Huawei

Huawei Mate 20 Pro

goranbm pet 26.7.2019 10:04
zvone07 kaže...
Pozdrav svima.
Prije 4 dana sam postao vlasnik Mate 20 pro. Zasad stvarno nemam primjedbi, sve prema ocekivanjima (dolazim sa S9+), ali jos uvijek ne osjetim taj '' epic battery life''.

Moji rezultati su znacajno losiji od onih cija misljenja citam po forumima i recenzijama.
Inace koristim dvije kartice, je li moguce da dvije kartice trose znacajno vise od jedne?

Hvala unaprijed.
Lp

 

Da, ja sam isto jedno vrijeme koristio dvije kartice i trajanje baterije se smanjilo. Kada sam se vratio na jednu karticu vratilo se sve u normalu.

TibzzX pet 2.8.2019 13:17

Dobio sam update na 9.1.0.310 (prvi update nakon nadogradnje na 9.1) i malo sam zbunjen veličinom updatea.

Update je velik 4+ GB a sve što je navedeno u changelogu je security patch.

 

Je li tko od vas našao kakav detaljniji changelog?

zagi_84 pet 20.9.2019 11:42

Pozdrav, koristim mob nekoliko dana i primijetio sam da kad baterija dođe na neki 70% napunjenosti prebaci notifikacijsku lampicu sa crvene na zelenu boju, kao da je puna...dali je to uobičajeno? Nakon aktivacije je skinuo 3-4 nadogradnje, nisam radio hard reset pa je možda tu nastao problem.

ibosilj pet 20.9.2019 21:14

Zamisli si to ovak, screen recording/screenshot je ko da se spojis izmedu izlaza s gpu-a i monitora i snimis sliku s gpua prije nego dode na monitor koji ima burn in. Taj fajl na sebi ima normalnu bijelu sliku i kad ga posaljes drugima oni ne vide taj burn in, mogu vidjeti jedino burn in svojega ekrana ako postoji. Vjerojatno se to drukcije izvodi nego kaj sam opisal, ali si uzmi samo za primjer zakaj mi ne vidimo to kaj ti vidis i zakaj moras bas s necim drugim poslikat ekran ak oces pokazati to.

axos uto 1.10.2019 08:34

Očito je ekipa imala neke probleme koliko sam imao prilike vidjeti. Moj je kupljen kad je tek došao i evo prošla skoro godina i sve radi super. Ne vidim nikakvo zelenilo il neke artefakte. Nek poživi još bar 2g i ja zadovoljan

mariolla79 sub 5.10.2019 16:43

Zasto bi bilo cudno pitanje? Pa zanima me jer doma sam na wi fi..a po vani do posla kad surfam da znam sto bi dulje trajalo..nebitna mi je brzina prinenosa..zanima me jer neki kazu da 3g manje trosi a neki da 4g manje trosi pa me zanima...dao sam burazu da isproba mojs10 a on meni matu 20 pro...brijem da ak mi ovaj bude bolji..da bih prodao ili mijenjao s10 za matu ili p30 pro..makar mi mato iskreno lijepse i kompaktnine izgleda...s s10 sam zadovoljaan s svime osim kraceg trajanja baterije..vidjet cemo s matom..imam ga danas tek od 12...prije s 10 sam imao mate 10pro i brutalan telefon..

mile59 sub 5.10.2019 17:57

@ Tibzzx

E daj ne kaki, ja imam P30 i sad sam samo za potrebe testa instalirao speedtest i evo testova redom wi-fi, 3G i 4G.. kao sto se vidi wi-fi (hvala t-com i bakrena parica) je najslabiji rezultat, 3G i 4G skoro nema razlike, jos mi je brzi upload na 3G.. ovaj sto pita ak nisi u nekoj zabiti stavi 3G i bit ce ti ok, manje ces trosit batku ak nis drugo

mariolla79 sub 5.10.2019 18:08

Nisam u zabiti...u zg sam..jel citam po forumima da 3g manje cucla bateriju..a buraz mi ima servis za mobove pa mi kaze da 4g radi pokrivenosti manje cucla nego 3g..kaze da je prije 4g cuclao vise jer nije bilo dobre pokrivenosti toliko pa su mobovi non stop se saltali s 3 na 4 ...

mile59 sub 5.10.2019 18:21

Nemam pojma, ja svog drzim na 3G.. doma i na poslu sam na wi-fi spojen, a ovo sto sam na mobilnim podacima nisam ni htio istestirati razlike.. baterija je tak brutalna na huaweiju pa nije ni da me briga 🙂

mariolla79 sub 5.10.2019 19:43

Pa ja ovo sto 7 sati imam matu 20 pro naspram s10..vidim da je baterija bolja..manje curi,otislo mi 30% na s10 bi sigurno 50% otislo..bas cu nazvat buraza da vidim koliko mu je ostalo...Neznam kakav je za gejmanje sutra cu provjerit ali na s 10 mi strasno.zdere batku2

thebatman čet 10.10.2019 17:00

Malo sam se kombinirao sa kolegom pa sam prešao sa p30 pro na mate 20 pro.

Evo par stvari i usporedba:

- glavna i širokokutna kamera gotovo identicne na oba modela u svim situacijama

- 3x zoom kamera na m20p mi više odgovara od 5x na p30p, potonja je cesto prezumirana i ima problema sa izoštravanjem ako joj je subjekt preblizu

- video je također gotovo identican, jedino što primjecujem da  u 60fps m20p ne moze koristiti zoom kameru, p30p može

- ekran je bolji na m20p, prvi put da osjetim razliku na mobu između 1440p i 1080p

- p30p podržava dt2w, m20p ne

- p30p ima bolji otisak prsta, m20p ima bolji face unlock

- m20p ima stereo zvučnike, p30p ima jedan ali dosta glasniji

 

Ostale stvari su identicne

kbenzema čet 10.10.2019 18:55

Svaki ima svoje prednosti i mane, ali po nabrojanom mi se više sviđa mate, al me muči taj zakrivljeni ekran, mislim da bi to moglo puknut sam tak, a kaljeno staklo koje dobro sjeda vjerojatno ne postoji. Plus mu je i cijena, može se naći za 3500 kod nas, na amazonu i ebayu i za manje.

VukNjeg pet 11.10.2019 13:26

Pozdrav svima,molim vas za jedno objasnjenje vezano za azuriranje softvera. Naime, imam u planu da uzmem ovaj telefon, a kako je on vec na trzistu nepunih godinu dana, on je vec dosada imao sigurno desetak azuriranja koja su trebala da poboljsavaju performanse telefona. Ja kada kupim telefon, na njemu ce verovatno biti pocetna varijanta softvera, a nakon toga ce mi ponuditi azuriranje na aktuelnu varijantu softvera. Zanima me, da li ce azuriranjem na aktuelnu varijantu softvera, telefon dobiti sva ona poboljsanja koja su bila u ajmo reci desetak azuriranja, a koja cu ja preskociti. Hvala unapred

HAL pet 11.10.2019 20:00

Nemaš brige, telefon je vjerojatno već na nekoj novijoj verziji od one na kojoj je bio kada je izašao.

Također, kada povučeš zadnji update to je to, nećeš ništa propustiti od poboljšanja koja su stizala u proteklih godinu dana.