Grafički programi

Koji Photoshop bi bio dobar za početnika?

Zrinjski sri 12.11.2014 23:18

Nema ih more, ima ih 13 generacija. Nijedan nije free. Warez je nešto drugo. {#}

 

Počni s kojim god hoćeš. Svejedno ti je. POčni s CS6 pošto je najnoviji. Mada ćeš bolje vještine stići u starijima. Cs2,Cs3...

Bajac sri 12.11.2014 23:33
robertini kaže...

Ili je suvišno pitanje?

 

Vidim na webu da ih ima more, neki su free, neki su trial verzija, možete mi preporučiti koji je dobar za početak? {#}

Photoshop elements ti je pojednostavljena verzija photoshopa (iako i ona ima gomilu funkcija) tak da možeš probat krenut s njom. {#}

 

Inače, zadnja offline verija je CS6 al ne i službena. Sad ti to sve spada po CC koju dorađuju svako malo, a to ti se nudi (ofišl) pod pretplatom.

Markić7 pet 14.11.2014 19:08

Koristim dva programa za obradu vektorske grafike

adobe ilustrator i

serif draw plus jer ima zgodne mogučnosti :)

 

inače, kada ja otvorim recimo veliki papir (više piksela) , i stavim hrpu toga pa onda hocu napraviti nesto zahtjevnije recimo 3d efekt ili nesto drugo.Pa sporo traje obrada i premještanje toga.

Pitanje za vas, sto bi ja trebao ojačati da bi to išlo brže ?

Imam Procesor intel i3 3.20ghz

4gb rama (jedna pločica) 

nvidia geforde gt640 2gb rama.

 

e sad, nisam gamer neki ali me zanima, bi li dodavanjem rama sto postigao mislim bi li bilo brže u tim programima raditi ?? 

 

 

Luka123 pon 17.11.2014 17:00
Markić7 kaže...

Koristim dva programa za obradu vektorske grafike

adobe ilustrator i

serif draw plus jer ima zgodne mogučnosti :)

 

inače, kada ja otvorim recimo veliki papir (više piksela) , i stavim hrpu toga pa onda hocu napraviti nesto zahtjevnije recimo 3d efekt ili nesto drugo.Pa sporo traje obrada i premještanje toga.

Pitanje za vas, sto bi ja trebao ojačati da bi to išlo brže ?

Imam Procesor intel i3 3.20ghz

4gb rama (jedna pločica) 

nvidia geforde gt640 2gb rama.

 

e sad, nisam gamer neki ali me zanima, bi li dodavanjem rama sto postigao mislim bi li bilo brže u tim programima raditi ?? 

 

 

Procesor i SSD.

rustweaver pon 17.11.2014 17:10
Markić7 kaže...
inače, kada ja otvorim recimo veliki papir (više piksela) , i stavim hrpu toga pa onda hocu napraviti nesto zahtjevnije recimo 3d efekt ili nesto drugo.Pa sporo traje obrada i premještanje toga.

Pitanje za vas, sto bi ja trebao ojačati da bi to išlo brže ?

Procesor. U nekim slučajevima i GPU (ako baš *znaš* da program koristi grafulju za intenzivno računanje - no 99% je šansa da to nije slučaj). Memoriju samo ako primjećuješ da ti je premalena (lako je skužiti - masovan swapping, hard disk luduje). Kod takvog procesiranja podataka tvrdi disk ne igra ulogu (osim ako nije riječ o swappingu, ali onda je bolje riješiti problem - više RAM-a, a ne boriti se sa simptomima, ili ako softver čita hrpetine podataka sa tvrdog diska i primjećuješ da bi cijela operacija išla brže kada bi disk bio brži).

robertini pon 22.8.2016 20:40
Markić7 kaže...

Koristim dva programa za obradu vektorske grafike

adobe ilustrator i

serif draw plus jer ima zgodne mogučnosti :)

 

inače, kada ja otvorim recimo veliki papir (više piksela) , i stavim hrpu toga pa onda hocu napraviti nesto zahtjevnije recimo 3d efekt ili nesto drugo.Pa sporo traje obrada i premještanje toga.

Pitanje za vas, sto bi ja trebao ojačati da bi to išlo brže ?

Imam Procesor intel i3 3.20ghz

4gb rama (jedna pločica) 

nvidia geforde gt640 2gb rama.

 

e sad, nisam gamer neki ali me zanima, bi li dodavanjem rama sto postigao mislim bi li bilo brže u tim programima raditi ?? 

 

 

 

Ne znam niti što si kazao, dude.....