Huawei

Huawei Mate 20 Pro

Timo sri 8.8.2018 10:09

11.mjesec

 

Kirin 980 SoC i trostruka kamera kao na P20 Pro, pretpostavka

 

Imao sam M10P, i ako 20 bude dobar kao sto je 10 bio, plus ako ove kamere koje koristi P20P popeglaju do kraja, i dodatno novi SoC ce omoguciti 4K@60fps, uzimam ga sigurno

Timo pon 13.8.2018 18:36
saintmarcus9 kaže...
Kao neki leak na GSMareni iscurio...Mate 20 sa notchem. Lagani preskok.

notch mi ne smeta ni najmanje, ali curved screen bome da 

 

steta sto nisu zadrzali M10P dizajn, taj mi je bio vrhunski, ovako radije Note 9 onda, da moram birati izmedu curved ekrana

Fulcrum sri 17.10.2018 10:03

Ma taj MKBHD je presmješan lik, nema šanse da taj kaže nešto protiv Googlea i Applea.. a sere po ostalim, koji čak i pokušavaju nešto inovativno.

Valjda je popularan jer su mu videi profesionalno editirani ili šta, al nešto korisno izvuć iz njegovi reviewova, teško 

1samek sri 17.10.2018 10:11
Fulcrum kaže...

Ma taj MKBHD je presmješan lik, nema šanse da taj kaže nešto protiv Googlea i Applea.. a sere po ostalim, koji čak i pokušavaju nešto inovativno.

Valjda je popularan jer su mu videi profesionalno editirani ili šta, al nešto korisno izvuć iz njegovi reviewova, teško 

 

Slažem se skroz, uopće ne kužim zašto je taj lik toliko "popularan". Erica Griffin ima 10x ozbiljniji review od njega.

Timo sri 17.10.2018 10:42

M20P, M20, M20X

 

bas sada gledam specke, usporedbe i cijene

 

osobno M20X mi je najbolji od ova 3, identican kao Pro verzija sto se kamera i SoC tice

 

u usporedbi sa Pro gubi se:

 

Face ID

IP68, ali ima IP53

bezicno punjenje

40W punjenje, ali ima zadovoljavajuce 22.5W

 

 

ali dobije se:

 

3.5mm

5000 mAh baterija

ljepsi i manji notch

jeftiniji je za oko 100 EUR

 

 

kako bi bilo jednostavnije da svi predstavljaju na pocetku godine sve mobitele pa znas sta da uzmes, a ne ovako svakih 2 mjeseca neki jebeni flagship, pa si ti misli 

izvone sri 17.10.2018 11:06

Pro me je oduševio i čini se da ću P10 Plus zamjeniti njime,makar nemam trenutno potrebe za zamjenom,no sve što nudi nemogu naći zamjerku i želim imati mob kod sebe. Plus sviđa mi se ovaj smartwatch,tražim neki u zadnje vrijeme i ovaj ima odlične specke,dugotrajnu bateriju,etc,etc. GG Huawei 

saintmarcus9 sri 17.10.2018 12:21

Kada se stavi drugačiji wallpaper nego default šugavi I kada se sakrije notch,mob I ne izgleda toliko loše koliko se na prvu čini.

Špranca ko I za Mate 10 pro, sačekati izlazak S10tke I ubosti Matu za 4000 na njušci :)

 

Jedino pitanje ostaje oće li WhitestoneDome izbaciti kakav full adhesive screen protector za ovo čudo. Obični Mato ne igra jer nema stereo zvučnike,razmazi čovjeka kada ih ima.

zvonac sri 17.10.2018 12:29
Timo kaže...

M20P, M20, M20X

 

bas sada gledam specke, usporedbe i cijene

 

osobno M20X mi je najbolji od ova 3, identican kao Pro verzija sto se kamera i SoC tice

 

u usporedbi sa Pro gubi se:

 

Face ID

IP68, ali ima IP53

bezicno punjenje

40W punjenje, ali ima zadovoljavajuce 22.5W

 

 

ali dobije se:

 

3.5mm

5000 mAh baterija

ljepsi i manji notch

jeftiniji je za oko 100 EUR

 

 

kako bi bilo jednostavnije da svi predstavljaju na pocetku godine sve mobitele pa znas sta da uzmes, a ne ovako svakih 2 mjeseca neki jebeni flagship, pa si ti misli 

 Super je M20X, al za svrhu tableta, 7.2", ovo više nema veze sa smartfonima.

ATJLučko sri 17.10.2018 12:56

Da, Huawei se je zahuktal opasno !!!! 

 

Ne da su dignuli ljestvicu standarda užasno visoko, već su i cijenom, "U standardnim modelima", prešli svaku ( normu ), brend! 

Uz Porsche Design model, neznam koji je ljepši, čak niti cijena od over 2000.00€ nije too much too much! 

ocean77 sri 17.10.2018 14:10
AudioGorilla kaže...
Mene zanima kako zvucnici funkcioniraju kod mate 20 pro jer nema na donjem bridu rupice ko svi nego zvuk izlazi iz utora za punjenje.Što se desi kad ga stavis punit a slusas nesto.
Inace zvijer od moba

 

 

Ovo i mene zanima i iskreno ne svidja mi se ta donja strana bez grilla od zvucnika...ono kao da gledam lice bez nosa...kao neka nakaza.

Iskreno, dizajn mi je tako-tako...svidja mi se taj modul kamere jer su lijepo ukomponirali cak tri kamere i flash da ne izgleda frankenstajnski.

 

danny_2 sri 17.10.2018 17:57
AudioGorilla kaže...
Mene zanima kako zvucnici funkcioniraju kod mate 20 pro jer nema na donjem bridu rupice ko svi nego zvuk izlazi iz utora za punjenje. Što se desi kad ga stavis punit a slusas nesto.
Inace zvijer od moba

 
Ima na youtubu lik koji je to istestirao. Kaze da kad stavis puniti osjeti se da malo zatisa zvuk, ali da se i dalje lijepo
cuje, te da je iznenaden, jer je ocekivao kao da ce vise utisat zvucnik. 

Ono sto mene zanima je ti zaobljeni rubovi, koji su tu cini se samo radi izgleda. Bilo bi lijepo da ima

i funkciju kao kod samsunga. 

Te naravno treba viditi kako ce rijesiti zastitna stakla za PRO verziju, jer ima citac u staklu, a vidio sam da na nekim
drugim mobitelima da izrezu krug u zastitnom staklu zbog optickog citaca prsta. Sto izgleda ruzno.

Huawei takoder koristi opticki citac, iako nesto noviji sa dodatnim DPS (dynamic pressure sensitivity) sensorom.

danny_2 sri 17.10.2018 18:42
saintmarcus9 kaže...
Hebote fkt zaboravih to sa tempered glassom i čitačem prsta.

Pitaj boga lako će to riješiti.

Vidim da je Whitestone izbacio dome za P20 seriju valjda će i za Matu.

 
Steta sto Huawei nije isao sa qualcommovim sonicnim citacem (ukoliko je spreman), koji je pouzdaniji
i moze raditi i kroz deblja stakla nego opticki.

Inace Vivov mob sa optickim citacem su testirali i radi cak i sa tempered glassom, samo

treba malo vise pritisnuti. Svejedno zastitna stakla za Vivo dolaze sa izrezom za citac, 
a on je kod Viva na nizem djelu ekrana, nego je to slucaj sa Mate 20 pro.
Nadam se da ce Whistone ozbaciti i za mate 20 bez ikakvih izreza za citac.

gamer88 čet 18.10.2018 01:29

kupujem mate 20 pro da zamjenim svoj one plus 5T...mobitel je zvijer. Ona maskica što kao zaštiti i ekran će valjda biti u redu za finger tip reader...ako i ne bude ima face unlock tako da me to previše i ne brine

thebatman sub 20.10.2018 19:33

Evo par prvih impresija od par sati korištenja:

 

- telefon je zbilja lijep i fino leži u ruci

- zadnje staklo ima nekakav sloj preko koji ga brani od otisaka i klizanja

- otisak prsta unutar ekrana odaje dojam futurističnosti, no ipak mi je klasični otisak prsta prakticiniji i brži

- otkljjučavanje lica je instantno

- mobitel je jako brz, brži nisam vidio, zagrijavanja nema

- kamera ima neke kul opcije, najjači mi je portrait mode u videu i njegovi podfilteri. Npr osoba je u boji sve ostalo je crno bijelo.

- IQ je sličan kao i na p20 pro, jedino što su napokon stavili pravi live HDR koji radi fenomenalno

- video ide maxiamalno na 4k u 30fps, ali ima jebacku kvalitetu i stabilizaciju

- kad se koriste video filteri maksimalna rezolucija je FHD