dudek12 sri 17.7.2019 06:16

Nabavio sam konzolu i naručio mod. Imam 2 moda jer greškom mi poslali 1 više. 😀

Ako nekog zanima a ima switch neka mi se obrati. Ovaj mod je fizički i kada želiš samo ga izvadiš i ko da nikad nije bio modan. Za brickanje postoji zaštita i backup nanda.... 

JozoBozo121 sri 17.7.2019 18:27

Već nekoliko dana se nećakam dali da kupim Switch. Privlače me jako Mario+Rabbids, Super Mario Maker, nadolazeći Luigi Mansion 3 pogotovo i Super Mario Party. Inače nisam fan prijenosnog, ali vjerojatno bi bilo vrlo zgodno sad kad idem na more, pogotovo ako bi dolazila ekipa kod mene, onda bi mogli svi igrati zajedno nešto.

 

Samo cijena kontrolera od 700 kuna i nije baš mala i brine me hoću li nakon ovih par igara koje me privlače imati igrati što drugo.

 

Netko neki savjet?

eliah84 sri 17.7.2019 18:58
JozoBozo121 kaže...

Već nekoliko dana se nećakam dali da kupim Switch. Privlače me jako Mario+Rabbids, Super Mario Maker, nadolazeći Luigi Mansion 3 pogotovo i Super Mario Party. Inače nisam fan prijenosnog, ali vjerojatno bi bilo vrlo zgodno sad kad idem na more, pogotovo ako bi dolazila ekipa kod mene, onda bi mogli svi igrati zajedno nešto.

 

Samo cijena kontrolera od 700 kuna i nije baš mala i brine me hoću li nakon ovih par igara koje me privlače imati igrati što drugo.

 

Netko neki savjet?

 Nema bas, mozda Mario odyssey, Kirby, Donkey kong, Yoshi's Crafted World, Zelda botw, Mario kart, Crash team racing, Overcooked, Mario tennis aces...

JozoBozo121 ned 21.7.2019 18:43
eliah84 kaže...

 Nema bas, mozda Mario odyssey, Kirby, Donkey kong, Yoshi's Crafted World, Zelda botw, Mario kart, Crash team racing, Overcooked, Mario tennis aces...

 Zelda me baš nikada nije privlačila, ali još sam malo gledao i na kraju sam se odlučio kupiti. Ostale igre mi super zvuče. Naručio sam neon verziju i kupiti ću kaljeno staklo, ali nažalost vidim da u svijetu medija nije dostupno. 

 

Još nekoliko pitanja. Što se tiče eShopa, koju zemlju je najbolje odabrati i kako onda nadopunjavam račun, moram li kupovati kodove preko Amazona ili mogu dodati karticu naših banaka? Planiram uzeti još kontrolera ubuduće da mogu i s frendovima igrati, da li bi tu bilo bolje uzeti jedan par ekstra joycona ili recimo dva pro kontrolera? I postoje li third party pro kontroleri koji su jeftiniji od Nintendovih? Nisam pratio baš Nintendo scenu od izlaska Wii U konzole pa imam puno nepoznanica.

 

Vidim da trenutno ima dobrih popusta UK eShopu, neke igre su i na 60-70 posto popusta.

eliah84 pon 22.7.2019 08:17
JozoBozo121 kaže...
eliah84 kaže...

 Nema bas, mozda Mario odyssey, Kirby, Donkey kong, Yoshi's Crafted World, Zelda botw, Mario kart, Crash team racing, Overcooked, Mario tennis aces...

 Zelda me baš nikada nije privlačila, ali još sam malo gledao i na kraju sam se odlučio kupiti. Ostale igre mi super zvuče. Naručio sam neon verziju i kupiti ću kaljeno staklo, ali nažalost vidim da u svijetu medija nije dostupno. 

 

Još nekoliko pitanja. Što se tiče eShopa, koju zemlju je najbolje odabrati i kako onda nadopunjavam račun, moram li kupovati kodove preko Amazona ili mogu dodati karticu naših banaka? Planiram uzeti još kontrolera ubuduće da mogu i s frendovima igrati, da li bi tu bilo bolje uzeti jedan par ekstra joycona ili recimo dva pro kontrolera? I postoje li third party pro kontroleri koji su jeftiniji od Nintendovih? Nisam pratio baš Nintendo scenu od izlaska Wii U konzole pa imam puno nepoznanica.

 

Vidim da trenutno ima dobrih popusta UK eShopu, neke igre su i na 60-70 posto popusta.

 Za eShop ti ne znam koja zemlja je bolja, u mene je bila Hrvatska pa mislim da idu nase katrtice. Sto se tice kontrolera bolje dva pro kontrolera nego joyconi. Ako imas slucajno ps3, ps4 ili xbox kontrolere uzmi 8bitdo adapter i moci ces njih spajati na switch. Napomena jedan adapter jedan kontroler (ja sam mislio da cu moc zakacit vise kontrolera na jedan kad sam kupovao)

Ghost777 pet 26.7.2019 09:27
Čitatelj kaže...

Mozes imati vise aktivnih racuna na Switchu, i na svakom racunu mozes staviti drugu regiju,

pa tako mozes imati i ekskluzive iz Japana - platis Mastercard karticom i prolazi.

 Jesu li su konzole region lockane jer pikiram jednu iz UK-a, hoce li sve u redu raditi i tu u HR, GER i ostatku EU ?

MrBlc pet 26.7.2019 13:23

Ako se ne varam, Switch koristi full range napajanje, tako da ga možeš preko pasivnog adaptora spojiti na bilo koju utičnicu, ali pazi, ako je negdje gdje je pristupačan djeci, većina tih adaptora je poprilično loše riješena po pitanju sigurnosti od slučajnog kontakta, pogotovo ako se djelomično izvuče, što kod Switchevog napajanja nije nemoguće zbog gabarita i krutog kabela.

Ako uzimaš drugo napajanje s našim utikačem, obavezno uzmi original. Dok samu konzolu možeš puniti s bilo kojim type c punjačem koji zadovoljava PD standard, dock i njegovo napajanje baš i ne rade 100% po standardu i bilo je slučajeva brickanih konzola kod third party dockova i/ili punjača spojenih na dock.

antimadridista sri 31.7.2019 02:13

Switch je odlična konzola, želim ju kupiti sad u 9. mjesecu kad izađe model sa boljom baterijom. Ali jedna stvar mi nikako nije jasna, te cijene igara su brutalne i nikad ne padaju za razliku od PS4 I Xboxa. To me tjera da dobro razmislim, kupiti Switch ili ne. Čak i igre koje su portane sa Wii U na Switch koštaju 60$, puna cijena. To je pomalo bezobrazno. Svi portovi na PS4 sa prethodnih konzola koštaju manje od pune cijene, Crash, Spyro itd. Svi ti portovi su bili 30$ ili 40$, ne više.

Lisac1606 sri 31.7.2019 08:49
antimadridista kaže...

Switch je odlična konzola, želim ju kupiti sad u 9. mjesecu kad izađe model sa boljom baterijom. Ali jedna stvar mi nikako nije jasna, te cijene igara su brutalne i nikad ne padaju za razliku od PS4 I Xboxa. To me tjera da dobro razmislim, kupiti Switch ili ne. Čak i igre koje su portane sa Wii U na Switch koštaju 60$, puna cijena. To je pomalo bezobrazno. Svi portovi na PS4 sa prethodnih konzola koštaju manje od pune cijene, Crash, Spyro itd. Svi ti portovi su bili 30$ ili 40$, ne više.

 

Zato ju kupiš sada, provjeriš jel se može crackati i crkackaš ju za 40$. A igraš se besplatno nakon toga.

 

60$ za port je bezobrazno i Nintendu ne treba dati ništa. Imaju zaradu već na samoj konzoli tako da ti je savjest čista ako ju crackaš.

antimadridista ned 4.8.2019 00:46
nex987 kaže...

Switch uspješno modificiran, sad mogu mirne duše kupiti SD karticu od 512GB za cijenu jedne igre i natrpati sve s shopa

ako kome treba tutorial ovaj lik je odličan, od ulaganja vam treba jig za 5 kn

 Zaboravio si napomenuti da konzola mora biti launch model jer ove koje su proizvedene kasnije imaju blokadu i za sada nema nikakvog načina da se modificiraju. Isto tako, čak i kao se modificira, velika vjerojatnost da dobiješ online ban. Još uvijek nije to na razini 3DS modifikacije i pitanje je hoće li ikad i biti. Neznam koliko se isplati riskirati online ban na gaming konzoli u 2019. godini. Možda da imam 2 konzole...

nex987 ned 4.8.2019 08:41

Nisam napomenuo jer to lik objasni u svojim tutorijalima.

Kako kome o isplativosti, meni se isplati jer nisam ništa igrao online a i teško da ću dobiti ban jer koristim Incognito koji briše serijski broj konzole (pravi backup serijskog broja koji možeš poslije povratiti)

A skinuo sam igrara u vrijednosti par tisuća kuna. 

JozoBozo121 pon 12.8.2019 11:25

Evo, ja sam još prije nekih tri tjedna kupio, uzeo sam neon blue/red verziju. Vrlo sam zadovoljan, konzola je lagana, ekran je dobar, taman sam išao na more pa mi je prijenosna konzola super došla. Baterija mi traje ok, ali većinom igram negdje gdje sam blizu punjača tako da mi to nije problem, a otkad sam doma konzolu nisam ni izvadio iz docka sve dok sad nisam išao poslikati.

 

Odma sam kupio torbicu i zaštitu za ekran, a sad sam uzeo i žute neon joy-cone tako da kad je ekipa kod mene možemo igrati i u četvero. Taman je bila na Amazonu neka akcija za Sandisk i prije nego sam i kupio switch sam naručio 128 gigabajta karticu, tako da imam prostora za sve igre. Prebacivanje igara s jedne memorije na drugu bi moglo biti i intuitivnije. Igram doma na 55” 4K televizoru i slika izgleda super. Za vikend smo igrali Mario Kart i igra stvarno izgleda fantastično, pogotovo kad svaki igrač ima ekran dijagonale 70 centimetara. 

 

Zasad imam Mario Party, MK8, Mario + rabbids, Captain Toad i Crash Trilogy uz par manjih igara koje su bile na akciji. Captain Toad i Mario Rabbids su mi stvarno fantastične igre, ostale još nisam ni stigao igrati baš. Planiram još uzeti 8bitdo tako da mogu koristiti DualShock ili Xbox gamepad. 

Gogy7 sub 14.9.2019 10:54

Pozdrav, htio bih uzeti ovaj noviji Switch. Zanima me kakav je switch kao konzola. Meni to djeluje strasno plastično i jeftino napravljeno ali opet bih htio prenosnu konzolu. Kakvi su vasi dojmovi, di kupujete igre, koji su plusevi i minusi. Zanimaju me dojmovi onih koji ga imaju.

dax-lax sub 14.9.2019 12:02

Switch je trenutno jedina prijenosna konzola vrijedna kupnje. Nemam konzolu, ali ono što sam bio u doticaju, izrada nije kvalitete sony-a. Kontroleri imaju problema s driftom gljive često, plastika standa je jad, ali nije razlog da se ne kupi. Od igara sam igrao zeldu botw, koja mi sad stoji kao najbolja igra koju sam ikada igrao.

 

BTW, da kupujem sad switch, definitivno bi ciljao na Lite verziju jer je kompaktnija, a time i čvršće konstrukcije. Nema klik mehanizma, nema akcelerometra, žiroskopa, nema taptic feedbacka iz joycona itd. Minus je to što nećeš moći igrati igre koje zahtjevaju te funkcije. Možda bi i mogao, ako dokupiš joycone.

AFARON ned 15.9.2019 12:48
Gogy7 kaže...
Pozdrav, htio bih uzeti ovaj noviji Switch. Zanima me kakav je switch kao konzola. Meni to djeluje strasno plastično i jeftino napravljeno ali opet bih htio prenosnu konzolu. Kakvi su vasi dojmovi, di kupujete igre, koji su plusevi i minusi. Zanimaju me dojmovi onih koji ga imaju.

 

Uvijek bi preporučio igranje na TV-u kada god je to moguće jer je puno puno bolje iskustvo, i obavezno pro-controller. Iz ovih razloga je bolje uzeti obični switch a ne lite, jer lite se nemoze spajati na tv.

 

Btw, kvaliteta same konzole je odlicna, ne djeluje jeftino pod rukama, ali ruke znaju malo utrnuti nakon dužeg držanja, jer nije baš toliko lagana (obična verzija).

antimadridista pon 16.9.2019 00:06
Gogy7 kaže...
Bas se kod tog dvoumim... Igrati na tv ili ne? Vidim ekran ne 720p... Kako to izgleda kad se skalira na 1080p ili 4k.... Kako to izgleda na tvu od 109cm

 Ovisi koje igre. Nintendove first party igre (Mario, Pokemon i slično) izgledaju odlično i u handheldu i na TV-u zato što su te igre rađene u posebnom stilu, ne pale se na turbo realističnu grafiku ali imaju taj "cartoonish" stil i dizajn koji ne stari. I kojem ne treba 4k rezolucija da igra izgleda dobro. Zbog takvih igara se i kupuje Switch.

 

Mulitplatform igre su ok, može se igrati na TV-u i nije da izgleda ogavno ali puno bolje iskustvo je na PS4, Xboxu ili PC-u u većini multiplatform igara. Ja čak preferiram igrati u handheldu ako već igram te igre na Switchu, čisto zbog portabilnosti. Znam da je 720p ali je ekran na tabletu solidan i igre izgledaju ok.

MrBlc pon 16.9.2019 12:29

TV izlaz je 1080p, a ekran je 720p. Slika se ne skalira, već mijenja nativno rezoluciju, ovisno da i je u docku ili ne. Inače, prebacivanje s doka na handheld i obrnuto je vrhunski riješeno.

 

4k ne podržava, a ako imaš 4k TV, skaliranje će ovisiti o TV-u, a uvijek je bolje isključiti bilo kakvu obradu na strani TV-a (najčešće imaš opciju game mode ili ga TV sam upali ako označiš da je taj ulaz konzola) jer dodaje latenciju.

steve90 pon 16.9.2019 12:51

Slažem se manje više sa svime što su kolege prije mene napisali ali da iznesem i svoje mišljenje. Nintendo igre izgledaju po meni odlično na 4k TV-u baš zbog tog svog dizajna koji ne ovisi toliko texturama visoke rezolucije i ostalim stvarima sa kojima se novije AAA igre hvale.

U handheld mode-u igram samo ako mi TV nije slobodan, tako da za mene lite verzija konzole nema smisla. Recimo Mario Party ili bilo što drugo u lokalnom multiplayeru ne mogu zamisliti a da nije na TV-u. Možda je malo robusnija jer se joyconi ne skidaju, ali opet po meni je ta konzola promašaj pored normalnog switcha. Radije bih uzeo polovnu "običnu" konzolu nego taj jeftiniji lite. 

AFARON uto 17.9.2019 00:18
Gogy7 kaže...
Bas se kod tog dvoumim... Igrati na tv ili ne? Vidim ekran ne 720p... Kako to izgleda kad se skalira na 1080p ili 4k.... Kako to izgleda na tvu od 109cm

 

Ja sam igrao na 55" tv-u. Mario Odissey i Mario Kart se vrte u 60fps, a Zelda u 30fps, uglavnom na rezolucijama od 720p do 900p. Sve tri igre su vizualno impresivne i puno veći je užitak/imerzija na tv-u nego u handheldu. Slično vrijedi i za pojedine indie naslove. A za multiplatformske AAA igre, tu su ipak ps4/pc.

 

Što se tiče skaliranja na 4k tv, pa ne znam, valjda je isto kao i sa ostalim konzolama, ionako niti jedna ne vrti igre u 4k. Mnoge igre se ne vrte ni u 1080p, nego se koristi dinamičko skaliranje, tako da rezolucija varira između nekog određenog raspona (npr između 600p i 900p) u zavisnosti od trenutne situacije na ekranu, u cilju postizanja određenog framrate-a. To je tako na svim konzolama, s tim da je taj raspon višlji na jačim konzolama (ps4 pro i xbox one x). Tako je i na switchu, ali je u handheld modu to downscaleanje još žešće, zna padati i do oko 400-500p na momente u nekim igrama.

 

Ali nije da to nešto pretjerano smeta gameplay-u, ipak je najbitniji konstantan fps.