DeniZg uto 19.3.2019 09:52

Danas, 19.03.2019. na GDC (Game Developers Conference), Google predstavlja svoju prvu konzolu.

Očekuje se predstavljanje u 18.00h po našem vremenu.

 

https://youtu.be/nUih5C5rOrA

 

 

Svi očekuju streaming uređaj, ali kako su nedavno u svoj team dodali poznata lica iz gaming svijeta, kao što su Phil Harrison (Playstation, Xbox) i Jade Raymond (Ubisoft, EA), te najavili suradnju sa SEGA-om, možda možemo očekivati i više od toga.

 

 --------------------------------------------------------------

 

 

Za one koji nisu gledali stream, Google nam nudi svoju streaming platformu za igranje, koja će biti dostupna na svim uređajima bez obzira na specifikacije.

 

Streaming, za kojeg Google jamči da će ići u 1080p@60FPS i 4K@60FPS rezoluciji, a kasnije i 8K, će ići sa virtualne konzole sa sljedećim specifikacijama:

 

CPU: Custom 2.7GHz Hyper Threaded CPU
GPU: AMD 56 CU's. 10.7TFlops
Memory: 16GB HBM2 484GB/s bandwidth
Storage: SSD Cloud storage.

 

https://www.youtube.com/watch?v=VG06H7IQ9Aw

 

 

DeniZg uto 19.3.2019 10:40

Leak sa Resetere. Ne zna se koliko je pouzdan.

 

- The service is called "google stream", the hardware is called "google streamcast"
- The hardware is a controller and a box with gigabit ethernet port and HDMI 2.1.
- Above 60fps supported on capable displays.
- No powerbrick, designed for portability
- Also a smart TV app coming with support, PC support through Chrome browser and a dedicated app as well as smartphones.
- Certain games can be downloaded and run locally on PC, developer discretion for this one.

Software list:
-Jet Set Revolution (Exclusive)
-Persona 5
-Doom Eternal
-Every ubisoft game from this generation is coming, montage video.
-Watchdogs 3
-Avengers
-Teaser for a project lead by Amy Hennig (Futuristic uncharted) (Exclusive)
-Final Fantasy montage (7,8,9,10,12,13 trilogy and 15)
-Final Fantasy VII short teaser ending with a "Come see us at E3"

Dann3R uto 19.3.2019 20:42

Ebo ih streaming da ih ebo.Dok nebudemo svi imali min. 100/100 optiku,nek odlepršaju s tim forsiranjem tih streaming servisa.PS Now sam isprobao i to radi užasno?sve puno laga i zastajkivanja slike te kašnjenja kontrola.Uopće me to ne zanima.

DeniZg uto 19.3.2019 20:47

Za one koji nisu gledali stream, Google nam nudi svoju streaming platformu za igranje, koja će biti dostupna na svim uređajima bez obzira na specifikacije.

 

Streaming, za kojeg Google jamči da će ići u 1080p@60FPS i 4K@60FPS rezoluciji, a kasnije i 8K, će ići sa virtualne konzole sa sljedećim specifikacijama:

 

CPU: Custom 2.7GHz Hyper Threaded CPU
GPU: AMD 56 CU's. 10.7TFlops
Memory: 16GB HBM2 484GB/s bandwidth
Storage: SSD Cloud storage.

 

https://www.youtube.com/watch?v=VG06H7IQ9Aw

 

 

Ono što se meni sviđa, a nevezano uz Google uslugu, jest što je voditelj spomenuo kako je virtualna konzola od 10,7 TFlopsa jača od konzola "prošle" generacije (PS4 Pro i XBox One X), što sugerira da će nove konzole biti još i jače.

Također je dosta veliki naglasak stavljen na 60 FPS-a, koji će pod pritiskom Googla, morati postati standard kod novih konzola.

 

 

hummer0 uto 19.3.2019 21:19
Dann3R kaže...
Ebo ih streaming da ih ebo.Dok nebudemo svi imali min. 100/100 optiku,nek odlepršaju s tim forsiranjem tih streaming servisa.PS Now sam isprobao i to radi užasno?sve puno laga i zastajkivanja slike te kašnjenja kontrola.Uopće me to ne zanima.

 Ja sam spreman.

 

Vandit sri 20.3.2019 08:36

Ima potencijala, ako ništa drugo onda da barem malo prodrma tržište. Kako Deni kaže, super je što će ići 1080p@60FPS i 4K@60FPS rezoluciji čime, tako reći, sile Microsoft i Sony da sa nextgen konzolama ponude barem isto, ako ne i bolje. 

 

Ono što mene zanima je usluga. Hoće li to biti kao Netflix? Platim 20€ za 30 dana i igraš sve dostupne igre? Ili platiš 30€ pa dobiješ deluxe paket s kojim igraš te iste igre, ali u 4K? Hoće li streaming stvarno biti skuplji ili jeftiniji od današnjeg gaminga (mislim na igre)? Hoće mi, kao što je kolega gore naveo, usred igre iskakati reklame za Aliexpress i sl.?

 

Uglavnom, puno je pitanja. Činjenica jest da je streaming budućnost. Pitanje je samo kakva. 

Luc989 sri 20.3.2019 12:18

Prema njihovim testiranjima da biste dobili najkvalitetniji prikaz igre na 1080p rezoluciji pri 60FPSa, trebat će vam download od oko 25mbit/s.

Za 4K igranje i 60FPS-a trebat će vam brzina od oko 30mbit/s. Ako nemate tu brzinu, Google će prilagoditi kvalitetu slike vašoj internet brzini.

rambox sri 20.3.2019 15:00
Luc989 kaže...
Prema njihovim testiranjima da biste dobili najkvalitetniji prikaz igre na 1080p rezoluciji pri 60FPSa, trebat će vam download od oko 25mbit/s.

Za 4K igranje i 60FPS-a trebat će vam brzina od oko 30mbit/s. Ako nemate tu brzinu, Google će prilagoditi kvalitetu slike vašoj internet brzini.

Sasvim razumljivo za online gejmanje,sve ovisi o brzini interneta potpuno očekivano.Dakle iskoristi šta imaš, pa ako ne može drukčije dosta ljudi bit če vjerojatno zadovoljno sa 720P rezolucijom za recimo 10$ mjesečne pretplate.

 

Kaj se tiče hardvera, ima tu još dosta nepoznanica ili preciznije grafa je AMD-ova ali šta zapravo.Jel to Vega 56 ili ipak Navi sa 56 CUs, za sad još ništa nije precizirano oko GPU detalja.

 

Da ne ponavljam isto, tu je dolnji link dakle CPU dio isto još visi u zraku točnije broj CPU jezgri nije preciziran.Vrlo vjerojatno ipak nije u pitanju 4/8 CPU, nego ili 6/12 CPU ili 8 Core CPU ali i tu nema detalja.Sve ovisi šta je Google izabral, realno i originalni Zen/Ryzen CPU bio bi i više nego dovoljan za takav hardver.Dakle u pitanju je X86 CPU, ali bitni detalji vise u zraku AMD ili Intel sve je moguče.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/google-ulazi-svijet-cloud-gaminga-njihov-servis/267230.aspx?page=0&jumpto=5875820&sort=asc&view=flat

 

Za kraj jedan friški vrlo zanimljivi video, onako pun raznih vrlo bitnih sitnica ili logičkih procjena.

 

https://www.youtube.com/watch?v=WZ-Wnc8igDE

Chaky sri 20.3.2019 15:28

Iskreno boli me tuki koji se hardver koristi i to mi je potpuno nebitno.

Nije u mojoj kuci, niti sam ga "ja platio".

Bitno mi je kakva je usluga, lag, rezolucija, fps, te cijena.

 

Osobno se nadam da ce ovo biti pozitivna prica.

Jer sam ovu godinu zagrizao za upgrade konfiguracije, sto ce me sigurno kostati +5000kn. A ovo me mozda natjera da odgodim za iducu godinu ili dok ne vidim kako ce se razvijati situacija.

 

P.S. Znam da placam hardver preko cijene usluge, zato sam i stavio navodnike.

 

 

JozoBozo121 sri 20.3.2019 17:38

Odlično da industrija ide u ovom smjeru, prvo šuškanja da Microsoft lansira Xbox koji će biti cloud device, sad ovo, čini se odlično.

 

Velika prednost je sto ovo radi Google i ova ideja njihova s linkovima da igraš, sharaš ih frendovima i takve stvari su upravo ono što bi moglo napraviti prevagu da se počne masovnije koristiti streaming. 

Bitanga sri 20.3.2019 18:02
Dann3R kaže...
Morska glupost od Google-a.To če zaživjet tek za kojih 10-ak godina.Sa ovom sad infrastrukturom kod nas,pogotovo van većih gradova,to je utopija sve.

 

Je, Google je sigurno svoju poslovnu odluku bazirao na tome kakav je prosječni bandwidth u Hrvatskoj.

Iskreno, baš me briga za one koji imaju loš net. Jedva čekam nešto ovako ako će raditi kako treba.

Kill Frenzy sri 20.3.2019 18:12

Iznenadili bi se koliko ljudi vani imaju loš internet. Recimo njemacka u velikim gradovima i tako. Prijatelji koji su vani i žive po gradovima većinom njemačke mogu samo sanjat internet kakav su imali ovdje u recimo okolici Osijeka. Nisam im vjerovat dok mi nisu slali print skrin testova

JozoBozo121 sri 20.3.2019 18:13
Bitanga kaže... 

Je, Google je sigurno svoju poslovnu odluku bazirao na tome kakav je prosječni bandwidth u Hrvatskoj.

Iskreno, baš me briga za one koji imaju loš net. Jedva čekam nešto ovako ako će raditi kako treba.

 Prosječna brzina neta u RH je za 2019. 30 megabita u sekundi down i 12 megabita upload (Speedtest). U zadnje vrijeme se sve vise širi optika i ako pogledate objave gdje se gradi optika ima jako puno manjih gradova i gradića diljem RH. Pogotovo su kvartovi s kućama sad na redu. Ovo je tek početak, ako pogledate kako je Netflix izgledao na početku, well it ain’t pretty ali i Netflix i infrastruktura su se poboljšali.

  

Možda, vjerojatno, će to sad biti lošije od standardnog igranja na PC-u, ali s razvojem servera, infrastrukture i novih kodeka koji će možda imati neke specifičnosti za gaming, recimo da se HUD igara kodira u različitom layeru ili nešto sasvim drugo što će poboljšati kvalitetu. 

Motorino sri 20.3.2019 19:16
NathanDrek kaže...

Ode turizam u Hrvatskoj u k... Već vidim kako mi gosti odlaze usred noći jer su im klinci popili mozak zbog toga sto ne mogu streamti Google Stadiu na 15Mbps 

 A ti roditelji mora da su prva liga ako ih djeca tako voze...

Bitanga sri 20.3.2019 20:47
Kill Frenzy kaže...

Iznenadili bi se koliko ljudi vani imaju loš internet. Recimo njemacka u velikim gradovima i tako. Prijatelji koji su vani i žive po gradovima većinom njemačke mogu samo sanjat internet kakav su imali ovdje u recimo okolici Osijeka. Nisam im vjerovat dok mi nisu slali print skrin testova

 

Ok, ali kakve to veze ima. Šta bi sad Google trebao reći "nećemo raditi ništa dok svi ne budu imali bolji pristup netu?"

Tko bude imao mogućnosti koristi će ih, tko ne bude budu koristili dok im se uvede bolji internet.

Tehnologija svake godine ide naprijed i optika je budućnost i velike brzine downloada su budućnost.

Streaming je također budućnost jer će kućni internet biti toliko brz da ti ni lokalni disk maltene neće trebati za prosječnu upotrebu.

 

Kill Frenzy sri 20.3.2019 21:59

apsolutno nisam o tome govorio samo eto ti opet moras kenjat. moj post je bio upucen ka tome da nije kod nas najgore. nije ni vani med i mlijeko sto se tice interneta.

a mi kao mi smo sasvim nebitni u ovoj prici.smiri malo dozivljaj