Ideje, sugestije, prijava problema i pomoć u vezi Foruma

Problemi s forumom nakon odrzavanja v2

Miro sub 12.10.2019 00:17
picajzla0707 kaže...

jedan prijedlog ili pitanje - zašto se naslov teme (na forumu) nemeže rastegnuti na veću površinu, pa onda ostane nedorečen - što se najčešće viđa na temi komentara članaka

primjer na slici dolje - crveno je ocrtan prostor u kojem se može bez problema proširiti naslov, no on svejedno ostaje skraćen i onda se misliš što zapravo piše i zašto naslov završava sa ...fac kad je bez problema moglo stati još tih par slova do ...facebook

 

EDIT:

i još jedno pitanje - zašto na člancima naslov izlazi izvan nekog okvira cijelog članka?

kako se vidi na slici dolje, cijeli sadržaj članka, uključujući tekst, fotografije i dio opreme poput podnaslova, koji je odmah ispod naslova, pa čak i tekst prvih nekoliko forumskih postova, ulazi u neki okvir od oko dvije trećine prostora (u širinu), dok jednu trećinu zadržavate za nevezani sadržaj sa strane

 

i onda samo naslov strši izvan tog okvira, ne kužim zašto jer tako izgleda čudno, čak možda neuredno i nedovršeno

 Ti limiti dužine naslova (u zaglavljima na forumu) su bili prilagođeni neresponzivnom prikazu starog weba, kako ne bi "nagazili" neke druge elemente. Na popisu su za sređivanje, ali nisu nešto što ima prioritet.

 

Članci naslova (govorimo o webu), izlaze izvan okvira jer ih je tako dizajner weba definirao. Upravo suprotno od "tvrdnje" dežurnog cinika ihusha - taj prostor je želio ostaviti slobodnim, nije htio ugurati oglas ili bilo što drugo i dao je "slobodu" naslovu da se proširi na punu širinu stranice, kako ne bi kraćenje naslova (prebacivaje u drugi red) djelovalo sve skupa kao rupa u koju bi bilo dobro staviti "nešto", recimo oglas.

 

picajzla0707 sub 12.10.2019 08:51
Miro kaže...

Članci naslova (govorimo o webu), izlaze izvan okvira jer ih je tako dizajner weba definirao. Upravo suprotno od "tvrdnje" dežurnog cinika ihusha - taj prostor je želio ostaviti slobodnim, nije htio ugurati oglas ili bilo što drugo i dao je "slobodu" naslovu da se proširi na punu širinu stranice, kako ne bi kraćenje naslova (prebacivaje u drugi red) djelovalo sve skupa kao rupa u koju bi bilo dobro staviti "nešto", recimo oglas.

 

 pa baš na tom screenshotu članka koju si stavio dizajn izgleda kao da je ispod prvog reda naslova (drugi red naslova vam nikad nije toliko dugačak da izlazi van okvira članka) ostavljen prostor za još jedan oglas poput onog peugeotovog koji se vidi ispod - zato jer je "sloboda" širenja na cijelu širinu stranice ostavljena samo prvom redu naslova, drugi gotovo nikad ne prelazi u taj drugi red, a već odmah ispod toga i podnaslov je "skraćen"

 

zato mi to izgleda pomalo nespretno, a to možete riješiti bez problema tako da cijeli članak (skupa s naslovom) ograničite na cca 2/3 širine stranice, a ovaj desni dio odmah od vrha krenete s ovim "preporučamo" linkovima za druge članke, ubacite između koju reklamu itd., poput ovog nabrzaka složenog primjera dolje

 

ili jednostavno protegnete članak na cijelu širinu, pa onda ove preporučamo-linkove i reklame ubacite negdje u sredinu članka u vodoravnoj traci

Marko :D uto 10.12.2019 10:58

Ta poruka mi je danas izašla jednom, ali i prije mi se znala pokazivati tu i tamo. Nakon refresha, sve je bilo u redu i više mi se nije pojavljivala. Probaj surfat s VPN-om; tako ćeš vidjeti da li je problem do tvog interneta.

boxer uto 17.12.2019 09:12
djigibao kaže...
...kod mene zasad nema problema...🤞

 Forum u posljednjih par dana ima nekakvih problema. Po 1-2 minute mi loadira teme, pa onda radi ok pa onda opet sporo itd. Sa internetom je sve OK. 

 

Evo maloprije...

Jakovp uto 17.12.2019 09:56

Znači kod mene je ovako (vrijedi i za desktop i mobilni) - ako ne otvaram temu smiješne slike - sve 5. Ako ju otvorim, forum komplet umre, ne otvara tu temu niti druge teme. Moram pogasiti sve tabove od foruma, i paliti ponovo.

Jakovp uto 17.12.2019 10:26
Čitatelj kaže...

I ne prikazuju se sve datoteke u toj temi - tipa GIF-ovi su tu, kad editiram post, ali se ne vide.

 U njima leži problem. Već je bilo par puta problema s tim gifovima, njabolje bi bilo maknuti ih jer ovo je stvarno frustrirajuće.

Marko :D uto 17.12.2019 15:54
Jakovp kaže...
Čitatelj kaže...

I ne prikazuju se sve datoteke u toj temi - tipa GIF-ovi su tu, kad editiram post, ali se ne vide.

 U njima leži problem. Već je bilo par puta problema s tim gifovima, njabolje bi bilo maknuti ih jer ovo je stvarno frustrirajuće.

Ne treba ih maknuti, štoviše, treba ih bolje implementirati. Postoji više načina za implementaciju GIF-ova; od umetanja (koristeći razne APIje) do click-to-play. Moguće je i da problem nije do GIF-ova već do poslužitelja, njegovih postavki i slično...

Čitatelj uto 17.12.2019 16:08

Ma do foruma je, jer ne prikazuje GIF, a tu je.

https://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/smijesne-slike/19399.aspx?page=837&jumpto=6037786&sort=asc&view=flat

 

Evo, tu na kraju bi trebao biti GIF, al se ne vidi.

 

Zapravo, cijela implementacija fotografija je katastrofa - smanji ih, nema opcije za "full screen" ili bar "full resolution" pregleda,

te maksimalna velicina je nikakva - osobito jer se uzima u obzir za GIF-ove, a svaki bolji GIF je veci od 3Mb.

Marko :D uto 17.12.2019 16:50

GIF-a u toj poruci nema jer ga nije spremilo kako treba (to se meni događa i na običnim slikama). Uredi poruku, pogledaj da li je GIF na zadnjem mjestu, te ako je, ponovno pošalji poruku. GIF, ako je ispod 5 MB, trebao bi biti prikazan bez ikakvih problema...