Bitanga sri 20.3.2019 22:44
Kill Frenzy kaže...

apsolutno nisam o tome govorio samo eto ti opet moras kenjat. moj post je bio upucen ka tome da nije kod nas najgore. nije ni vani med i mlijeko sto se tice interneta.

a mi kao mi smo sasvim nebitni u ovoj prici.smiri malo dozivljaj

 

Nisam ništa tebi prigovarao, samo sam odgovorio na tvoju poruku. Ispričavam se ako te to jako iznerviralo. Mislio sam da sam ti na ignore pa nećeš vidjeti ;-)

Više je išlo one koji procjenjuju da je nešto glupost jer eto oni i neki drugi ljudi imaju spori link i svijet mora stati zbog toga.

 

Da, prosjek na razini HR nam uopće nije loš.

Čak je skoro i veći od onoga što sam imao na VDSLu prije optike, a imao sam jedan od bržih linkova.

Dann3R čet 21.3.2019 07:42

Mene isto zaboli za tu uslugu koju neću koristit niti plačat.Nek im to koriste par velegradova u Americi i svijetu.Dok je konzola i PC-a,to streaming s..nje me uopće ne zanima.Isprobao sam PS Now i to je živi užas,od kašnjenja kontrola i slike,te do gubitka zvuka.Kod mene jedino prolazi usluga kao Xbox Game Pass gdje za 10€ mjesečno izaberem igru koju želim i skinem na HDD te igram kako je i zamišljeno.Over.

Bitanga čet 21.3.2019 13:55
Dann3R kaže...
Mene isto zaboli za tu uslugu koju neću koristit niti plačat.Nek im to koriste par velegradova u Americi i svijetu.Dok je konzola i PC-a,to streaming s..nje me uopće ne zanima.Isprobao sam PS Now i to je živi užas,od kašnjenja kontrola i slike,te do gubitka zvuka.Kod mene jedino prolazi usluga kao Xbox Game Pass gdje za 10€ mjesečno izaberem igru koju želim i skinem na HDD te igram kako je i zamišljeno.Over.

 

Ti si vjerojatno i onaj koji je zadovoljan sa 30FPSa. A od Sonya je svaki online servis smeće. Zato je dobro da se Google toga primio.

Ovo će sigurno biti budućnost, jer to odgovara svima. I publisherima i developerima jer imaju kontrolu i nema piratluka, i korisnicima jer ne moraju kupovati hardver i boriti se s console warsima i ekskluzivama.

A još neko vrijeme će se sigurno prodavati i fizičke konzole i igre. Isto kao i CDi/DVDi i CD/DVD playeri, još uvijek se prodaju. Iako ne znam nikoga tko kupuje. Ljudi ili piratiziraju ili plaćaju streaming.

Bitanga čet 21.3.2019 16:24
Dann3R kaže...
Ja sam jedan od onih koji tebe živciraju jer me ne zanima streaming igranje.PS Now sam isprobao na PC-u za tvoje veselje pa je usluga katastrofa.

 

A može te ne zanimat, ali ćeš se morati prilagoditi ili nećeš igrati. Pričamo o trenutno još uvijek dalekoj budućnosti - ne prekosutra.

I mene ne zanimaju mobiteli sa staklenim kućištima i zaobljenim ekranom od ruba do ruba, ali ih moram koristiti jer trenutno nemam izbora ako hoću najbolji mobitel.

DVD/CD i ploče još uvijek postoje i neće nestati preko noći, ali za 10-20-30 godina nisam siguran da će još uvijek postojati.

 

PS now smo već rekli da je katastrofa, ali i druge kompanije rade na sličnim uslugama (nvidia ima geforce now servis u beti koji radi sa steam i uplay u suradnji) i očito je da je to smjer u kojem se ide.

Naravno da neće konzole za 2 godine nestati s tržišta, tako da ćemo se svi još jako puno naigrati na fizičkim konzolama i PCima.

rambox čet 1.8.2019 17:11

Kad je Google nedavno najavio Google Stadia, kao što znamo nisu uopče precizirali koji CPU koriste Intel ili AMD.Takav potez je bio malo reči čudan, ili recimo kad da još nisu bili sigurni oko izbora CPU hardvera.

 

Eto sad novih glasina, Google je izgleda ipak sasvim razumljivo odvagnuo za AMD 7nm Rome Epyc 2 serverski CPU.Zelenaš je realno jedini izbor, iako nije precizirano jel u pitanju AMD Epyc ili Epyc 2.

 

AMD Epyc 32/64, 250W TDP

 

AMD Epyc 2 64/128,225W TDP

 

https://www.tomshardware.com/news/amd-epyc-rome-7nm-cpu-specs-leaked,39681.html

 

S obzirom šta nudi zelenaš, ili 64/128 CPU performanse+vrlo bitna serverska energetska efikasnost izbor je vrlo očekivan.

 

https://www.tomshardware.com/news/google-switch-intel-server-cpus-amd-epyc,40045.html

antimadridista čet 1.8.2019 18:49

Znači ako sam dobro razumio ovu Google Stadiu, moram plaćati njihovu godišnju uslugu (koja nije jeftina) i onda povrh toga još plaćati FULL cijenu igre? Zašto bi netko to koriszio kad za istu cijenu igre možeš imati igru na HDD-u na konzoli ili PC-u? Razumijem, ne moraš kupovati i mijenjati hardver. Ali opet, usluga je skupa, samam usluga i igre povrh toga. Toliko skupa da bi radije nastavio sa konzolama i PC-jem.

 

Ovo je budućnost, vrlo vjerojatno jest. Ali još uvijek je prerano za ovakve stvari. 

Santana čet 1.8.2019 19:01
antimadridista kaže...

Znači ako sam dobro razumio ovu Google Stadiu, moram plaćati njihovu godišnju uslugu (koja nije jeftina) i onda povrh toga još plaćati FULL cijenu igre? Zašto bi netko to koriszio kad za istu cijenu igre možeš imati igru na HDD-u na konzoli ili PC-u? Razumijem, ne moraš kupovati i mijenjati hardver. Ali opet, usluga je skupa, samam usluga i igre povrh toga. Toliko skupa da bi radije nastavio sa konzolama i PC-jem.

 

Ovo je budućnost, vrlo vjerojatno jest. Ali još uvijek je prerano za ovakve stvari. 

 Zamisli igras FPS sa sniperom i taman sekundu prije neg hoces  nekog pogodit dogodi se macroblocking zbog kompresije lol

 

Da to funkcionira kao netflix imalo bi smisla, dok ovak zvuci kao totalna glupost.

Cijena konzole je zanemariva na duzi rok.

 

Inace nisam protiv te ideje, al danas to smisla nema nikakvog i stadia smrdi na velik fail.

Da nebi jos kod njih kupovo igre, a oni ukinuli stadiu jer google si ja naso drugog posla