Wolf88 sri 1.5.2019 19:33

Ako igru uzimaš u digitalnom obliku, onda će ti se 12 mj. online pretplata automatski povezati na account. Dok za onu olovku dobit češ kod. 

S kojim ideš na My Nitendo ili tako nešto i tamo naručiš tu olovku da ti je pošalju na točnu adresu. 

BorgMater pon 6.5.2019 12:39

Cura i ja smo se dogovorili da cemo uzet (neku) konzolu zajedno, ali se lome koplja - koju ? Buduci da bi nam pretezito sluzila za zajednicko gejmanje (hotseat, couch gaming, local multiplayer, zovite to kako zelite) i za neko druzenje s frendovima kad nam dodju u posjetu, isplati li se nintendo vise od PS4/XBOX1 s obzirom na igre koje se nude za obe konzole ? Laik sam pa mi je svako misljenje dobrodoslo :)

eliah84 sri 8.5.2019 16:22
AFARON kaže...
nex987 kaže...

Switch je odličan za lokalni multiplayer, još u početku dobiješ 2 Joycona

 

 Da, s tim da će morati uzeti 2 pro controllera ako misli imati ugodno iskustvo..

 Ili kupite 8bitdo usb adapter i spajajte (ko ima) ds4 i xbox kontrolere.

Brankonovi čet 6.6.2019 19:36

Prvo pozdrav ekipi Nintendo ljubitelja. Vidim da ima ovdje znalaca a ja nisam gejmer nego klinci imaju želje koje moram ispuniti. Odluka je pala na Nintendo Switch, pitanje je samo dali postoji razlog koji bi me generalno odbio od Nintenda. Klinci isto nisu neki gejmeri osim na mobitelu i neko vrijeme na Nintendo 3DS koji sada baš i ne igraju jer im očito igrice koje imaju nisu zanimljive. Razlog je i taj što većina vršnjaka ima PS pa bi i oni, ali su samostalno donjeli odluku da je Nintendo najbolji izbor iz razloga kad idu frendovima u posjetu ili prespavati, mogu ga za razliku od PS ili Xboxa ponjeti sa sobom ili ga igrati bez tv-a (ja mislio super jer PS je skup, proći ću jeftinije, kad na kraju ovo je skuplje od PS-a 😂😂😂).

 

Uglavnom igraju Fortnite na mobu i to bi trebalo biti i na Switchu kao glavna igra sa frendovima online, ak nebi igrali sa frendovima da onda mogu međusobno sami igrati nešto drugo ili opet Fortnite.

 

E sad, s obzirom da nemam iskustva sa konzolama zanima me kakvu opciju kupiti da se ne zeznem:

 

- samo konzola (dali se Fortine može downloadati besplatno kao na mobu jer bi igrao online sa frendovima kao sada preko moba)

- konzola + neki vaucer/cod za Fortnite igricu

- konzola sa Bundle Fortnite

 

ne kužim u čemu je razlika Fortnite Bundle VS Fortnite vaucher.

 

Još jedna stvar koja mi nije jasna, čemu Switch ima memorijsku karticu (koju naravno treba posebno kupiti), može li se uopće igrati igrice bez memorijske kartice?

 

S obzirom da se dobiva sa jednim parom Joy-cona, može li se kupiti još jedan par tako da oba klinca ako igraju istovremeno (nadam se da je to moguće) imaju bolju mogućnost igranja jer vidim po forumu da baš nije nešto ako imaju samo jedan par jer su očito presitni.

 

i još ono zadnje, imali konzola kao takva ako kupim samo nju bez igrica, mogućnost, odnosno neke igrice koje su besplatne ili je ako ne kupim nijednu igricu potpuno neupotrebljiva.

 

hvala svima na pomoći

Zemljanin čet 6.6.2019 21:02
Brankonovi kaže...

Prvo ...

 Ovako iako mi klinci imaju Switch, prije tjedan dana sam uzeo PS4 jer kao sto si i sam rekao Fortnite je jedan od igara koja se najvise igra medu klicima 

i tu nazalost lijenoscu developera da optimiziraju istu za Switch sve pada u vodu.

Zasto?

Zato jer svakom nadogradnjom igre FPS pada i trenutno je lokan na 30 FPSova i to u najboljem slucaju jer se vecinom vrti izmedu 20 i 30 slicica i to na 720p rezi.

Na PS4 Fortnite ide bez problema na 60 FPSova i vise ne slusam cendranje klinaca ;-)

MrBlc čet 6.6.2019 23:26

Inače ne igram Fortnite, ali sam malo istraživao kad sam kupovao Switch. Igra je besplatna, ali imaš bundle sa dodatnim itemima koji dobiješ sa Fortnite verzijom Switcha, a vjerojatno možeš i kupiti. Fortnite verzija dolazi sa skinom (konzola ili kontroleri, nisam siguran). Ako ti itemi u igri ne donose prednost, bolje kupiti s nekom igrom koja se plaća, a Fortnite instalirati naknadno.

 

Igre se mogu kupiti u fizičkom obliku (kartica s igrom, poseban format, jedna igra po kartici) ili u elektronskom, pri čemu se ista downloada na switch. Pošto switch ima ograničenu memoriju, tu uskače SD kartica na koju se instaliraju elektronske verzije igara (s tim da gamesaveovi i dalje ostaju na switchu). Dodatno, screenshotovi također idu na SD karticu ako je dostupna, kao i nadogradne za fizičke verzije igara.

 

Joy-cone možeš kupiti dodatne, ili pro controller koji je bolja opcija za neke igre.

 

Najveće mane Switcha su:

- skupa dodatna oprema

- skupe igre (često budu akcije, pa se tu kompenzira)

- neke igre očito nisu optimizirane

Brankonovi pet 7.6.2019 07:37

Hvala za dobar info, zbog ovog bi rađe uzeo PS4, ali onda kaže kćer da hoće Mario art ili kako se već zove a sin bi da je mobilan. Hnaći, morali budu trpjeti zastajkivanje ako sam dobro svatio ili podesiti lošiju rezoluciju?

toxic pet 7.6.2019 07:50
Brankonovi kaže...

Hvala za dobar info, zbog ovog bi rađe uzeo PS4, ali onda kaže kćer da hoće Mario art ili kako se već zove a sin bi da je mobilan. Hnaći, morali budu trpjeti zastajkivanje ako sam dobro svatio ili podesiti lošiju rezoluciju?

 Napravi ko i ja uzmi jedno i drugo...

 

Brankonovi pet 7.6.2019 19:47

😂😂😂, tak si nismo dobri. Ne želim da djeca vise na igricama. Smatram to neproduktivno, ima boljih zanimacija, ali većina u razredu ima pa im ne želim uskratiti. Nažalost neki samo igraju igrice ali ja osobno baš i ne vidim neku čar u tome, možda povremeno iz z..., ali svakodnevno ni u ludilu.

Brankonovi pet 7.6.2019 19:47

😂😂😂, tak si nismo dobri. Ne želim da djeca vise na igricama. Smatram to neproduktivno, ima boljih zanimacija, ali većina u razredu ima pa im ne želim uskratiti. Nažalost neki samo igraju igrice ali ja osobno baš i ne vidim neku čar u tome, možda povremeno iz z..., ali svakodnevno ni u ludilu.

MrBlc sub 8.6.2019 05:58

Bolje svakodnevno nego cjelodnevno. Igre potiču razvoj logike i taktičkog načina razmišljanja i nisu samo gubljenje vremena. Pretjerivanje je problem, ali veći problem je ako netko igra čitav dan, nego svaki dan po pola sata do sat.

dudek12 pon 24.6.2019 15:08

Bok svima, 

nakon x godina ponovno me ulovila želja da nabavim konzolu. Zadnja je bila također nintendo.... Pa bih uzeo switch. Zanima me ima li neko kontakt osobe ili dućana za preporučit gdje bih uzeo konzolu i odmah dogovorio modanje? Možda tutorial. Molim slobodno na PM. Imao sam prije site dućan na kojem bih sve naručio ali očito više nije aktivan...

Hvala svima unaprijed na pomoći. 

Dermentor pon 24.6.2019 16:13
dudek12 kaže...

Bok svima, 

nakon x godina ponovno me ulovila želja da nabavim konzolu. Zadnja je bila također nintendo.... Pa bih uzeo switch. Zanima me ima li neko kontakt osobe ili dućana za preporučit gdje bih uzeo konzolu i odmah dogovorio modanje? Možda tutorial. Molim slobodno na PM. Imao sam prije site dućan na kojem bih sve naručio ali očito više nije aktivan...

Hvala svima unaprijed na pomoći. 

 Koliko ja znam nema modanja za switch, a ako ima i mene zanima😂

eliah84 uto 25.6.2019 12:10

Nije istina. Problem je ako zelis igrat online, ali i to se moze uz malo truda, meni je nebitno. Moj je modan ima 2mj. i kao jedan stariji gamer (1984. god.) ovu konzolu stavljam na 2. misto svih vremena iza ps2 jer je prezabavna, a to je bit igranja i toliko dobrih offline multiplayer naslova ima da joj nema ravna. Jedina negativnost su relativno skupi Nintendovi naslovi koji su rijetko na snizenju, a i kad jesu to su mizerni popusti (zato i jest modan). Eto jedan kratki osvrt. Za ove sto misle modat platite sx os licencu jer ce te moc pokretat .xci filove koje je teze detektirat od strane Nintenda. Ako sam prekrsio kakvo pravilo foruma, ispricavam se i izbrisite post.

dax-lax uto 16.7.2019 13:16

Isto je moguće sa svakim petljanjem po internim fajlovima bilo koje konzole. To ne znači da se tako nešto ne radi. Konzole se krekaju od pamtivijeka, a za svaki problem se nađe rješenje. Nekad prije, nekad kasnije.

Znam jer sam ps vitu flešao brat-bratu 30-40 puta. Par puta je i konzola bila mrtva, ali ništa što se naknadno ne može riješiti. S obzirom na cijenu igrica, stavljam cfw kad god je moguće.

Čitatelj uto 16.7.2019 13:49

Kod XC-a je drugacije - oni koriste otvoreni kod, kompajliraju ga i prodaju,

i ako software primjeti da zelis mijenjati "njihov" kod - jednostavno ti bricka konzolu.

 

Svakako ne preporucam. Vecina softmod softwarea kaze ovako "If you payed for this, you got scammed",

i to upravo oni rade - i jos ti ubace kod za brickanje konzole, koji nece proci ni garanciju.

 

Ja jesam za softmod, ali za homebrew, ne za piratiziranje.

Nintendo ne dozvoljava ni to - ne zele da vrtis primjerice Dreamcast emulator na Switchu (a to bi bilo savrseno),

ili primjerice neku od Linux distribucija, Android itd.