Igraće konzole

Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Izzy čet 22.9.2011 13:06

U ovome tutorijalu ću vam objasniti instalaciju programa Free McBoot na memorijsku karticu PS-a 2.

Free McBoot (FMCB) shvatite kao podlogu (recimo nekakav OS) za daljnju instalaciju drugih programa koji mogu biti korišteni u svrhu pokretanja igara sa vanjskog USB diska, sticka (mada to ne preporučam jer će u tome slučaju igre biti spore) ili pak gledanje fotografija, filmova i slušanje pjesama.

Kod mene doduše ne radi gledanje fotografija, filmova i slušanje pjesama sa USB diska, ali taj problem pripisujem svome disku i verziji tog programa (Simple Media System - ovo vam je trenutno najnoviji). No, zato mi radi sa USB sticka.

 

Što je potrebno znati i imati prije početka instalacije?

 

Ovo vam radi na svim "debelim" PS-ovima 2 i "tankim", ali pod uvjetom da su proizvedeni prije ožujka 2008. Trebate imati čip, može se i bez njega, ali tada se stvar komplicira, a ja sam ovo radio na "tankom" PS-u 2 sa čipom. Isto tako raditi će na onim PS-ovima 2 koji imaju nižu oznaku od SCPH-9xxxx (moj ima oznaku 75004), a to provjerite tako da pogledate naljepnicu ispod PS-a ili ga uključite bez ikakvog medija i pritisnete trokut (Version). Odnosno, raditi će na nekim iznimkama oznake SCPH-900xx. Što znači, ako ima ispod te oznake oznaku 8A, 8B i možda s oznakom 8C. Dalje od oznake 8C neće. Samo da kažem da moj PS 2 ima ispod oznake SCPH-75004 oznaku 5C, ali ta oznaka meni nije bitna pošto mi PS 2 ima oznaku nižu od SCPH-9xxxx.

 

Morate imati sljedeće od hardvera:

 

1.      Memorijsku karticu (barem 3.1 MB slobodno)

2.      USB memory stick (formatiran u FAT32)

3.      Vanjski USB disk sa dodatnim napajanjem formatiran u FAT32 ili 1 particija na koju ćete stavljati igre (ne znam kako će raditi igre na diskovima koji se napajaju samo preko USB kabela jer ja koristim disk koji traži da ga se priključi u struju i isto tako ne znam kako će raditi kod diskova kojima treba priključiti 2 USB kabela da bi dobili potrebnu struju za "teži" rad)

 

Od softvera:

 

1.     uLaunchELF (kada ga skinete biti će kao ISO slika koju ćete snimiti na CD/DVD - pokraj naziva uLaunchELF i verzije mora pisati CD ili DVD jer je tu ISO slika koju morate snimiti na CD/DVD medij)

2.     Free McBoot (Noobie Package sadrži već u sebi nekoliko programa kao npr. Simple Media System koji služi za već spomenuto gledanje fotografija, filmova i glazbu, a evo i najnoviji koji nisam još instalirao/isprobao)

3.     USB Advance (program koji ćete naknadno instalirati kada instalirate FMCB, a služi za pokretanje igara sa USB diskova)

4.     OpenPS2Loader (program koji ćete naknadno instalirati kada instalirate FMCB, a služi također za pokretanje igara - najnoviji trenutno)

5.    Reality Media Player (program koji instalirate na memorijsku karticu i čiju namjenu vjerujem da ne trebam objašnjavati, ali samo ću napomenuti da meni ne radi)

6.    USB Extreme instaliran na računalo (služi za prebacivanje igara na disk)

7.    Alcohol 120% (program za snimanje na CD/DVD medije koji možete i ne morate skinuti, evo i kod)

 

Ovo sve zauzima oko 3.1 MB na memorijskoj kartici. FMCB Noobie Package 2 MB, a ova ostala dva oko 1.1 MB. I ako ćete skinuti Reality Media Player, imajte na umu da on zauzima 1.5 MB na memorijskoj kartici.


Početak instalacije!

 

Snimite uLaunchELF na CD. Za snimanje koristim Alcohol 120%, a vi možete drugi program. Samo pazite da snimate pri 4x brzini i zatvorite disk. Sada raspakirajte "FMCB Noobie package" na memoy stick, a odmah možete raspakirati i USB Advance i OpenPS2Loader također na stick.

Kada ste to napravili, izvadite stick iz računala, uzmite ga zajedno sa CD-om koji ste maloprije snimili i stavite ga u USB utor PS-a 2, a CD stavite u PS 2 i uključite ga.

 

1.  Sada vam se otvorio uLaunchELF i tu vidite nekoliko mogućnosti, a nas zanima 3. "File Browser" gdje ćete ući pritiskom na trokut. Sada vidite na što je sve moguće pristupiti preko PS-a 2. Nas zanima "mass" jer se tu nalazi memory stick. Tu uđite pritiskom na x na joysticku. Sada vidite sadržaj na sticku i otvorite mapu pod nazivom "Noobie Package". Pokrenite "FREEMC_ BOOT.ELF".

Kao što možete vidjeti, otvorio se FMCB instalacijski izbornik u kojem birate što ćete. Izabrati ćete jednostavno "Normal Install" i potvrditi instalaciju. Sada možete vidjeti tijek instalacije i stisnuti na "OK" kada vas program obavijesti da je uspješno završena instalacija. Kada se završi instalacija resetirajte PS 2 i možete vidjeti tijekom paljenja PS-a 2 natpis Free McBoot. To znači da je uspješno instaliran i možemo krenuti dalje. No, prije toga isključite konzolu i izvadite CD. USB stick ostavite. Kada to napravite ponovno uključite konzolu.

 

A sada ćemo krenuti sa instalacijom programa USB Advance i OpenPS2Loader. Kao što možete vidjeti sada imate uLaunchELF instaliran na memorijskoj kartici u sklopu FMCB-a.

 

2.  Uđite u uLaunchELF i pritisnite krug da biste ušli u "File Browser". Tamo uđite u "mass" i otvorite mapu USB Advance, dođite do "USBADVN.ELF" i pritisnite R1 i kao što vidite otvorio se jedan izbornik u kojem ćete kliknuti na "Copy". Znači, kopirati ćete "USBADVN.ELF" i vratiti se u izbornik u kojem su prikazani "mediji" kojima se može pristupiti kada su priključeni na PS 2. A vi ćete izabrati odmah prvi, memorijsku karticu "mc0" ili pak "mc1" ako vam se memorijska kartica nalazi u drugome utoru. Kada otvorite sadržaj memorijske kartice potražite mapu pod nazivom "BOOT" koja se nalazi pri dnu i uđite u tu mapu. Sljedeće što morate napraviti je vrlo jednostavno, a to je zalijepiti (paste) ono što ste maloprije kopirali (USBADVN.ELF) na način da ćete samo pritisnuti R1 i u otvorenom izborniku odabrati "Paste". Isti postupak koji ste napravili kod programa USB Advance ćete napraviti i za OpenPS2Loader. Kada završite sa kopiranjem vratite se u već spomenuti izbornik sa prikazanim medijima i pritisnite "Select". Tada se vraćate na početni izbornik programa uLaunchELF. Sada možete isključiti PS 2 i izvaditi memory stick.

 

Ako se pitate što se upravo napravili odgovor je sljedeći: Kopirali ste ta 2 programa sa memory sticka na memorijsku karticu -  jednostavno, zar ne?

 

3.  Sljedeći korak je pokazati FMCB-u gdje se nalaze ta 2 programa koja smo maloprije stavili na memorijsku karticu da ih on može prikazati u svome izborniku. Uključite ponovno konzolu i u FMCB izborniku odaberite "FMCB Configurator". Sada pritisnite x ako želite da vam predstavlja OK ili O ako želite da vam on predstavlja OK (ja sam izabrao x). Sada su vam se otvorile postavke FMCB-a. Vi ćete tu odabrati "Configure OSDSYS options". Pod "Configure Item" dođite do broja 7. Tu ćete postaviti da vam USB Advance bude 7. po redu u FMCB izborniku. Uđite u "Configure Item" i pod "Name" napišite naziv programa, a pod "Path1" morate uputiti FMCB do programa koji se nalazi na memorijskoj kartici. Meni se USB Advance nalazi pod "mc0", a ako se vama nalazi memorijska kartica u drugome utoru, onda ćete ući u "mc1". I na memorijskoj kartici samo morate naći mapu "BOOT" u kojoj se nalazi "USBADVN.ELF" i kliknuti x. I to je to! Time ste pokazali FMCB-u gdje se nalazi USB Advance, koji će on sada moći pokazati u svome izborniku. Isti postupak je i za OpenPS2Loader kojeg ćete staviti da bude 8. po redu. Također ga možete staviti da bude 7. po redu, a USB Advance 8. Vi se odlučite za redoslijed. Još vam samo preostaje da se pritiskom par puta na trokut vratite na početni ekran "FMCB Configuratora" i kliknete na "Save CNF to MC0" ili "MC1" ako vam se memorijska kartica nalazi u drugom utoru. Resetirajte konzolu ili kliknite na "PS2  Browser (FMCB Restart)".

 

 

Pokretanje i podešavanje programa USB Advance i OpenPS2Loader

 

Kod programa USB Advance nemate ništa za podesiti, ali kod OpenPS2Loader-a imate.

Kad vam se otvori OpenPS2Loader uđite u "Settings" i tamo "USB device start mode" i "HDD device start mode" stavite na "Auto". Meni taj program moj vanjski HDD vidi kao USB memoriju tj. igre na njemu vidi kao da su na USB memoriji, pa sam iz tog razloga stavio za "Default menu" USB games, a ne HDD games.

 

Prebacivanje igara na vanjski HDD

 

Instalirajte na računalo USB Extreme i spojite vanjski HDD. Ubacite CD/DVD od igre koju hoćete prebaciti na disk. Samo još da napomenem da nije bitno je li je igra originalna ili piratska.

Pod pretpostavkom da ste napravili Fat32 particiju na disku krećemo dalje.

 

Dakle, pokrenite program i izaberite slovo onog DVD čitača u kojem se nalazi igra, izaberite tip medija na kojem se nalazi igra i izaberite slovo particije na vanjskom disku koju ste namijenili za igre. Još vam preostaje napisati naziv igre koju ćete staviti na disk i kliknuti na "Start". Pričekajte da program prebaci igru i kliknite OK. Ako hoćete stavite još koju igru i kada završite sa prebacivanjem igara isključite disk na "Safely Remove Hardware".

Igre brišete u USB Extreme-u na način da desnim klikom kliknete na igru i odaberete "Delete".


Spajanje HDD-a na PS 2 i igranje igara

 

Uzmite disk, spojite mu naponski kabel i spojite ga u PS 2 USB kabelom koji koristite za spajanje vanjskog HDD-a na računalo. Provjerite da nemate neki CD/DVD u PS-u 2 i uključite ga.

 

Eto, mislim da dalje nemam što objašnjavati!


Mogući problemi

 

Moglo bi vam se dogoditi da dok imate memorijsku karticu sa FMCB-om u PS-u 2 nećete moći igrati neke igre klasičnim putem (to mislim da ubacite CD u PS 2) za PS 1 i PS 2 i to one koje se nalaze na CD-u. Rješenje je da izvadite memorijsku karticu i vratite je onaj trenutak kada se igra počne učitavati (load). A ako ni tada ne radi kako treba, tada izvadite memorijsku karticu i igrajte bez nje tu igru.

Što se tiče igranja sa diska, tu vam sigurno neke igre neće raditi niti na USB Advance-u niti na OpenPS2Loader-u. Dok će neke raditi na jednom, a na drugom neće ili će pak raditi na oba dva. Isto tako ćete primjetiti da su uvodni filmovi u igrama usporeni, ali igranje nije.

 

Izzy čet 22.9.2011 14:15

Prebacivanje datoteka na memorijsku karticu (MC) koristeći FTP klijent – FileZilla

 

Ovo je zgodna mogućnost kada želite nešto prebaciti na i sa MC, a da ne priključujete USB stick.

 

Prvo, morate spojiti PS 2 i PC sa tzv. „patch“ ili „crossover“ kabelom, na način da kabel priključite u PS i u modem ili možete izravno u PC. Recimo ja sam spojio kabel u PS i u modem koristeći ravni tj. „patch“ kabel.

 

Dakle, uključite PS 2 i otvorite uLaunchELF. Pritisnite „Select“, pa otvorite „Network Settings“. Tu promijenite IP adresu PS-a 2 na kako hoćete, ali „Subnet mask“ (možda ga nećete trebati mjenjati) mora biti isti kako je i na PC-u. Meni je također isti i „Default gateway“. Kada namjestite kako vam odgovara spremite te postavke.

Sada ćete odabrati tipku s kojom ćete pokretati FTP server. Znači ponovno pritisnite „Select“, dođite do „Start“ (vi možete odabrati neku drugu tipku) i pritisnite „O“. Sada dođite do „MISC“ i na kraju odaberite „PS2NET“.

 

Kada ste to napravili pritisnite „Start“ (ili ono što ste već odabrali) da biste pokrenuli FTP server koji se zove „PS2NET“ (samo da znate). Možete provjeriti radi li konekcija između PC-a i PS-a 2 na način da na PC-u pokrenete Comand prompt (CMD) (Start > Run > cmd) i upišete: ping 192.168.x.xx (umjesto „X“ ćete staviti ono što ste prethodno namjestili kao IP adresu PS-a 2). Ako radi pisati će vam „reply from...“.

 

   

 

Sada skinite program FileZilla i instalirajte ga. Kada ste ga instalirali pokrenite ga i u „Host“ upišite IP adresu PS-a 2. Kada vam se spoji program sa konzolom moći ćete vidjeti sadržaj MC i također USB sticka i USB diska ako su priključeni na konzolu.

 

  

 

Eto, sada možete izravno s računala prebacivati primjerice .elf programe na MC bez da priključujete USB stick i kopirate s njega.

 

 

OpenPS2loader

 

Ovaj program ima mogućnost igranja igara kako sa USB medija, tako i sa računala (preko mreže). Neću vam objašnjavati kako to napraviti jer je to već objasnio kolega Alkaline (bilo bi lijepo da mu se zahvalite).

 

 

Simple Media System (SMS)

 

Ovaj program između ostalog ima i mogućnost gledanja ("streaminga") multimedije (filmovi, slike i slušanje glazbe) koja se nalazi na računalu. Preko mreže.

 

Preporučam vam da instalirate najnoviju verziju SMS-a. To ćete napraviti prateći prethodne upute za instalaciju programa na MC.

 

Znači, namjestite statičku IP adresu PC-a. PC i PS 2 također moraju imati isti „Subnet mask“. Također mi je isto postavljen i „Default gateway“ na PC-u i PS-u 2. IP adresu, „Subnet mask“ i „Default gateway“ nađete na PC-u na način da odete u Control panel > Network connections > desni klik na Local Area Conection > Properties > Properties u Internet Protocol (TCP/IP).

 

Imajte na umu da koristim Win XP, pa ne znam napamet kako dođete do tih postavki na drugim Windowsima.

 

  

 

Kada ste podesili mrežu vrijeme je da napravite mapu i dijelite je na mreži. To postignete na način da kliknete desnim klikom na mapu koju ste odredili dijeliti i odaberete „Sharing and Security“ ili alternativno „Properties“ i prebacite se na stavku „Sharing“. Tamo kliknite na „If you understand...“ i prođite to što vas obavještava.

 

Sada ćete moći u „Sharing“ omogućiti dijeljenje klikom na „Share this folder on network“. I na kraju kliknite na „OK“.

Eventualno u toj mapi napravite još 3 (za filmove, fotografije i glazbu).

 

Ovo je također postupak za Win XP.

 

NAPOMENA: Ne trebate dijeliti mapu na mreži! Dovoljno je određenu mapu samo odvući u Rad host Client jer je ON dijeli! Mapu dijelite na mreži samo u slučaju da želite urediti prijenos multimedije na PS 2 bez potrebe za posebnim programom koji će dijeliti određenu mapu! Meni to nije htjelo proraditi pa sam se odlučio za Rad Host Client, a evo gdje je to opisano.

 

  

 

A sada skinite i instalirajte program Rad Host Client. Pokrenite ga, upišite IP adresu PS-a 2 i samo dovucite mapu u njega koju ste odredili dijeliti. Pokrenite konzolu, otvorite SMS, pritisnite „Start“, odaberite „Device settings“, pa „Network settings“ i „Autostart network“. Kada to omogućite spremite postavke i u roku od 15-tak sekundi biste trebali vidjeti mapu.

 

  

 

Napomena

 

Što se tiče formata koje SMS podržava, mogu vam samo reći ono što sam ja probao i radilo je.

 

Dakle, do sada sam probao gledati slike u JPEG formatu i radilo je bez problema, glazba u MP3 formatu, a što se tiče videa, do sada sam pokrenuo video u AVI-u (tzv. kontejnerski "format") i DVD formatu. Što se tiče prijevoda koristio sam SRT format. Primjetio sam da neki filmovi u AVI-u se mogu premotavati, tj. ubzavati, a neki kada se to pokuša zablokiraju i tada treba resetirati PS 2.

 

I još jedna stvar - nemojte gasiti Rad Host Client prije nego isključite konzolu, odnosno izađete iz SMS-a.

 

I to je to!!!

 

EDIT: Još da napomenem da ima jedan jednostavniji način ako želite igrati igre s vanjskog diska. Za to vam ne treba FMCB.

Znači jednostavno na Internetu pronađite USB Advance ili Open PS2 Loader kao ISO i snimite ga na CD. I gotovo.

Samo u slučaju da vam se USB Advance ne bude htio učitati, prilikom paljenja konzole pritišćite tipke trokut i krug i trebali biste ući u Matrix (samo ne znam kako će se vama zvati pošto je Matrix naziv čipa) izbornik gdje ćete isključiti Macrovision. Nemojte samo zaboraviti spremiti postavke sa tipkom "Start". Tada bi se USB Advance trebao moći pokrenuti.

 

EDIT 2: Sve navedene programe i više imate na sljedećim stranicama: http://www.sksapps.com/ i http://psx-scene.com/.

 

PS: Ako vam nije nešto jasno samo pitajte.

Izzy sub 8.10.2011 17:24
ivo0 kaže...

A KAKO KAD ZELIMO IGRATI IGRICU SA OBICNOG DISKA I MOZE LI SE NAPEEDAK TE IGRICE SPREMITI I NA TU KARTICU GDJE JE INSTALIRANO

 

Kakvog točno? Onog eksternog koji ne traži vanjsko napajanje ili običnog internog? Kod internog diska bi se trebala koristiti ladica za disk i to PATA/IDE, ako je disk za takvo sučelje ili SATA, ako je disk za SATA sučelje. I trebao bi formatirati disk u FAT32 ili samo jednu particiju. A kako bi to radilo - e, to ne znam. Može se pokušati. Što se tiče spremanja save-a na memorijsku karticu gdje je instaliran FMCB, samo ću reći da nema nikakvih problema - sve radi odlično!

ivo0 kaže...
I jos nesto ulancher mi je je 0.91 gigabajt dali to smeta

Aha, to si skinuo DVD verziju. Ako se možeš snaći u programu, onda ne smeta. Jer ne znam koliko je drugačije to sučelje od verzije programa koji sam ja koristio, tj. njegovog sučelja.

Izzy sub 8.10.2011 18:44

Igre koje su na DVD-u će raditi sigurno, jedino ćeš možda morati izvaditi memorijsku karticu kada budeš želio igrati igre koje se nalaze na CD-u i to one za PS 1. Dakle, ja sam jedino naletio na neke igre za PS koje nisu htjele raditi na PS-u 2 sa instaliranim FMCB-om na memorijsku karticu. I tu karticu možeš kasnije vratiti kada se igra pokrene.

 

Novi uLaunchELF ne moraš ponovno skidati i snimati.

elva uto 6.12.2011 20:48

Ja sam to učinio već 100 puta na svojoj staroj debeloj dvojci ali nikako mi ne uspijeva bootati sa MC kada ga resetiram. Da li ima još neka caka?
Da li se mora još šta podešavati u FMC configuracijama , put bootanja ili nešto?
Pliz pomozite mi.

elva uto 6.12.2011 21:00

Molim pomoć!!!

Već sam 100 puta instalirao sve kako je gore opisano.

Imam staru debelu dvojku i sve napravim kako je opisano i sve mi teče točno kako je opisano.

Kada instalcija završi i resetiram PS softwerski izbaci mi Ok kako je napisano taj meni.

Međutim kada ga resetiram ručno dođe mi obični meni i to je to, moram ponovno ubaciti CD i sa sticka pokrenuti loader da bi ponovno proradilo???

Da li se moraju podesiti neke dodatne opcije za bootanje ili postavke da bi uopće bootao sa MC ili što???

Pliz help!!!

 

EVO uto 6.12.2011 21:00
elva kaže...
Ja sam to učinio već 100 puta na svojoj staroj debeloj dvojci ali nikako mi ne uspijeva bootati sa MC kada ga resetiram. Da li ima još neka caka?
Da li se mora još šta podešavati u FMC configuracijama , put bootanja ili nešto?
Pliz pomozite mi.

Pretpostavljam da imaš SCPH-3xxxx model. Ja sam isto imo debeli taj model, međutim imo sam i SCPH-75004.

Ja sam taj problem riješio na tri načina:

 

1. Kupio sam neoriginalni MC, sve opet instaliro, i sve radi normalno.

 

2. Ako nemaš save-ano puno stvari na memorijskoj možeš je formatirat.

 

Ja sam to ovako:

http://snesorama.us/board/archive/index.php/t-53708.html

skineš ISO, staviš na cd, u bootloaderu izabereš MC Formater, i to je to.

Sada opet instaliraš i trebalo bi proradit. Čini mi se da Fat model traži potpuno prazan tj. nanovo formatiran MC, da bi FreeMCBoot radio.

 

3. Ako imaš prijatelja sa slim modelom, onda kod njega instaliraj na svoju memorijsku, i probaj na svom playstationu. Ako ne radi, ponovite proceduru ali uz formatiranje.

 

EDIT: Što se tiče teksta, dodao bih par stvari:

 

1. SCPH-xxxxx nije bitan (jedino zadnja znamenka nešto vrijedi, jer označava regiju i standard koji PS2 koristi NTSC/PAL/SECAM, s tim da su SECAM rijetki modeli), bitni je broj i znamenka koji označavaju verziju, tj. 5C, 6B... Verzije SCPH-9xxx modela koji rade su 8A i 8B.

 

2. HDD mora imat vanjsko napajanje. PS2 ima USB 1.1, dok HDD koji se napaja USB-om traži USB 2.0, kao takav neće dobit dovoljno struje. Moguće je korsitit adapter za struju, no neznam koliko je to pametno.

 

3. Igre na HDD-u nesmiju biti fragmentirane, tako da se uvijek pri prebacivanju igara treba koristit program. Fragmentirane igre u 99% slučajeva neće radit, jer svi mediji (osim DVD-RAM-a) su snimani u nizu, dakle fragmenti ne postoje,  i ps nezna čitati ako postoje fragmenti.

 

4. I još bih nadodo da jedna važan program nije dodan ovdje, a to je reality media player, najbolje video player za ps2.

elva uto 6.12.2011 21:08

Ovako,

Imam SCPH 50004.

Imam 2 MC , sa obje sam probao formatiranje jer sam mislio da je to problem pa sam ponovno instalirao ali ništa i dalje.

Čudno mi je ipak da ga hoće pokrenuti kada ga bootam sa u Launcherom sa cd-a onda mi dođe onaj početni meni i sve OK, svi navedeni programi mi rade OK ali čim ga resetiram bez CDa ništa.

medium pon 26.12.2011 16:38

Poštovani !

 

PS: OVO JE UPUTA SAMO ZA SONYPLAYSTATION PS 2 DEBELA VERZIJA

 

U vezi FREEMCBOOT-a imam i pitanja i odgovore koje ste propustili dati korisnicima ovog foruma.

 

Kao prvo svaka pohvala na ovako detaljno opisanom postupku instalacije FREEMCBOOT-a.

 

PITANJE:

 

Kao drugo niste naveli koji ste program koristili za snimanje Ulaunch.elf I NA  KOJI NAČIN STE SNIMALI TJ. KAO BOOTABLE ILI KAO BIN ISO I DA LI STE SNIMALI MULISESION ILI SA OPCIJOM DA ZATVORI DISK ITD.

 

To bi bilo korisno kada bi ste još dodali u vašem svakohvale vrijednom tutorijalu .

 

ODGOVORI:

 

NAPOMENA:

 

Moram upozoriti da igre sigurno nećete pokrenuti ako niste direktno PS2 igricu sa DVD-a prebacivali sa programom DVD DECRYPTER na HARD DISK u ISO format a zatim opet kada ste prebacili u iso format ( obavezno mora biti iso snimak u UDF formatu  MODE 1 ), morate pokrenuti program ESR_disc_patcher_GUI_v0.24a i kliknuti na PATCH i tek tada možete opet obavezno snimiti igricu na DVD samo sa programom DVD DECRYPTER.

TEK SADA ĆE IGRICE KOJE SU PATCHIRANE I KAO TAKVE SNIMLJENE NA DVD ĆE SIGURNO PRORADITI U FREEMCBOOT-u

medium pon 26.12.2011 16:59

Poštovani !
Da bi vam FREMCBOOT radio, - USB STICK MORA BITI STALNO UKLJUČEN U KONZOLU.
- ZNAČI USB STICK SA FREEMCBOOT I MEMORY KARTICA NA KOJU JE ISTO TAKO INSTALIRAN FREEMCBOOT, MORAJU STALNO BITI ISTOVREMENO UKLJUČENE U KONZOLU DA BI SVE RADILO KAKO TREBA.
- TO ZNAČI POKRETANJE SVIH PROGRAMA KOJI RADE POD FREEMCBOOT I ISTO TAKO I ZA POKRETANJE PATCHIRANIH PS2 IGRICA NA DEBELIM PS2 KONZOLAMA. 

Izzy uto 27.12.2011 17:02
medium kaže...

Poštovani !

 

PS: OVO JE UPUTA SAMO ZA SONYPLAYSTATION PS 2 DEBELA VERZIJA

 

U vezi FREEMCBOOT-a imam i pitanja i odgovore koje ste propustili dati korisnicima ovog foruma.

 

Kao prvo svaka pohvala na ovako detaljno opisanom postupku instalacije FREEMCBOOT-a.

 

PITANJE:

 

Kao drugo niste naveli koji ste program koristili za snimanje Ulaunch.elf I NA  KOJI NAČIN STE SNIMALI TJ. KAO BOOTABLE ILI KAO BIN ISO I DA LI STE SNIMALI MULISESION ILI SA OPCIJOM DA ZATVORI DISK ITD.

 

To bi bilo korisno kada bi ste još dodali u vašem svakohvale vrijednom tutorijalu .

 

ODGOVORI:

 

NAPOMENA:

 

Moram upozoriti da igre sigurno nećete pokrenuti ako niste direktno PS2 igricu sa DVD-a prebacivali sa programom DVD DECRYPTER na HARD DISK u ISO format a zatim opet kada ste prebacili u iso format ( obavezno mora biti iso snimak u UDF formatu  MODE 1 ), morate pokrenuti program ESR_disc_patcher_GUI_v0.24a i kliknuti na PATCH i tek tada možete opet obavezno snimiti igricu na DVD samo sa programom DVD DECRYPTER.

TEK SADA ĆE IGRICE KOJE SU PATCHIRANE I KAO TAKVE SNIMLJENE NA DVD ĆE SIGURNO PRORADITI U FREEMCBOOT-u

Osobno koristim za snimanje ISO slika Alcohol 120%. A ISO slike snimam pri brzini od 4x i disk zatvaram. No, staviti ću slike i za snimanje, pa da i to zorno prikažem.

 

Ovo vezano za patchiranje igara kažete da se to odnosi na debeli PS 2? Znam da ima u FMCB-u taj program za to patchiranje, ali to nisam nikada koristio, pa nisam baš upućen u to.

Ali me zanima nešto vezano za ESR disc patcher, a to je: On se koristi kada se (kako vi kažete na debelom, ali ne i tankom?) PS-u 2 želi igrati piratske igre, a nema se čip? Jesam li dobro shvatio?

medium kaže...
Poštovani !
Da bi vam FREMCBOOT radio, - USB STICK MORA BITI STALNO UKLJUČEN U KONZOLU.
- ZNAČI USB STICK SA FREEMCBOOT I MEMORY KARTICA NA KOJU JE ISTO TAKO INSTALIRAN FREEMCBOOT, MORAJU STALNO BITI ISTOVREMENO UKLJUČENE U KONZOLU DA BI SVE RADILO KAKO TREBA.
- TO ZNAČI POKRETANJE SVIH PROGRAMA KOJI RADE POD FREEMCBOOT I ISTO TAKO I ZA POKRETANJE PATCHIRANIH PS2 IGRICA NA DEBELIM PS2 KONZOLAMA. 

Prepostavljam da se to odnosi na forumaša elva?

Izzy uto 27.12.2011 17:29
EVO kaže...
elva kaže...
Ja sam to učinio već 100 puta na svojoj staroj debeloj dvojci ali nikako mi ne uspijeva bootati sa MC kada ga resetiram. Da li ima još neka caka?
Da li se mora još šta podešavati u FMC configuracijama , put bootanja ili nešto?
Pliz pomozite mi.

Pretpostavljam da imaš SCPH-3xxxx model. Ja sam isto imo debeli taj model, međutim imo sam i SCPH-75004.

Ja sam taj problem riješio na tri načina:

 

1. Kupio sam neoriginalni MC, sve opet instaliro, i sve radi normalno.

 

2. Ako nemaš save-ano puno stvari na memorijskoj možeš je formatirat.

 

Ja sam to ovako:

http://snesorama.us/board/archive/index.php/t-53708.html

skineš ISO, staviš na cd, u bootloaderu izabereš MC Formater, i to je to.

Sada opet instaliraš i trebalo bi proradit. Čini mi se da Fat model traži potpuno prazan tj. nanovo formatiran MC, da bi FreeMCBoot radio.

 

3. Ako imaš prijatelja sa slim modelom, onda kod njega instaliraj na svoju memorijsku, i probaj na svom playstationu. Ako ne radi, ponovite proceduru ali uz formatiranje.

 

EDIT: Što se tiče teksta, dodao bih par stvari:

 

1. SCPH-xxxxx nije bitan (jedino zadnja znamenka nešto vrijedi, jer označava regiju i standard koji PS2 koristi NTSC/PAL/SECAM, s tim da su SECAM rijetki modeli), bitni je broj i znamenka koji označavaju verziju, tj. 5C, 6B... Verzije SCPH-9xxx modela koji rade su 8A i 8B.

 

2. HDD mora imat vanjsko napajanje. PS2 ima USB 1.1, dok HDD koji se napaja USB-om traži USB 2.0, kao takav neće dobit dovoljno struje. Moguće je korsitit adapter za struju, no neznam koliko je to pametno.

 

3. Igre na HDD-u nesmiju biti fragmentirane, tako da se uvijek pri prebacivanju igara treba koristit program. Fragmentirane igre u 99% slučajeva neće radit, jer svi mediji (osim DVD-RAM-a) su snimani u nizu, dakle fragmenti ne postoje,  i ps nezna čitati ako postoje fragmenti.

 

4. I još bih nadodo da jedna važan program nije dodan ovdje, a to je reality media player, najbolje video player za ps2.

Dužan sam i tebi (vama?) odgovoriti (doduše sa zakašnjenjem). Dakle, ovo pod 3 - pa napisao sam da se igre prebacuju sa programom USBExtreme, ali što si mislio pod tim fragmentirane? Pa ne kopira se "ručno" sadržaj DVD-a na disk. To si mislio pod tim fragmentirane?

 

A ovaj Reality Media Player sam već bio "instalirao" i ne radi mi - samo mi se vrati na početni ekran FMCB-a. Ali isto ću ga dodati na popis programa.

Izzy uto 27.12.2011 17:52
ketlyn kaže...

sve je ok sve izgleda ok ali kad kopiram igru s dvd ili cd-a na usb stick piše mi da nema instaliranih igara na usb sticku.moliim pomoć hvala.

 

Šteta što nemate disk jer igre će biti usporene, ali dobro... Recite s kojim programom pokušavate pokrenuti igre? USB Advance ili OpenPS2Loader? I vidi li se u USBExtreme-u igre koje ste s njim stavili na disk?