ICT školovanje

Pripreme za prvu godinu fera

Brucos5ar pet 17.8.2018 23:20

Bok ljudi, novi sam na forumu i imam pitanje za ferovce koji su drugi razred i više .Naime upisao sam 1 godinu fer-a i Kako je do pocetka skolske godine ostalo jos mjesec i pol dana htjeo bih se unaprijed pripremit za pocetak faksa . Jel imate neki savjet sta bih mogao uciti prije pocetka godine i jel zna neko gdje se moze nabavit skripta za matematiku 1?

Hvala !

wAlpha sub 18.8.2018 23:04

Nemaš potrebe za nikakvim prevelikim pripremama. Samim time što si napisao maturu i rezultatima se plasirao na FER znači da imaš dovoljno predznanje.

 

Osnove elektrotehnike i programiranje se na prvoj godini uče od početka. Digitalna logika također.

 

Za matematiku su prijašnjih godina organizirali online testove za vježbu na moodlu prije početka semestra, koji su dobro došli kao zagrijavanje, ali niti matematika nije toliki problem ako radiš redovito. Testovi su išli jednom tjedno kroz rujan.

 

Jedini problem je ubitačan tempo, u tjedan dana se iz matematike prođe ono što se u srednjoj radi po mjesec dana. Kad krene, moraš sjest i redovito rješavati zadatke iz knjižica i ono bitnije razumjeti gradivo jer osnove diferencijalnog i integralnog računa će ti uvelike olakšati kasnije svladavanje fizika i nekih drugih predmeta. Nikako čekati zadnjih tjedan dva pred ispite, jer češ imati toliko toga i na kraju odustati od svega.

 

Skripte su sve dostupne u skriptarnici na faksu, a u pdfu ih imaš na fer2 materijalima. Doduše, ove godine kreće novi FER3 program, gdje je matematika 1 razdvojena u dva različita predmeta pa ne znam kako će to točno ići, ali ne bi trebalo biti prevelike razlike.

 

Slična pitanja i iskustva starijih kolega imaš na fer2 forumu, za svaki predmet zasebno, pa ako ste već dobili ferove mail adrese registriraj se i prouči. Sretno 

 

bed-boy11 ned 19.8.2018 17:28
Brucos5ar kaže...

Bok ljudi, novi sam na forumu i imam pitanje za ferovce koji su drugi razred i više .Naime upisao sam 1 godinu fer-a i Kako je do pocetka skolske godine ostalo jos mjesec i pol dana htjeo bih se unaprijed pripremit za pocetak faksa . Jel imate neki savjet sta bih mogao uciti prije pocetka godine i jel zna neko gdje se moze nabavit skripta za matematiku 1?

Hvala !

 Ja ne znam zašto ti to ne znaš ali ti si sad prva generacija kojoj kreće fer3 program i nećeš imati mat1 nego Matematičku analizu 1 i Linearnu algebru. Ne znam kako će to funkcionirati pošto je to zapravo mat1 razdvojena na 2 predmeta.

Koliko sam vidio na fer2 forumu je već napravljen odjeljak za fer3 pa se svakako tamo registriraj jer ima hrpa materijala koji će ti sigurno koristiti i u novom programu.

 

Uglavnom ne moraš se ništa unaprijed pripremati, ali kad počne morat ćeš i ti početi odmah učiti ili bar ostajati više manje u toku ako ne želiš na rokove ići.

Sretno i uživaj još u slobodnom vremenu