vexx5555 čet 21.1.2010 22:06

Zanima me dali se sa završenim smjerom na gore spomenutom veleučilištu može nešto postići? Pri tome ne mislim na nešto kao rad u školi,servis.. nego rad u nekoj većoj firmi ili banci,odnosno da li je mogućnost zaposlenja ista kao za računarstvo. Pitam jer se dvoumim između stručnog studija računarstva i stručni studij+specijalistički stručni studij informatika. Da li računarstvo (3 godine) vrijedi više od informatike (5 godina)??

makopos sri 31.3.2010 19:34

Računarstvo kao takvo je općenit pojam računalne tehnologije, dok se informatika bavi više programiranjem.

Dakle po tome ne vjerujem da je 5 godina informatike "lošije" već bi trebalo biti puno više od 3 godine računarstva. Sa pojmom računarstvo možeš takoreć biti kasnije servis računala itd. a ako završiš neki smjer informatike dakle nekog programskog jezika onda vjerujem da nećeš izabrat zanimanje serviser ako znaš programirati.

No daleko od toga da se zanimanja ne mješaju, barem kod nas je tako, pekar prodaje televizore i drugi razni primjeri.

Tracer sri 31.3.2010 21:28
vexx5555 kaže...

Zanima me dali se sa završenim smjerom na gore spomenutom veleučilištu može nešto postići? Pri tome ne mislim na nešto kao rad u školi,servis.. nego rad u nekoj većoj firmi ili banci,odnosno da li je mogućnost zaposlenja ista kao za računarstvo. Pitam jer se dvoumim između stručnog studija računarstva i stručni studij+specijalistički stručni studij informatika. Da li računarstvo (3 godine) vrijedi više od informatike (5 godina)??

Ne znam uopće odakle tebi ideja da 3 godine školovanja mogu biti isto kao i 5 godina, a pogotovo da misliš kako računalstvo 3 godine može biti približno isto kao i informatika 5 godina? Kojom matematikom? Prije svega, nije riječ o istim stupnjevima jer s 3 godine nemaš VSS a s 5 imaš. I zašto bi uopće računalstvo bilo bolje od informatike?

 

Pošto sam baš na TVZu završio informatiku a i specijalistički informatiku onda ti mogu reći iz prve ruke da je APSOLUTNO SVEJEDNO jer se na kraju gleda samo znanje koje imaš a ne smjer koji si završio. Tako npr. bez obzira studirao na trogodišnjem stručnom studiju informatiku ili računalstvo opet možeš na specijalistički informatiku, pa ako ti se već sviđa računalstvo onda možeš to završiti pa poslije ići na spec. informatiku.

 

I da, možeš raditi asolutno gdje god želiš, a smjer je tek formalnost jer ćeš na razgovoru za posao dobiti test pa će uglavnom gledati tvoje znanje, certifikate itd.. Po iskustvima studenata računarstvo je dosta teže za završiti nego informatiku i na računalstvu su dva glavna smjera: programerski i mreže, dok na informatici su tri smjera: inf. dizajn, el. poslovanje (web), i smjer vezan za uredsko poslovanje (programiranja, operacijski sustavi, mreže..). I uz to bez obzira bio na računarstvu ili informatici možeš pohađati CISCO (TVZ studenti su aktualni svjetski prvaci u natjecanju znanja iz mrežnih tehnologija), a tu ti je i MS akademija gdje možeš polagati za razne MS certifikate itd itd..

 

Stoga, nudi ti se mnogo toga kako bi iz raznih područja skupio što više znanja, dok smjer tek te profilira da si odabereš nešto što ti se manje ili više sviđa, dok na poslu nije bitno što si završio već koje si znanje skupio. A tek za informaciju, TVZ studenti i čak tokom studiranja rade u bankama kao programeri, dizajneri web stranica, u SRCE centru na administriranju mreža itd itd..

 

I nemoj nikada biti u zabludi da će faks ili smjer biti tvoja reklama. Jedina reklama si možeš biti samo ti, kada staneš pred ljude i pokažeš svoje znanje. A tada će svima biti svejedno što si završio i odakle si. Tako da, sve je zapravo samo na tebi.

Mrgud Veliki sri 31.3.2010 21:42

Ako mene pitas, s*anje jedno, s*anje drugo...

Znam da smo se mi s elektrotehnike smijali onome sto su ucili, mada je i kod nas bilo predmeta u smisli odi mi, dodji mi.

Bolje se posvetiti samostalnom ucenju, nego tamo blejati, trositi vrijeme na strebanje, vecinom besmislena predavanja i onda na padanja ispita bez smisla.

Daleko kvalitetnije utroseno vrijeme... Znam bar 10tak ljudi koji nisu zavrsili nista nego su se posvetili sami ucenju i radu i deru daleko vise para od ovih sa TVZ-a koji vecinom pozavrsavase kao ucitelji fizike ili matematike ili informatike po raznoraznim skolama, uz to sto su morali odraditi i raznorazne 'pedagoske predmete' i da ne nabrajam dalje sto sve treba. Po stranu to, sto, ako se pojavi onaj koji je to odradio na PMF-u, da ovi lete brzinom munje van, jer su zaposleni u 99% slucajeva na odredjeno vrijeme.

 

Tracer sri 31.3.2010 22:09
Mrgud Veliki kaže...

Ako mene pitas, s*anje jedno, s*anje drugo...

Znam da smo se mi s elektrotehnike smijali onome sto su ucili, mada je i kod nas bilo predmeta u smisli odi mi, dodji mi.

Bolje se posvetiti samostalnom ucenju, nego tamo blejati, trositi vrijeme na strebanje, vecinom besmislena predavanja i onda na padanja ispita bez smisla.

Daleko kvalitetnije utroseno vrijeme... Znam bar 10tak ljudi koji nisu zavrsili nista nego su se posvetili sami ucenju i radu i deru daleko vise para od ovih sa TVZ-a koji vecinom pozavrsavase kao ucitelji fizike ili matematike ili informatike po raznoraznim skolama, uz to sto su morali odraditi i raznorazne 'pedagoske predmete' i da ne nabrajam dalje sto sve treba. Po stranu to, sto, ako se pojavi onaj koji je to odradio na PMF-u, da ovi lete brzinom munje van, jer su zaposleni u 99% slucajeva na odredjeno vrijeme.

 

A što ti to kaniš postići samostalnim učenjem? Uostalom, tko će ti to priznati uopće bez diplome? I opet, službeno ćeš i dalje biti SSS i primati ispodprosječnu plaću, dok bi s diplomom za taj isti posao mogao imati i duplu. A da ne spominjem to da praktički nemaš nikakvu mogućnost napredovanja na poslu jer nemaš adekvatnog obrazovanja i dovoljne kvalifikacije za bolje radno mjesto.

 

I to što se neki uspiju snaći u životu ili imaju sreće to ne znači da je to pravilo za sve. Neki imaju i bogate mame, tate, obitelj i sl. pa veze naprave svoje, dok većina nas mora ići na koliko-toliko sigurno, a to je diploma.

 

I bez zabluda molim.. Što god da mislili bolje je ipak imati školu nego ju ne imati. Barem ćeš imati više mogućnosti.

Mrgud Veliki sri 31.3.2010 22:21
Tracer kaže...

A što ti to kaniš postići samostalnim učenjem? Uostalom, tko će ti to priznati uopće bez diplome? I opet, službeno ćeš i dalje biti SSS i primati ispodprosječnu plaću, dok bi s diplomom za taj isti posao mogao imati i duplu. A da ne spominjem to da praktički nemaš nikakvu mogućnost napredovanja na poslu jer nemaš adekvatnog obrazovanja i dovoljne kvalifikacije za bolje radno mjesto.

 

I to što se neki uspiju snaći u životu ili imaju sreće to ne znači da je to pravilo za sve. Neki imaju i bogate mame, tate, obitelj i sl. pa veze naprave svoje, dok većina nas mora ići na koliko-toliko sigurno, a to je diploma.

 

I bez zabluda molim.. Što god da mislili bolje je ipak imati školu nego ju ne imati. Barem ćeš imati više mogućnosti.

To sa strucnim spremama jedino ima smisla u drzavnoj i/ili javnoj sluzbi, a tamo se ionako u 90% slucajeva zaposljava ili preko veze ili se kupi radno mjesto. Uostalom, za to su vise predodredjeni drustevni fakulteti.

Strucna sprema je jedno veliko nista u danasnje vrijeme (sto se tice informatike i racunarstva) u kojem je outsourcing nesto sasvim normalno. Doduse, u nasoj drzavi jos vecina zivi u nekom virtualnom socijalizmu, pa se misli da privatnik placa prema strucnoj spremi, a ne prema onome koliko radnik zapravo vrijedi. Doduse u trgovini i je takva situacija, ali tu ne govorimo o tome.

Danas se trazi znanje (kojeg ces imati daleko vise, ako 5 godina programiras, nego, ako 5 godina grijes stolicu i blejis u plocu i napravis koju vjezbu iz tamo programiranja u c-u + koja godina/vamo tamo) i radnik koji zeli napredovati.

 

Osobno nemam nista protiv skole, ali sto se tice informatike i racunarstva, to je u danasnje vrijeme samo gubljenje vremena. Evolucija radi svoje. Naravno, ja sam dao svoj savjet i svoje vidjenje situacije.

Onaj tko misli da ce dobiti bolju placu, a bavi se recimo programiranjem, samo zato sto ima neku vecu strucnu spremu, taj zivi u teskoj iluziji. Dobiti ce vecu samo, ako zna kvalitetno raditi svoj posao.

Over and out, od mene...

 

Tracer sri 31.3.2010 23:03
Mrgud Veliki kaže...
Tracer kaže...

A što ti to kaniš postići samostalnim učenjem? Uostalom, tko će ti to priznati uopće bez diplome? I opet, službeno ćeš i dalje biti SSS i primati ispodprosječnu plaću, dok bi s diplomom za taj isti posao mogao imati i duplu. A da ne spominjem to da praktički nemaš nikakvu mogućnost napredovanja na poslu jer nemaš adekvatnog obrazovanja i dovoljne kvalifikacije za bolje radno mjesto.

 

I to što se neki uspiju snaći u životu ili imaju sreće to ne znači da je to pravilo za sve. Neki imaju i bogate mame, tate, obitelj i sl. pa veze naprave svoje, dok većina nas mora ići na koliko-toliko sigurno, a to je diploma.

 

I bez zabluda molim.. Što god da mislili bolje je ipak imati školu nego ju ne imati. Barem ćeš imati više mogućnosti.

To sa strucnim spremama jedino ima smisla u drzavnoj i/ili javnoj sluzbi, a tamo se ionako u 90% slucajeva zaposljava ili preko veze ili se kupi radno mjesto. Uostalom, za to su vise predodredjeni drustevni fakulteti.

Strucna sprema je jedno veliko nista u danasnje vrijeme (sto se tice informatike i racunarstva) u kojem je outsourcing nesto sasvim normalno. Doduse, u nasoj drzavi jos vecina zivi u nekom virtualnom socijalizmu, pa se misli da privatnik placa prema strucnoj spremi, a ne prema onome koliko radnik zapravo vrijedi. Doduse u trgovini i je takva situacija, ali tu ne govorimo o tome.

Danas se trazi znanje (kojeg ces imati daleko vise, ako 5 godina programiras, nego, ako 5 godina grijes stolicu i blejis u plocu i napravis koju vjezbu iz tamo programiranja u c-u + koja godina/vamo tamo) i radnik koji zeli napredovati.

 

Osobno nemam nista protiv skole, ali sto se tice informatike i racunarstva, to je u danasnje vrijeme samo gubljenje vremena. Evolucija radi svoje. Naravno, ja sam dao svoj savjet i svoje vidjenje situacije.

Onaj tko misli da ce dobiti bolju placu, a bavi se recimo programiranjem, samo zato sto ima neku vecu strucnu spremu, taj zivi u teskoj iluziji. Dobiti ce vecu samo, ako zna kvalitetno raditi svoj posao.

Over and out, od mene...

 

Pa u kakvom ti svijetu živiš da je za tebe informatika i računarstvo gubitak vremena? Da li ti shvaćaš da je danas riječ o digitalnom dobu gdje se informatika i tehnologija non-stop razvija, te da je sukladno tome sve veća potražnja za dovoljno stručnim kadrom informatičara i ostalih stručnjaka s tih područja? Ako smo već kod programiranja, nije isto znati programirati te cijeli život grijati stolicu kuckajući po tipkovnici (što može svatko), i biti jedan od npr. voditelja nekog projekta koji će vršiti nadzor nad timom programera i usmjeravati projekt na ovo ili ono (a to ne može baš svatko).

 

I nije faks da bi ti samo naučio posao već da bi dobio i nekakva barem elementarna znanja i iz ostalih područja s kojima bi se susretao, a to su npr. vođenje projekata, upravljanje resursima, načini i metode poslovanja itd itd..

 

Ovo što ti pišeš mi izgleda kao uvjeravaš samog sebe u nešto što ne stoji. Koliko god da pokušavao ti ne možeš obezvrijediti čovjeka s diplomom i uspoređivati njegove mogućnosti za zasposlenje i napredovanje s onim bez diplome. I koliko god da ti bio samouk opet ti to nitko neće baš doživljavati pretjerano ozbiljno ukoliko nemaš diplomu. Uostalom, onaj tko zna za njega će faks ionako biti formalnost, zar ne?

ranGO čet 1.4.2010 22:43
makopos kaže...

Računarstvo kao takvo je općenit pojam računalne tehnologije, dok se informatika bavi više programiranjem.

Dakle po tome ne vjerujem da je 5 godina informatike "lošije" već bi trebalo biti puno više od 3 godine računarstva. Sa pojmom računarstvo možeš takoreć biti kasnije servis računala itd. a ako završiš neki smjer informatike dakle nekog programskog jezika onda vjerujem da nećeš izabrat zanimanje serviser ako znaš programirati.

No daleko od toga da se zanimanja ne mješaju, barem kod nas je tako, pekar prodaje televizore i drugi razni primjeri.

 

Nemoj pistati ono sto ne znas. Na TVZu racunarastvo ima vise programiranja nego informatika.

 

Kao sto je kolega Tracer rekao, odluka izmedu smjerova Strucni studij racunrstva i Strucni studij informatike donosi se na temelju toga sto te vise zanima.

 

Smjerovi na racunarstvu su :

Programsko inzinjerstvo i Inzinjerstvo racunalnih sustava i mreza. Ali u biti razlika je u 3-5 kolegija(predmeta) tokom cijelog studija.

 

Smjerovi na informatici su:

Organizacija i informatizacija ureda, Elektronicko poslovanje, Informaticki dizajn

 

Detaljnije o nastavnom programu mozete naci na samim web stranicama TVZa:

http://racunarstvo.tvz.hr/index.php?prikaz=nastava

http://info.tvz.hr/index.php?prikaz=nastava

 

Specijalsticki studij Informatike mogu upisati i studenti sa informatike i studenti sa racunarstva.

Isto tako na Specijalistickom studiju odabire se smijer:

Projektiranje i implementacija racunalnih mreza,

Projektiranje i implementacija tehnicke i programske podrske u proizvodnji, procesima i sustavima

Projektiranje i razvoj informacijskog sustava u tvrtki i organizacija uredskog poslovanja uz primjenu internetskih tehnologija

Dizajn vizuelnih komunikacija i informatička potpora izdavastvu

E-poslovanje i marketing

Razvoj poslovnih aplikacija primjenom open-source alata

Vise o nastavnom planu:

http://specinf.tvz.hr/index.php?prikaz=nastava

 

Mrgud Veliki čet 1.4.2010 23:25
Tracer kaže...

Pa u kakvom ti svijetu živiš da je za tebe informatika i računarstvo gubitak vremena? Da li ti shvaćaš da je danas riječ o digitalnom dobu gdje se informatika i tehnologija non-stop razvija, te da je sukladno tome sve veća potražnja za dovoljno stručnim kadrom informatičara i ostalih stručnjaka s tih područja? Ako smo već kod programiranja, nije isto znati programirati te cijeli život grijati stolicu kuckajući po tipkovnici (što može svatko), i biti jedan od npr. voditelja nekog projekta koji će vršiti nadzor nad timom programera i usmjeravati projekt na ovo ili ono (a to ne može baš svatko).

 

I nije faks da bi ti samo naučio posao već da bi dobio i nekakva barem elementarna znanja i iz ostalih područja s kojima bi se susretao, a to su npr. vođenje projekata, upravljanje resursima, načini i metode poslovanja itd itd..

 

Ovo što ti pišeš mi izgleda kao uvjeravaš samog sebe u nešto što ne stoji. Koliko god da pokušavao ti ne možeš obezvrijediti čovjeka s diplomom i uspoređivati njegove mogućnosti za zasposlenje i napredovanje s onim bez diplome. I koliko god da ti bio samouk opet ti to nitko neće baš doživljavati pretjerano ozbiljno ukoliko nemaš diplomu. Uostalom, onaj tko zna za njega će faks ionako biti formalnost, zar ne?

 

Onda mora da uvjeravam samoga sebe, jer imam 'diplomu' TVZ-a i jos jednog daleko (svjetlosnim godinama) jaceg drustvenog fakulteta.

Eto. Ja sam svoje napisao. Kako rekoh to je moje misljenje. Diploma od tamo mi sluzi manje-vise da obrisem dupe i to je to.

Doduse nesto je lakse doci do razgovora za posao, ali onaj koji je uporan doci ce do razgovora sa poslodavcem i bez nje.

Ukoliko je kvalitetan i zna posao (a najbitnije je da zeli napredovati), briga gazdu upravljanje resursima, vodjenje projekta i ostale da ne pisem sto. To se nauci u hodu, a ne na fakultetu... Fakultet je obicna strebancija i malo je tu praktickog znanja. Sto se tice same 'diplome' i onoga sto ja zelim reci, najbolje se si i sam sazeo u posljednjoj recenici - pitanju, plus sto bi ja nadodao i ogroman gubitak vremena... Eto.

Nije da zelim nekoga omalovazavati, samo zelim reci kako to funkcionira u stvarnosti i naravno moje misljenje sa kojim nije bitno da se itko slaze... Eto, a sada stvarno EOD. Ionako su blagdani...

 

 

Tracer pet 2.4.2010 09:42

Školovanje i diploma nikada neće biti gubitak vremena, nebitno gdje sustečeni Namigiva. To što se ti sada možda baviš nečim drugim pa ti ova diploma ne treba je sasvim druga stvar, no generalno informatičara i računaraca u današnje vrijeme treba sve više i nitko neće pogriješiti niti s jednim niti s drugim, a pogotovo na TVZu koji sada nudi najbolju CISCO akademiju na svijetu, te MS akademiju. I na kraju kao jedan moj frend zapravo izađeš s TVZa sa dvije diplome (stručni+specijalistički) + CISCO CCNA i dva MS certifikata, te sada ima posao za 9600 kn/mjs.

 

Edit: I sve najbolje za blagdane.

vexx5555 sub 3.4.2010 20:22
Tracer kaže...

Školovanje i diploma nikada neće biti gubitak vremena, nebitno gdje sustečeniNamigiva. To što se ti sada možda baviš nečim drugim pa ti ova diploma ne treba je sasvim druga stvar, no generalno informatičara i računaraca u današnje vrijeme treba sve više i nitko neće pogriješiti niti s jednim niti s drugim, a pogotovo na TVZu koji sada nudi najbolju CISCO akademiju na svijetu, te MS akademiju. I na kraju kao jedan moj frend zapravo izađeš s TVZa sa dvije diplome (stručni+specijalistički) + CISCO CCNA i dva MS certifikata, te sada ima posao za 9600 kn/mjs.

 

Edit: I sve najbolje za blagdane.

 To je i moje mišljenje,ali samo ako je nešto dano zauzvrat-plaća koja u potpunosti odgovara stupnju obrazovanja!

Hrc555 sub 3.4.2010 21:53
Tracer kaže...

Školovanje i diploma nikada neće biti gubitak vremena, nebitno gdje sustečeni Namigiva. To što se ti sada možda baviš nečim drugim pa ti ova diploma ne treba je sasvim druga stvar, no generalno informatičara i računaraca u današnje vrijeme treba sve više i nitko neće pogriješiti niti s jednim niti s drugim, a pogotovo na TVZu koji sada nudi najbolju CISCO akademiju na svijetu, te MS akademiju. I na kraju kao jedan moj frend zapravo izađeš s TVZa sa dvije diplome (stručni+specijalistički) + CISCO CCNA i dva MS certifikata, te sada ima posao za 9600 kn/mjs.

 

Edit: I sve najbolje za blagdane.

DVIJE diplome? ? ?  Belji se  Jebate kako su sada bolonjci pametni. I još su magistri. Smijeh  Nije govno nego se pas posro. Zašto je najbolja Cisco akademija na TVŽu? Zato što si je netko dao vremena klikati.  

 

Uh što volim zajebavati prijateljevu curu kada mi počne kakati kako joj je sada teže nego nama starima jer joj fax traje 5 godina a prije samo 4 godine. Ali zaboravlja da jedan moj ispit je sada njenih 4 ili 5 i ne mora naučiti sve da bi mogla kolokvirati pa na pismeni pa usmeni nego riješi gotovo sve preko kolokvija.  I zaboravlja da su izbacili hrpu gradiva tako da su ispiti sada par stranica. Je li ti taj prijatelj položio taj CCNA certifikat ili je samo odslušao tu akademiju? U grupi u kojoj sam ja slušao nas je bilo 15. Svi smo odslušali ali nitko nije položio certifikat. A prošle su već dvije godine od tada. I sada kada to učim mi se ne čini nikako lagano a tko kaže da je to lagano za položiti je ili genijalac ili totalno lud. Naravno da pod položiti ne mislim naučiti odgovore napamet nego da kad ti ponudi odgovore znaš točno ZAŠTO je to točan odgovor. I onda po toj logici jednostavno nema puno onih s tim certifikatom nego možda puno onih koji su odslušali tu akademiju ali to je ogromna razlika. Tako i ja npr. mogu pričati da skoro svi u RH imaju završen faks jer skoro svi moji prijatelji imaju. Ali onda pogledaš i ostale ljude i ustanoviš da ima hrpa ljudi koji su nepismeni a žive među nama. Tako ti je i s tim certifikatima. 

PanGlu uto 6.7.2010 14:04

Neodlučan sam oko upisa,dvojim između Tehničkog sveučilišta u Rijeci,smjer računarstvo(3g - preddiplomski) i između TVZ-a (isto računarstvo) pa ako ima ko sa iskustvom da mi kaže svoje mišljenje što je bolje,lakše Smijeh  i što se više cijeni od tog dvoje i koje su razlike u racunarsvu i informatici na TVZ-u,koji je smjer više vezan za programiranje?

PanGlu pet 9.7.2010 14:27
PanGlu kaže...

Neodlučan sam oko upisa,dvojim između Tehničkog sveučilišta u Rijeci,smjer računarstvo(3g - preddiplomski) i između TVZ-a (isto računarstvo) pa ako ima ko sa iskustvom da mi kaže svoje mišljenje što je bolje,lakše Smijeh  i što se više cijeni od tog dvoje i koje su razlike u racunarsvu i informatici na TVZ-u,koji je smjer više vezan za programiranje?

Itko???

 

 

vexx5555 pet 9.7.2010 20:53

Ja ti mogu samo reći ono što znam o TVZ-u. Po težini smjerovi idu ovako: elektrotehnika>računarstvo>informatika. Na informatiku nemoj ako imaš nešto u glavi,u protivnom samo izvoli. Sad ću ti reći o informatici i računarstvu isto ono što su meni rekli studenti s TVZ-a: informatika ti je više softver, a računarstvo ti je više hardver.

vexx5555 pet 9.7.2010 21:44
Hyperion kaže...

Hebiga ja sam više orjentiran na hardware nego na software, a na računalstvo nemogu upast, a na informatiku hehe još je upitno, još me 103 mjesta djeli od upisa na TVZ.

 Samo polako-imaš vremena do 20.7.

Filip21 pet 9.7.2010 21:55
Hyperion kaže...

Hebiga ja sam više orjentiran na hardware nego na software, a na računalstvo nemogu upast, a na informatiku hehe još je upitno, još me 103 mjesta djeli od upisa na TVZ.

Sretno!

btw. koju školu si završio?

Hyperion pet 9.7.2010 21:57
Filip21 kaže...
Hyperion kaže...

Hebiga ja sam više orjentiran na hardware nego na software, a na računalstvo nemogu upast, a na informatiku hehe još je upitno, još me 103 mjesta djeli od upisa na TVZ.

Sretno!

btw. koju školu si završio?

Isto kao i vexx5555 , Tehnička škola Sisak - Tehničar za Elektroniku. Danas smo dobili i službenu potvrdu da smo kvalificirani tehničari za elektroniku.

 

Da ima do 20. srpnja vremena, još 10 dana.

 

EDIT: još 99 mjesta se trebam pomaknut. Koliko vidim svaki sat se pomičem za 3-5 mjesta, ako to uzmemo u obzir upadam oko sutra navečer (oko 23-24h) ili preksutra popodne.

PanGlu sub 10.7.2010 13:44
PanGlu kaže...
PanGlu kaže...

Neodlučan sam oko upisa,dvojim između Tehničkog sveučilišta u Rijeci,smjer računarstvo(3g - preddiplomski) i između TVZ-a (isto računarstvo) pa ako ima ko sa iskustvom da mi kaže svoje mišljenje što je bolje,lakše Smijeh  i što se više cijeni od tog dvoje i koje su razlike u racunarsvu i informatici na TVZ-u,koji je smjer više vezan za programiranje?

Itko???

 

 

Malo sam pogleda program i ništa mi više nije jasnoSmijeh....u  Rijeci je sveučilište a imaju tjedno samo 20 sati i nemaju predmete Objektno orjentirano programiranje 1 i 2,dok TVZ ima 23 sata,sad sam zbunjen...

Tigr sub 10.7.2010 21:53

Informatika ili računarstvo, isto sranje drugo pakovanje.

 

Ali ako baš nigdje drugdje ne upadnem izabrao bih informatiku i položio certifikate te se nadam da će mi se netko smilovati i zaposlit me.

 

Računarstvo me previše vuće na elektrotehniku, što dokazuje i kolegij "uvod u elektrotehniku" u 1. semestru na računarstvu. Neznam za vas al meni se više sviđa uvod u programiranja na umjesto "uvod u EL" u 1. semestru na informatici :)

Tigr sub 10.7.2010 23:48
PanGlu kaže...

Neodlučan sam oko upisa,dvojim između Tehničkog sveučilišta u Rijeci,smjer računarstvo(3g - preddiplomski) i između TVZ-a (isto računarstvo) pa ako ima ko sa iskustvom da mi kaže svoje mišljenje što je bolje,lakše Smijeh  i što se više cijeni od tog dvoje i koje su razlike u racunarsvu i informatici na TVZ-u,koji je smjer više vezan za programiranje?

 

Rijeka naravno ako je to stvarno preddiplomski jer nakon prediplomskog imaš mogućnosti da ideš negdje na diplomski i kasnije čak i na poslijediplomski, a nakon TVZ-a možeš samo na TVZ-om izvanredni spec. koji košta 20k / godina. To je zapravo veliki zajeb jer nakon njega nemožeš na poslijediplomski, tko zna, možda ćeš imat ambicije za dalje. Pročitaj si ovo:

http://forum.sztvz.hr/showthread.php?t=4682

 

Pozdrav

 

Mrgud Veliki ned 11.7.2010 00:06
Tigr kaže...

 

Računarstvo me previše vuće na elektrotehniku, što dokazuje i kolegij "uvod u elektrotehniku" u 1. semestru na računarstvu. Neznam za vas al meni se više sviđa uvod u programiranja na umjesto "uvod u EL" u 1. semestru na informatici :)

Zato se i zove Uvod u elektrotehniku, a ne osnove elektrotehnike Cool.

Ta 'racunarska' elektrotehnika na tvz-u je nesto sto bi polozio bez problema i srednjoskolac koji se provlacio kroz srednju skolu.

Mrgud Veliki ned 11.7.2010 00:19
Lion King kaže...

Mozda mali OFFTOPIC ali ima li tko iskustva s smjerom elektrotehnike na TVZ-u? Upao sam na njega pa me zanima ako ima netko tko ide na ili je vec zavrsio taj smjer pa da kaze koju rijec bio bi mu zahvalan.Osmijeh

Pa kako gledam profesore tamo, moram priznati da ne znam gdje su nestali oni zbog kojih je masa mojih prijatelja odustala od elektrotehnike na TVZ-u.

Svi ovi stariji koji su tamo navedeni su u ono vrijeme bili profesori na dobrom glasu - bar prema prijateljima. Osim, sto izgleda i dalje imate onaj glupi tjelesni.

I naravno, Stojanovic je i dalje in... Po mogucnosti ga izbjeci Cool. Prema pricama je korektan, ali je isto tako i pain in the ass...

Mrgud Veliki ned 11.7.2010 00:44
bradonja_85 kaže...

Dobar je Stojka...kod njega se barem ne spava na predavanjima.

a na ispitima i vježbama je druga stvar...samo najspretniji mogu prepisat i na vježbama traži znanje, ne samo da ih odradiš ka sve ostale

Ne bi znao kakav je na predavanjima... To su bile zadnje price ljudi kojima je on bio na vjezbama i eventualno na ispitu.

Na vjezbama se dalo smuvati, tko je znao i to bez problema. Na ispitu se kao nije moglo prepisati.

Ali, bas gledam profesore. Izgleda da je bila masovna smjena zbog slabe prolaznosti, jer iz matematike i oe nema vise onih od prije cca 4-5 godina.