miky moj pet 26.9.2008 15:17

Tijekom jučerašnjeg izlaganja na GC Asia 2008 događaju, CEO Cryteka Cevat Yeril kazao je kako se kompanija jedva čeka dočepati specifikacija PlayStationa 4. Cevat smatra da će upravo nasljednici X360 i PS3 konzola imati veliki utjecaj na budućnost gaminga posebno naglasivši važnost PlayStation 4 konzole.

Istaknuo je kako nasljednike sadašnjih konzola očekuje 2011-2012. godine i da će u korak pratiti i podržavati nove konzole a pogotovo PS4 za kojeg kaže da će biti najvažniji stroj nadolazeće generacije. Rekao je kako će im PS4 postat vodeća platforma za razvoj i da jedine informacije koje im nedostaju u kompaniji su upravo specifikacije konzole.

Citirano iz Game Playa.

Ljudi kako danas tehnologija brzo napreduje!

 

 

__________________________________________________

 

Gamertagovi forumaša:

 

miky moj pet 26.9.2008 18:00

A čuj što je kvalitetnije i novije na tržištu to je i skupo.

No nakon pola godine če spustiti cijene barem malo ,makar kupci vole nahrliti na novi proizvod.U roku izlask ko i za novi wow tako daigrači koji obožavaju WoW a ima ih o ho ho  nebudu u zaostatku od drugih igrače!

Tako je i sa Play Station 4.

Paolo2612 pon 6.10.2008 01:44
Elk Cloner kaže...
miky moj kaže...

Ljudi kako danas tehnologija brzo napreduje!

 Modificirani Cell sa jačom grafičkom. I nije preveliki napredak (pogotovo u usporedbi PS2-PS3).
 Ovo je ogroman napredak i prekretnica koja možda čak već naslućuje da će PS4 pomest konkurenciju. Ionako danas igre ne iskorištavaju punu snagu cell-a, još kada se zna da su neke jezgre isključene zbog proizvodnog procesa je samo dokaz snage cella

PS4 ima sve uvjet da pobijedi u slijedećem ratu konzola - snaga (najvjerojatnije će biti više cell-ova), niža cijena (uvjetovana već razvijenim čipom - nema troškova zbog istraživanja i proizvodnje novog procesora) i poznatim načinom izrade igara (programeri se ne moraju učiti raditi za novu platformu i arhitekturu).

ako je tako, vidi se da se Sony opametio.
l)oolvl pon 6.10.2008 03:15

  hahah,

  trojka ih odvede u propast, a ovi već navaljuju na četvorku.   Vidi se da slično razmišljaju.   Možda ih Crytek pripomogne sa profitom od Crysisa, lol.

Isto kao ona glupost "warhead PC" na kojem možeš igrat warhead al na low detaljima; iz Cryteka samo valjaju budalaštine.   idioti.

 

 

  btw, sjećam se da je jednom Sony-ev CEO izjavio da planiraju držati PS3 na tržištu vrlo dugo , tako da se ovi u najboljem slučaju mogu nadati nekom PS 3.5 ili sličnom.

Elk Cloner pet 17.10.2008 10:06

Paolo2612 kaže...
Ovo je ogroman napredak i prekretnica koja možda čak već naslućuje da će PS4 pomest konkurenciju.
...
PS4 ima sve uvjet da pobijedi u slijedećem ratu konzola - snaga (najvjerojatnije će biti više cell-ova), niža cijena (uvjetovana već razvijenim čipom - nema troškova zbog istraživanja i proizvodnje novog procesora) i poznatim načinom izrade igara (programeri se ne moraju učiti raditi za novu platformu i arhitekturu).
 Hrabra izjava, budući niti sam Sony nema konkretne specifikacije (ako je vjerovati Gameplayu).

Osim toga, trebali bi se brinuti jer ih na domaćem terenu guzi Microsoft sa X360 (o Nintendu da ne govorimo, no on je isto žuti). Ako su programeri se navknuli na arhitekturu PS3, onda bi već sada to trebalo davati rezultate. A ne nadati se da će u budućnosti biti bolje samo od sebe, jer je eto, novi broj iza naziva.

ivaninho pet 17.10.2008 10:23

Meni bi osobno bilo glupo da SONY izda za 2-3 godine PlayStation 4 koji bi bio malo bolja prerada izuzetno dobrog PS3. Mislim da bi SONY trebao za negdje 5-6 godina izdati potpuno novi stroj kao što je to bio PS3 u odnosu na PS2 jer bi stvarno bilo glupo da tako brzo odustanu od konzole koja je tek u začetku i koja ima još puno potencijala kojeg bi trebalo iskoristiti.

harti čet 30.10.2008 15:33
ivaninho kaže...

Meni bi osobno bilo glupo da SONY izda za 2-3 godine PlayStation 4 koji bi bio malo bolja prerada izuzetno dobrog PS3. Mislim da bi SONY trebao za negdje 5-6 godina izdati potpuno novi stroj kao što je to bio PS3 u odnosu na PS2 jer bi stvarno bilo glupo da tako brzo odustanu od konzole koja je tek u začetku i koja ima još puno potencijala kojeg bi trebalo iskoristiti.

 nekako su dugo u začetku, dok ih konkurencija gazi, a nikako da začmu;p
miky moj uto 18.11.2008 09:22

Na početku napominjem da ovo nije sa službene stranica od Sonya i ne znam koliko je ovdje naklapanja, a koliko potvrđenih informacija. Značajno je da je na stranici jako puno informacija koje su jako precizno iznesene pa bi mi bilo čudno da je netko to išao sve izmisliti.

Na početku je usporedba PS3 sa PS4. Spominje se novi format, HVD (Holographic Disc) što mi je čudno jer se Blu-Ray tek probio ispred HD-DVD-a. Holographic diskovi mogu primiti 160 GB podataka na sebe. Na PS3 trenutno imamo Lossless 7.1. Channel zvuk, dok se za PS4 već spominje 9.1.

Za PS4 se najavljuje unutrašnja memorija koja počinje od 220GB pa sve do 1 TB. Brzina zapisivanja podataka bila bi 6 Gb/s. Najavljuju se funkcije kontrolera (Dualshock 4) koji će i dalje biti bežičan. Imat će vibraciju, motion sense kao i dosad, no bit će poboljšan. Također piše da će biti wind i shock gdje bi ovo shock moglo doći do izražaja nakon toliko godina.

Naime, kontroler bi nas mogao stresti. Spominje se korištenje kontrolera u sklopu sa povezima na svakoj nozi koji bi detektirali naš položaj u 3D prostoru i preslikavali ga u igru te sa kacigom koja bi imala 9.1 zvuk te bi ujedno služila kao headset, prepoznavala položaj glave u 3D prostoru i također bi vibrirala po potrebi.

Ovo zvuči dosta SF i čak i ako dođe u upotrebu sumnjam da bi to svatko htio koristiti jer nas to prisiljava da stojimo pred TV-om i igramo. Ovo bi se moglo koristiti u posebno osmišljenim igrama koje bi tu funkciju ispunile do maksimuma. Sad dolazimo do onog meni najzanimljivijeg. Svi znamo maksimalnu rezoluciju na PS3, no za PS4 se spominje QF-HDTV(3830x2160p).

QF-HD znači Quad Full High Definition. Ja još nisam čuo za TV s takvom rezolucijom, ali ako netko je neka se izjasni.
Što se VRAM-a tiče, PS3 ima 256MB GDDR3 dok PS4 ima 1024MB GDDR4 što je veliki pomak.

Na PS4 će se putem softwerske emulacije moći igrati igre s PS1, neke igre s PS2, a za igre sa PS3 ne bi trebalo biti nikakvih prepreka. Konzola bi trebala izaći studenom 2011, dakle točno za 3 godine(Japan) Prvi bi trebao biti model s 360GB Hard Diskom, dok bi zadnji izašao s 1 TB i to godinu i pol nakon prvoga. Europa bi trebala dobiti PS4 u ožujku 2012.

Koliko je od ovoga istina, prosudite sami. Meni se neke stvari čine apstraktnima, no 3 godine je puno vremena i svašta se može dogoditi.

Death_Shade sub 15.5.2010 11:58

Ajde miky moj ti stavi neki link di si nasao ove stvari, znam da je soni izjavio i neke stvari da ce uz taj ps4 dolaziti i neke 3d hologramske kamere sto mi sad ima smisla s ovim bucama i kacigom o cemu ti pricas i to bi mogao biti razlog tako velikoj rezoluciji jer bi se lako moglo dogoditi da bude svuda u tvojoj sobi a ne telka,lol sto bi bilo fenomenalno, jedini je minus sto bi to fakat moglo kostati 40 000 kn.I necemo podcjenjivati SONYa jer ako pogledamo malo u proslost lako cemo uvidjeti da je SONY kralj tehnologije, a to potvrđuje i 300 ujedinjenih ps3 u americkom zrakoplovstvu za obradu grafickoh podataka.

 

mighty99 sub 15.5.2010 12:05

Iz vise izvora je potvrdeno da playstation 4 konzola nece tako brzo stici, sigurno jos barem 2 god.Jer PS3 tek sada dozivljava svoj puni potencijal razvojem igara u full HD rezoluciji.

Samim tim SONY nece zuriti da izvuce jos profita iz tog kolaca.

A sigurno da oni interno rade na razvoju, no ne trebamo cekati tako skori dolazak.

Mislim da ce vise sada krenuti ovim bumom u razvoju 3d igara (na kraju i zadnji ps3 firmware ide na tom da daje podrsku tome) nego izbacivanjima nove konzole.

A na netu sigurno da ima hrpa slika neprovjerenih izvora...

Death_Shade sub 15.5.2010 12:15
mighty99 kaže...

Iz vise izvora je potvrdeno da playstation 4 konzola nece tako brzo stici, sigurno jos barem 2 god.Jer PS3 tek sada dozivljava svoj puni potencijal razvojem igara u full HD rezoluciji.

Samim tim SONY nece zuriti da izvuce jos profita iz tog kolaca.

A sigurno da oni interno rade na razvoju, no ne trebamo cekati tako skori dolazak.

Mislim da ce vise sada krenuti ovim bumom u razvoju 3d igara (na kraju i zadnji ps3 firmware ide na tom da daje podrsku tome) nego izbacivanjima nove konzole.

A na netu sigurno da ima hrpa slika neprovjerenih izvora...

Tu si u pravu sva nagađanja o 2011-2012 slobodno se mogu zaboraviti jer sony sigurno nece brzati i izbaciti na trziste bilo sta, jos cemo se dugo igrati na ps3 prije nego sto docekamo ps4 sa breakthru tehnologijom u svijetu igara. Zto uzivajmo dok cekamo.:)