Grafičke kartice

Vodič za odabir grafičke kartice

Kalmageddon pon 16.3.2020 12:04
hahhaajaads kaže...

If, jako je tesko izdvojit 2 minute za bios, 400kn vise za slabiju karticu.. lol

Ma znam, sirova snaga je na strani AMD-a, ali brate das novac i onda frustracija. Nikad prije nisam imao probleme sa grafama, ni AMD Polaris, ni starijima AMD, a ni Nvidijama..Tako da bih za sada izbjegavao NAVI (privremeno).

 

Nisam Fanboy, nista protiv AMD/Intela/Nvidije, samo kazem iz iskustva da je moje iskustvo sa Navijem za sada jako frustrirajuce i da ce kartica na reklamaciju. Eto toliko ,a sada, svako odlucuje sta kupuje, mozda netko kupi Nvidia karticu pa ima silne probleme, nikad se ne zna. Kao i u svemu, YMMV. 

hahhaajaads pon 16.3.2020 12:31
Kalmageddon kaže...

Ma znam, sirova snaga je na strani AMD-a, ali brate das novac i onda frustracija. Nikad prije nisam imao probleme sa grafama, ni AMD Polaris, ni starijima AMD, a ni Nvidijama..Tako da bih za sada izbjegavao NAVI (privremeno).

 

Nisam Fanboy, nista protiv AMD/Intela/Nvidije, samo kazem iz iskustva da je moje iskustvo sa Navijem za sada jako frustrirajuce i da ce kartica na reklamaciju. Eto toliko ,a sada, svako odlucuje sta kupuje, mozda netko kupi Nvidia karticu pa ima silne probleme, nikad se ne zna. Kao i u svemu, YMMV. 

 Po tome bi ja trebao isto srat po 1660ti i govorit svima da NE uzimaju 16xx modele ? Neki bi se trebali naucit da ak vi imate problem, ne znaci da ih svi imaju...

ansha pon 16.3.2020 12:31
Kresho kaže...

sapphire pulse 5600xt ili evga rtx 2060 KO Ultra

evga skuplja 400 kn da li se isplati ili da piknem 5600xt dok cekam rtx 3000 seriju

koja bih bila laksa za prodati

Previse je 400kn razlike...

Kalmageddon pon 16.3.2020 14:12
hahhaajaads kaže...
Kalmageddon kaže...

Ma znam, sirova snaga je na strani AMD-a, ali brate das novac i onda frustracija. Nikad prije nisam imao probleme sa grafama, ni AMD Polaris, ni starijima AMD, a ni Nvidijama..Tako da bih za sada izbjegavao NAVI (privremeno).

 

Nisam Fanboy, nista protiv AMD/Intela/Nvidije, samo kazem iz iskustva da je moje iskustvo sa Navijem za sada jako frustrirajuce i da ce kartica na reklamaciju. Eto toliko ,a sada, svako odlucuje sta kupuje, mozda netko kupi Nvidia karticu pa ima silne probleme, nikad se ne zna. Kao i u svemu, YMMV. 

 Po tome bi ja trebao isto srat po 1660ti i govorit svima da NE uzimaju 16xx modele ? Neki bi se trebali naucit da ak vi imate problem, ne znaci da ih svi imaju...

 Ne , samo trebas argumentirano napisati kakve si probleme imao sa 1660Ti karticom, i da se vidi da li je to masovno ili si ti izolirani slucaj, pa u skladu sa time cisto da ljudi vide da li se rizik(cekanja na rijesavanje reklamacije ili gore, cekanja da se softver ispegla od strane proizvodjaca) isplati. Ako je svaka druga kartica u problemu, i ako ukucas u google 'XYZ Card HDMI not working ili black screen itd itd itd' i vidis da se javlja hrpa ljudi sa istim problemom, onda takav nedovrsen proizvod ne mogu nikako preporuciti. Dzaba sirova snaga, ako driveri ne valjaju.. To ti je kao da imas auto od 500ks , nov, ali ECU nije dobro programiran pa se non stop gasi u voznji, nece da upali, povremeno ne radi klima, povremeno baca sve errore na cokpit itd..

picajzla0707 pon 16.3.2020 19:58
Valentin17 kaže...
hahhaajaads kaže...

 Po tome bi ja trebao isto srat po 1660ti i govorit svima da NE uzimaju 16xx modele ?

Koje to probleme si ti imao? Naravno, ako se može znati.

 osjeća se loše, znaš onu o petru i pijetlu 

hahhaajaads pon 16.3.2020 20:22
Valentin17 kaže...

Koje to probleme si ti imao? Naravno, ako se može znati.

 Napisao sam vec negdje, nemam pojma gdje. Ali, black screen u toku gejmanja, sve se cuje normalno ali nema slike na ekranu, morao sam iskljucit komp preko napajanja. Probao najnovije drivere, starije, ista stvar. Na kraju debloatao drivere sa nvslimmerom i od tad sve 5, s tim da ovi najnoviji jos uvijek ne rade kak treba sa novim cod brom, tak da sam jos uvijek na predzadnjim driverima na kojem je sve normalno... Tu i tamo bude crash u Rustu, opet ne znam do ceg ali do proca/maticne nije jer frend sa kojim igram ima r5 2600 + 1080 i sve normalno radi, probao sve stock postavke i uvijek se desi ponekad (tipa desi se 2-3 puta u roku 10-15 sati). E sad, neki javljaju da im se crasha RDR2 i Division 2 na najnovijim nvidia driverima, ja to nemam niti igram pa nemrem isprobat... Eto. Ovo je meni prva nvidia grafa, prosla 2 komada imao r7 260x/r9 380 i sve 5, ovi s kojima igram imaju rx 5700/xt i sve im radi tip top...

hummer0 uto 17.3.2020 16:39
hahhaajaads kaže...
Valentin17 kaže...

Koje to probleme si ti imao? Naravno, ako se može znati.

 Napisao sam vec negdje, nemam pojma gdje. Ali, black screen u toku gejmanja, sve se cuje normalno ali nema slike na ekranu, morao sam iskljucit komp preko napajanja. Probao najnovije drivere, starije, ista stvar. Na kraju debloatao drivere sa nvslimmerom i od tad sve 5, s tim da ovi najnoviji jos uvijek ne rade kak treba sa novim cod brom, tak da sam jos uvijek na predzadnjim driverima na kojem je sve normalno... Tu i tamo bude crash u Rustu, opet ne znam do ceg ali do proca/maticne nije jer frend sa kojim igram ima r5 2600 + 1080 i sve normalno radi, probao sve stock postavke i uvijek se desi ponekad (tipa desi se 2-3 puta u roku 10-15 sati). E sad, neki javljaju da im se crasha RDR2 i Division 2 na najnovijim nvidia driverima, ja to nemam niti igram pa nemrem isprobat... Eto. Ovo je meni prva nvidia grafa, prosla 2 komada imao r7 260x/r9 380 i sve 5, ovi s kojima igram imaju rx 5700/xt i sve im radi tip top...

 Fake news.

Nemere NVidia omanuti.

Valentin17 sri 18.3.2020 06:53
hahhaajaads kaže...

 Stavio bi ja i novi windows da vidim dal je do njega, ali bed mi je skidat terabajt igara pogotovo sad u ovo doba gdje je rizik ic bilo gdje...

Steam/Origin/Epic/Blizzard igre ne moraš skidati uopće čak i da brišeš OS, osobito ako imaš odvojen HDD/SSD na kojem se igre nalaze.

hahhaajaads sri 18.3.2020 11:32
Valentin17 kaže...

Steam/Origin/Epic/Blizzard igre ne moraš skidati uopće čak i da brišeš OS, osobito ako imaš odvojen HDD/SSD na kojem se igre nalaze.

 Ma sve znam, no ja ak radim clean install, onda to radim kak se spada 

nixass sri 18.3.2020 17:44
Marijan007 kaže...

Preporuke za grafu, trentuno imam ryzen 5 3600 i 16gb rama, koja graficka bi bila okej a da nije preskupa za taj proc?

 mislim da je sve izmedju GTX1660 Super i RTX2060 Super sasvim ok za sve moguce 1080p zahtjeve

Mitch sub 21.3.2020 15:15

Dao sam frendu stari komp sa i5 3570k, 8gb RAMA i HD7850 2GB OC.

 

Zeli updejtat grafiku jeftino, pa sam mu rekao da uzme neku rabljenu RX570 za 600njak kuna, no kaze skupo i nasao je za 200 kn jos jednu 7850 2GB OC pa razmislja o Crossfireu. Napajanje je XFX 550W.

MGloc sub 21.3.2020 15:33

Ne vrijedi se zezat s tim crossfireom nece puno dobit na performansama, bolje prodat tu svoju sta sad ima za 150 kn i joj nadodat 150-200kn i trazit rx 580.

Moze kupit i sve slozit ali ne treba se cudit , kada nesto ne radi kako treba u igri jre tu pomoci nema.

Dodinho pon 23.3.2020 18:50

Stiže mi Ryzen 3600 pa gledam uzet novu grafičku, svidjele su mi se 5600XT i 5700, ali vidim da AMD ima masu problema s driverima.


Sad gledam 2060 Super, ali nisam pametan dal da još malo čekam novu seriju, savjeti?

Kalmageddon pon 23.3.2020 20:54
Dodinho kaže...

Stiže mi Ryzen 3600 pa gledam uzet novu grafičku, svidjele su mi se 5600XT i 5700, ali vidim da AMD ima masu problema s driverima.


Sad gledam 2060 Super, ali nisam pametan dal da još malo čekam novu seriju, savjeti?

 Popravili su drivere na 5700 / XT, evo ja na 5700XT bez ikakvih problema sa ovom zadnjom(optional) verzijom drivera trenutno :D

Dodinho uto 24.3.2020 07:51
Kalmageddon kaže...
Dodinho kaže...

Stiže mi Ryzen 3600 pa gledam uzet novu grafičku, svidjele su mi se 5600XT i 5700, ali vidim da AMD ima masu problema s driverima.


Sad gledam 2060 Super, ali nisam pametan dal da još malo čekam novu seriju, savjeti?

 Popravili su drivere na 5700 / XT, evo ja na 5700XT bez ikakvih problema sa ovom zadnjom(optional) verzijom drivera trenutno :D

To me veseli, još ću izvagat što mi je isplativije dugoročno 5600XT ili 5700XT.

 

Koju verziju imaš? Tražim neku da nije bučna jer ova 1060 od MSI što imam je čudo od izdanja pa me malo razmazila.

Kalmageddon uto 24.3.2020 10:14
Dodinho kaže...
Kalmageddon kaže...
Dodinho kaže...

Stiže mi Ryzen 3600 pa gledam uzet novu grafičku, svidjele su mi se 5600XT i 5700, ali vidim da AMD ima masu problema s driverima.


Sad gledam 2060 Super, ali nisam pametan dal da još malo čekam novu seriju, savjeti?

 Popravili su drivere na 5700 / XT, evo ja na 5700XT bez ikakvih problema sa ovom zadnjom(optional) verzijom drivera trenutno :D

To me veseli, još ću izvagat što mi je isplativije dugoročno 5600XT ili 5700XT.

 

Koju verziju imaš? Tražim neku da nije bučna jer ova 1060 od MSI što imam je čudo od izdanja pa me malo razmazila.

Imam bas referentnu, sa blower coolerom, dosta me jeftinije izasla a i bolje mi izgleda.. Igram sa headsetom pa me buka ne smeta, iako nije uopce bucna na stock postavkama. Na 99% opterecenja po svemu stock(max fan speed na 42%) radi na 92 stupnja, ali nije glasna.. Kad dignes max fan speed na 46-47%, temperature padnu za 8-10 stupnjeva, a glasnoca se neznatno poveca. Jos na sve to ako undervoltujes malo, isto padnu tempetarature, a i buka. Sve u svemu sam prezadovoljan trenutno, jedino mi HDMI ne radi ali to vidim da je masovno problem sa 5700 XT, radit cu RMA kad prodje ova kriza i ova limitacija kretanja jer mi se ne bude bez grafe u ovo doba :D

crosshair sri 25.3.2020 12:27

Pozz ekipa iman pitanje za vas tj pomoć mi triba nikako da se odlučim za grafičku.Trenutno iman Gtx 1080 koja radi bez ikakvih problema ali dobio san dobru ponudu za nju pa se mislin da je prodan,sada me zanima koja bi bila zamjena za nju tj koju da uzzmen da je čak i bolja od Gtx 1080,mislio san na ove:Rx5700xt,2070 super ili čak 2080 super.Pa eto tko mi može pomoć u odluci hvala lijepa na pomoći lp