Huawei

Huawei Mate 30/ Mate 30 Pro

R36 čet 19.9.2019 09:03

Danas je predstavljanje u 14h...

 

Mate 30/Mate 30 Pro

 

Ekran : Oled - 381ppi - 6.53inc / Oled - 513 ppi (GG6) - 6.7inc

Procesor : Kirin 990 (7+nm)

Memorija : 6/8GB

Kamera : Mate 30?? / Mate 30 Pro - 40 MP, f/1.6, 27mm (wide), 1/1.7", PDAF, Laser AF, 8 MP, f/2.4, 80mm (telephoto), 1/4", PDAF, Laser AF, OIS, 3x optical zoom, 40 MP, (ultrawide), PDAF, Laser AF,3D TOF camera

Baterija : Li-Po 4200 mAh battery / Non-removable Li-Po 4500 mAh battery

Software : AOSP - valjda...

 

Priča se da neće biti dostupan u EU., a čitam da ga Španjolci mogu rezervirat u prednarudžbi. Budemo vidjeli.

3dfx čet 19.9.2019 15:29

osim ovoga lika kojeg kurca ne razumijes pola vremena, faking impresivna prezentacija

 

prakticki cijelo vrijeme, nova tehnologija, nova tehnologija, nova tehnologija, nova tehnologija, nova tehnologija

 

kad usporedim sa Apple prezentacijom, sa koje se sjecam jedino "we have new font, its pro" 

 

faking kinezi ubijaju, inovacije i unaprijedenja na odredenim segmentima, svaka cast

 

bas steta sto ih ameri guze sa tim trgovinskim zabranama

Dario7 čet 19.9.2019 15:50
3dfx kaže...

osim ovoga lika kojeg kurca ne razumijes pola vremena, faking impresivna prezentacija

 

prakticki cijelo vrijeme, nova tehnologija, nova tehnologija, nova tehnologija, nova tehnologija, nova tehnologija

 

kad usporedim sa Apple prezentacijom, sa koje se sjecam jedino "we have new font, its pro" 

 

faking kinezi ubijaju, inovacije i unaprijedenja na odredenim segmentima, svaka cast

 

bas steta sto ih ameri guze sa tim trgovinskim zabranama

 Baš to , odlična prezentacija.

 

Realno sve na uređaju je neki novitet. 

 

Ma mislim da ćemo ga mi u europi normalno moći koristit, samo će možda malo teže biti za nabaviti.

 

Fotografije na prezentaciju izgledaju impresivno.

 

Huawei again 

 

 

 

3dfx pet 20.9.2019 16:01
Fulcrum kaže...

3x optical zoom.. nista od toliko hvaljenog 5x zooma od kolega na forumu, main feature koji ga razlikuje od svega drugog na trzistu? 

ocito su i u Huaweiu shvatili da je beskorisno

 ne, nego ti ne razumijes sta znaci to 3x zoom, Huawei ima 80mm fokal na M30 Pro

 

na primjer

 

18-55mm fokal

 

70-200mm fokal

 

oboje su "3x zoom"

 

a ti sad vidi koji ima veci zoom 

 

i sta je bolje, i koliko je ovaj na M30 Pro dobar, bolji, najbolji itd

 

zoom je vjerovatno najmanje koristena opcija kod smartphona, iako korisna, vise se upotrebljava glavna i sirokokutna, koja je opet povezana sa zoomom, pa ako bas hoces M30P ima u biti 5x zoom, ako gledas fokal od ultra siroke kamere

 

 

 

R36 uto 24.9.2019 09:38
3dfx kaže...
Fulcrum kaže...

3x optical zoom.. nista od toliko hvaljenog 5x zooma od kolega na forumu, main feature koji ga razlikuje od svega drugog na trzistu? 

ocito su i u Huaweiu shvatili da je beskorisno

 ne, nego ti ne razumijes sta znaci to 3x zoom, Huawei ima 80mm fokal na M30 Pro

 

na primjer

 

18-55mm fokal

 

70-200mm fokal

 

oboje su "3x zoom"

 

a ti sad vidi koji ima veci zoom 

 

i sta je bolje, i koliko je ovaj na M30 Pro dobar, bolji, najbolji itd

 

zoom je vjerovatno najmanje koristena opcija kod smartphona, iako korisna, vise se upotrebljava glavna i sirokokutna, koja je opet povezana sa zoomom, pa ako bas hoces M30P ima u biti 5x zoom, ako gledas fokal od ultra siroke kamere

 

 

 

Ja zoom x5 često koristim jer fotografije odlično ispadnu.

ocean77 čet 26.9.2019 12:47
R36 kaže...
ocean77 kaže...

https://www.dxomark.com/huawei-mate-30-pro-camera-review/

 

DxO je rekao svoje.

Video sam ocekivao veci broj bodova jer sa ovom ocjenom je otprilike nivo sa Mi9.

 

 Ne znam kako to misliš ako Note 10+ ima samo za 1 bod više ocjenjeni video.

 

M30P - 100 bodova, Note 10+ - 101 bod, a M9 - 99 bodova.

 

Premala je razlika naspram Note 10+ i M9 što iskreno ne vjerujem ako gledamo realnu usporedbu.

 

 

Trenutno imam Mi9 i video je odlicno stabiliziran i opcenito jako dobar.

Mogao bi biti nesto bolji po noci, ali opcenito gledano je jako dobar...pogotovo stabilizacija koja i na glavnoj i na sirokokutnoj radi vrhunski.

Od Mate 30 sam ipak ocekivao malo vise u video segmentu, ako nista drugo onda barem zbog veceg senzora.

R36 čet 26.9.2019 12:56
ocean77 kaže...
R36 kaže...
ocean77 kaže...

https://www.dxomark.com/huawei-mate-30-pro-camera-review/

 

DxO je rekao svoje.

Video sam ocekivao veci broj bodova jer sa ovom ocjenom je otprilike nivo sa Mi9.

 

 Ne znam kako to misliš ako Note 10+ ima samo za 1 bod više ocjenjeni video.

 

M30P - 100 bodova, Note 10+ - 101 bod, a M9 - 99 bodova.

 

Premala je razlika naspram Note 10+ i M9 što iskreno ne vjerujem ako gledamo realnu usporedbu.

 

 

Trenutno imam Mi9 i video je odlicno stabiliziran i opcenito jako dobar.

Mogao bi biti nesto bolji po noci, ali opcenito gledano je jako dobar...pogotovo stabilizacija koja i na glavnoj i na sirokokutnoj radi vrhunski.

Od Mate 30 sam ipak ocekivao malo vise u video segmentu, ako nista drugo onda barem zbog veceg senzora.

 Dok sam ne vidim video na M30P, ne mogu donosit zaključke...

 

Sjeti se samo video na M20P - ocjenjen na DxO s 97 - a na kraju je bio brutalno loš.

 

 

ocean77 čet 26.9.2019 13:09
R36 kaže..

 

 

Trenutno imam Mi9 i video je odlicno stabiliziran i opcenito jako dobar.

Mogao bi biti nesto bolji po noci, ali opcenito gledano je jako dobar...pogotovo stabilizacija koja i na glavnoj i na sirokokutnoj radi vrhunski.

Od Mate 30 sam ipak ocekivao malo vise u video segmentu, ako nista drugo onda barem zbog veceg senzora.

 Dok sam ne vidim video na M30P, ne mogu donosit zaključke...

 

Sjeti se samo video na M20P - ocjenjen na DxO s 97 - a na kraju je bio brutalno loš.

 

 

 

 

Gledao sam naknadno jos neke uzorke nakon pola godine i nekoliko updatea i koliko sam vidio rijesili su ono sto nije bilo dobro.

Cak sam gledao i neke usporedne testove sa P30 PRO i razlika je mala ili prakticki nikakva...npr. pogledaj onog lika (ruski naglasak), mislim da mu se kanal zoze Redskull.

On je bas napravio side by side Mate 20 PRO i P30 PRO.