Huawei

Huawei P30/P30 Pro

hrci24 sub 9.3.2019 20:58

Za ljubitelje mobilne fotografije možda najiščekivaniji mobitel prvog dijela 2019.g. sa 10x zoom.

 

Specifikacije:

 

Octa core Kirin 980

Display6.5" (16.51 cm)

Storage - 128 GB

Camera - 40+20+13+5 MP

Battery - 4300 mAh

Ram - 8 GB

Launch Date March 26, 2019 

In-display fingerprint reader

R36 uto 26.3.2019 19:08
mp3david kaže...
Nisam nesto previse impresioniran, pa hrpa modela iz Y ili Nova serije su mi ljepsi nego ovi P modeli...

Pa koga boli ona stvar za ljepotu mobitela., kad svaki završi u masci.

 

Šta ti kod cure gledas kakvu jaknu ima ili šta je ispod jakne?

WooOt uto 26.3.2019 19:17
R36 kaže...
mp3david kaže...
Nisam nesto previse impresioniran, pa hrpa modela iz Y ili Nova serije su mi ljepsi nego ovi P modeli...

Pa koga boli ona stvar za ljepotu mobitela., kad svaki završi u masci.

 

Šta ti kod cure gledas kakvu jaknu ima ili šta je ispod jakne?

 Muski gledaju sto zenska ima ispod jakne, dok zenske gledaju muske koju marku jakne nosi. Kratko i jasno :)

 

hrci24 uto 26.3.2019 20:25

Mislim da cu nakon ovog uzeti Mate 20 Pro, nadje se na Njusci za oko 4000 kuna, bolji ekran, ista baterija isti procesor, malo losija kamera, nema bas previse razmisljanja oko tog koji se vise isplati.

R36 uto 26.3.2019 20:44
hrci24 kaže...

Mislim da cu nakon ovog uzeti Mate 20 Pro, nadje se na Njusci za oko 4000 kuna, bolji ekran, ista baterija isti procesor, malo losija kamera, nema bas previse razmisljanja oko tog koji se vise isplati.

Bolji ekran...Lg Vs Samsung.Mislim da se zna koji je bolji ekran...A p30 Pro ekran je od Samsunga.

 

Ja sam M20 Pro vratio jer je imao ekran u k..

hrci24 uto 26.3.2019 20:49
R36 kaže...
hrci24 kaže...

Mislim da cu nakon ovog uzeti Mate 20 Pro, nadje se na Njusci za oko 4000 kuna, bolji ekran, ista baterija isti procesor, malo losija kamera, nema bas previse razmisljanja oko tog koji se vise isplati.

Bolji ekran...Lg Vs Samsung.Mislim da se zna koji je bolji ekran...A p30 Pro ekran je od Samsunga.

 

Ja sam M20 Pro vratio jer je imao ekran u k..

 Zapravo BOE ekran, qhd rezolucije. Ti si vjerojatno dobio prve posiljke sa pokvarenim LG panelima. Ako gledas  cijenu, cca 4000 naspram cca 7500 kuna nema u isplativosti neke usporedbe uopce.

R36 uto 26.3.2019 20:51
hrci24 kaže...
R36 kaže...
hrci24 kaže...

Mislim da cu nakon ovog uzeti Mate 20 Pro, nadje se na Njusci za oko 4000 kuna, bolji ekran, ista baterija isti procesor, malo losija kamera, nema bas previse razmisljanja oko tog koji se vise isplati.

Bolji ekran...Lg Vs Samsung.Mislim da se zna koji je bolji ekran...A p30 Pro ekran je od Samsunga.

 

Ja sam M20 Pro vratio jer je imao ekran u k..

 Zapravo BOE ekran, qhd rezolucije. Ti si vjerojatno dobio prve posiljke sa pokvarenim LG panelima. Ako gledas  cijenu, cca 4000 naspram cca 7500 kuna nema u isplativosti neke usporedbe uopce.

Nema, slažem se...ali Boe ekran nije bolji od LG a kamoli od Samsunga.

Boe ekran je 2 klasa ekrana.

 

I da...aj ti znaj koji ćeš ekran dobit ako ćeš kupovati s njuskalo nov zapakiran.

hrci24 uto 26.3.2019 21:00
R36 kaže...
hrci24 kaže...
R36 kaže...
hrci24 kaže...

Mislim da cu nakon ovog uzeti Mate 20 Pro, nadje se na Njusci za oko 4000 kuna, bolji ekran, ista baterija isti procesor, malo losija kamera, nema bas previse razmisljanja oko tog koji se vise isplati.

Bolji ekran...Lg Vs Samsung.Mislim da se zna koji je bolji ekran...A p30 Pro ekran je od Samsunga.

 

Ja sam M20 Pro vratio jer je imao ekran u k..

 Zapravo BOE ekran, qhd rezolucije. Ti si vjerojatno dobio prve posiljke sa pokvarenim LG panelima. Ako gledas  cijenu, cca 4000 naspram cca 7500 kuna nema u isplativosti neke usporedbe uopce.

Nema, slažem se...ali Boe ekran nije bolji od LG a kamoli od Samsunga.

Boe ekran je 2 klasa ekrana.

 

I da...aj ti znaj koji ćeš ekran dobit ako ćeš kupovati s njuskalo nov zapakiran.

 Istina nemozes znati. Ali ako bude defektan vratim ga kada vec uzimam sa racunom I grancijom. Ali znas kako kazu koliko para toliko muzike.

3dfx sri 27.3.2019 08:53
CroDexter kaže...
Specke su jedno, a stvarni život drugo. Imam P20P. Ne vjerujem za kameru dok ne vidim. Ne bi me čudilo da su vidi skijanja snimali s Go Pro 7

pa pun internet fotki  i videa "iz stvarnog zivota" ne kuzim sta imas cekat?

 

eno na GSM areni imas fotke sa EXIF-om, i sve se vidi sve se zna

 

 

CroDexter sri 27.3.2019 09:03
3dfx kaže...
CroDexter kaže...
Specke su jedno, a stvarni život drugo. Imam P20P. Ne vjerujem za kameru dok ne vidim. Ne bi me čudilo da su vidi skijanja snimali s Go Pro 7

pa pun internet fotki  i videa "iz stvarnog zivota" ne kuzim sta imas cekat?

 

eno na GSM areni imas fotke sa EXIF-om, i sve se vidi sve se zna

 

 

 

Ista stvar kao i DXO mark. Ovi prvi reviewovi su po meni većinom namješteni/plaćeni. Stvarni život je automatika u svim mogućim i nemogućim uvjetima

3dfx sri 27.3.2019 09:34
CroDexter kaže...
3dfx kaže...
CroDexter kaže...
Specke su jedno, a stvarni život drugo. Imam P20P. Ne vjerujem za kameru dok ne vidim. Ne bi me čudilo da su vidi skijanja snimali s Go Pro 7

pa pun internet fotki  i videa "iz stvarnog zivota" ne kuzim sta imas cekat?

 

eno na GSM areni imas fotke sa EXIF-om, i sve se vidi sve se zna

 

 

 

Ista stvar kao i DXO mark. Ovi prvi reviewovi su po meni većinom namješteni/plaćeni. Stvarni život je automatika u svim mogućim i nemogućim uvjetima

niti jedan renomirani site, poput GSM arene, nece si dopusti da rade bilo kakve prevare ili namjestaju rezultate, zato i objavljuju EXIF, kojega svi mogu temeljito istraziti i odmah vidjeti da li je fake ili ne

 

pa nisu ludi da si upropaste godine rada i truda zbog takve gluposti, skini tin foil hat i opusti se 

bill_jobs sri 27.3.2019 09:40
3dfx kaže...
pa nisu ludi da si upropaste godine rada i truda zbog takve gluposti, skini tin foil hat i opusti se 

 :facepalm:

Blage veze nemaš kako funkcionira današnje novinarstvo, nikakve to veze nema sa objektivnošću, sve je marketing i tko plati više.

Šta misliš od čega GSMarena živi? Tvojih klikova na njihove recencije? lol

3dfx sri 27.3.2019 09:49
bill_jobs kaže...
3dfx kaže...
pa nisu ludi da si upropaste godine rada i truda zbog takve gluposti, skini tin foil hat i opusti se 

 :facepalm:

Blage veze nemaš kako funkcionira današnje novinarstvo, nikakve to veze nema sa objektivnošću, sve je marketing i tko plati više.

Šta misliš od čega GSMarena živi? Tvojih klikova na njihove recencije? lol

pa ne pricamo o zutom tisku, 24 sata i mob.hr

 

govorimo o ozbiljnim specijaliziranim portalima

 

kakve veze ima marketing i banneri sa EXIF datotekom? boli me tuki ko im sto placa i od cega zive. govorim o izjavi da su fake i namjestene fotke na GSM areni, za bilo koji mobitel, a to se sve da provjerit iz EXIF datoteka

 

da je istina da su fake i namjestene, vec bi svi trubili o tome odavno, a kako to nije slucaj

 

ne treba mi misljenje novinara, ako postoji EXIF datoteka, sve se vidi iz nje, i onda je to sta pise u tekstu nebitno, hvalio ili kudio on bilo koji mobitel

CroDexter sri 27.3.2019 10:01
3dfx kaže...
bill_jobs kaže...
3dfx kaže...
pa nisu ludi da si upropaste godine rada i truda zbog takve gluposti, skini tin foil hat i opusti se 
kakve veze ima marketing i banneri sa EXIF datotekom? boli me tuki ko im sto placa i od cega zive. govorim o izjavi da su fake i namjestene fotke na GSM areni, za bilo koji mobitel, a to se sve da provjerit iz EXIF datoteka

 

da je istina da su fake i namjestene, vec bi svi trubili o tome odavno, a kako to nije slucaj

 

ne treba mi misljenje novinara, ako postoji EXIF datoteka, sve se vidi iz nje, i onda je to sta pise u tekstu nebitno, hvalio ili kudio on bilo koji mobitel

 

Imaš tu dvije različite stvari.

Jedna je da većina ljudi ne koristi mobitel za artističko snimanje kada namještaš sve opcije 5 minuta da bi dobio dobru sliku. A uz to možda su za tu jednu sliku napravili 5-6 pokušaja i onda još par sati "uljepšavanja".

Druga stvar je da mi je jadno da u reklamama koriste fotke koje nisu napravljene s njihovom kamerom. I to već drugu godinu za redom. Toliko o njihovoj kameri. Ne vjerujem ništa u kvalitetu njihove kamere dok ne vidim fotke/snimke nekih manje poznatih Youtubera/portala.

3dfx sri 27.3.2019 10:23
CroDexter kaže...

 

Imaš tu dvije različite stvari.

Jedna je da većina ljudi ne koristi mobitel za artističko snimanje kada namještaš sve opcije 5 minuta da bi dobio dobru sliku. A uz to možda su za tu jednu sliku napravili 5-6 pokušaja i onda još par sati "uljepšavanja".

Druga stvar je da mi je jadno da u reklamama koriste fotke koje nisu napravljene s njihovom kamerom. I to već drugu godinu za redom. Toliko o njihovoj kameri. Ne vjerujem ništa u kvalitetu njihove kamere dok ne vidim fotke/snimke nekih manje poznatih Youtubera/portala.

covjece, pa daj shvati da imas na gsm areni EXIF datoteku za sve mobitele koje su testirali, u kojoj je sve zapisano, izmedu ostalog i to u kojem je modu slikano, koje su postavke i da li je fotka obradena i s cime

 

vase misljenje i njihovo misljenje su samo misljenja, EXIF je cinjenica koja pokazuje kakva je fotografija, bez obzira sta vi mislili o tome

 

isto tako da su bilo sto drkali po EXIF datoteki, to bi se odmah saznalo i bilo bi bye bye GSM arena

 

to sto ti govoris je u rangu kao da mi tvrdis da nesto na cemu pise #FFFFFF  nije bijela boja, jer eto ti vidis to drugacije i dok ti pero peric sa manje poznatog kanal ne potvrdi da je to stvarno bijela boja ne vjerujes, iako pise #FFFFFF 

 

nevjerovatno o cemu vi pricate

 

odo ja odavde 

Tataki sri 27.3.2019 10:38

Znate li možda dobije li se nekav poklon (ili popust) ako se mobitel (konkretno p30 pro ako to išta znači) kupi za vrijeme prednarudžbe ili ovoga puta toga nema? Vidjela sam da A1, elipso i mobis nude sat ili sat i zastitu ekrana ali samo za prvih 200/30/4 kupaca, osim toga jedino mobis u ponudi ima band 3 pro do isteka zaliha. Je li to stvarno tako ili nisam dobro gledala/ponude još nisu izašle?