jer stalno pišeš da ju jedva čekaš :-) Samo ignoriraj, nema problema, brutalno ćeš me kazniti :-) Ja ti samo hoću pomoći :-P

Uopće ne razumijem to nabrijavanje na kupovanje igara na release dateu. Tj. razumijem, i ja sam bio takav, ali to treba liječiti :-)

Evo zadnje sam se bez problema odupro kupovini Ghost Recon Breakpointa, GRIDa i sl. i sve bez tjedan dana ranijih recenzija.

 

Pričao sam nedavno, da je lik pošten onda bi imao open betu par dana prije releasea da ljudi sami isprobaju kao što rade veliki, a ne recenzije tjedan dana prije samo nekima.

antimadridista pet 18.10.2019 00:30

Ti Bitanga jednostavno ne razumiješ da postoje ljudi koji su drugačiji od tebe u nekim stvarima. Koliko puta tu u ovoj temi sam vidio da si napisao da je nešto nenormalno ili za liječenje samo zato sto se tebi ne sviđa. Čuj nabrijavanje na kupovinu igre na dan izlaska je za liječenje. Svašta...

 

Ima nekih igara koje jedva čekam da izađu jer znam da ću u njima uživati. Zašto bi čekao još par mjeseci za tih 20 dolara popusta ako si mogu uzeti danas? Najbolje onda da čekam 2 godine pa ju mogu uzeti za 5 dolara.

Bitanga pet 18.10.2019 01:03
antimadridista kaže...

Ti Bitanga jednostavno ne razumiješ da postoje ljudi koji su drugačiji od tebe u nekim stvarima. Koliko puta tu u ovoj temi sam vidio da si napisao da je nešto nenormalno ili za liječenje samo zato sto se tebi ne sviđa. Čuj nabrijavanje na kupovinu igre na dan izlaska je za liječenje. Svašta...

 

Ima nekih igara koje jedva čekam da izađu jer znam da ću u njima uživati. Zašto bi čekao još par mjeseci za tih 20 dolara popusta ako si mogu uzeti danas? Najbolje onda da čekam 2 godine pa ju mogu uzeti za 5 dolara.

 

To je sarkazam. Svi smo mi tu za liječenje zreli :-)

Pa ako znaš da ćeš uživati u igri onda ju kupiš, naravno. Problem je ako ne znaš da ćeš uživati nego te nabrije hype, ili tražiš od drugih opravdanje zašto bi prvi dan odmah iskeširao novce za igru. Samo o tome pričam.

Sad je Kojima odjednom poštenjačina i legenda jer je dao ljudima igre na recenziju tjedan dana prije. Zašto? Da si poveća prodaju odmah prvi dan dok igra izađe, da netko nagovori one neodlučne koji nisu još preorderali. To je samo njemu u korist, a ne onima koji igraju.

Oni koji moraju prvi dan kupiti igru, a imaju hrpu drugih za odigrati su za liječenje da :-) Been there, done that. Mnogo puta.

 

Plus, opće je poznato da su igre zabagirane prvi dan i da se puno funkcionalnosti doda tek u kasniji patchevima koji ti smanje frustracije.

Tako je bilo s mnogim igrama, čak i Witcherom 3. Uvijek je bolje igrati igru kasnije nego na releaseu.

mar123 pet 18.10.2019 07:02

ljudi ovo s popustima s proizvodima koje ostavite u kosarici vam je normalna stvar, bar u americi. masa ljudi na taj nacin kupuje doslovno sve, samo ubace u kosaricu i pricekaju dan dva i odma dobivaju mail s popustom, nije ovo nista novo ni cudno ni nesto promotivno. ja sam sad nedavno npr karte za nba tekme tako uzimo, stavim u kosaricu i ne vadim dan dva i evo javljaju se s 10-20 posto. sema je kod vecine prodavaca ista, samo se postoci razlikuju i moram priznat da nisam jos vidio da netko daje 40%, vecinom to bude maksimalno 20%.

Bitanga pet 18.10.2019 09:21
mar123 kaže...

ljudi ovo s popustima s proizvodima koje ostavite u kosarici vam je normalna stvar, bar u americi. masa ljudi na taj nacin kupuje doslovno sve, samo ubace u kosaricu i pricekaju dan dva i odma dobivaju mail s popustom, nije ovo nista novo ni cudno ni nesto promotivno. ja sam sad nedavno npr karte za nba tekme tako uzimo, stavim u kosaricu i ne vadim dan dva i evo javljaju se s 10-20 posto. sema je kod vecine prodavaca ista, samo se postoci razlikuju i moram priznat da nisam jos vidio da netko daje 40%, vecinom to bude maksimalno 20%.

 

Ja sam neki dan dobio 2 mjeseca free Adobe Lightroom subscriptiona jer sam samo kliknuo na cancel.

Ali na PSNu ništa od nikakvog popusta, a igre su u košarici već 10 dana. Ah well, neću ni kupiti onda :-)

Vandit pet 18.10.2019 10:21

Uh, svašta se napisali...The Division 2 - skinuo sam full verziju za free vikend. Ima preko 100GB omg. Prvo sam dvojku igrao u beta verziji i nije me privukla, ponajviše zbog okruženja, jednostavno mi nakon zimskog New Yorka nije legao taj Washington. Sada ću probati preko vikenda, pa ako mi se svidi uzet ću full verziju. Od svih Ubisoft igara siguran sam da je Division ta igra koja ima najveći broj free update-ova i sadržaja. 

 

Što se tiče Death Strandinga - iako nisam veliki Kojima fan moram priznati da igra ima nešto što me privlači. Iako sam odmah počeo kenjati oko toga kako je riječ o walking simulatoru, nadam se da će imati dubinu u gameplayu zbog čega ću je htjeti igrati. A vezano za recenzije tjedan dana prije release date-a; lijepo je vjerovati da je Kojima romantik i poštenjačina, no ipak je riječ o strategiji za bolju prodaju igre. Činjenica je da se ljudi uglavnom dijele na one kojima je DS wow igra i onima kojima je sranje. Kojima se nada da će sa dobrim recenzijama pridobiti ovu drugu skupinu koja će imati par dana fore da prouči sve recenzije. Čovjek samo želi prodati svoj proizvod kao što bi to htio svatko od nas. :)