Igraće konzole

Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Figo ned 8.11.2015 03:31

Pozdrav.. nalazim se u Njemačkoj.. i trenutno imam kod sebe jedan stariji PS2 slim koji nije čipiran (čita samo orginale).. sada mi odgonetnite da li je moguće besplatno ga čipirat preko neta ili zahtjeva neke određene gluposti tipa kupnju memory carda sa FMCB ili neki disk itd..?

Izzy sri 11.11.2015 09:28

Kako mislite besplatno ga čipirati preko neta? Čip je fizički element i on se ugrađuje u konzolu. Dakle, čip je hardverska modifikacija konzole, a FMCB softverska. FMCB bi bilo najlakše instalirati na PS-u 2 koji ima čip (jer se treba koristiti uLauncELF CD) i onda memory karticu (MC) koristiti na vašem PS-u 2. Ili nađete nekog tko prodaje MC-ove sa instaliranim FMCB-om, ali onda nije besplatno.

boskonp čet 28.1.2016 08:43

Pre nekoliko sam uzeo sinu ps2 slim verzija 77004 pal 7c. Pratio sam upustvo narezao sam sve sa pocetka turtoriala. Ulf lancher i kad pokrenem njega sve je ok ucita se i nadjem mass i pokusam da pokrenem free mcboot izbaci mi samo crn ekran cekao sam i opet nista. Pokusao sam sa drugom verzijom mcboot kao i sa drugom verzijom ulf launcher ali opet isto. Imam memorijsku od 8mb pise na njoj sonyps. Ja mislim da je orginal od ps2. Jel ima neko resenje ???

boskonp pet 5.2.2016 01:10

Isto prijatelju sto pokrenem fncbinstaler opet crno probao sam sa lanchELF v4.37 i v4.40 opet isto jos jedino da pokusam sa manjom usb memeorijom ja imam kingston usb 3.0 16 gb g4. Jel moze da je do njega ?

boskonp pet 5.2.2016 23:32
boskonp kaže...
Isto prijatelju sto pokrenem fncbinstaler opet crno probao sam sa lanchELF v4.37 i v4.40 opet isto jos jedino da pokusam sa manjom usb memeorijom ja imam kingston usb 3.0 16 gb g4. Jel moze da je do njega ?

 Uspeo sam nasao sam drugi usb od 512 mb stariji formatirao ga u FAT i instalirao 1.8b Hvala

marinn95 čet 28.7.2016 11:41

Već sam postao ovdje u 2013. o nemogućnosti otvaranja mcboota, tj. freeze na splash screenu. Hotkeying na bootu radi normalno, instalacija se izvrši normalno, međutim on neće ući u modificirani meni, samo stoji na freemcboot introu. Sumnjam na memorijsku karticu jer nema što drugo biti, doslovno sam probao svaku soluciju koja uključuje čipirani action mars 752,scph 7000 nešto. Naručio sam od 16 na ebayu jučer, no dok ona ne dođe odlučio sam zajebavati se sa ovom.

 

Trenutno splitam god of war pa ću ga zakeljiti na 64gb usb formatiran na fat32, znači što god vam pada na pamet pišite jer ne znam što više da radim haha..

Izzy sub 30.7.2016 12:20

Pogledaj koja je najnovija verzija FMCB-a i nju instaliraj, ako već nisi. Možda proradi. Što se tiče ovih kartica od 16 MB i većih, ne znam koliko su one pouzdane. Tj. kompatibilne sa konzolom. Bitan je i proizvođač kartice. 8 MB je službena i originalna vrijednost koju Sony prodaje. Sve ostale su koliko znam "neslužbene", ali rade, no ne uvijek.

marinn95 sub 30.7.2016 17:26

Jesam, sve od 1.5 do 1.9, mixed results.. Radi meni sve, igram preko mreže, spržio ulaunch na cd, s njim pokrenem opl, a preko njega network games. Sve valja i igram bez problema, međutim uštekan je i usb i moram cd koristiti svaki put kada mijenjam igru, tako da mcboot gubi poantu.. Vidit ću kada dođe memory card, javim radi li.

CoBexD čet 16.3.2017 22:56

Raja, imam PS2 tacnije scph-50004 ali ne mogu da pokrenem nikako cd na koji sprcim ullaunch, znaci ni dc ni dvd ne mogu i kraj, kaze da ubacim PlayStation 2 CD, moja konzola nije cipovana ali sta da radim onda ako nije sta da joj proucim ? Hvala svima na odgovorima :)

Alkaline uto 27.11.2018 17:29
LhageGT kaže...

Može

 ???

Na swap metodu misliš?

 

Edit: Kad si već oživio temu da spomenem XEB+ koji će uskoro (nadam se) doći i biti alternativa FMCB-u

uz napomenu da će raditi i na svim SCPH-9000X konzolama. Više o tome ovdje.