Grafičke kartice

Vodič za odabir grafičke kartice

itomic009 čet 12.9.2019 00:28
Matozan kaže...

Onda po vašoj preporuci idem na Pulse!

 

Pretpostavljam da se radi o istoj grafičkoj u različitim trgovinama ili?

 

SapphireRX570 8GD5 Pulse, 8GB GDDR5, lite retail, 11266-66-20G - 1.298,87 kn

 

Sapphire RX570 Pulse OC, 8GB GDDR5 11266-66-20G - 1.413,00 kn

 

Mada me ovaj OC u nazivu u drugoj trgovini buni, a imaju istu oznaku 11266-66-20G (i oko 110 kn razlike u cijeni)

Lite retail? Kartica u kutiji bez "dodatne opreme" ili gratis igrice?

Ako su stvarno 2 različite kartice, je li uopće isplativo dati 100-ak kn više za taj mali boost?

 "lite retail" - ti je naznaka da nema nešto posebno u paketu kao inače što imaju grafe, tipa dodatni kabel za napajanje, CD drivere i slično, ali kako gotovo pa nikme ništa od toga niti ne treba u praski, idi slobodno na tu lite verziju s obzirom da štediš jer su grafe ko grafe iste, a to je tebi najvažnije.

Bgang čet 12.9.2019 05:44

Pozdrav, složio sam si novo računalo r3600, MSI b450 tomahawk pa je došlo vrijeme za upgrade grafičke. Imam 1440p monitor i RX 470 pa sam mislio uzeti rabljenu 1070. Da li je to ok ili ima nešto bolje za 1500 kn cca?

DarthMarkus čet 12.9.2019 11:59
ansha kaže...
HCgamingCRO kaže...

Pa po RH ce se uvijek isplatiti zelenasi-barem sto se tice kasnije preprodaje tu se nema sta drugo reci-sta bi bilo da nvidia stampa jos 1080ti-pa niko lud nebi uzimao nove navije i rtx kartice...Nikad niko nece vise proizvesti tako jaku i eficijentnu graficku, dolsovno je razlika izmedju maxwella i pascala bila na svim grafickama i preko 50% a danas ti natrpaju kojekakve tehnikalije u celofanu koje niko nije ni trazio i kazu eo plati i cekaj godinu dvije dok igre pocnu koristiti kojekakve ray tracinge itd.

Nedrkam se ni ja iz svabije narucivati preko USA ili sta ja znam, pa daj mi karticu da igram a ne da ispunjavam kojekakve papire zamolbe i cekam oce doc ili nece.

Ali cinjenica je ta da s ovom cijenom 56-tica je best price performance usudio bi se reci na trzistu.

Eficijentnu? Daj ne sramoti se, vise nije ni smijesno, odi radje u skolu umjesto da tratis vrijeme na forumu....

 Anša, tebi će herc okinut ovih dana.

 

hahhaajaads kaže...

Izgleda da je prvi puta vidio tu rijec u svom zivotu 

Zato što nisi dovoljno eficijentan.

MEGATAMA čet 12.9.2019 19:02
Shockwave kaže...
MEGATAMA kaže...

Nedavno sam ovdje na forumu pisao moje dojmove kako je ovaj tech napredovao i ocito nisam jedini koji to misli.

Control izgleda nextgen i vrti mi se 60fps

 

https://youtu.be/yG5NLl85pPo

 Mislio sam da je prošlo vrijeme 60 fps-a, gledam sve te silne monitore od preko 200hz, a kad ono vračamo se u prošlost .

Na oledu mozes do 4k 120 max 😁 Ako imas 2019 model moj ide max 120 na 1080p ali za ovu rtx2080 je i to dovoljno 😁

Btw meni je nedostatk pravog HDRa na panelu ultimativni minus,Gearsi 5 imaju fantasticnu implementaciju.

Ali vratimo se na to da raytrace postaje gamechanger cak i na grafi moje klase....

Probao Metro Exodus prije dva dana i u 1440p uz raytrace siba 60fps,Nvidia napreduje.

Shockwave čet 12.9.2019 19:42
MEGATAMA kaže...
Shockwave kaže...
MEGATAMA kaže...

Nedavno sam ovdje na forumu pisao moje dojmove kako je ovaj tech napredovao i ocito nisam jedini koji to misli.

Control izgleda nextgen i vrti mi se 60fps

 

https://youtu.be/yG5NLl85pPo

 Mislio sam da je prošlo vrijeme 60 fps-a, gledam sve te silne monitore od preko 200hz, a kad ono vračamo se u prošlost .

Na oledu mozes do 4k 120 max 😁 Ako imas 2019 model moj ide max 120 na 1080p ali za ovu rtx2080 je i to dovoljno 😁

Btw meni je nedostatk pravog HDRa na panelu ultimativni minus,Gearsi 5 imaju fantasticnu implementaciju.

Ali vratimo se na to da raytrace postaje gamechanger cak i na grafi moje klase....

Probao Metro Exodus prije dva dana i u 1440p uz raytrace siba 60fps,Nvidia napreduje.

 Pa s kim god sam pričao izbjegavaju taj raytracing,jedan od rijetkih si koji ga trenutno preferira. Prodajni rezultati 2000 serije također pokazuju da raytracing nije gamechanger, nitko ga ne gleda kao feature koji će presuditi u odluci o kupnji, nego se gledaju generalne performanse, igranje na što višoj rezoluciji i više fpsa pa zato mu je i Navi konkurent unatoč nedostatku te tehnologije. Tehnologija je u jako ranoj fazi, možemo reći alpha verzija, a prvi mačići se u vodu bacaju. Tek tamo od 3 generacije grafa kada se zahtjevnije igre budu mogle vrtiti na 2k rezoluciji, high detaljima pri 100+ fpsa možemo onda pričati o napretku, a dotad će ga 90% ljudi izbjegavati jer si ne žele osakatiti performanse kada već idu toliko iskeširati novaca na grafu. Raytracingu ne ide na ruku ni to što multiplayer igre dominiraju, a s obzirom da je širokopojasni internet sve dostupniji to se neće promijeniti, a u multiplayeru su frejmovi najvažniji pa zbog toga raytracing neće tako skoro biti mainstream.

doktor1 čet 12.9.2019 20:40

Neka čovjek uživa ako mu se sviđa! 60 FPSa je sasvim igrivo i netreba sada počet, "144 FPS, ovo dole je sve užas i neigrivo"

 

Iako iz teme u temu stalno jedno te isto piše konstantno spominjući RT!

OK, sve jasno, super izgleda, u nekim igrama bolje od drugih, ali baš u svim temama od raznih iagra, od grafičkih tema, od monitra itd je malo over the top sa spamanjem o super duper ray tracingu

MEGATAMA čet 12.9.2019 21:29
Shockwave kaže...
MEGATAMA kaže...
Shockwave kaže...
MEGATAMA kaže...

Nedavno sam ovdje na forumu pisao moje dojmove kako je ovaj tech napredovao i ocito nisam jedini koji to misli.

Control izgleda nextgen i vrti mi se 60fps

 

https://youtu.be/yG5NLl85pPo

 Mislio sam da je prošlo vrijeme 60 fps-a, gledam sve te silne monitore od preko 200hz, a kad ono vračamo se u prošlost .

Na oledu mozes do 4k 120 max 😁 Ako imas 2019 model moj ide max 120 na 1080p ali za ovu rtx2080 je i to dovoljno 😁

Btw meni je nedostatk pravog HDRa na panelu ultimativni minus,Gearsi 5 imaju fantasticnu implementaciju.

Ali vratimo se na to da raytrace postaje gamechanger cak i na grafi moje klase....

Probao Metro Exodus prije dva dana i u 1440p uz raytrace siba 60fps,Nvidia napreduje.

 Pa s kim god sam pričao izbjegavaju taj raytracing,jedan od rijetkih si koji ga trenutno preferira. Prodajni rezultati 2000 serije također pokazuju da raytracing nije gamechanger, nitko ga ne gleda kao feature koji će presuditi u odluci o kupnji, nego se gledaju generalne performanse, igranje na što višoj rezoluciji i više fpsa pa zato mu je i Navi konkurent unatoč nedostatku te tehnologije. Tehnologija je u jako ranoj fazi, možemo reći alpha verzija, a prvi mačići se u vodu bacaju. Tek tamo od 3 generacije grafa kada se zahtjevnije igre budu mogle vrtiti na 2k rezoluciji, high detaljima pri 100+ fpsa možemo onda pričati o napretku, a dotad će ga 90% ljudi izbjegavati jer si ne žele osakatiti performanse kada već idu toliko iskeširati novaca na grafu. Raytracingu ne ide na ruku ni to što multiplayer igre dominiraju, a s obzirom da je širokopojasni internet sve dostupniji to se neće promijeniti, a u multiplayeru su frejmovi najvažniji pa zbog toga raytracing neće tako skoro biti mainstream.

Mene osobno ne zanima Fortnite u 400fps ili PUBG ili bilo sto takvo,to nazalost igra moj sin.

Mene zanima 4k HDR na OLEDu uz Raytrace,naravno sto se tice tech stfane a ne igrivosti itd to je druga tema.

Ja zelim kvalitetnu igru a ako dobijem i ovaj tech koji sam naveo onda je to torta i slag i Gin Tonic.

 

Sto se tice raznoraznih komentara ovdje dojma sam da vecina takvih clanova ne igra nista a kamoli da su dozivjeli pravi HDR ili Raytrace....u biti radi se o ekipi koja lurka forume i vajna te trola.

Vodio sam 4 godine Reboot forum pa mi je izuzetno lako prepoznat trola,flejmera itd....i sta je sa ovim acountovima od par tjedana?

 

Preocito je da to nisu fresh clanovi nego netko tko je permabanan pa si je napravio novi acount...to je ovdje dozvoljeno?

Ja sam na Rebootu takvu ekipu pokosio bez razmisljanja.

 

Ali vratimo se Raytraceu 😁😁😁😁

MEGATAMA čet 12.9.2019 21:31
doktor1 kaže...

Neka čovjek uživa ako mu se sviđa! 60 FPSa je sasvim igrivo i netreba sada počet, "144 FPS, ovo dole je sve užas i neigrivo"

 

Iako iz teme u temu stalno jedno te isto piše konstantno spominjući RT!

OK, sve jasno, super izgleda, u nekim igrama bolje od drugih, ali baš u svim temama od raznih iagra, od grafičkih tema, od monitra itd je malo over the top sa spamanjem o super duper ray tracingu

Imam.....20 postova?....pa nije valjda da sam najaktivniji.

Zasto nebih spominjao nesto sto sam cekao od devedesetih i uistinu radi i mjenja moj dojam o ingame vizualima.

Do nedavno sam ovo mogao niti sanjat...

 

Btw dali Control ima samo jedan kraj....ako mozda imas info?

Shockwave čet 12.9.2019 21:51
MEGATAMA kaže...

 

Mene osobno ne zanima Fortnite u 400fps ili PUBG ili bilo sto takvo,to nazalost igra moj sin.

Mene zanima 4k HDR na OLEDu uz Raytrace,naravno sto se tice tech stfane a ne igrivosti itd to je druga tema.

Ja zelim kvalitetnu igru a ako dobijem i ovaj tech koji sam naveo onda je to torta i slag i Gin Tonic.

 

Sto se tice raznoraznih komentara ovdje dojma sam da vecina takvih clanova ne igra nista a kamoli da su dozivjeli pravi HDR ili Raytrace....u biti radi se o ekipi koja lurka forume i vajna te trola.

Vodio sam 4 godine Reboot forum pa mi je izuzetno lako prepoznat trola,flejmera itd....i sta je sa ovim acountovima od par tjedana?

 

Preocito je da to nisu fresh clanovi nego netko tko je permabanan pa si je napravio novi acount...to je ovdje dozvoljeno?

Ja sam na Rebootu takvu ekipu pokosio bez razmisljanja.

 

Ali vratimo se Raytraceu 😁😁😁😁

 Kada pravi raytrace bude u funkciji ove trenutne grafe ih neće moći pokretat. Kao što je 8 gb video memorije na low end grafama nepotrebno jer ih takve grafe ne mogu iskoristiti, tako je raytracing na ovim grafama suvišan. 

DonOscar čet 12.9.2019 22:09
MEGATAMA kaže...

Mene osobno ne zanima Fortnite u 400fps ili PUBG ili bilo sto takvo,to nazalost igra moj sin.

Mene zanima 4k HDR na OLEDu uz Raytrace,naravno sto se tice tech stfane a ne igrivosti itd to je druga tema.

Ja zelim kvalitetnu igru a ako dobijem i ovaj tech koji sam naveo onda je to torta i slag i Gin Tonic.

 

Sto se tice raznoraznih komentara ovdje dojma sam da vecina takvih clanova ne igra nista a kamoli da su dozivjeli pravi HDR ili Raytrace....u biti radi se o ekipi koja lurka forume i vajna te trola.

Vodio sam 4 godine Reboot forum pa mi je izuzetno lako prepoznat trola,flejmera itd....i sta je sa ovim acountovima od par tjedana?

 

Preocito je da to nisu fresh clanovi nego netko tko je permabanan pa si je napravio novi acount...to je ovdje dozvoljeno?

Ja sam na Rebootu takvu ekipu pokosio bez razmisljanja.

 

Ali vratimo se Raytraceu 😁😁😁😁

 Nije fortnite jedina igra koja se moze vrtiti na visokom fpsu.

 

Optimizacija za HDR je losa, a za raytrace je tragedija po pitanu fpsa. 

 

Vratit cemo se raytraceu kad budemo imali dovoljno jake kartice za njega.

ansha čet 12.9.2019 22:48
Shockwave kaže...

 Pa s kim god sam pričao izbjegavaju taj raytracing,jedan od rijetkih si koji ga trenutno preferira. Prodajni rezultati 2000 serije također pokazuju da raytracing nije gamechanger, nitko ga ne gleda kao feature koji će presuditi u odluci o kupnji, nego se gledaju generalne performanse, igranje na što višoj rezoluciji i više fpsa pa zato mu je i Navi konkurent unatoč nedostatku te tehnologije. Tehnologija je u jako ranoj fazi, možemo reći alpha verzija, a prvi mačići se u vodu bacaju. Tek tamo od 3 generacije grafa kada se zahtjevnije igre budu mogle vrtiti na 2k rezoluciji, high detaljima pri 100+ fpsa možemo onda pričati o napretku, a dotad će ga 90% ljudi izbjegavati jer si ne žele osakatiti performanse kada već idu toliko iskeširati novaca na grafu. Raytracingu ne ide na ruku ni to što multiplayer igre dominiraju, a s obzirom da je širokopojasni internet sve dostupniji to se neće promijeniti, a u multiplayeru su frejmovi najvažniji pa zbog toga raytracing neće tako skoro biti mainstream.

Ne kuzis, nece se vrtit single player igre u 100fps jer ces imat znacajno losiju grafiku nego sa 60fps, a u SP igrama cu uvijek radje uzet bolju grafiku nego previse frameova jer je bitniji izgled i atmosfera nego twitchanje misem lijevo desno ko manijak. 

ansha čet 12.9.2019 22:50
DonOscar kaže...
MEGATAMA kaže...

Mene osobno ne zanima Fortnite u 400fps ili PUBG ili bilo sto takvo,to nazalost igra moj sin.

Mene zanima 4k HDR na OLEDu uz Raytrace,naravno sto se tice tech stfane a ne igrivosti itd to je druga tema.

Ja zelim kvalitetnu igru a ako dobijem i ovaj tech koji sam naveo onda je to torta i slag i Gin Tonic.

 

Sto se tice raznoraznih komentara ovdje dojma sam da vecina takvih clanova ne igra nista a kamoli da su dozivjeli pravi HDR ili Raytrace....u biti radi se o ekipi koja lurka forume i vajna te trola.

Vodio sam 4 godine Reboot forum pa mi je izuzetno lako prepoznat trola,flejmera itd....i sta je sa ovim acountovima od par tjedana?

 

Preocito je da to nisu fresh clanovi nego netko tko je permabanan pa si je napravio novi acount...to je ovdje dozvoljeno?

Ja sam na Rebootu takvu ekipu pokosio bez razmisljanja.

 

Ali vratimo se Raytraceu 😁😁😁😁

 Nije fortnite jedina igra koja se moze vrtiti na visokom fpsu.

 

Optimizacija za HDR je losa, a za raytrace je tragedija po pitanu fpsa. 

 

Vratit cemo se raytraceu kad budemo imali dovoljno jake kartice za njega.

Ni ti ne kuzis, nikad nece postojat dovoljno jak hardware, vrhunske raytracane animacije se renderaju danima sa hrpom kartica, uvijek ces birat - grafika ili fps.

Shockwave čet 12.9.2019 23:00

Raytracing ili da je Nvidia maknula raytracing i taj dio silicija iskoristila za još dodatno povečanje generalnih performansi, i onda igranje na višoj rezoluciji i boljim "običnim" detaljima?? Prilično je jasno što večina preferira.

MEGATAMA čet 12.9.2019 23:16
Shockwave kaže...

Raytracing ili da je Nvidia maknula raytracing i taj dio silicija iskoristila za još dodatno povečanje generalnih performansi, i onda igranje na višoj rezoluciji i boljim "običnim" detaljima?? Prilično je jasno što večina preferira.

Nisam bas siguran.....gtx1080ti je bila vrh za visoki framerate pa nije bas da je ekipa skakala na tu grafu....iz jasnih razloga.

Ekipa  vecinom bira jeftinije i od tuda takvi niski postotci rezolucije itd na Steamu.

Meni je recimo Navi apsolutno nezanimljiv komad hardvera,cekao sam ga od prve najave....spekuliralo se svasta...razbit ce Nvidiu....zgazit ce ih svojim hardverskim raytraceom....na kraju "nista" tek povoljnija grafa za medium segment koja nije dovoljno dobra za 4k niti u svojoj najacoj izvedbi a RT hardver niti nema.

Uzasno dosadan komad hardvera koji je AMD izbacio tek da izbace nesto.....sta ce bit sa iducim Naviem tek cemo vidjet ali AMD uvjek uspije pomalo razocarat barem sto se tice GPUa.

 

Sto se tice Raytracea danas...ne morate vjerovat meni ali mozete onda Digital Foundryu i njihovim testiranjima,RT je itekako upotrebljiv vec danas ako imate potreban hardver.

Btw ako zelite cistu rasterizaciju morat cete ostat na ovom Naviu jer sve iduce je RT.

 

https://www.guru3d.com/news-story/geasrs-5-developper-mentions-dedicated-raytracing-cores-from-amd-in-next-gen-xbox.html

DonOscar čet 12.9.2019 23:20
ansha kaže...

Ni ti ne kuzis, nikad nece postojat dovoljno jak hardware, vrhunske raytracane animacije se renderaju danima sa hrpom kartica, uvijek ces birat - grafika ili fps.

 Nitko ne trazi takve vrhunske raytrace animacije, dobre su i ove trenutne. Jedino sto fali u cijeloj jednadzbi su dovoljno jake rt kartice da ih vrte kako spada, a ne ova komedija...

Shockwave čet 12.9.2019 23:32
MEGATAMA kaže...
Shockwave kaže...

Raytracing ili da je Nvidia maknula raytracing i taj dio silicija iskoristila za još dodatno povečanje generalnih performansi, i onda igranje na višoj rezoluciji i boljim "običnim" detaljima?? Prilično je jasno što večina preferira.

Nisam bas siguran.....gtx1080ti je bila vrh za visoki framerate pa nije bas da je ekipa skakala na tu grafu....iz jasnih razloga.

Ekipa  vecinom bira jeftinije i od tuda takvi niski postotci rezolucije itd na Steamu.

Meni je recimo Navi apsolutno nezanimljiv komad hardvera,cekao sam ga od prve najave....spekuliralo se svasta...razbit ce Nvidiu....zgazit ce ih svojim hardverskim raytraceom....na kraju "nista" tek povoljnija grafa za medium segment koja nije dovoljno dobra za 4k niti u svojoj najacoj izvedbi a RT hardver niti nema.

Uzasno dosadan komad hardvera koji je AMD izbacio tek da izbace nesto.....sta ce bit sa iducim Naviem tek cemo vidjet ali AMD uvjek uspije pomalo razocarat barem sto se tice GPUa.

 

Sto se tice Raytracea danas...ne morate vjerovat meni ali mozete onda Digital Foundryu i njihovim testiranjima,RT je itekako upotrebljiv vec danas ako imate potreban hardver.

Btw ako zelite cistu rasterizaciju morat cete ostat na ovom Naviu jer sve iduce je RT.

 

https://www.guru3d.com/news-story/geasrs-5-developper-mentions-dedicated-raytracing-cores-from-amd-in-next-gen-xbox.html

Ne vidim da itko skače za raytracingom osim tebe. Ako ekipa bira jeftinije onda je jasno da raytracing još dugo neće biti poželjan feature ako toliko osakaćuje performanse jer i one najskuplje se teško nose s tom tehnologijom. A onaj tko kupuje skuplje grafe, želi li se igrati na full hdu pri 60 frejma? A dok raytracing zaživi kako treba tvoja grafa ih neće moći pokretati ni na 720p rezoluciji. Ovo sve sad je rana beta verzija, najbolje ju je zaobić dok tehnologija ne zaživi kako treba. A činjenica je da Navi u svom segmentu konkurira Nvidijinim karticama što jasno govori da raytracing nije nikakva prednost, nego je trenutno mana jer da je Nvidia povečala generalne performanse sada bi imali i za ovu generaciju apsolutnu dominaciju na inferiornijem proizvodnom procesu, ovako su ograničili generalne performanse zbog raytracinga koji se i uz hardversku akceleraciju loše pokreče i otvorili vrata AMD-u.

ansha pet 13.9.2019 10:03
DonOscar kaže...
ansha kaže...

Ni ti ne kuzis, nikad nece postojat dovoljno jak hardware, vrhunske raytracane animacije se renderaju danima sa hrpom kartica, uvijek ces birat - grafika ili fps.

 Nitko ne trazi takve vrhunske raytrace animacije, dobre su i ove trenutne. Jedino sto fali u cijeloj jednadzbi su dovoljno jake rt kartice da ih vrte kako spada, a ne ova komedija...

Lol, naravno da traze, koja glupost... Opet ne shvacas da u svijetu 3D grafike i cpu/gpu snage ne postoji dovoljno jako...

DonOscar pet 13.9.2019 10:15

Po meni je jedina glupost da se traze rt scene za koje su inace potrebni dani da se renderaju i to sa ne znam kolko kartica... U svemu se mora napraviti balans ovisno o jacini trnutnog hwa i tehnologiji koja se zeli progurati pa tako i rta. Problem je sto je balans trenutacno takav da je fps na zadnjem mjestu i koliko god se spominjalo to da se radi o single player igrama gdje ne treba visoki fps trend ide u smjeru monitora preko od 100hz navise pa su samim time dipovi ispod 60fpsa u danasnje vrijeme tragicni za tako skupi komad hwa.

MEGATAMA pet 13.9.2019 11:05
ansha kaže...
DonOscar kaže...
ansha kaže...

Ni ti ne kuzis, nikad nece postojat dovoljno jak hardware, vrhunske raytracane animacije se renderaju danima sa hrpom kartica, uvijek ces birat - grafika ili fps.

 Nitko ne trazi takve vrhunske raytrace animacije, dobre su i ove trenutne. Jedino sto fali u cijeloj jednadzbi su dovoljno jake rt kartice da ih vrte kako spada, a ne ova komedija...

Lol, naravno da traze, koja glupost... Opet ne shvacas da u svijetu 3D grafike i cpu/gpu snage ne postoji dovoljno jako...

Nedavno je netko od developera izjavio da se potpuna tranzicija u raytrace ocekuje oko 2032-2033 sto ce donjet apsolutni fotorealizam dok se igre koje ce trazit obavezan RT gpu ocekuju 2020.

Vec u Controlu ima scena koje su neizvodive bilo kakvom vrstom fejkanja,cube mapsa itd.....naprimjer onom telekinetickom moci podignem  reflektivni metalni objekat tipa oble posude i ona se rotira u zraku i oko nje se rotiraju drugi metalni objekti i onda se ti objekti reflektiraju jedan u drugom potpuno realno kako se sve rotira....nikad nesto takvo nisam vidio u real timeu.

Takodjer idem kroz hodnik i na kraju hodnika iza coska me ceka neprijatelj i vidim mu refleksiju u staklu isl.

Ali raytrace osvijetljenje mi je daleko najbolja stvar.....

 

I onda se to vrti u otprilike 60fps...naravno uz DLSS.

 

Sto se tice visokog framerate po vecini konfi onih koji sudjeluju u raspravi vidim da ne mozete imat niti 60fps u novim AAA igrama u visokoj rezoluciji(2k to nije) a tu se spominje 120fps ili vise 😂😂😂😂😂😂

Lets go back 2 reality.

Tko od vas moze pokrenut recimo Witchera 3 koji je stara igra sad u visokim detaljima,120fps i 4k?....

Kada se javite...ako se javit linkat cu vam bencheve.

Koliko vas moze pokrenut Metro Exodus u 120fps u navedenim uvjetima?

 

O tome se radi....hrpa fantaziranja i igranje igara starih 10-15 godina u navedenim visokim frejmovima,uzmite neki novi AAA naslov pa se hvalite kako ga igrate 🤐

I prije nego krenu rasprave 1440p nije visoka rezolucija u 2019 kad su na trzistu dostupni cak i 8k paneli.

Eto meni se zamjera raytrace u 60fps pa da vas cujem...kako igrate i sta igrate....

MEGATAMA pet 13.9.2019 11:20

Evo pustimo se Ray Tracinga i posvetimo se cistoj rasterizaciji tojest klasicnim grafama....na jednoj gtx1080 u samo 1440p oko 45fps....meni to ne smeta ja mogu lockat na 30fps ali gdje se tu vi koji pricate o 120fps kao o nekakvom minimumu pa se cak spominje i 240hz? 😂😂😂😂

To je stvarnost ako ne igrate igre stare desetljece ili vise....

 

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.guru3d.com/articles-pages/metro-exodus-pc-graphics-performance-benchmarks,1.html&ved=2ahUKEwiNlfvpus3kAhUSDOwKHb2rAswQFjAGegQIBBAB&usg=AOvVaw05MEdE6auTBfHxZzQFpwAO&cshid=1568366107896