Huawei

Huawei Mate 20 Pro

kbenzema pet 22.5.2020 17:09

Puno je to para i čudi me da još uvijek tak drži cijenu, ne samo kod nas već i vani jer sam ga ja za black friday uzeo u tele 2 za 3400. Traži bolje nešto polovno, sigurno se da naći, osim ako imaš para na bacanje pa uzmi novi :)

kbenzema pet 22.5.2020 17:23

Nemam zamjerki, ali lagane kritike na video snimanje. Kameru najviše koristim kad idem na koncerte, a s obzirom da je to sve otišlo u krasni k, kamera mi je praktički neiskorištena.

 

Baterija je top, prosjek mi je sigurno dan i pol, možda i dva. Jedina zamjerka mi je zakrivljeni ekran i po meni ga je nemoguće koristit bez maske, ne da je sklizak, već jednostavno uvijek uspijem dotaknuti nekako zakrivljeni dio i stisnem nekaj kaj ne treba.

 

Mislim da za te pare jednostavno nisam mogao kupit bolji mob niti da trenutno ima bolji mob, a da je vrijedan razlike od tisuću pa i više kn

ocean77 sri 27.5.2020 17:13
Dario7 kaže...
Ma da, neda mi se vise davat brdo para za mob. Prošlo me to, razlike nisu toliko značajne između modela.
Zato mi se čini Mate kao best buy.

 

 

Mate je i dalje Bestbuy mobitel ako govorimo o modelima sa njuskala koji se daju naci za cca 2400 Kn.

Jednostavno nema kompletnijeg mobitela za te novce.

Taman i da ga usporedjujemo sa najnovijima opet nije inferioran...evo npr. usporedi ga sa najnovijim OP8 PRO, mobom koji kosta skoro 1000E.

OP8 PRO ga je tek sada 2020 dostigao, ali ne i prestigao.

Mate 20 PRO sve sto danas ima najnoviji Oneplus je imao jos 2018...ja sam imao puno mobitela, imao sam Mate prosle godine, imao sam i P30 PRO, nekoliko Xiaomia i vratio se na Matu jer mi je najkompletniji i ne kosta puno.

Ovogodisnji modeli me uopce ne zanimaju jer u odnosu na njega neki su cak i inferiorniji, a da doplacujem za to...pa nisam bas toliko blesav.

 

Dario7 sri 27.5.2020 21:55

@ocean77 dijelimo mišljenje. Prošao sam i OnePlus i iPhone.. imao P30 pro ali ovaj Mate mi je baš nekako legao po svemu.
Još je i full jeftin uz to. Nisam dugo bio ovako sretan sa nekim mobitelom 😅

ocean77 sri 27.5.2020 22:20
Dario7 kaže...
@ocean77 dijelimo mišljenje. Prošao sam i OnePlus i iPhone.. imao P30 pro ali ovaj Mate mi je baš nekako legao po svemu.
Još je i full jeftin uz to. Nisam dugo bio ovako sretan sa nekim mobitelom 😅

 Da nemam Matu, isao bi vjerojatno na neki Xiaomi.

Mi9 mi je bio odlican, Mi Note 10 takodjer, cak u nekim stvarima i bolji (kamera), ali ukupno gledano Mate je kao cjelina mob bez nekih mana.

Ako ih je i bilo (na pocetku video) one su rijesene.

 

To je mob koji je u trenutku izlaska jedini imao 7mm CPU, standard koji je i danas aktualan a u trenutku izlaska bar godinu dana ispred ostalih.

Ekran koji ima rezoluciju vecu od 90% svih ostalih, biometriju koju ima tek par mobitela, kameru sa velikim senzorom, ultrawide sa AF, 3X kameru, stereo zvucnike, IP68, 40W brzo punjenje...

 

Ako bi isao gledati mnoge novije mobitele iz 2020 masa ih nema mnoge od gore nabrojanih stvari...uopce nemam namjeru neko vrijeme mijenjati ovaj mob.

karlanal čet 4.6.2020 01:01

mane koje bih ja naveo, najprije zakrivljeni ekran, ali ok, čini mi se da se miču svi od tog trenda

i jako loš, kao i u osdtalom i u svih ostalih, under screen FP reader

niti jedan telefon se ne može mirit sa pravim FP rederom kao npr u u12+

mislio sam sad na xiaomija al upravo vidim novog sonya, fp reader na power buttonu, savršen kompromis

R36 čet 4.6.2020 08:42
karlanal kaže...

mane koje bih ja naveo, najprije zakrivljeni ekran, ali ok, čini mi se da se miču svi od tog trenda

i jako loš, kao i u osdtalom i u svih ostalih, under screen FP reader

niti jedan telefon se ne može mirit sa pravim FP rederom kao npr u u12+

mislio sam sad na xiaomija al upravo vidim novog sonya, fp reader na power buttonu, savršen kompromis

 Kad imas 3D otkljucavanjen lica, FP postaje nebitan a i nepotreban.

 

Uvijek bi prije 3D otkljucavanje nego FP.

karlanal čet 4.6.2020 10:42
R36 kaže...
karlanal kaže...

mane koje bih ja naveo, najprije zakrivljeni ekran, ali ok, čini mi se da se miču svi od tog trenda

i jako loš, kao i u osdtalom i u svih ostalih, under screen FP reader

niti jedan telefon se ne može mirit sa pravim FP rederom kao npr u u12+

mislio sam sad na xiaomija al upravo vidim novog sonya, fp reader na power buttonu, savršen kompromis

 Kad imas 3D otkljucavanjen lica, FP postaje nebitan a i nepotreban.

 

Uvijek bi prije 3D otkljucavanje nego FP.

 slažem se ali je ralno kudikamo sporiji face unlock od pravog FR. Sony je to napravio savršeno i mislim da bi i drugi mogli kopirat FR na power buttonu

Dario7 čet 4.6.2020 10:51
karlanal kaže...
R36 kaže...
karlanal kaže...

mane koje bih ja naveo, najprije zakrivljeni ekran, ali ok, čini mi se da se miču svi od tog trenda

i jako loš, kao i u osdtalom i u svih ostalih, under screen FP reader

niti jedan telefon se ne može mirit sa pravim FP rederom kao npr u u12+

mislio sam sad na xiaomija al upravo vidim novog sonya, fp reader na power buttonu, savršen kompromis

 Kad imas 3D otkljucavanjen lica, FP postaje nebitan a i nepotreban.

 

Uvijek bi prije 3D otkljucavanje nego FP.

 slažem se ali je ralno kudikamo sporiji face unlock od pravog FR. Sony je to napravio savršeno i mislim da bi i drugi mogli kopirat FR na power buttonu

 hvala Bogu ta sekunda mi ništa ne znači u životu.

Podignem mobitel sa stola i otključan je.. ne moram niti stavljat prst na njega , niti išta drugo..

karlanal čet 4.6.2020 10:56
Dario7 kaže...
karlanal kaže...
R36 kaže...
karlanal kaže...

mane koje bih ja naveo, najprije zakrivljeni ekran, ali ok, čini mi se da se miču svi od tog trenda

i jako loš, kao i u osdtalom i u svih ostalih, under screen FP reader

niti jedan telefon se ne može mirit sa pravim FP rederom kao npr u u12+

mislio sam sad na xiaomija al upravo vidim novog sonya, fp reader na power buttonu, savršen kompromis

 Kad imas 3D otkljucavanjen lica, FP postaje nebitan a i nepotreban.

 

Uvijek bi prije 3D otkljucavanje nego FP.

 slažem se ali je ralno kudikamo sporiji face unlock od pravog FR. Sony je to napravio savršeno i mislim da bi i drugi mogli kopirat FR na power buttonu

 hvala Bogu ta sekunda mi ništa ne znači u životu.

Podignem mobitel sa stola i otključan je.. ne moram niti stavljat prst na njega , niti išta drugo..

 nekad otključa super, ai jako često mu treba i malo duže od sekunde što meni osobo kopa živce

Dario7 čet 4.6.2020 11:09
karlanal kaže...
Dario7 kaže...
karlanal kaže...
R36 kaže...
karlanal kaže...

mane koje bih ja naveo, najprije zakrivljeni ekran, ali ok, čini mi se da se miču svi od tog trenda

i jako loš, kao i u osdtalom i u svih ostalih, under screen FP reader

niti jedan telefon se ne može mirit sa pravim FP rederom kao npr u u12+

mislio sam sad na xiaomija al upravo vidim novog sonya, fp reader na power buttonu, savršen kompromis

 Kad imas 3D otkljucavanjen lica, FP postaje nebitan a i nepotreban.

 

Uvijek bi prije 3D otkljucavanje nego FP.

 slažem se ali je ralno kudikamo sporiji face unlock od pravog FR. Sony je to napravio savršeno i mislim da bi i drugi mogli kopirat FR na power buttonu

 hvala Bogu ta sekunda mi ništa ne znači u životu.

Podignem mobitel sa stola i otključan je.. ne moram niti stavljat prst na njega , niti išta drugo..

 nekad otključa super, ai jako često mu treba i malo duže od sekunde što meni osobo kopa živce

 evo sad sam 15 puta testirao, uvijek isto otključa.

 

npr u 11:07:05 podižem sa stola, u 11:07:06 gledam u otključan mobitel.

 

 

R36 čet 4.6.2020 11:19
karlanal kaže...
R36 kaže...
karlanal kaže...

mane koje bih ja naveo, najprije zakrivljeni ekran, ali ok, čini mi se da se miču svi od tog trenda

i jako loš, kao i u osdtalom i u svih ostalih, under screen FP reader

niti jedan telefon se ne može mirit sa pravim FP rederom kao npr u u12+

mislio sam sad na xiaomija al upravo vidim novog sonya, fp reader na power buttonu, savršen kompromis

 Kad imas 3D otkljucavanjen lica, FP postaje nebitan a i nepotreban.

 

Uvijek bi prije 3D otkljucavanje nego FP.

 slažem se ali je ralno kudikamo sporiji face unlock od pravog FR. Sony je to napravio savršeno i mislim da bi i drugi mogli kopirat FR na power buttonu

Ne sječam se kako je više na M20P ali na P40P radi savršeno., bez greške. Isto kao na Iphone 11. 

 

Tako da je meni u tom slučaju FP nepotreban.

izvone pon 15.6.2020 13:54

Ima tko problem sa dijeljenjem mobilne mreže odnosno hotspot? Stisnem da podijeli i aktivno je dijeljenje,no bilo koji uređaj da spojm piše "spojeno-nema veze" i neće raditi. To sam primjetio nakon jednog updatea da ne radi,došao je još jedan nakon njega no nije riješeno.

Probao promjenit šifru,bez šifre,drugo ime hotspota,restart mobitela.

Zadnje mi na listi kaj moram je reset na tvorničke,neda sve opet ispočetka postavljati.

 

ocean77 uto 16.6.2020 12:41
izvone kaže...

Ima tko problem sa dijeljenjem mobilne mreže odnosno hotspot? Stisnem da podijeli i aktivno je dijeljenje,no bilo koji uređaj da spojm piše "spojeno-nema veze" i neće raditi. To sam primjetio nakon jednog updatea da ne radi,došao je još jedan nakon njega no nije riješeno.

Probao promjenit šifru,bez šifre,drugo ime hotspota,restart mobitela.

Zadnje mi na listi kaj moram je reset na tvorničke,neda sve opet ispočetka postavljati.

 

 

 

Koristim skoro svaki dan hotspot na tom mobu i nikakvih problema nemam.

Azuriran zadnjim update-om.

 

Dario7 pet 3.7.2020 08:26
zabranjeniples kaže...

Stigao danas (točnije jučer) 10.1 (točnije 10.1.0.270) i teži 4,71gb.

 nice... daj malo dojmova ako nije problem.

pogotovo za bateriju, ekipa sa P30p se žali nakon update-a 

 

edit: i meni je došao, update-a se 

 

 

zabranjeniples pet 3.7.2020 08:50

Nisam ga praktički još koristio kako spada, tek se sinoć instalirao.

 

Ono što sam primjetio na prvu, to su poboljšani AOD, nešto drugačije geste, drugačije animacije, dodani efekti za otključavanje prstom, još uglađeniji dojam u radu.

Ovo dalje ću otkrivat postupno tijekom korištenja.

 

Ali ono što svakako sa sigurnošću mogu reć, emui je s ovim novijim serijama zaista maksimalno napredovao u svakom pogledu.

Dario7 pet 3.7.2020 15:49
kbenzema kaže...
Retardacija teška. Ne kužim da je to tak teško ubacit u jedan flagship mob

 a jbga, po meni AOD služi da ne diram mob.

Ako ga već podižem onda ga upalim i pogledam dali imam kakvu notifikaciju. (na mobitelima koji nemaju aod)

 

Svrha AOD-a je doslovno uvijek na ekranu .

 

kbenzema pet 3.7.2020 16:54

Kužim, ali meni je puno bolje ovo kaj ja tražim. Ne znam da li si koristio, ali ako nisi, možda bi ti dobro došlo. Ne treba se otključavat mob, samo malo ga podigneš i vidiš ima/nema obavijesti.

Puno bolje nego da cijeli dan radi, bar manje troši bateriju, i ne odvraća pozornost :) nekad jednostavno treba i ignorirat mob