ICT školovanje

Neznam u koju srednju školu otiđem

SwagHrco ned 26.5.2019 16:35

Apsolutni sam informatički stručnjak znam se o računalima i računalim softwearovim al imam loše ocijene za bilo kakve informatičke smjerove prolazim sa nekim jedva nacučenim četvrokama i nemogu se zamislit da radim ko pekar il mesar zato trebam vašu pomoć. Tražim srednju školu za koju je potreban mali broj bodova(50-62) a da ima veze sa informatikom.POMOZITE

Rasho ned 26.5.2019 18:47
SwagHrco kaže...

Apsolutni sam informatički stručnjak, znam sve o računalima i računalnim softwearima, al imam loše ocijene za bilo kakve informatičke smjerove, prolazim sa nekim jedva navučenim četvorkama i ne mogu se zamislit da radim kao pekar ili mesar, zato trebam vašu pomoć. Tražim srednju školu za koju je potreban mali broj bodova(50-62), a da ima veze sa informatikom.

 Pekar i mesar nije loše zanimanje.

expert man ned 26.5.2019 18:55

Nije važna škola ako znaš raditi posla uvijek ima a i nikad nije kasno za prekvalifikaciju ja sve živo radim od auto mehanike zavarivanja tokarenja do elektro instalacija popravka kompjutera poljoprivreda rušenje drva građevina taksiranje jeste da je sve na crno ali posla uvijek ima

Father_Dougal ned 26.5.2019 20:19
SwagHrco kaže...

Apsolutni sam informatički stručnjak znam se o računalima i računalim softwearovim al imam loše ocijene za bilo kakve informatičke smjerove prolazim sa nekim jedva nacučenim četvrokama i nemogu se zamislit da radim ko pekar il mesar zato trebam vašu pomoć. Tražim srednju školu za koju je potreban mali broj bodova(50-62) a da ima veze sa informatikom.POMOZITE

Jel ti to nas zajebavaš? Da ti mi izmislimo školu gdje ćeš upasti... temeljem čega? Ljenčarenjem i neučenjem?
Obzirom da si apsolutni stručnjak, vjerujem da ti neće biti problem informirati se o srednjim školama u RH, sve što ti treba jest tekst editor i internetska veza. YMMV.

expert man ned 26.5.2019 23:25

Vidim da se pravopis često spominje jeli kome palo na pamet da neki ljudi ne žive niti zarađuju od pravopisa kakve ja imam koristi od pravopisa imam li razloga znati te gluposti  i ostale "intelektualne" riječnike koje netko izmišlja da bi on i njemu slični  paraziti opravdali to što zarađuju ne radeći ništa.Pismenost i inteligencija nemaju nužno veze jedno sa drugim tako da onaj tko se zna snaći i nešto stvoriti zna a tko ne zna džaba mu da je doktorirao pravopis dobro za neke stvari pravopis treba na primjer onome tko radi u državnim službama ali čemu će jednom električaru ili ne znam pekaru pravopis osim da se okolo pravi "pametan" a da je pametan ne bi bio pekar .

Horatio_Hornblower pon 27.5.2019 07:17

Pa osobno da biram  sad bi upisao srednju za elektroinstalatera naučio bih se radit vodu ili keramiku i živio bih bolje od bilo kojeg programera ili inženjera... 

Eventualno bih upisao pomorsku srednju školu i otišao bih zarađivati novac koji mogu svi ode samo sanjati... 

 

David87 pon 27.5.2019 07:38
Horatio_Hornblower kaže...

Pa osobno da biram  sad bi upisao srednju za elektroinstalatera naučio bih se radit vodu ili keramiku i živio bih bolje od bilo kojeg programera ili inženjera... 

Eventualno bih upisao pomorsku srednju školu i otišao bih zarađivati novac koji mogu svi ode samo sanjati... 

 

 Uff nemoj keramiku. Inače radim u jednoj informatičkoj firmi, a u slobodno vrijeme radim sve i svašta. Trenutno postavljam kamen na zid i pločice, i nije baš nešto posao...

Sad sam još noćna smjena do 8h i opet na fleks i prašinu.

Spiridon pon 27.5.2019 08:05

Pa vidi SwagHrco, moj nećak je upisao nekakav informatički smijer ali ne gimnaziju. Škola je u Osijeku, nekad se zvala EMŠC - Elektrometalski školski centar. Dakle, školuju električare, tokare, bravare...

No eto, imaju i Informatičarski smijer, uče o hardwareu a bome i programiraju. Mislim da je tu lakše upisati se nego u gimnaziju. Potraži, raspitaj se.

I sretno.

bill_jobs pon 27.5.2019 08:16
expert man kaže...

Vidim da se pravopis često spominje jeli kome palo na pamet da neki ljudi ne žive niti zarađuju od pravopisa kakve ja imam koristi od pravopisa imam li razloga znati te gluposti  i ostale "intelektualne" riječnike koje netko izmišlja da bi on i njemu slični  paraziti opravdali to što zarađuju ne radeći ništa.Pismenost i inteligencija nemaju nužno veze jedno sa drugim tako da onaj tko se zna snaći i nešto stvoriti zna a tko ne zna džaba mu da je doktorirao pravopis dobro za neke stvari pravopis treba na primjer onome tko radi u državnim službama ali čemu će jednom električaru ili ne znam pekaru pravopis osim da se okolo pravi "pametan" a da je pametan ne bi bio pekar .

 Al' si pametan, istom logikom ne treba ti matematika, geografija, biologija, povijest... ništa! Najbolje ukinuti škole pa nek se svatko "snalazi".

Ako ti jedna stvar treba da naučiš u osnovnoj školi onda je to pravopis jer je to stvar opće kulture i jer ti treba svaki dan, ako ništa drugo onda da pošalješ usrani e-mail nekome, nekoj firmi i sl.

Treba pogledati samo naslov teme, "otiđem", tko je njega naučio tu riječ treba dobiti otkaz.

Posmatrač pon 27.5.2019 11:20
SwagHrco kaže...

Apsolutni sam informatički stručnjak znam se o računalima i računalim softwearovim al imam loše ocijene za bilo kakve informatičke smjerove prolazim sa nekim jedva nacučenim četvrokama i nemogu se zamislit da radim ko pekar il mesar zato trebam vašu pomoć. Tražim srednju školu za koju je potreban mali broj bodova(50-62) a da ima veze sa informatikom.POMOZITE

 

expert man kaže...

Drago mi je da tako mislite ali ja se sa takvim mišljenjem ne slažem ili djelomično slažem. Jer nemožeš napadati i osuđivati nekoga ako ne razumiješ njegovu situaciju.

 Sa ovim boldanim ti pricas o situaciji? U kojoj školi on treba imati 4?

Horatio_Hornblower pon 27.5.2019 17:07

Imam dojam da su svi danas stručnjaci dok ne krenu radit posao a onda na kraju šipak....  

Ja sam završio eletktrotehniku i mislim da je to zanimanje u Hrvatskoj  mrtvo jer nema industrije koja zapošljava inženjere...  Tj čak  bi se možda  i našao  posao u zagrebu ali uz plaćanje stana i ostalo na kraju najisplativija solucija za mene je bio brod i iskreno  sad mi je jedino žao što sam se trudio 3 godine naći posao u struci jer sam sad ovamo mogao ostvarit lijepu karijeru... 

Tako da sagledaj malo i stvari nemoj upisat nešto samo da upišeš a poslije da visis na burzi...i nemoj me krivo shvatit ali mislim da o IT nemas dovoljno znanja jer jedno je doma instalirati igrice a drugo je to raditi za poslodavca....