Huawei

Huawei P30/P30 Pro

R36 sub 14.3.2020 19:59
Kolacic kaže...

Zasto ste se rjesili mobitela?

Ma mjenjam mobitele tako da...

Dobio vise nego sto sam platio za mob + watch GT...tako da.

 

Tkozna kaže...
Kolacic kaže...

Zasto ste se rjesili mobitela?

 

Stari sm clan foruma, samo sam morao promjenit nick jer sam dobio ban, ali znam da R36 mijenja mobove ko čarape.

E da kolega...al evo malo sam stao., dok ne dode P40 serija.

 

Malo me to sve to pustilo...

 

bloodborne sri 18.3.2020 10:29
MateoBezic kaže...

Pozdrav, razmišljam uzeti P30 Pro pa bih trebao nečije mišljenje tko ima taj mobitel. Da li je dobar?

 Softverski uglađen od pvog dana do danas, bit ce uskoro godinu dana kako je kod mene. nisam jos imao nikakvih
 problema, one sitnice sto su znale biti softverske prirode vise ne primjecujem.

 baterija jako dobra do 2 dana potraje, brzo punjenje vrhunsko mislim da je unutar 50min pun do kraja.
 sa kamerom sam zadovoljan, prednja kamera je onako socijalno solidna mogla je biti i bolja, video zapise ne snimam pa ti tu ne mogu nesto pretjerano reci.

 emui je okej, radi cisto u redu i fluidno, app se ne crashaju. ekran jako dobar. ne znam sto vise reci. nemam namjeru za skorom promjenom telefona.

korg11 kaže...
Kakva je vidljivost na jakom suncu, to mi je jedna od bitniji stavki pošto mi treba za dron..

 uz zastitu na ekranu je onako li-la,bez ikakve zastite na ekranu sve se odlicno vidi,
 mozda mi je malo bolja vidljivost na iP 11pmax u ovim prethodnim suncanim danima.
 ali nisam imao problema sa p30p proslog ljeta na jarkom suncu.

čmrljo čet 19.3.2020 07:59

Moj dojam o Huawei P30 nakon mjesec ipo:

-Dobar je mobitel

-Baterija mi izdrži cijeli dan od 5 sati do 11

- problem sa punjačem je riješen uzeo sam novi punjač 

- od kamere me jednino iznenadio noćni način slikanja ali videozapis me razočarao.

 

Prije njega sam imao Oneplus 6t moram priznati da se vraćam Oneplus-u.

Zbog stvari koje me nerviraju na EMUI.

 

 

Dr. Vicko čet 26.3.2020 20:43
mile59 kaže...
Kako iskljuciti recite ok google poruku?

 

If you want to completely deactivate Google Assistant on one of your devices it’s easy to do. Here’s how:

  1. Open the Google app on your phone.
  2. Tap on More at the bottom right.
  3. Tap on Settings.
  4. Tap on Google Assistant.
  5. Scroll down to Assistant devices and tap on Phone or any other device you have listed where you want to turn Google Assistant off.
  6. Tap the Google Assistant toggle to turn it off.

You can also just say, “Hey Google, turn yourself off” to get directions on how to do it.

Tom125 ned 29.3.2020 08:19

Pozz..
Gledam nešto ovih dana galaxy s10/s10+ i p30pro.. pa me zanimaju vaša mišljenja 🤔
Huawei mi se sviđa kolko vidim po internetu baterija je odlična (baterija mi je važna) kamera u nekim stvarima bolja i taj zoom mi izgleda jako zanimljiva stvarčica..
A na s10 mi je odličan zvuk, čini mi se bolji zaslon i da je možda izdržljiviji od ogrebotina naspram p30pro?
Inače sam dugogodišnji korisnik Huawei modela trenutno p20, dosadašnji Samsung galaxy s modeli mi nisu bili baš nešto ali ovaj mi je malo zapeo za oko..
Kad gledam tako par mobitela svaki ima nešta dobro, da je bar od svakog te sve dobre stvari stavit u jedan mobitel onda bi bio zadovoljan haha, ovako uvijek nešta fali..
Da je Always on display, širokokutna kamera, STEREO zvučnici, najvažnije baterija dobra! Kvalitetno kućište i ekran, kamera dobra.. itd.. haha

thebatman ned 29.3.2020 09:07
Tom125 kaže...
Pozz..
Gledam nešto ovih dana galaxy s10/s10+ i p30pro.. pa me zanimaju vaša mišljenja 🤔
Huawei mi se sviđa kolko vidim po internetu baterija je odlična (baterija mi je važna) kamera u nekim stvarima bolja i taj zoom mi izgleda jako zanimljiva stvarčica..
A na s10 mi je odličan zvuk, čini mi se bolji zaslon i da je možda izdržljiviji od ogrebotina naspram p30pro?
Inače sam dugogodišnji korisnik Huawei modela trenutno p20, dosadašnji Samsung galaxy s modeli mi nisu bili baš nešto ali ovaj mi je malo zapeo za oko..
Kad gledam tako par mobitela svaki ima nešta dobro, da je bar od svakog te sve dobre stvari stavit u jedan mobitel onda bi bio zadovoljan haha, ovako uvijek nešta fali..
Da je Always on display, širokokutna kamera, STEREO zvučnici, najvažnije baterija dobra! Kvalitetno kućište i ekran, kamera dobra.. itd.. haha

 Imao sva 3 modela.

S10 bi odma izbacio iz trileme jer ima katastrofalnu bateriju. 

Od S10+ i p30 pro stvarno ne mozes falit. Osobno bi išao na s10+ jer ima bolji ekran, bolji softver i bolje video snimanje. 

thebatman ned 29.3.2020 10:09
Tom125 kaže...
Koliko ti je baterija držala na s10plus? I kako ti se čini kućište i površina ekrana na oba uređaja, koji je bolji, izdržljiviji?
Hvala 🙋🏻‍♂️

 s10+ ima manje zakrivljenje ekrana i radi toga mi se doima dosta izdržljiviji, a o samoj kvaliteti prikaza se nema šta pricat tu je samsung bolji.

 

S10+ 6h SOT sa svim popaljenim.

Lovro96 ned 29.3.2020 23:17

Mene na S10+ jako smeta koliko su visoko stavili power tipku, dok je na P30 pro ona puno bolje smještena. Baterija je dosta bolja, usporedba punjača je smiješna gdje Huawei ima više nego duplo brže punjenje. Ovo što nema stereo zvucnike je mana naravno, ali čak mi je to okej jer je zvučnik za razgovore puno bolji i jasnije se čuje recimo u gužvi. U Elipsu se trenutno P30 pro 256gb dobije za mrvicu manje novca nego S10+ 128gb.

thebatman pon 30.3.2020 08:41
Lovro96 kaže...

Mene na S10+ jako smeta koliko su visoko stavili power tipku, dok je na P30 pro ona puno bolje smještena. Baterija je dosta bolja, usporedba punjača je smiješna gdje Huawei ima više nego duplo brže punjenje. Ovo što nema stereo zvucnike je mana naravno, ali čak mi je to okej jer je zvučnik za razgovore puno bolji i jasnije se čuje recimo u gužvi. U Elipsu se trenutno P30 pro 256gb dobije za mrvicu manje novca nego S10+ 128gb.

 Ovo za zvucnike baziras na čemu?

Sve više sam uvjeren da si i ti lažni profil huawei promotora koji su se nakotili na forumu. 

TKScump pon 30.3.2020 08:53

Neznan, i ja iman dojam da su zvučnici bolji na Huaweiu u razgovoru, dok je ekran definitivno na strani Samsunga. Baterija, punjenje, kamera i cijena su naravno na strani Huaweia... iskreno i OS mi se čini dosta responzivniji i glađi kod Huaweia. 

digitall pon 30.3.2020 09:22

ja sam isto probao oba i bila mi je ista cijena, i odlucio sam se za p30p, zbog bolje kamere, baterije, 3x brzeg punjenja, brzeg i gladeg sofvera, bolje ergonomije tj smjestaj tipki, brzeg citaca otiska (tada, mozda se updateom nesto ubrzalo na s10+), i zbog manje rupe u ekranu (to me jako zivcira)...

 

s10+ ima bolji ekran, ali ne presudno bolji, ovaj je odlican u svakom pogledu, i bolje zvucnike.. i tada je imao ljepsi (ali sporiji) softver.. sa updateom na android 10 i ovaj na p30p vise nije onako "ruzan" na sto su se pojedinci pozivali.. sad je gotovo isti kao na svima..

 

ALVIN uto 31.3.2020 09:08

Nisam jos imao huawei. Zanima me da li se može staviti službeni rom po želji, znači recimo ako ne želim najnoviji sa androidom 10, nego neki malo raniji ? Ima li način.

Imaju li oni službenu stranicu sa download linkovima za romove P30 ?

R36 uto 31.3.2020 09:35
ALVIN kaže...
Nisam jos imao huawei. Zanima me da li se može staviti službeni rom po želji, znači recimo ako ne želim najnoviji sa androidom 10, nego neki malo raniji ? Ima li način.

Imaju li oni službenu stranicu sa download linkovima za romove P30 ?

 Mislis malo stariji software??

Ja sam na P30 Pro stavljao novije sluzbene jer je kod nas update kasnio 2-3 tjedna. Ako mogu novije sluzbene, onda pretpostavljam da mozes stavit i starije.

 

Al sve ti se vrti oko Androida 10, a ti samo mozes nizu verziju EMUI stavit ako bi to radio.

 

Iskreno to mi nema smisla, jer s svakom novo verzijom nesto je bilo poboljsano...pogotovo su peglali kameru u prva 3mj P30P na trzistu.

ALVIN uto 31.3.2020 09:52

Idem po logici da je android 10 pošto je nov, još malo bugovit, ili ovaj P30 se nije imao vremena dovoljno ispeglati na androidu 10.

Pa zato želim zadnji emui koji je izasao u kompletu sa androidom 9 za P30.

I pitanje, je li problematično odraditi downgrade ?

ALVIN uto 31.3.2020 10:56

Nije da znam, to se ne moze odmah znati. Nego je opce poznato, novo je manje testirano od starijeg, jer je kraće vremena u opticaju.

Znači oko update-a, downgradea i huawei stranica za download nema baš nešto informacija.

Da, mislim da sam čitao da samsung i xiaomi imaju to bolje i jasnije posloženo. Jer ne želim uvijek najnoviji update koji mi oni serviraju OTA, nego želim izbor i mjesto gdje mogu birati kao na švedskom stolu

R36 uto 31.3.2020 11:03
ALVIN kaže...
Idem po logici da je android 10 pošto je nov, još malo bugovit, ili ovaj P30 se nije imao vremena dovoljno ispeglati na androidu 10.

Pa zato želim zadnji emui koji je izasao u kompletu sa androidom 9 za P30.

I pitanje, je li problematično odraditi downgrade ?

 Po toj logici vrati se ne Lollipop...

 

10 je bolja od 9 i opce 10 nije bugovit tako da se pusti logike.

ALVIN uto 31.3.2020 11:27

Kako god okreneš, bolje je da imaš izbor nego da nemaš izbor. Pa si možeš staviti koji hoćeš.

Postoji dio ljudi općenito, kojima je najnoviji upgrade znao nešto zeznuti, ili maknuti neku sitnicu koja im se sviđala, pa propitkuju kako nazad

Ok, kako nazad na huawei-u ?
Kao potencijalnog korisnika me to zanima