bloodborne čet 11.7.2019 11:14

Kratki osvrt na crasha. Kontrole nisu teske iako bi volio vise da ih kompletno sam mogu manualno podesit.

Al jbg to nije pc, u principu voznja je laganini treba samo naucit skakutat s tim slide-anjem.

Desilo mi se prvu utrku offline adventure mode da me neki jebeni pingvin rokne pred sam cilj raketom.

Pa sam utrku iz negdje 3eceg pokusaja prosao. Uglavnom ultra zabavno, treba se samo naviknut na neke stvari.

Ocekivao sam da ce skretanje biti tesko, ali nije skupljanje kutija i to slide-anje i easy win.

Online je vec malo tezi ekipa vozit odvozio dvije online trke prvu sam ga popusio ko veliki.

A drugu trku sam uspio dogurat do 4tog mjesta. Zakljucak kao spiderman ultra zabavno. 🤣

x360gamer čet 11.7.2019 12:39

Cisto informativno, utjece li HDR ikako na performanse konzole?
U vidu da je GPU optereceniji, da je manji FPS, veci pop up ili nesto..
Cisto sada se to pitam, posto napokon imam koliko toliko dobar TV za HDR i napokon sam ga ukljucio :D

Bitanga čet 11.7.2019 13:34
x360gamer kaže...
Cisto informativno, utjece li HDR ikako na performanse konzole?
U vidu da je GPU optereceniji, da je manji FPS, veci pop up ili nesto..
Cisto sada se to pitam, posto napokon imam koliko toliko dobar TV za HDR i napokon sam ga ukljucio :D

 

Ja sam na PCu u puno igara primjetio da se FPS smanji dok upališ HDR što je i logično.

No, ovisi o igri i puno drugih hardverskih stvari.

Na konzoli gdje je FPS lockan na 30 sigurno neće toliko doći do izražaja jer je 30 FPSa puno lakše postići nego 60 FPSa.

Ali u kombinaciji sa "4k" bi moglo uzrokovati češće dropove nego bez HDRa.

antimadridista čet 11.7.2019 14:27

Sve zavisi kakav TV imate. Skoro svi televizori ispod 1000 eura imaju loše implementiran HDR zbog toga što im je peak brightness loš i onda se ne može dobiti taj puni HDR efekt, skoro da se i ne primjeti. U tom slučaju je bolje ugasiti HDR.

Bitanga čet 11.7.2019 15:11
antimadridista kaže...

Sve zavisi kakav TV imate. Skoro svi televizori ispod 1000 eura imaju loše implementiran HDR zbog toga što im je peak brightness loš i onda se ne može dobiti taj puni HDR efekt, skoro da se i ne primjeti. U tom slučaju je bolje ugasiti HDR.

 

To nije istina. Djelomično o tome ovisi, ali djelomično i o implementaciji developera. Tako da nije da SVE ovisi o TVu.

Neke igre imaju stvarno loš HDR, dok neke imaju savršen, a na istom TVu.

A dok poslije dobrog HDRa prebaciš na bez HDRa odmah vratiš na HDR jer je bez njega užas živi (oči se brzo naviknu na bolje boje).

antimadridista čet 11.7.2019 15:31
Bitanga kaže...
antimadridista kaže...

Sve zavisi kakav TV imate. Skoro svi televizori ispod 1000 eura imaju loše implementiran HDR zbog toga što im je peak brightness loš i onda se ne može dobiti taj puni HDR efekt, skoro da se i ne primjeti. U tom slučaju je bolje ugasiti HDR.

 

To nije istina. Djelomično o tome ovisi, ali djelomično i o implementaciji developera. Tako da nije da SVE ovisi o TVu.

Neke igre imaju stvarno loš HDR, dok neke imaju savršen, a na istom TVu.

A dok poslije dobrog HDRa prebaciš na bez HDRa odmah vratiš na HDR jer je bez njega užas živi (oči se brzo naviknu na bolje boje).

 Ne čitaš. Nisam rekao da sve igre imaju savršen HDR. Rekao sam da se na jeftinim televizorima ni ne isplati uopće paliti HDR jer će praktički biti neprimjetan bez obzira kakva je implementacija HDR-a u igri/filmu.

 

Nevezano za PS4, vidio sam dosta ljudi koji prigovaraju kako je HDR loša i neprimjetna stvar, a zapravo ga gledaju na TV-u od 2000-2500 kn koji zapravo ima "fake" HDR.

Bitanga čet 11.7.2019 15:47
antimadridista kaže...
Bitanga kaže...
antimadridista kaže...

Sve zavisi kakav TV imate. Skoro svi televizori ispod 1000 eura imaju loše implementiran HDR zbog toga što im je peak brightness loš i onda se ne može dobiti taj puni HDR efekt, skoro da se i ne primjeti. U tom slučaju je bolje ugasiti HDR.

 

To nije istina. Djelomično o tome ovisi, ali djelomično i o implementaciji developera. Tako da nije da SVE ovisi o TVu.

Neke igre imaju stvarno loš HDR, dok neke imaju savršen, a na istom TVu.

A dok poslije dobrog HDRa prebaciš na bez HDRa odmah vratiš na HDR jer je bez njega užas živi (oči se brzo naviknu na bolje boje).

 Ne čitaš. Nisam rekao da sve igre imaju savršen HDR. Rekao sam da se na jeftinim televizorima ni ne isplati uopće paliti HDR jer će praktički biti neprimjetan bez obzira kakva je implementacija HDR-a u igri/filmu.

 

Nevezano za PS4, vidio sam dosta ljudi koji prigovaraju kako je HDR loša i neprimjetna stvar, a zapravo ga gledaju na TV-u od 2000-2500 kn koji zapravo ima "fake" HDR.

 

Sad je već 2-2.5k, a bilo je 1k eura u prvoj poruci :-) TVi od 2k kn nemaju ni 8-bitne boje kakve bi trebale biti, a kamoli 10-bitne :-)

Ma sve ok, samo da smo na čistom. 

Bitanga čet 11.7.2019 17:29
arnes_king kaže...

Bitanga Izgleda da te poceo ursus gotiviti, skoro na svaki post dobijes TU a svi ostali TD, cime li si to zasluzio? 

 

Ma ursus je kul lik, zna cijeniti dobru misao, ali samo kad se slaže s njegovom :-)

On ustvari radi conditioning nad svima nama, positive reinforcement tako da nagrađuje kad se netko slaže s njim, a kažnjava u suprotnome, sve kako bi sve nas ostale doveo na razinu da pišemo samo ono što on želi čitati.

drshapes pet 12.7.2019 17:54

Inače ti taj "gaming storage" nije ništa brži od običnog usb 3.0 wd diska. Pogledaj si review, a ako želiš jeftinije proći imaš ovdje duplo jeftinije istu stvar. Free shipping ti je na tih 50 eura i dođe za 3-5 radnih dana. Garancija ti je 6 mjeseci pošto su recertificirani, ali su odlični. Ja sam 2 uzeo kod njih prije par godina i još uvijek rade bez greške.

hummer0 pet 12.7.2019 18:40
cesnjovka kaže...

Ja uzeo The Evil Within i Assassin's Creed Origins-Deluxe Edition izišlo me oko 200kn. 

Ej jel tko znao koliko bi me došla nadogradnja upgrade HDD na 2TB za Ps4 Pro nemislim tu na vanjske externe hardove to znam da mogu na taj način ali baš me zanima jel tko radio upgrade internog HDD u konzoli.Malo mi je ovih 1TB.

Cijena takvog zahvata me zanima bili moglo bit oko 500-600kn ?

 cesnjovka Ja sam uzeo ovaj:

https://www.wd.com/en-ie/products/wd-recertified/my-passport---gaming-storage.html#RWDBZGE0020BBK-WESN

Sve radi ko podmazano.

cesnjovka pet 12.7.2019 19:10

Ko ga jbe kupljeno momci! Ovaj 2TB što ste mi linkali, platio putem PayPala 387kn.Ipak Ps4 Pro planiram zadržat još dvije godine najmanje, prije možebitne nabave PS5 konzole tako da za ovih 50eur ću malo proširt pohranu jer imam dosta igara koje nisam ni odigrao tako da ih nebrišem bezveze a dolaze u ovih godinu dvije najmanje 3-4 vrhunske ekskuzive, koje se komotno i ugodno  mogu odigrat i na ovoj generaciji konzole 

dmanz pon 15.7.2019 08:36

Pozdrav,

 

razmišljam već duže vrijeme o kupnji PS4. Htio bih pro verziju pošto imam novi tv.

 

Što mislite o refurbu s amazonašasija B (koliko sam shvatio B je bolja od A) - 250 eura? Koliki je rizik općenito s takvim stvarima?

MasterG pon 15.7.2019 08:49

rizik ti je da imaš 12mj garancije...po meni isplativo.

Trebalo bi pitati sancta domenicu da li prihvaćaju konzolu i da li možeš produljit jamstvo uz nadoplatu. Znam da su neki tako radili, ali nisam siguran od kuda si kupili plejku

merio pon 15.7.2019 09:10

Ekipa, najbolji način za gameshare? 

 

Znaci frend ukuca kod mene svoj account stavi ga kao primary? ja to isto kod njega napravim? 

 

Dali je to jedina/najbolja solucija? 

 

Kad se to napravi dali se može maknut njegov/moj account pa ostaju igre ili account mora ostati? 

 

Malo previše pitanja pa ono... 

bloodborne pon 15.7.2019 09:38
merio kaže...

Ekipa, najbolji način za gameshare? 

 

Znaci frend ukuca kod mene svoj account stavi ga kao primary? ja to isto kod njega napravim? 

 

Dali je to jedina/najbolja solucija? 

 

Kad se to napravi dali se može maknut njegov/moj account pa ostaju igre ili account mora ostati? 

 

Malo previše pitanja pa ono... 

 https://youtu.be/sJcFEh06Ms4

veseli007 uto 16.7.2019 15:17

Pozdrav!

Imam dva racuna na ps4, htio sam izmijeniti postavke privatnosti, trazi me da ukucam password za email upisem i kaze mi da je krivo, ponovim vise puta uvjek isto!

Idem na PC email log out- log in, sve OK, a na plejki nece! Tako i za drugi racun!

Nebi htio sa glavnim napraviti log out jer ga nece psN vise prepoznati pa onda by by igrice zar ne!?

Ne kuzim vise nista.😟 Svejedno ce me kad tad traziti log in sa glavnim acc pa onda sve u vjetar, ako se ne budem mogao logirati!

Kako da to rijesim, imate koj savjet!?

Thx!

bloodborne sri 17.7.2019 10:06

Razumijem te, nisam ni ja nesto za hrv u igri. no iskreno ga pozdravljam kao reklamu i prepoznatljivost hrvatske.
u jednom sada vec odavno velikom gaming svijetu, unatoc tome sto cu koristiti engleski sigurno mada
cu svakako isprobati hrvatski. veseli me sto cu medu svim tim jezicima vidjeti i croatia.
a ne da samo uz svjetske jezike i gledam tam jezike treceg svijeta onak fak off hrvatska je svjetska destinacija. :D

tako da drago mi je zbog domovine. :)

E sad imam pitanjce glede fat konzole kupljene mozda pola godina nakon samog izlaska ps4-a nikada ciscene,
nikada pokvarene i nikada promijenjene termalne paste ( frendova ne moja. ) sto se desava.
zica on meni aj posudi TLOU ja reko evo zavrsim dlc i dofuram ti za vikend. e sad udem u plejku stavim mu instalirat
dok on nama pokrene na laptopu dobri stari heroes 3. udem u tlou kad ono zasteka blue screen i disk read error disk damaged or dirty.

kako je igrica do prije sat vremena bila u mojoj konzoli sigurno naravno nije do nje. probamo druge igrice malo problema no rade.
vecinu puta kada se taj problem pojavi je u pitanju nove igrice koje prvobitno nije vec bila instalirana na konzoli,
mada mi je danas dok smo putovali na posao rekao da je monster hunter world instalirao i pokrenuo bez beda.
i da neke igrice u zadnje vrijeme oce vecina zajebava. ja sam mu reko da malo pogleda po YT i sl.

ali da mu nebi bilo lose da se plejka naravno malo ocisti, random servis tu kod nas mu je rekao laser i 400-500kn.
iz SD su mu rekli takoder laser i 2000kn sto ne znam da li su ga dobro shvatili ili da li je on dobro cuo ali onak novi slim se kupi za te pare.
pa prije nego ja to proguglam rade pitam tu iz prve ruke nekoga od vas ako se susreo sa istim ili slicnim problemom i prije nego on nepotrebni baci
finu svotu novaca.