Yappa sri 20.12.2017 09:28

Bok,

 

Evo ovako. Otvaram obrt i zanima me mogućnost nabavke original softwarea budući da ne želim imati nikakvih problema sa "institucijama". Znam da su vani po Europi pojedini paketi od 10-50 Eura. Kako ide kod nas nemam pojma. Ima neko više iskustva sa ovime?

Čitatelj sri 20.12.2017 09:38

10€? Ja bi kupio 100 licenci i prodavao ih po 70€.

 

Ispod 70€ nema ni Adobe Elements upgrade, Adobe Photoshop Elements Upgrade ili nesto trece.

Sve samo cijene nadogradnje - ne cijelog sofwarea.


Godina dana pretplatni paket je oko 250€.

 

Ako uzmes Creative Suite, onda imas trajnu licencu:

https://www.future-x.at/adobe-creative-suite-cs4-master-collection-upgrade-von-zwei-beliebigen-suites-inkl-zweitnutzungsrecht-win-englisch-p-17001/?pv=2

 

 

ihush sri 20.12.2017 12:05

.. da, po najavama za EU (pravila, dostupnost usluga, shopingiranja i sl. za EU) do idućeg Božića bi sve usluge morale biti regulirane/dostupne za EU (pa i za nas.. kao građane EU, drugog reda..).

 

btw:

- besmisleno je za biz razmišljati o mjesečnoj pretplati.. (više)godišnja je logičnija/optimalnija.

- ne postoji obrt kao neka razlika, ili je kućni ili poslovni korisnik (komercijala), pa time i cijena/uvijeti/licenca.

Paolo Maldini sri 20.12.2017 12:14
mbaksa kaže...

Koliko je meni poznato, pretplatu na CC ne možeš kupiti online od Adobea, nego moraš kupiti preko nekog domaćeg dućana. A tu su cijene paprene.

 

 Pa u EU smo već 4 godine, nema mi smisla da još postoji ograničenje koje ti brani kupiti nešto vani u EU?

ihush sri 20.12.2017 12:18
Paolo Maldini kaže...
mbaksa kaže...

Koliko je meni poznato, pretplatu na CC ne možeš kupiti online od Adobea, nego moraš kupiti preko nekog domaćeg dućana. A tu su cijene paprene.

 

 Pa u EU smo već 4 godine, nema mi smisla da još postoji ograničenje koje ti brani kupiti nešto vani u EU?

 nitko ti ne brani ništa.. R1/inspektor (koji već par godina ne kažnjavaju, miruju..).

mbaksa sri 20.12.2017 12:31
Paolo Maldini kaže...
mbaksa kaže...

Koliko je meni poznato, pretplatu na CC ne možeš kupiti online od Adobea, nego moraš kupiti preko nekog domaćeg dućana. A tu su cijene paprene.

 

 Pa u EU smo već 4 godine, nema mi smisla da još postoji ograničenje koje ti brani kupiti nešto vani u EU?

Možeš pokušati kupiti preko nekog inozemnog dućana, no ja ti pričam za sam Adobe, od kojeg ne možeš direktno kupiti pretplatu, pogotovo ne za cijenu koju vidiš na Adobe.com u dolarima (bez poreza).

Yappa čet 21.12.2017 09:40

Malo sam detaljnije gledao. Kod nas direktno preko Adobea ne mozes kupiti nista neko preko ovlaštenih distributera. Moža se preko recimo Adobe Njemačka gdje je svaka aplikacija za Business korisnike 359,88 Eura Godišnje, 839,88 Sve aplikacije godišnje. Za privatne korisnike je jeftinije oko 100 Eura godišnje. Ne znam samo jel naši inspektori gledaju jel software registriran za poslovne korisnike ili im je samo bitno da nije piratska verzija.