Antoniio22 sri 4.4.2018 08:08

Zato što prvo dolazi u 20000 kućanstava u Zg-u, Karlovcu i Splitu.
A očito ti nije dostupno jer terminalna oprema na centrali nije nadograđena na terastream. Infrastrukturu imaš (optički kabel), a ne znam zapravo je li ta opcija ikome već dostupna.

Father_Dougal sri 4.4.2018 17:41
kokum20 kaže...
Father_Dougal kaže...

Tamo gdje je bila dostupna i do sad.

 

Nije tocno.

Na mojoj adresi je dostupna "obicna" optika koja je dostupna sad vec par godina, ali ova "nove generacije" nije.

...ne razumijem onda pitanje. Jesi li ih zvao i pitao?

Ivan35 sri 4.4.2018 20:36
kokum20 kaže...
Father_Dougal kaže...

Tamo gdje je bila dostupna i do sad.

 

Nije tocno.

Na mojoj adresi je dostupna "obicna" optika koja je dostupna sad vec par godina, ali ova "nove generacije" nije.

 

ista stvar kod mene

 

Father_Dougal kaže...
kokum20 kaže...
Father_Dougal kaže...

Tamo gdje je bila dostupna i do sad.

 

Nije tocno.

Na mojoj adresi je dostupna "obicna" optika koja je dostupna sad vec par godina, ali ova "nove generacije" nije.

...ne razumijem onda pitanje. Jesi li ih zvao i pitao?

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/max-paketi/opticki-internet-nove-generacije

 

zanimljivo, kaže mi da nije dostupno, ali nakon provjere svejedno nudi za odabrati novi paket sa 500Mbps brzinom

kokum20 pet 6.4.2018 16:01
Father_Dougal kaže...
kokum20 kaže...
Father_Dougal kaže...

Tamo gdje je bila dostupna i do sad.

 

Nije tocno.

Na mojoj adresi je dostupna "obicna" optika koja je dostupna sad vec par godina, ali ova "nove generacije" nije.

...ne razumijem onda pitanje. Jesi li ih zvao i pitao?

 

Da, i rekli su da nije svugdje dostupna optika nove generacije gdje je vec dostupna optika.

 

Kad sam pitao za kvartove, rekli su da ne mogu dati takve informacije, zato i pitam ovdje na forumu jel netko zna za neki kvart ili ulicu gdje je trenutno dostupna optika nove generacije.

Zlatko2701 sri 23.1.2019 20:14

Pozdrav,

 

Ovo o čemu govorite terastream, standardna brzina 500/500 uz doplatu 1000/1000. Ta usluga je dostupna gdje se nalazi optika otvoreni model, znači centar Zagreba, gdje ja radim i koliko znam.

Ignjata Đorđića - skoro cijela, Palmotićeva, Teslina itd itd. Što se sada usluge tiće onemogučena je za cijelu Hrvatsku pošto imamo nekih problema u radu sa njom, kad će biti za sad ne znam, ali eto čisto info da imaš.

 

Pozdrav!

JozoBozo121 pet 8.2.2019 11:12
AF139 kaže...

Mislim da se tu uopće ne radi o fizičkim nitima optike , već o uređajima na koje se spaja.

Radi, jer dijelovi optičke infrastrukture koju je HT prije radio nisu bili čisti FTTH već su u zgradama i blizu krajnjih korisnika stavljani PLC splitteri tako da se koristi manje niti od centrale do korisnika. S obzirom da jedna nit ima maksimalan kapacitet od 2.5/1.25 HT teoretski već ne može isporučiti 1000/1000 kad su dva korisnika. A obično se stavljaju splitteri na 8 ili 16 niti. Raisecom ONT čak ima SFP od 1.25/1.25 simetrično tako da je možda ukupna propusnost i manja.

 

A sad na novijim mrežama ide puno FTTH pa ako treba splittaju u centrali.

 

Zlatko2701 ima neka informacija hoće li 500/250 pojeftiniti sad kad više nema 500 i 1000 simetričnih brzina? A1 tu prilično dobro konkurira s 500/120 za 25 kuna ekstra.