Huawei

Huawei Mate 20 Pro

zabranjeniples pet 21.6.2019 16:43

Vidim da je netko spominjao Panzer glass, dal je to i dalje najbolje, odnosno najprikladnije rješenje ili postoji još šta ?

Mislim se uopće ne stavljat ništa, jer mi se neda kupovat/bacat.

 

I dal vi držite telefon u performanse modu ili ne ?

J1mCarrey pet 21.6.2019 21:44

Ja sam stavio panzerglass i škljocalo mi je na rubu što me živciralo, nije idealno sjelo. Možda je i bilo falilo ljepila na tom rubu ili sam ulovio prašinu dok sam stavljao, nebitno sada. Na kraju sam ga skinuo i bacio. Ovi ostali jeftiniji nema šanse da će ti pasati. Ja ga koristim sa originalnim smart flip case i nemam više potrebe za screen protector.

Što se tiče performance modea ne treba ti uopće, kada i bez toga mob ubija sve, upalio sam ga 1 ili 2 puta da isprobam benchmark razliku ocjene sa/bez i to je to.

zabranjeniples pet 21.6.2019 21:46
J1mCarrey kaže...

Ja sam stavio panzerglass i škljocalo mi je na rubu što me živciralo, nije idealno sjelo. Možda je i bilo falilo ljepila na tom rubu ili sam ulovio prašinu dok sam stavljao, nebitno sada. Na kraju sam ga skinuo i bacio. Ovi ostali jeftiniji nema šanse da će ti pasati. Ja ga koristim sa originalnim smart flip case i nemam više potrebe za screen protector.

Što se tiče performance modea ne treba ti uopće, kada i bez toga mob ubija sve, upalio sam ga 1 ili 2 puta da isprobam benchmark razliku ocjene sa/bez i to je to.

 Gledam malo po stranim forumima, ekipa je spominjala T-MAX 3D UV glass, samo ne znam koliko mi je pametno zafrkavat se time ?

zabranjeniples pet 21.6.2019 21:53
ocean77 kaže...

Ja na P30 PRO koji takodjer ima zakrivljeni ekran koristim Spigen foliju koja je bila oko 15$ i nakon skoro 2 mjeseca nemam nikakvih problema.

Vjerojatno Spigen radi istu stvar i za Mate 20 PRO.

 Može nekakav link gdje si naručio, čisto da vidim kakva je ?

ocean77 pet 21.6.2019 22:16
zabranjeniples kaže...
ocean77 kaže...

Ja na P30 PRO koji takodjer ima zakrivljeni ekran koristim Spigen foliju koja je bila oko 15$ i nakon skoro 2 mjeseca nemam nikakvih problema.

Vjerojatno Spigen radi istu stvar i za Mate 20 PRO.

 Može nekakav link gdje si naručio, čisto da vidim kakva je ?

 

 

 

https://www.ebay.com/itm/SCREEN-PROTECTOR-SPIGEN-NEO-FLEX-HD-HUAWEI-P30-PRO-FOLIA-OCHRONNA/173869393249?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

Ne znam jel ima i za Mate 20 PRO.

 

 

zabranjeniples pon 24.6.2019 19:59

Imam čudan problemčić, pa molim vas koji koristite ili ste koristili uređaj, dal imate istu stvar i dali postoji rješenje, jer me zaista nervira ?

Radi se o tome da uređaj sam mijenja svjetlinu, ovisno o uvjetima osvjetljenja u okolini, iako sam isključio automatski način.

Znači, ako uđem u sobu i ugasim svjetlo, display kao da kontrolira razinu osvjetljenja, odnosno spušta ga, iako u opcijama i dalje stoji kako sam ga namjestio.

Ima par slučajeva na netu, npr. https://forum.xda-developers.com/mate-20-pro/help/huawei-mate-20-pro-screen-dims-using-t3891281 , a navodno Huawei na svim uređajima ima istu situaciju, iako se osobno ne sječam.

x18x05x pon 24.6.2019 21:51
zabranjeniples kaže...

Imam čudan problemčić, pa molim vas koji koristite ili ste koristili uređaj, dal imate istu stvar i dali postoji rješenje, jer me zaista nervira ?

Radi se o tome da uređaj sam mijenja svjetlinu, ovisno o uvjetima osvjetljenja u okolini, iako sam isključio automatski način.

Znači, ako uđem u sobu i ugasim svjetlo, display kao da kontrolira razinu osvjetljenja, odnosno spušta ga, iako u opcijama i dalje stoji kako sam ga namjestio.

Ima par slučajeva na netu, npr. https://forum.xda-developers.com/mate-20-pro/help/huawei-mate-20-pro-screen-dims-using-t3891281 , a navodno Huawei na svim uređajima ima istu situaciju, iako se osobno ne sječam.

 Meni se to dešavalo. Al sam skužio da se resetira taj dio kada se mobitel resetira ili ugasi pa upali. 

zabranjeniples pon 24.6.2019 22:12
x18x05x kaže...

 Meni se to dešavalo. Al sam skužio da se resetira taj dio kada se mobitel resetira ili ugasi pa upali. 

Kako misliš resetira, ja mislim na konstantno ugašeno automatsko osvjetljenje.

Znači kad je svjetlina podešena na manual, svejedno se u pojedinim aplikacijama svjetlina smanji (ništa strašno, ali razlika se vidi), ovisno o osvjetljenju okoline.

Sad čitam po netu, navodno stvar koja je dio EMUI-a i ne nalazim nigdje rješenje.

Zaista se ne sječam ovog prije dok sam bio na Huaweiu, ali me zaista iritira.

Da sam želio automatsko osvjetljenje, onda bih to i odabrao u postavkama zaslona.

x18x05x pon 24.6.2019 22:23
zabranjeniples kaže...
x18x05x kaže...

 Meni se to dešavalo. Al sam skužio da se resetira taj dio kada se mobitel resetira ili ugasi pa upali. 

Kako misliš resetira, ja mislim na konstantno ugašeno automatsko osvjetljenje.

Znači kad je svjetlina podešena na manual, svejedno se u pojedinim aplikacijama svjetlina smanji (ništa strašno, ali razlika se vidi), ovisno o osvjetljenju okoline.

Sad čitam po netu, navodno stvar koja je dio EMUI-a i ne nalazim nigdje rješenje.

Zaista se ne sječam ovog prije dok sam bio na Huaweiu, ali me zaista iritira.

Da sam želio automatsko osvjetljenje, onda bih to i odabrao u postavkama zaslona.

 Znači ugasim automatsko osvjetljenje, kada se resetira mob onda se i to resetira, tj upali. 

zabranjeniples pon 24.6.2019 22:30
x18x05x kaže...

 Znači ugasim automatsko osvjetljenje, kada se resetira mob onda se i to resetira, tj upali. 

Razumio sam ja tebe, ali ti nisi mene.

Znači, automatsko osvjetljenje je ugašeno, a uređaj svejedno u mračnim uvjetima smanju svjetlinu, ovisno o aplikacijama, npr. u whatsappu, fejsu, chrome.....

Znači, bez obzira što je automatsko osvjetljenje ugašeno, ono je i dalje prisutno, ovisno o uvjetima osvjetljenja.

Kako vidim po netu, ima hrpa ljudi što se javila s ovim problemom, počevši od Mate 10, preko P20, do Mate 20 serije.

A navodno je to dio EMUI-a i sam rad je tako zamišljen.

Ja svjetlinu držim na recimo 60% i kad uđem u npr. whatsapp (moraš bit u mračnoj prostoriji), nakon recimo provedenih 5-6 sec u nekom razgovoru, točno se osjeti navedeno.

x18x05x uto 25.6.2019 13:56
zabranjeniples kaže...
x18x05x kaže...

 Znači ugasim automatsko osvjetljenje, kada se resetira mob onda se i to resetira, tj upali. 

Razumio sam ja tebe, ali ti nisi mene.

Znači, automatsko osvjetljenje je ugašeno, a uređaj svejedno u mračnim uvjetima smanju svjetlinu, ovisno o aplikacijama, npr. u whatsappu, fejsu, chrome.....

Znači, bez obzira što je automatsko osvjetljenje ugašeno, ono je i dalje prisutno, ovisno o uvjetima osvjetljenja.

Kako vidim po netu, ima hrpa ljudi što se javila s ovim problemom, počevši od Mate 10, preko P20, do Mate 20 serije.

A navodno je to dio EMUI-a i sam rad je tako zamišljen.

Ja svjetlinu držim na recimo 60% i kad uđem u npr. whatsapp (moraš bit u mračnoj prostoriji), nakon recimo provedenih 5-6 sec u nekom razgovoru, točno se osjeti navedeno.

 Baš testirao, kod mene se ne smanjuje osvjetljenje.

zabranjeniples uto 25.6.2019 16:26
x18x05x kaže...

 Baš testirao, kod mene se ne smanjuje osvjetljenje.

Na koliko držiš svjetlinu, testirao si u mraku (nakon 5-6 sekundi se osjeti minimalno spuštanje osvjetljenja), testirao si aplikacije koje sam gore spomenuo (jer nije na svim aplikacijama) ??

Jer koliko čitam po netu, to je jednostavno na svim Huawei uređajima (Mate 10,P20, Mate 20, Honor....), barem prije EMUI 9.1 (za njega ne znam).

Vrlo lako moguće da ne primječuješ stvar, jer nisam ni ja prije, dok mi sad nije zapelo za oko.

x18x05x sri 26.6.2019 18:08
TibzzX kaže...

Upravo sam dobio EMUI 9.1 kroz HiCare pa bacite oko ako ste željni updateanja

 I meni je to došlo al ne mogu instalirati. Kad odem u postavke kako me app pošalje tamo mi piše da je zadnja verzija instalirana a nije.

bobo23 čet 27.6.2019 11:15

Ja isto uredno ažurirao na 9.1 i s obzirom na veličinu update-a sam malo razočaran.

Vjerujem da su ispod haube puno toga poboljšali ali kozmetički jako malo.

Bar se meni tako čini nakon 1 dan korištenja.

Btw gdje je zapela AR measure aplikacija? ja je nemam...a trebala bi biti sastavni dio 9.1 ili?

zabranjeniples čet 27.6.2019 12:47

Onaj ''problem'' koji sam gore poviše spominjao (problemi sa svjetlinom u različitim načinima osvjetljenja) su na 9.1 ipak malo doveli u red, iako još uvijek nije 100% otklonjen.

To je s moje strane praktički jedina zamjerka na EMUI, sa svim ostalim sam zadovoljan kao i prije.

Situacija je vezana za EMUI, a ne konkretno za neki model uređaja, samo dosta ljudi to ne primječuje, a vjerovatno neće ni primjetit.

Kao što sam rekao, situacija je vezana za EMUI, što potvrđuje i odgovor od strane samog Huawei-a.

 

 

zvone07 sub 20.7.2019 15:00

Pozdrav svima.
Prije 4 dana sam postao vlasnik Mate 20 pro. Zasad stvarno nemam primjedbi, sve prema ocekivanjima (dolazim sa S9+), ali jos uvijek ne osjetim taj '' epic battery life''.

Moji rezultati su znacajno losiji od onih cija misljenja citam po forumima i recenzijama.
Inace koristim dvije kartice, je li moguce da dvije kartice trose znacajno vise od jedne?

Hvala unaprijed.
Lp