Vkm996 ned 1.12.2019 13:56

Planiram prijeći na ovu tarifu sa Tele2 radi puno boljeg signala na mojoj lokaciji.

Ima li koja caka kao kod Tele2 nakon 5gb slati poruke i slično?

Vidim da je cijena 299kn bez ugovora i 249kn sa ugovorom.

Marko :D ned 1.12.2019 14:05
Vkm996 kaže...

Planiram prijeći na ovu tarifu sa Tele2 radi puno boljeg signala na mojoj lokaciji.

Ima li koja caka kao kod Tele2 nakon 5gb slati poruke i slično?

Vidim da je cijena 299kn bez ugovora i 249kn sa ugovorom.

Ako si na području koje je slabije pokriveno Tele2 signalom, probaj se ručno spojiti na HT mrežu. Na područjima gdje Tele2 ima slab signal ili ga uopće nema, koristi se 2G, 3G i 4G mreža HT-a.

Vkm996 ned 1.12.2019 14:10
Marko :D kaže...
Vkm996 kaže...

Planiram prijeći na ovu tarifu sa Tele2 radi puno boljeg signala na mojoj lokaciji.

Ima li koja caka kao kod Tele2 nakon 5gb slati poruke i slično?

Vidim da je cijena 299kn bez ugovora i 249kn sa ugovorom.

Ako si na području koje je slabije pokriveno Tele2 signalom, probaj se ručno spojiti na HT mrežu. Na područjima gdje Tele2 ima slab signal ili ga uopće nema, koristi se 2G, 3G i 4G mreža HT-a.

Brzina je oko 20 down - 10 up, tako da mi neda da se spojim na HT Mrežu.

Mjerio sa HT karticom, 90down - 45up. 

kicozu ned 1.12.2019 14:32
Vkm996 kaže...

Planiram prijeći na ovu tarifu sa Tele2 radi puno boljeg signala na mojoj lokaciji.

Ima li koja caka kao kod Tele2 nakon 5gb slati poruke i slično?

Vidim da je cijena 299kn bez ugovora i 249kn sa ugovorom.

 Kako tele ima 5+2+2+2... tako u neograičenoj ti je 50+10+10+10+10...

Gulaš ned 1.12.2019 14:39

Ja sad neznam ali ja koji koristim neograničenu ht tarifu već više od pola godine a uvijek skoro svaki mjesec probijem kao onaj limit od startnih 60Gb (ne 50) i nikad ama baš nikad nisam slao onaj SMS "nastavi" za onih neograničenih 10+10+......

E sad jel to zbog toga šta sam ja u Magenti (plaćam 199kn) stvarno neznam ali ja taj SMS nikad nisam slao a ovo trošim i trošim.

 

dennocro uto 3.3.2020 12:03
Gulaš kaže...

Ja sad neznam ali ja koji koristim neograničenu ht tarifu već više od pola godine a uvijek skoro svaki mjesec probijem kao onaj limit od startnih 60Gb (ne 50) i nikad ama baš nikad nisam slao onaj SMS "nastavi" za onih neograničenih 10+10+......

E sad jel to zbog toga šta sam ja u Magenti (plaćam 199kn) stvarno neznam ali ja taj SMS nikad nisam slao a ovo trošim i trošim.

 

 Nisam ni ja dobio do 1,1 al od sad mi stizu poruke, svaki dan ih saljem. tako i prijatelj. isto magenta

mesomeone ned 22.3.2020 03:54

Koristim T-Com mobilni internet mjesecima, tamo negdje od Srpnja 2019-te. Do Prosinca nisam niti jednom imao problem s brzinom, niti mi je prilikom potpisivanja ugovora mlada dama rekla da moram slati sms nakon tih 60 GB. Dapače, nije niti znala da tu opciju imaju pa je provjerila s kolegama rekavši da joj je ovo prvi tjedan rada. No dobro, bez ikakvog sms-a do Prosinca. U Prosincu mi je brzina pala osjetno, npr. portali su se dugo ucitavali. Nakon resetiranja routera, postavki itd. odlucim ja nazvati. Cura iz korisnicke se javi i bez obzira sto sam naveo broj sim kartice iz routera, ona je resetiravala internet s broja s kojeg zovem, a na kojem nemam neograničenu. Poklopim ja njoj, mislim se, bit ce je i njoj prvi tjedan rada. Zazovem drugi put, govori momak da sam prvi prešao 1 TB prometa i da oim sada treba min. 5 dana da mi nadodaju promet. Poludih naravno jer ako mi je nesto prodano kao neograniceno, onda treba biti neograniceno. Doduse, jesam, skidao sam dosta filmova za novi 4K tv, svaki po 20-30 GB, ali nebitno. Zazovem kasnije opet, javi se neki ozbiljniji momak i kaze da dok router bude iskljucen da ce i on nesto resetirati i da ce sve sljakati. Tu sam prvi put i saznao za te sms-ove "brzina" i provjerim vise puta u imboxu - nikad niti jedan jedini dobio nisam. I evo, radio je bez tih sms-ova sve do Ožujka. Razumijem s njihove strane potrebu za tim, tj. za taj "fair use" brzine i jednakog iskustva surfanja svima, ali nije "fair" da mi se to nije reklo kod potpisivanja ugovora.

I sad lijepo krenem u nocnu, stavim sezonu serije da se skine, 80 GB, 10 se skine po max. brzini i onda drop na neku mizeriju od brzine. Toliko brzo da mi se serija skida i po dva dana, jer nisam uvijek uz router da posaljem sms. Al dobro.

 

Ovo navodim kao iskustvo svima koji se upute u neke ugovore. Ne vrijedi ovo 199 kn (ili 299 bez Magente), ali meni osobno bolja brzina nego Tele2. O njihovoj brzini, korisnickoj sluzbi, lazima oko postavljanja nove bazne stanice bi mogao napisati knjigu od 1000 strana.

mesomeone ned 22.3.2020 08:29

Razumijem sto zelis reci, ali u t-centru mi je receno da slobodno mogu koristiti karticu u routeru, cak su mi i ponudili neki svoj router ako ja vec nemam. Receno mi je da ako ne budem ima signal van grada, gdje zivim, da ju mogu onda staviti u mobitel i surfati na njemu. 

 

Obzirom na cijenu, koja i nije bas mala, mislim da bi bilo u redu da ga koristim kako zelim. Najlakse je opalit cijenu usluge i stavit ogranicenja. 

Mike67 pon 27.4.2020 07:49

U korisnickoj sluzbi vele da je Najbolja XL zamijenjena neograničenom tarifom.

Opcija Podijeli Net je bila omogucena sa XL tarifom koja vise ne postoji. Je li onda sad omogucena sa novom Neograničena tarifom ili to nije moguće?

dennocro pon 18.5.2020 20:17

placam neogranicenu tarifu 189kn, sad htio produziti ugovor i kad odaberem mob odjednom pise 199kn tarifa, zove sluzbu kazu da je greska u sustavu da ja od pocetka trebam placati 199 a ne 189 jer kao 1br u magenti je 199, reko da je tako to bi vi odma ispravili i naplatili punu cijenu a ne da ja god dana imam privilegije. jel zna neko mozda iz prve ruke koja je cijena za 1 br.

seljak007 čet 8.4.2021 20:37

Zna netko kako funkcionira flat internet u tarifama za mobitele kod HT-a? Tu piše flat po max brzini, al jel postoji neko ograničenje od XY GB nakon kojeg spuste brzinu ili treba slat nekakve poruke? A1 u svojim tarifama ima 100 i 200 GB u flatu nakon čega samo jednom možeš poslat poruku za ekstra 50 GB, inače je brzina 2 Mbps.

Marko :D čet 8.4.2021 21:33
seljak007 kaže...

Zna netko kako funkcionira flat internet u tarifama za mobitele kod HT-a? Tu piše flat po max brzini, al jel postoji neko ograničenje od XY GB nakon kojeg spuste brzinu ili treba slat nekakve poruke? A1 u svojim tarifama ima 100 i 200 GB u flatu nakon čega samo jednom možeš poslat poruku za ekstra 50 GB, inače je brzina 2 Mbps.

U Tarifni model Unlimited GB uključen je neograničen podatkovni promet po maksimalno dostupnoj brzini. Radi osiguravanja optimalnog korisničkog iskustva, tijekom korištenja podatkovnog prometa svim se Preplatnicima Unlimited GB tarife svaki mjesec dodjeljuje 200 GB podatkovnog prometa. Pretplatnik koji unutar jednog mjeseca potroši 200 GB, nastavlja korištenje neograničenog podatkovnog prometa slanjem ključne riječi BRZINA na broj 13909 čime dobiva dodatnih 50 GB podatkovnog prometa. Pretplatnik može aktivirati neograničeni broj dodatnih 50 GB u istom mjesecu no samo ukoliko je u potpunosti potrošio prethodno dodijeljenih 50 GB. Nakon što Pretplatnik iskoristi definiranu količinu podatkovnog prometa, a prije svakog nastavka novog paketa, doći će do smanjenja brzine prijenosa podataka na do 64 kb/s te će se isto primjenjivati sljedeća 24 sata. Nakon isteka perioda od 24 sata Pretplatnik neće moći koristiti internet promet do kraja obračunskog razdoblja ukoliko ne pošalje SMS poruku s ključnom riječi BRZINA na broj 13909.

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/ResourceManager/FileDownload.aspx?rId=14050&rType=2

bruno11 čet 8.4.2021 22:04

A1 Savršena, piše da možeš beskonačno puta po 50GB produžavati.

Iznos mjesečne naknade tarife Savršena uključuje neograničene minute i SMS poruke prema svim nacionalnim
mrežama te neograničeni mjesečni podatkovni promet u Hrvatskoj, uz maksimalnu brzinu prijenosa podataka do 400
Mbit/s za prvih 100 GB iskorištenog podatkovnog prometa, nakon čega se brzina prijenosa podataka smanjuje na
brzinu do 2 Mbit/s, a nastavak korištenja podatkovnog prometa po brzini do 400 Mbit/s korisnik postiže slanjem
ključne riječi NASTAVI na 13126 čime se dodjeljuje novih 50 GB podatkovnog prometa, što korisnik može aktivirati
neograničen broj puta, nakon što potroši u potpunosti prethodno dodijeljenih 50 GB.

seljak007 pet 9.4.2021 13:35
bruno11 kaže...
A1 Savršena, piše da možeš beskonačno puta po 50GB produžavati.

Iznos mjesečne naknade tarife Savršena uključuje neograničene minute i SMS poruke prema svim nacionalnim
mrežama te neograničeni mjesečni podatkovni promet u Hrvatskoj, uz maksimalnu brzinu prijenosa podataka do 400
Mbit/s za prvih 100 GB iskorištenog podatkovnog prometa, nakon čega se brzina prijenosa podataka smanjuje na
brzinu do 2 Mbit/s, a nastavak korištenja podatkovnog prometa po brzini do 400 Mbit/s korisnik postiže slanjem
ključne riječi NASTAVI na 13126 čime se dodjeljuje novih 50 GB podatkovnog prometa, što korisnik može aktivirati
neograničen broj puta, nakon što potroši u potpunosti prethodno dodijeljenih 50 GB.

Kao prvo hvala obojici na odgovoru, nije mi jasno zašto takve stvari nisu jasno istaknute ispod tarife. A kao drugo, ja sam ovu informaciju koju sam naveo dobio od njihove korisničke službe preko whatsappa pa mi sad nije jasno ko je tu lud. Pretpostavljam da si ti ovo izvukao iz nekog pdf-a s pravilima pa ili su nešto mijenjali ili njihova szk nije upućena.

ccc2002 pet 9.4.2021 16:49

Zašto bi netko slao poruke BRZINA, NASTAVI, i slično svakih 10 minuta? To su budalaštine.

jednostavno napravi obrnuto, karticu namijenjenu za Router koristi u mobitelu, za vezu na Internet. Pa je vrati u Router po potrebi.


crocro23 uto 20.4.2021 20:02

Ne znam više za ovih BRZINA jer ja sam uredno dobivao da to šaljem jedno 6mj i odjednom prestali, ne znam jel to za mene stavljen (maknut) limit, ali evo 760 gb u travnju skinuto i niti jednom da mi spuste brzinu. U ožujku sam imao 670 gb i isto tako. Usporedbe radi u siječnju sam nakon 170 gb dobio brzinu dolje pa sam morao slat BRZINA sms.