Grafičke kartice

Vodič za odabir grafičke kartice

Luka123 uto 10.9.2019 09:26
DonOscar kaže...
Luka123 kaže...
mariocroatia78 kaže...
Ovi na servisu budu rekli da je to normalno, ali nije, zato sam je i uzeo, zbog hladjenja... 

 To su normalne temperature 

 To nikako nisu normalne tempereture za gtx 1070 ti gaming model i to sa fanovima na 100%. Najvjerovatnije je problem pasta, al posto su naljepnice gore to je sad problem...

 

Ja u kupe ti u špade...

Normalne temperature "za servis"... vidiš i sam iz njegovog citata što su mu rekli.

Neće mu niti jedan servis, ni dućan priznati garanciju. Kao što rekoh može i do 90 ići i neće mu priznati garanciju...

Jer si rekao da šalje na servis?! Kužiš sad?! 

 

Ako je nešto radilo prije na 65 a sad vrti 78, vjeruj mi da je najmanji problem tu "pasta".

Jer sama pasta nemože utjecati na 13 stupnjeva razlike.

Jedino ako je prošlo 5 godina pa je postala kamen...

 

Ako će je otvarati, nek stavi accelero IV na nju problem solved, moja radi na 55 u full load GTX 1080, prije toga na stock cooleru 82.

Luka123 uto 10.9.2019 09:35
mariocroatia78 kaže...
Da, nisu normalne temp. Ak je bilo max 65c u 32c sobi a sad je hladnije dosta i nis ne pomaže, onda ocito nes ne stima.. Necu sam skidat naljepnicu.. Probat cu sa servisom uskoro... 👍

 Pročitaj što sam gore napisao...

Neće ti oni priznati garanciju niti da ide do 90. To su za njih sve "normalne" temp. I nespadaju pod garanciju.

A što se tiče otvaranja kartice, sumnjam da će uopće to prihvatiti , ako i budu morat ćeš suho zlato platiti i opet pastu mijenjaju po specifikacijama, znači nesmiješ ti kupiti i reći stavite mi ovu.

Sretno.

mariocroatia78 uto 10.9.2019 09:55

Zašto bi stavljao accelero IV gore kad je tvornički odlican... Nije stvar u hladnjaku.. Po tvome, dobro da ju ne šalju direktno u tvornicu da ju u skladu sa specifikacijama otvore u sterilnim uvjetima da bi stavili pastu, koju prije po formuli mixaju... 😬🤔 Par srafa, 5min posla max.. Ali kartici se spuštaju taktovi, bla bla, pa cemo vidjeti kaj bu u servisu rekli...

Luka123 uto 10.9.2019 11:36
mariocroatia78 kaže...
Zašto bi stavljao accelero IV gore kad je tvornički odlican... Nije stvar u hladnjaku.. Po tvome, dobro da ju ne šalju direktno u tvornicu da ju u skladu sa specifikacijama otvore u sterilnim uvjetima da bi stavili pastu, koju prije po formuli mixaju... 😬🤔 Par srafa, 5min posla max.. Ali kartici se spuštaju taktovi, bla bla, pa cemo vidjeti kaj bu u servisu rekli...

 

Ček spuštaju ti se taktovi !??? Oprosti ali nisam očito sve čitao

Onda je sigurno otišlo nešto, a pasta vjeruj mi nije...

Trebaš zvati i reći da naprave dijagnostiku kartice, ali opet ćeš morati i to platiti ako utvrde da je sve uredu... i tih par šarafa će ti naplatiti naravno, neće ti besplatno promijeniti pastu. 😉

Tagaj me za novosti, moja preporuka je malo priču opširnije im slikovno prikazati, ako razumiješ... (deinstalirao sam ovo, instalirao drivere sa stranice, instalirao nove drivere etc.) Nabrojati sve i da se javlja isti problem da kartica spušta takt, i to je počelo datuma tad i tad, i poslati na servis. Onda će napraviti dijagnostiku kartice, jer ne bih smjela na toj temp. spuštati takt, jedino ako u biosu nisi nešto promijenio, i također nemoj spominjati furmark i overclockanje.

Sretno.

 

ansha uto 10.9.2019 14:22
mariocroatia78 kaže...
Zašto bi stavljao accelero IV gore kad je tvornički odlican... Nije stvar u hladnjaku.. Po tvome, dobro da ju ne šalju direktno u tvornicu da ju u skladu sa specifikacijama otvore u sterilnim uvjetima da bi stavili pastu, koju prije po formuli mixaju... 😬🤔 Par srafa, 5min posla max.. Ali kartici se spuštaju taktovi, bla bla, pa cemo vidjeti kaj bu u servisu rekli...

Normalno je da se spusta takt s rastom temperature, posto je vjerojatno opet dosta iznad deklariranog boost takta, opet te mogu odjebucnit.

picajzla0707 uto 10.9.2019 14:41
Luka123 kaže...

 

Trebaš zvati i reći da naprave dijagnostiku kartice, ali opet ćeš morati i to platiti ako utvrde da je sve uredu... i tih par šarafa će ti naplatiti naravno, neće ti besplatno promijeniti pastu. 😉

 to sve ovisi kod koga i kako se šalje, meni je msi 1070 gaming bacila zeleni ekran i odmah sam pomislio da je cicikrepnula, još sam i slavio kak ću dobit rtx 2070 ili 4.000 kuna nazad, pa ću tu 2070 uzet uz sitnu doplatu negdje drugdje

međutim, servis je utvrdio da kvara nema i vratili su mi grafu natrag - jedino sam platio 30 kuna troška dostave od servisa do doma i, naravno, trošak prve dostave od mene prema trgovini u zg

 

e sad, što se dogodilo s grafom nemam pojma, zeleni ekran je bio i kad sam restartirao komp i kad sam je izvadio, pa ponovo vratio unutra, dok je na igpu sve normalno radilo

otkad se grafa prije mjesec dana vratila sa servisa sve je ok, a zelenog ekrana nema od tada, isprobao sam je na igrama, na occt stres testu, ništa, nit se pregrijava niti baca zelenilo

 

bit će da se malo napušila i pozelenila 

hahhaajaads uto 10.9.2019 15:01
absolon kaže...

Znam da je pitano sto puta, treba mi

grafička za 1080p 144Hz. Koji je trenutačno

best buy? 1660ti mi se ne sviđa iako

je preporučivana u nekim prijašnjim

postovima.

Trenutačna je gtx 970.

 Zbog cega ti se ne svidja 1660ti ? Jako dobra grafa za 1080p 144hz gaming i jako je dobar kloker, jedino joj je malo cijena visoka iako se da nac polovnih (ali novih) po 2000 ili ispod ali verzija sa 2 venta. Mozes ic i na RTX 2060 Ventus OC koja je trenutno oko 2800kn.

 

 Ja sam presao sa 1060 6gb (koja je jaca od gtx 970) i presao na 1660ti ghost oc, kloknuo je do maxa i trenutno imam performanse stock rtx 2060 i kad treba upregnut 144fpsa razlika je ocigledna (dok sam sa 1060 vecinom igrao na cca ~90-100fpsa, sa ovom ide preko 130 a u vecini slucajeva lockam i 144 u pojedinim igrama...

Luka123 uto 10.9.2019 15:33
picajzla0707 kaže...
Luka123 kaže...

 

Trebaš zvati i reći da naprave dijagnostiku kartice, ali opet ćeš morati i to platiti ako utvrde da je sve uredu... i tih par šarafa će ti naplatiti naravno, neće ti besplatno promijeniti pastu. 😉

 to sve ovisi kod koga i kako se šalje, meni je msi 1070 gaming bacila zeleni ekran i odmah sam pomislio da je cicikrepnula, još sam i slavio kak ću dobit rtx 2070 ili 4.000 kuna nazad, pa ću tu 2070 uzet uz sitnu doplatu negdje drugdje

međutim, servis je utvrdio da kvara nema i vratili su mi grafu natrag - jedino sam platio 30 kuna troška dostave od servisa do doma i, naravno, trošak prve dostave od mene prema trgovini u zg

 

e sad, što se dogodilo s grafom nemam pojma, zeleni ekran je bio i kad sam restartirao komp i kad sam je izvadio, pa ponovo vratio unutra, dok je na igpu sve normalno radilo

otkad se grafa prije mjesec dana vratila sa servisa sve je ok, a zelenog ekrana nema od tada, isprobao sam je na igrama, na occt stres testu, ništa, nit se pregrijava niti baca zelenilo

 

bit će da se malo napušila i pozelenila 

 
Ja sam jednom MX518, koje 2007-me slao jedno 3 put na servis dok nisu rekli, a je vidi stvarno nešto nije uredu s laserom, zašteka, ali treba mu jedno pola sata i onda počne, ja reko u sebi "no shit sherlock" .
Jer nije im bilo svejedno zbog Logithec-ove police da daje novi proizvod ukoliko imas garancij i naravno dobio novi miš (bar u to vrijeme, sad neznam kako stoji).

A drugi evo recimo nedavno 2018. ljeto kad sam kupio laptop Acer Aspire 3, zvao sam linksov MR servis, i rekli su mi da bih stavio još 4GB rama moram njima poslati laptop i onda bi mi oni naplatili "nadogradnju" + "ram" koji košta nekih 1000kn sveukupno,
njihovo objanšnjenje je, nemozeš tek tako uzeti u dućanu jedan od 2400Mhz mora biti njihov od strane Acer-a... prodali mi neku priču nije mi se dalo naganjati s njima, laptop ima još god. dana garancije pa ću sam staviti još ram-a kad istekne.
LOL

Tako da kome i gdje se šalje stoji

itomic009 uto 10.9.2019 15:52
absolon kaže...

Znam da je pitano sto puta, treba mi

grafička za 1080p 144Hz. Koji je trenutačno

best buy? 1660ti mi se ne sviđa iako

je preporučivana u nekim prijašnjim

postovima.

Trenutačna je gtx 970.

 Nisi naveo novac, ali za to su ti grafe RTX 2060S/RX 5700 i jače. Od polovnih neka GTX 1070 Ti i jače. Ako ne misliš trošiti više od 2000 - 2500kn na novo a staro nećeš, onda jedino GTX 1660 Ti ti je izbor.

The_Fichek uto 10.9.2019 16:25
itomic009 kaže...
absolon kaže...

Znam da je pitano sto puta, treba mi

grafička za 1080p 144Hz. Koji je trenutačno

best buy? 1660ti mi se ne sviđa iako

je preporučivana u nekim prijašnjim

postovima.

Trenutačna je gtx 970.

 Nisi naveo novac, ali za to su ti grafe RTX 2060S/RX 5700 i jače. Od polovnih neka GTX 1070 Ti i jače. Ako ne misliš trošiti više od 2000 - 2500kn na novo a staro nećeš, onda jedino GTX 1660 Ti ti je izbor.

Ej, what about Vega 56?? Nova Asus Strix Arez s 36mj jamstva vani 2000kn:

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/6273056_-arez-strix-rxvega56-o8g-gaming-8gb-asus.html

Konkretno: https://www.cyberport.de/?DEEP=2E07-50A&APID=6&iaid=201909101421351588476078cef1f2 + mailboxde dostava GLS-om 13 eura = 2100kn

Idealno za 1080p 144Hz po meni i bolji buy od nove 5700 koja je 10-15% jaca? Paziti na recenzije Vege, tj. clock grafe..

Arez verzija nema problema s VRMom kao obicna Strix, grafa je jedna od najboljih, ako ne i najbolja Vega 56.

HCgamingCRO uto 10.9.2019 16:36

Da, ova arez nema problema sa vrm-om-ista je to arhiktetura kao 64 osim sto fali 8 CU-a ali sa laganim undervoltom dostigne ona do razine 64 i to znaci performance gtx 1080 sa blagom krivuljom gdje ce ovaj tripple fan drzati to na sigurno ispod 75 stupnjeva..i buduci da rijetko tko ima napajanje od 500-tinjak W moze da i iskoristi napokon malo to.Po meni je vec skoro vise od pola godine vega best buy sto se tice price/performance.

The_Fichek uto 10.9.2019 17:00

Ma kakav entuzijast, ima ih puno kaj narucuje izvana, a nisu entuzijasti. Ljudi narucuju robu izvana, bilo tko narucuje bilosta.. 2019. je ipak, informaticki forum, ne treba sve pare u HR ostavit :D Mailboxde se namjesti za 5 max. 10min, nisam ni ja vjerovao da je tak jednostavno, dok nisam probao. Btw. Asusova proizvodnja hardvera je navodno 100% automatizirana, nebi smjelo bit hardverskih ili drugih problema kao onih s prosle stranice..

HCgamingCRO uto 10.9.2019 17:02

Pa po RH ce se uvijek isplatiti zelenasi-barem sto se tice kasnije preprodaje tu se nema sta drugo reci-sta bi bilo da nvidia stampa jos 1080ti-pa niko lud nebi uzimao nove navije i rtx kartice...Nikad niko nece vise proizvesti tako jaku i eficijentnu graficku, dolsovno je razlika izmedju maxwella i pascala bila na svim grafickama i preko 50% a danas ti natrpaju kojekakve tehnikalije u celofanu koje niko nije ni trazio i kazu eo plati i cekaj godinu dvije dok igre pocnu koristiti kojekakve ray tracinge itd.

Nedrkam se ni ja iz svabije narucivati preko USA ili sta ja znam, pa daj mi karticu da igram a ne da ispunjavam kojekakve papire zamolbe i cekam oce doc ili nece.

Ali cinjenica je ta da s ovom cijenom 56-tica je best price performance usudio bi se reci na trzistu.

ansha uto 10.9.2019 18:32
HCgamingCRO kaže...

Pa po RH ce se uvijek isplatiti zelenasi-barem sto se tice kasnije preprodaje tu se nema sta drugo reci-sta bi bilo da nvidia stampa jos 1080ti-pa niko lud nebi uzimao nove navije i rtx kartice...Nikad niko nece vise proizvesti tako jaku i eficijentnu graficku, dolsovno je razlika izmedju maxwella i pascala bila na svim grafickama i preko 50% a danas ti natrpaju kojekakve tehnikalije u celofanu koje niko nije ni trazio i kazu eo plati i cekaj godinu dvije dok igre pocnu koristiti kojekakve ray tracinge itd.

Nedrkam se ni ja iz svabije narucivati preko USA ili sta ja znam, pa daj mi karticu da igram a ne da ispunjavam kojekakve papire zamolbe i cekam oce doc ili nece.

Ali cinjenica je ta da s ovom cijenom 56-tica je best price performance usudio bi se reci na trzistu.

Eficijentnu? Daj ne sramoti se, vise nije ni smijesno, odi radje u skolu umjesto da tratis vrijeme na forumu....

HCgamingCRO uto 10.9.2019 19:00
ansha kaže...
HCgamingCRO kaže...

Pa po RH ce se uvijek isplatiti zelenasi-barem sto se tice kasnije preprodaje tu se nema sta drugo reci-sta bi bilo da nvidia stampa jos 1080ti-pa niko lud nebi uzimao nove navije i rtx kartice...Nikad niko nece vise proizvesti tako jaku i eficijentnu graficku, dolsovno je razlika izmedju maxwella i pascala bila na svim grafickama i preko 50% a danas ti natrpaju kojekakve tehnikalije u celofanu koje niko nije ni trazio i kazu eo plati i cekaj godinu dvije dok igre pocnu koristiti kojekakve ray tracinge itd.

Nedrkam se ni ja iz svabije narucivati preko USA ili sta ja znam, pa daj mi karticu da igram a ne da ispunjavam kojekakve papire zamolbe i cekam oce doc ili nece.

Ali cinjenica je ta da s ovom cijenom 56-tica je best price performance usudio bi se reci na trzistu.

Eficijentnu? Daj ne sramoti se, vise nije ni smijesno, odi radje u skolu umjesto da tratis vrijeme na forumu....

 Daj deda tvoje misljenje mi je bitno kao mucice u djepu kani me se nadji si life i napravi nes od njega 

http://hjp.znanje.hr/index.php?show=search_by_id&id=fF1nURE%3D&keyword=eficijentan

Matozan sri 11.9.2019 21:02

Vi što ste glasali, može kratko pojašnjenje zašto je Pulse bolji izbor od ovih drugih (i od sapphire nitro+)?

I ovako sam već probio budget preko 1.000 kn za novo računalo, pa moram odvagnuti svaku kunu i na kojoj komponenti mogu malo uštedjeti.

Tomo53nja sri 11.9.2019 21:46
Matozan kaže...

Vi što ste glasali, može kratko pojašnjenje zašto je Pulse bolji izbor od ovih drugih (i od sapphire nitro+)?

I ovako sam već probio budget preko 1.000 kn za novo računalo, pa moram odvagnuti svaku kunu i na kojoj komponenti mogu malo uštedjeti.

Izmedu pulse i nitro nije tako velika razlika, ali su i jedna i druga verzija bolje od svih ostalih navedenih sigurno...

DonOscar sri 11.9.2019 22:03
Tomo53nja kaže...
Matozan kaže...

Vi što ste glasali, može kratko pojašnjenje zašto je Pulse bolji izbor od ovih drugih (i od sapphire nitro+)?

I ovako sam već probio budget preko 1.000 kn za novo računalo, pa moram odvagnuti svaku kunu i na kojoj komponenti mogu malo uštedjeti.

Izmedu pulse i nitro nije tako velika razlika, ali su i jedna i druga verzija bolje od svih ostalih navedenih sigurno...

 Razlika izmedu pulse i nitro je zapravo poprilicna. Pulse ima hladnjak sa stare 4*0 serije dok je na 5*0 seriji hladnjak masivniji i puno bolji. No posto se radi o 570ki i  hladnjak na pulse je dovoljno dobar tj bolji od ostalih modela koje je naveo.

Matozan sri 11.9.2019 23:05

Onda po vašoj preporuci idem na Pulse!

 

Pretpostavljam da se radi o istoj grafičkoj u različitim trgovinama ili?

 

SapphireRX570 8GD5 Pulse, 8GB GDDR5, lite retail, 11266-66-20G - 1.298,87 kn

 

Sapphire RX570 Pulse OC, 8GB GDDR5 11266-66-20G - 1.413,00 kn

 

Mada me ovaj OC u nazivu u drugoj trgovini buni, a imaju istu oznaku 11266-66-20G (i oko 110 kn razlike u cijeni)

Lite retail? Kartica u kutiji bez "dodatne opreme" ili gratis igrice?

Ako su stvarno 2 različite kartice, je li uopće isplativo dati 100-ak kn više za taj mali boost?

Tomo53nja sri 11.9.2019 23:44
DonOscar kaže...

 Razlika izmedu pulse i nitro je zapravo poprilicna. Pulse ima hladnjak sa stare 4*0 serije dok je na 5*0 seriji hladnjak masivniji i puno bolji. No posto se radi o 570ki i  hladnjak na pulse je dovoljno dobar tj bolji od ostalih modela koje je naveo.

Da, na to sam mislio, na 570tki se ta razlika toliko ne osjeti kao na nekim vise trosnim grafama...Ja bi naravno uvijek isao na nitro jer je bolji ali to sam ja...