Gorstak79 ned 14.10.2018 02:54

/rant on

 

Mislim da je ovo sve skupa otišlo malo predaleko i da morate stati na loptu. Vjerojatno ću ja nagrabusiti zato što upucaj mesinđer, ali ono...

Što se tiče tehničkog rada foruma, mislim da radi ok, ali neke stvari tipa automatski skok na zadnju nepročitanu poruku klikom na dretvu bi bile poželjne. Usput, oči mi krvare od vaših markera, što ne postoji neki normalan način za isticanje dijela teksta? Kad sam bio mlađi, to smo zvali boldanjem.

 

Drugo, ne znam da li vam je cilj prodaja plastificiranog izdanja, ali web vam se srozao na niske grane. Nema "korisnih" informacija, ili šture brojke i pojmovi o kojima nitko nema pojma, ili izrugivanje drugima, ili prenošenje tuđih vijesti, što samo po sebi ne bilo loše, da nisu neke, nazovi popularne, vijesti koje veze s vezom o BUG-ovom području nemaju, a u zadnjih par mjeseci i netočne informacije. Sve skupa začinjeno povremenim slengom nekoga, usto nepismenog, tko je to pisao. Mogli ste zločestu stranicu napuniti od samih sebe u zadnjih pola godine.

 

Treće, useri. Stekao sam dojam kao da sam inmejt ili u nekom gej klanu gdje je verbalna agresivnost osnova ponašanja. Pomankanje kućnog odgoja, nepoštivanje sugovornika, te, u nekim temama, razgovor o sasvim drugoj tematici pod krinkom te na kojoj jesu. Mislim da nije normalno da dobijem 6 TD za pokušaj humora. Mislim da biste trebali isfiltrirati neugodne sugovornike, ili ih barem kazniti, a ne onoga tko ih je poslao gdje spadaju nakon provociranja. Osim ako vam nije cilj stvoriti neugodnu atmosferu i upropastiti dobar dan nekome, a dobrih dana je sve manje.

 

Četvrto, vaši novinari. Zovete nekoga u emisiju, da bi se verbalno sukobili s njim ili on s drugim gostom? Pa zatim navijanje za jednog ili drugog popraćeno urlicima ljubavi njihovih štovatelja s foruma? Da ne imenujem, neki od vas su mi bili omiljeni novinari prije desetak i više godina, ovo je sramota u što ste se pretvorili. Od vrhunskih profesionalaca na području samog novinarstva plus informatike do....a ne znam kako bih to nazvao.

 

Peto, moderatura. Napišem post, dobijem od nekoga uvredu, uzvratim, dobijem još veću uvredu, uzvratim, nakon par minuta, postovi pobrisani, njemu ništa, meni crveni karton. Ok, odlučim staviti na ignore i ne obraćati se više toj osobi, on krene izvrtati moje riječi, pisati stvari da sam ja rekao, koje nisam rekao ili se sprdati na račun napisanog u vidu teksta, slike ili videa, i nikome ništa? Poslije čitam od drugih da sam ja dobio crveni i da zbog toga nisam ok? Ma koga vi zajebavate?

 

Na kraju, ja sam nitko i nista i necu prstom mrdnuti u svezi svega navedenog, ali ljudi vas citaju, a medju njima ima i onih koji ce nesto poduzeti. Cinjenica je da su rijetki bad guys kojih nepravda smeta, pa ste mozda uvijek prolazili lisho, ali tome ce vjerojatno doci kraj na jedan ruzan nacin...

 

/rant over

 

Stay beautifull!

Gorstak79 ned 14.10.2018 03:37

Nisam siguran. Profit pretpostavljam. Većina su u IT branshi i ne odgovara im da netko krajnjem korisniku kaže istinu ili im pomogne da se zaštite da im komp ne postane zombi u rukama negativaca. Bad for bussiness. Za što mene čisto zaboli. Što se mene tiče, ja ne nasrćem na ljude, ne dižem ton, i ne vrijeđam ih. Ako se s nečijim mišljenjem ne slažem ne lupam mu td niti ne nasrćem na njega kao kobac, niti ga provociram. Iznesem ono što je uzrok neslaganju, neka informacija ili iskustvo koje imam, i to je to. I to očekujem i od drugih. Da si mi rekao uživo "takvi kao ti", zaradio bi žlepu...

nj0fra ned 14.10.2018 05:34

Slazem se s time da se Bug zestoko srozao. I forum i portal, ajde casopis se jos i nekako drzi (barem po kvaliteti, ne znam kako prodaja ide). Forum je skoro pa mrtav, ovo sada se ne moze usporediti s onime prije 6-7 godina. Tko je kriv - ne znam i ne zanima me. Ali cini mi se da su bagovci vec istroseni i umorni od svega i da trebaju nove izazove.

Jakovp ned 14.10.2018 10:25

Jedan od razloga je to što je moderatura na ovom forumu grozna, daleko najgora od svih foruma na kojima sam sudjelovao. Naravno da su većinom krivi određeni forumaši, ali imam osjećaj da se moderatorima i adminima jednostavno više ne da, i tako nastaje kaos.

 

Jedan od znakova toga je što su nekada iznimno aktivni moderatori, tipa tonci, drago, i u zadnje vrijeme mbaksa prestali ili skoro prestali sudjelovati u radu foruma i raspravama.

 

Nekima se stvarno previše dopušta, i to nakon masu crvenih kartona, ili duplih accounta, da ostaju i pišu dalje. Garantiram vam da na drugim, ozbiljnijim forumima bi se takve maklo nakon samo par "kritičnih" postova. Pa sjetimo se koliko dugo su npr lucidius, arandelle i slični terorizirali forum prije nego što su vlastitom voljom otišli! I umjesto da se takve osobe izbaci jednom zauvijek, ne, nego moderator ode ća s foruma lol. Pa gdje toga ima?

jozef ned 14.10.2018 10:37
Jakovp kaže...

Nekima se stvarno previše dopušta, i to nakon masu crvenih kartona, ili duplih accounta, da ostaju i pišu dalje. Garantiram vam da na drugim, ozbiljnijim forumima bi se takve maklo nakon samo par "kritičnih" postova. Pa sjetimo se koliko dugo su npr lucidius, arandelle i slični terorizirali forum prije nego što su vlastitom voljom otišli! I umjesto da se takve osobe izbaci jednom zauvijek, ne, nego moderator ode ća s foruma lol. Pa gdje toga ima?

 na koji način su spomenuti terorizirali forum? Nisam baš pratio njihov lik i djelo.

ddarknessfairyy ned 14.10.2018 10:51
Gorstak79 kaže...

/rant on

...

 Prava se osoba javila s prigovorima. 

 

Trolaš na svim temama, spamaš humor postovima na koje se ni nadroksani pacijent psihijatrijske bolnice ne bi nasmijao. Čak ni oni koji satima stoje pred magnolijom u dvorištu i kesere se gusjenicama. Spamaš birtiju i nespavalice toliko da više nitko ne želi postati tamo. Provociraš manje više po svim temama a najviše na hardveru.A da ne spominjem seksističke ispade u porukama koje smatraš da su namjenjene tebi a napisane od (malobrojne) ženske populacije foruma. 

Slažem se moderatura zakazuje. Da sam ti ja moderator davno bi i ti i još nekolicina odletili na krilima crnih kartona. 

Gorstak79 ned 14.10.2018 11:00
ddarknessfairyy kaže...
 Prava se osoba javila s prigovorima. 

 

Trolaš na svim temama, spamaš humor postovima na koje se ni nadroksani pacijent psihijatrijske bolnice ne bi nasmijao. Čak ni oni koji satima stoje pred magnolijom u dvorištu i kesere se gusjenicama. Spamaš birtiju i nespavalice toliko da više nitko ne želi postati tamo. Provociraš manje više po svim temama a najviše na hardveru.A da ne spominjem seksističke ispade u porukama koje smatraš da su namjenjene tebi a napisane od (malobrojne) ženske populacije foruma. 

Slažem se moderatura zakazuje. Da sam ti ja moderator davno bi i ti i još nekolicina odletili na krilima crnih kartona. 

 

Nista od mog napisanog teksta nije trolanje niti provociranje. Sto na umu, to na drumu. Mozda ti ili netko drugi to tako dozivljava jer imate vise/manje informacija o toj temi od mene? Takodjer nikad nisam objavio nista sto meni samome nije bilo smijesno, i krivo mi je sto ti nedostaje sirine na tom polju. Seksisticki ispad? Moze link? Na makar jedan jedini? Sto se chat tema tiche, to je bilo mrtvo prije nego sam se ja pojavio na forumu, i moj pokusaj da ih se ozivi nije urodio plodom.

jozef ned 14.10.2018 11:45

meni se čini (možda nisam dovoljno čitao njegove poruke?) da Gorštak nije zlonamjeran. Obzirom da je ovo tech portal, pa onda i takav forum, mislim da trebamo prihvatiti da smo svi ovdje čudaci na neki način. Čovjek piše ono što misli, što je u skladu s njegovim stavovima, znanjem ili smislom za humor. Nekome odgovara, nekome ne. Istina je da na humoru većina toga što posta uopće nije smješno, ali neki od tih postova dobili su i dosta TU, pa očito nije sve tako crno. Namjerno uvredljive poruke su svakako za osudu.

CyberDemonVZ ned 14.10.2018 12:31
Gorstak79 kaže...

Mislim da je ovo sve skupa otišlo malo predaleko i da morate stati na loptu. Vjerojatno ću ja nagrabusiti zato što upucaj mesinđer, ali ono...

Što se tiče tehničkog rada foruma, mislim da radi ok, ali neke stvari tipa automatski skok na zadnju nepročitanu poruku klikom na dretvu bi bile poželjne. Usput, oči mi krvare od vaših markera, što ne postoji neki normalan način za isticanje dijela teksta? Kad sam bio mlađi, to smo zvali boldanjem.

 Klikom na narančastu ikonu se skače na zadnju nepročitanu poruku.

 

Osim markera postoji podebljanje, zakošenje i podcrtavanje teksta.  A može i sve zajedno.

Mislim da više nije ni potrebno.

 

Gorstak79 kaže...

Treće, useri. Stekao sam dojam kao da sam inmejt ili u nekom gej klanu gdje je verbalna agresivnost osnova ponašanja. Pomankanje kućnog odgoja, nepoštivanje sugovornika, te, u nekim temama, razgovor o sasvim drugoj tematici pod krinkom te na kojoj jesu. Mislim da nije normalno da dobijem 6 TD za pokušaj humora. Mislim da biste trebali isfiltrirati neugodne sugovornike, ili ih barem kazniti, a ne onoga tko ih je poslao gdje spadaju nakon provociranja. Osim ako vam nije cilj stvoriti neugodnu atmosferu i upropastiti dobar dan nekome, a dobrih dana je sve manje.

 Agresivni ili neugodni korisnici su uredno kažnjavani.

Nešto izravno od strane administratore, nešto zbog prijava drugih korisnika.

 

Pogledao sam malo tvoje poruke, većina njih počinje sa riječima tipa "Čini mi se... " ili "Vjerojatno zato jer..." i to u "tehnički zahtjevnim" podforumuima, bez ikakvih dokaza ili bar naznaka da si se potrudio zaznati više o navedenoj temi. Pretpostavljam da to naljuti ljude koji se desecima godina bave tom temom, i onda im ti kontriraš sa "nije tako".

 

Gorstak79 kaže...

Na kraju, ja sam nitko i nista i necu prstom mrdnuti u svezi svega navedenog, ali ljudi vas citaju, a medju njima ima i onih koji ce nesto poduzeti. Cinjenica je da su rijetki bad guys kojih nepravda smeta, pa ste mozda uvijek prolazili lisho, ali tome ce vjerojatno doci kraj na jedan ruzan nacin...

 Ja kad vidim spam, očito trolanje ili provokaciju - prijavima. U 90% slučajeva se nešto poduzme.

Istina, to je možda jednom mjesečno, ili kad je bila ona navala kineza na forum.

cecenac pon 15.10.2018 11:33

Ne pišem baš puno po forumu al stalno čitam. Kako ja to vidim, često na temama daš svoj input koji najčešće nema veze s vezom, a kad ti neko kontrira kreneš sa svađama i urotama svi protiv mene. Nekad imam osjećaj da to namjerno radiš samo da uđeš u svađe.

 

Jako je teška pozicija raspravljat sam protiv 5 ljudi i razumijem da ti je zato ovaj forum loše/toksično mjesto, al za to si si sam kriv jer se stalno stavljas u takve situacije.

 

Kad sam došao tu znao sam i sam izvalit glupost za koju sam mislio da je činjenica, pa mi je iskusnija ekipa znala spustit. To je normalno, zato sam puno čitao i većinu stavari koje sam naučio o hardware-u, dugujem ovom forumu. Dan danas kad nešto trebam provjerit searcham tu što se piše/pisalo, jer ima hrpa ljudi čije znanje tu cjenim.

Fake_Alert pon 15.10.2018 11:38

Sjecam se prije 8 godina negdje na forumu je bila redovita zezancija u birtiji i nespavalicama... slali smo si slike janjetine, jutarnjih kavica i slicno a danas toga vise nema... Prije je i F1-IVO bio koji nam je stalno stavljao slike da ce nas pomest jer je moderator bio, i on je otisao, mislim da se razbolio... i LUXX.... Steta....

NiramX pon 15.10.2018 11:53
Fake_Alert kaže...

Sjecam se prije 8 godina negdje na forumu je bila redovita zezancija u birtiji i nespavalicama... slali smo si slike janjetine, jutarnjih kavica i slicno a danas toga vise nema... Prije je i F1-IVO bio koji nam je stalno stavljao slike da ce nas pomest jer je moderator bio, i on je otisao, mislim da se razbolio... i LUXX.... Steta....

 

Bila su to dobra stara vremena.  Nije forum više što je nekada bio. Situacija je loša.

ansha pon 15.10.2018 11:59
Gorstak79 kaže...

evo i primjera kulture i kucnog odgoja o kojem sam pisao...

Ma jel? Kad ti kazes da se zbog nekih forum srozao onda je to konstruktivna kritika, kad neki kazu da se zbog tebe srozao, onda je to nedostatak kulture i odgoja?

DarthMarkus pon 15.10.2018 12:13
jozef kaže...

meni se čini (možda nisam dovoljno čitao njegove poruke?) da Gorštak nije zlonamjeran. Obzirom da je ovo tech portal, pa onda i takav forum, mislim da trebamo prihvatiti da smo svi ovdje čudaci na neki način. Čovjek piše ono što misli, što je u skladu s njegovim stavovima, znanjem ili smislom za humor. Nekome odgovara, nekome ne. Istina je da na humoru većina toga što posta uopće nije smješno, ali neki od tih postova dobili su i dosta TU, pa očito nije sve tako crno. Namjerno uvredljive poruke su svakako za osudu.

 Nije zlonamjeran, ali kada u temama za preporuku HW-a da "svoju" dođe mi da si zabijem nož u koljeno.

 

Problem nastaje kad "netko" tko je informatički njub popuši to.

Jesam Ja uto 23.10.2018 01:34

 Prekršio si osnovno pravilo Highlanderu moj. Ne smiješ govoriti ništa protiv foruma ili ide ban, odnosno više te nema.

Zapravo nemaš pravo reći niti svoje mišljenje ovdje niti kritizirati rad foruma, jer ovo je tu S.Koreja u malome. Miro udari ban svakome tko se pobuni, pa tako i moderatorima.

Eto pišem ovako kasno, jer mi došlo. Čisto da... Pa da nešto napišem, a da što manje ljudi pročita

Objektivno, forum je tako jadno napravljen kao da ga je malo dijete napravilo. Mogu praviti po 5 reganih profila (spremnih za pisanje odmah) u 30ak sekundi - poluatomatski - da mi se da. Čak i sa captchom. Nije problem.

Ne možeš niti ime promijeniti, a da ne spominjem - "brisanje novootvorenih tema".

Sve najbolje...