ICT školovanje

Microsoft MTA i MCSD certifikati

Pero Dinamit pon 21.1.2013 10:36

Imam par pitanja u vezi "puta" certificiranja, vezano za MS i VisualStudio te C#...

Konkretno, učim C# i ASP.NET, te mi sada nije jasno nešto.

Konkretno, početni certifikat je MTA koliko sam razumio - konkretnije MTA development track je onaj koji mene zanima. I sada, položim bilo koji od ispita i dobijem MTA cert, zar ne?

Postoji li u npr. Algebri program obrazovanja, seminar ili nešto koje pokriva MTA i kolika je cijena?

 

I onda, vidim da se nakon toga može ići na pripremu za MCSD gdje je potrebno položiti sva tri ispita da bi se dobio taj cert. Jesam li sve dobro razumio? To sam gledao prema ovom PDF-u koje sam našao na MS stranicama.

 

Tnx!

royalhero pon 21.1.2013 10:52

I ja se spremam za MCSD, na MTA neću, idrem drito na MCSD, ne znam zašto ćeš ići na MTA. Pričao sam sa prijateljem koji je položio ASP.NET MCSD, ali u Sarajevu (Logosoft) i kaže da je imao tri ispita - prvi .NET općenito, drugi ASP.NET prvi dio, treći ASP.NET drugi dio. Tada su još bile Web Forme jedine za certifikaciju, da li sada u Algebri ima MVC ne znam. Nije imao MTA.

Pero71 pon 21.1.2013 11:02

Nema ti smisla taj MTA. Odi odma na MCSD, a prvi možeš polagati i besplatno:

 

Get started with Exam 70-480 at no cost.  

 

Get started by scheduling to take Microsoft Certification exam 480 at a Prometric

test center near you. Use the code HTMLJMP to schedule your 70-480 exam at no

cost.* Hurry-offer ends March 31, 2013.

Pero Dinamit pon 21.1.2013 22:04

Postoji li takav centar tu kod nas u HRV jer ga je mogu naći na njihovoj stranici?

A zašto nema smisla MTA? Lagan ili nikakve koristi od njega? Moram napomenuti da nemam baš pretjeranog iskustva u C# i ASP.NET-u iako ga učim polako, HTML i CSS znam osnove pa to sada malo po netu učim/ponavljam i tak...

tstankovic pet 8.2.2013 16:54
Pero Dinamit kaže...

Konkretno, početni certifikat je MTA  koliko sam razumio  - konkretnije MTA development track je onaj koji mene zanima.  I sada, položim bilo koji od ispita i dobijem MTA cert, zar ne?

Postoji li u npr. Algebri program obrazovanja, seminar ili nešto koje pokriva MTA i kolika je cijena?

 

Da, polaganjem bilo kojeg od ispita dobiješ certifikat.

 

Koliko znam ne postoji program obrazovanja za MTA, ali provodili su anketu o tome pa se možda u budućnosti nešto i ostvari po tom pitanju.

 

Da bi položio MTA dovoljno ti je proučiti službenu literaturu i naravno da imaš nešto malo iskustva u području koje želiš polagati.

 

Pero Dinamit kaže...

Postoji li takav centar tu kod nas u HRV jer ga je mogu naći na njihovoj stranici?

A zašto nema smisla MTA? Lagan ili nikakve koristi od njega? Moram napomenuti da nemam baš pretjeranog iskustva u C# i ASP.NET-u iako ga učim polako, HTML i CSS znam osnove pa to sada malo po netu učim/ponavljam i tak...

 

Na https://www.prometric.com/ i http://www.certiport.com/ možeš pronaći ispitne centre i prijaviti se za polaganje.

 

Ako do sada nisi polagao MS certifikate MTA ti je odličan za početak da malo vidiš kako to sve izgleda. Lakoća ili težina nekog ispita/certifikata je individualna i najbolje je samostalno probati pa zaključiti koliko je nešto teško ili lagano.

 

dhorasoo sri 9.1.2019 13:47

da malo podignem temu.. spremam se kroz neko vrijeme polagati MCSD. Kao prerequisite su navedeni certtifikati MCSA: Web Applications i MCSA: Universal Windows Platform, što bi značilo da prije samog polaganja MCSD, moram riješiti ova dva MCSA certifikata. ili konkretno, položiti Exam 70-480, Exam 70-483, Exam 70-486 i Exam 70-357. zanima me je li ih netko možda nedavno polagao, ima li neke pisane literature ili ste svepripremali preko online tutoriala.