Huawei

Huawei Mate 20 Lite (problemi, tips & tricks...)

null uto 11.6.2019 12:38

Ulaskom u npr. Messenger, browser, itd. mi se smanji svijetlina. To se sada pocelo događati na pie. Gledao sam postavke, nisam nista nasao. Jel zna netko rjesenje?

Auto adjust mi je iskljucen

hanteed sri 12.6.2019 19:10

Dolazi sutra mobač, 4gb ram verzija, nemam sad vremena da prelistam prve dvi strane teme, pa ako neko ima koji savjet za početak šta da kako optimiziram dakle koji bloatware da sklonim i to jer stvarno ne koristim dosta tih appova što dođu, znači jednostavan sam korisnik i nece bit filozofija. Imat cu insta, msngr, viber i reddit i naravno rezultati. Prebacit cu sa kompa ovo pjesama i slika što ima i to je to. Unaprijed hvala

hanteed pet 14.6.2019 16:35
null kaže...

Ako želite dodatno izbrisati bloatware (bilo od google-a, huawei-a) koji se ne može obrisati u mobitelu, možete jednostavno prateći ovaj guide

Ukratko: - enable devoloper settings i uključiti usb debugger

- skinuti abd, raspakirati ga, shift i desni klik unutar foldera i pokrenuti cmd ili powershell

-spojiti mob na komp, upisati .\adb devices , pojavi se poruka na mobu-prihvatiti, nakon toga .\adb shell

-13. korak je komanda za ispis svih paketa koji se mogu brisati, a 15. korak je komanda za brisanje svakog od paketa

 

Ovdjeje lista mnogih od paketa od huawei mobitela (mislim da ih 10-15% nema na mate-u) te su bojama označeni koji su sigurni za brisati i ukratko objašnjeni.

 

Time sam sada očistio mobitel od svih fejsbuk stvari i podosta stvari od google-a i huawei-a.

 

 nece mi ad dvices, poslije cu se pozabaviti sa tim

i što mi tlak diže je jebeni globalni pretraživač, nikad mi neće biti jasno kako ljudi mogu nakupiti toliki bloatware u jednom telefonu

hanteed sri 19.6.2019 09:37
DrAvA kaže...

Odi pod Opcije za razvojne programere (Developer options), smanji

Razmjer animacije prozora, 

Animacija prijelaza razmjera i

Razmjer duljine animatora sa 1x na 0,5

 eo ovo prvo je bilo na 0.5 a ovo sa 1x na 0.5 sam stavio ali ne  kontam o čemu je riječ zasto sam smanjio

DrAvA pet 5.7.2019 16:40

Samim smanjivanjem vremena potrebnih da bi se animacije izvršile, dobivaš oku brže prebacivanje između aplikacija, skrolanje itd. Nuspojava je kada ta vremena staviš na NULU, tada se pojavljuje bug koji uzrokuje smanjivanje svjetline ekrana usprkos što si stavio pod postavkama svjetlinu na 100%

aco77 pon 21.10.2019 16:02

pozz svima

 

da li je moguce da ovaj telefon nema led lampicu sa obavjestenjiima za propustene pozive,sms poruke,viber i ostalo...

sva sam podesavanja provjeravao i sve je ukljuceno,ali led lampica se nikako ne pali,cak sam isao i na reset komplet telefona,ali opet isto,cak ne gori led lampica ni kad se telefon puni?

aco77 pon 21.10.2019 16:45
djigibao kaže...
ima lampicu koja se jako slabu vidi u gornjem zvucniku, malo desno

Nista se kod mene ne vidi drug, evo upravo sam sebi poslao sam sms i nista ne svijetli,ama bas nista, ne znam dal ima jos kakva opcija da probam uključiti u podešavanjima? 

aco77 pon 21.10.2019 18:14
djigibao kaže...

Probaj neku Viber poruku

Opcije u postavkama:

Sva su mi podešavanja uključena kao kod tebe,evo upravo imam propusten poziv,i poruku na viberu koje nisam otvorio,ekran je zaključan,ali nigde nikakva lampica ne svijetli.

Tel.sam nabavio posle sednice i vec kontam da ga zamijenim ako ova opcija ne radi,iako mi se jako svidja,evo gledam upravo Zenin telefon p9 lite i led obavjestenja lampice joj uredno rade 

aco77 uto 22.10.2019 16:28
xfire975 kaže...
Ima zelenu ledicu desno na notchu, i vidi se ok.

Gdje tacno,dal je moguce da je zastitno staklo prekrilo pa da se ne vidi,sumnjam u to jer je providno,kolega prije tebe napisa da se nalazi u prednjem zvucniku,poceo sam da sumnjam da je pregorila...

Da li se ona nalazi izmedju lijeve kamere i zvucnika,ova sitna tackica,prilazem sliku.