Grafičke kartice

Vodič za odabir grafičke kartice

Zelja sri 22.5.2019 15:51

Hanted nešto mi skupo izađe taj Palit na olx, kad pretvoriš u naše KM dođe oko 750 KM.

Ja ne znam kakav je Palit sjećam se kao klinjo da je to stara firma ali ne razumijem se u kvalitet njihovih kartica.

Nego ja sam sad više još zbunjen jer razmišljam o 1660Ti jer vidim da je razlika u performansama u igricama mala a u cijeni velika.

Tako da me ovo izluđuje polako... :D

Zelja sri 22.5.2019 15:54

Jbg ova Palit nema backplate to mi se ne sviđa,ogroman minus odmah za mene.

Ne znam ja bih opet Strix Advanced za 730 KM ali nema garancije,to je lutrija pa ne znam koliko je pametno.

A kartica je nova.

Zelja sri 22.5.2019 17:01

Oko 50 fps-a imam u većini igrica trenutnih sa trenutnom grafičkom na high/ultra.

Valjda je to dovoljno za normalan gejming,zar ne?

Tako da ne znam koliko želim da kupim jaču grafiku tj da zamjenim ovo trenutno smeće isto toliko ne vidim opravdanost za zamjenu s obzirom da sam pre par godina igrao igrice i mučio se sa 15 fps-a :D

Ne znam koja je najzahtjevnija igrica trenutno možda ovaj novi Asasssins Odyysey ili Metro Exodus pa da probam kako bi ovo smeće od grafulje furalo te 2 igrice.

Deyance sri 22.5.2019 17:20
Deyance kaže...

Pozdrav, ovo je moja konfiguracija:

 

procesor i7 980x

matićna Asus Sabertooth x58

RAM 6x2 gb 1333mhz DDR3

Napajanje  Thermaltake 875w 80+

ssd samsung evo 860

grfička radeon ati hd6970.

Instalirani su Windows 7 ultimate 64 .

 

Crkla mi grafička i nakon dugog surfanja kupio sam Asus Strix RTX2060 oc u protisu.Nakon montaže grafička ne daje signal.reklamiram u Protisu i oni kažu da njima isto u slotu pcie 2.0 ne radi a u slotu PCIe 3.0 radi.

Molim za pomoć?

 Hvala vam na savjetu, kupit cu onda gtx 1060 ona radi na mojoj konf. a prodat  cu 2060.

ibme74 sri 22.5.2019 17:20
Zelja kaže...

 

1.) Ja ne znam kakav je Palit sjećam se kao klinjo da je to stara firma ali ne razumijem se u kvalitet njihovih kartica.

2.) Nego ja sam sad više još zbunjen jer razmišljam o 1660Ti jer vidim da je razlika u performansama u igricama mala a u cijeni velika.

Zelja kaže...

3.) Jbg ova Palit nema backplate to mi se ne sviđa,ogroman minus odmah za mene.

4.) Ne znam ja bih opet Strix Advanced za 730 KM ali nema garancije,to je lutrija pa ne znam koliko je pametno.

 

1.) Stavio sam reviwe te kartice gore, iam bolje rezultate nego skuplji modeli tipa Gigabyte WF2

2.) razlika je onolika koliko nadoplatiš, nije da baš razlike nema

https://youtu.be/XXRVBEGm_wI

3.) šta tebi znači backpalte s tim kućištem? Imaš prozorčić koji gleda na CPU cooler i dolje onu "mrežicu" sa ventom od koje se svakako grafa i ne vidi, da imaš kućište sa full TG onda bi razumio, ovako ne kužim, backplate je ionako estetika
4.) Dati 730KM za grafu bez ikakvog jamstva je po meni budalaština, osobno bi rađe uzeo i malo slabiju sa jamstvom nego tu bez jer to što je nova ti ništa ne garantira, može ti prdnut za tjedan dana a može radit 10 godina, to je čisti rulet 

ibme74 sri 22.5.2019 17:28
Deyance kaže...

 Hvala vam na savjetu, kupit cu onda gtx 1060 ona radi na mojoj konf. a prodat  cu 2060.

 

To po meni nema nikakvog smisla, kao prvo odmah si na gubitku jer tu rtx2060 nećeš prodati za koliko si je kupio (ako si uzeo novu) i onda još uzimaš osjetno slabiju grafu sa kojom ćeš opet imati BN od strane procesora i imat ćeš neuporedivo gore performanse nego sa Ryzen 1600 + rtx2060.

 

Ostavi grafu, uzmi si 1600 + b350 + 8/16gb RAM-a kombo i vozi tu RTX2060 bez brige.
Novi kombo ti je oko 2k kuna a ako ti se da malo tražiti rabljeno možeš proći i jeftinije.

HCgamingCRO sri 22.5.2019 17:52
ibme74 kaže...
HCgamingCRO kaže...

pa sta cemu ryzen ima dobar 6700k koji nemoze nikako biti BN ni 2060

 

Pomješao si lončiće, on ima procesor i7 980x 

 a jbga treba updateati svoj rig na opisu...onda bolje da na ryzen kombo mozda i prije ngo grafa jel nece imati nekog veliko smisla sa BN.. to je 10 godina star procesor

hahhaajaads sri 22.5.2019 18:02
HCgamingCRO kaže...
ibme74 kaže...
HCgamingCRO kaže...

pa sta cemu ryzen ima dobar 6700k koji nemoze nikako biti BN ni 2060

 

Pomješao si lončiće, on ima procesor i7 980x 

 a jbga treba updateati svoj rig na opisu...onda bolje da na ryzen kombo mozda i prije ngo grafa jel nece imati nekog veliko smisla sa BN.. to je 10 godina star procesor

 Govorimo o korisniku Deyance. Ali da, lijepo bi pasao R5 1600/2600 sa RTX 2060, no ovo da bi prodao 2060 i uzeo 1060 je mozda malo glupo... Bolje ulozit jos 2000kn uzet R5 1600/B350/1x8 g.skill aegis 3000 i deri sljedecih 5+ godina.

hanteed sri 22.5.2019 18:37
Zelja kaže...

Hanted nešto mi skupo izađe taj Palit na olx, kad pretvoriš u naše KM dođe oko 750 KM.

Ja ne znam kakav je Palit sjećam se kao klinjo da je to stara firma ali ne razumijem se u kvalitet njihovih kartica.

Nego ja sam sad više još zbunjen jer razmišljam o 1660Ti jer vidim da je razlika u performansama u igricama mala a u cijeni velika.

Tako da me ovo izluđuje polako... :D

 Ibme slaže konfe i ne stavlja u većini slučajeva ovu karticu i nije dzabe rekao da je best buy.

 

Ove trgovine u bosni na olx su najjeftinije nije puno veća cijena od hr, 50km je ništa za nešto što je 800km.

 

gle ovo https://www.pcc.ba/Kategorija/PROCESORI-I157/Intel-Core-i7-8700K-Processor-I14441  

pa 1060ka rox strix je 500 eura u njih

ovakvih cijena ima dosta, ovi dućani na olx su pošteni

 

nicky.sl sri 22.5.2019 19:23
ibme74 kaže...
HCgamingCRO kaže...

pa sta cemu ryzen ima dobar 6700k koji nemoze nikako biti BN ni 2060

 

Pomješao si lončiće, on ima procesor i7 980x 

 Zašto misliš da je i7 980x bn za 2060-ku ???

Ja sam imao xeona x5675 na 4GHz u kombinaciji s 1070-kom i u nijednoj igri nisam vidio da je prešao 70% zauzeća CPU-a

i7 980x je 6c/12t procesor sposoban za dobar OC i može se nosit s 1070-kom pa mislim da bi uspio izgurat i 2060-ku

Zelja sri 22.5.2019 19:30
hanteed kaže...
Zelja kaže...

Hanted nešto mi skupo izađe taj Palit na olx, kad pretvoriš u naše KM dođe oko 750 KM.

Ja ne znam kakav je Palit sjećam se kao klinjo da je to stara firma ali ne razumijem se u kvalitet njihovih kartica.

Nego ja sam sad više još zbunjen jer razmišljam o 1660Ti jer vidim da je razlika u performansama u igricama mala a u cijeni velika.

Tako da me ovo izluđuje polako... :D

 Ibme slaže konfe i ne stavlja u većini slučajeva ovu karticu i nije dzabe rekao da je best buy.

 

Ove trgovine u bosni na olx su najjeftinije nije puno veća cijena od hr, 50km je ništa za nešto što je 800km.

 

gle ovo https://www.pcc.ba/Kategorija/PROCESORI-I157/Intel-Core-i7-8700K-Processor-I14441  

pa 1060ka rox strix je 500 eura u njih

ovakvih cijena ima dosta, ovi dućani na olx su pošteni

 

 U Hrvatskoj su komponente dosta jeftinije pogtovo polovne na njuškalu...Ovde svi to znaju.

Ne znam za Palit ne volim kartice bez backplate-a,a ovaj je pobrkao lončiće s obzirom da sam ja za svoje kućište uzeo stranicu otvorenu sa prozorom...

Samo što sa tim dučanima na olx je lutrija što se gare tiče,jer to nisu oficijelne radnje,s obzirom da dobijaš neku garanciju gde nema pečata odnosno likovi prodaju komponente od danas do sutra,tako da zaista garancija ne znači puno na olx.ba sem ako nije registrovana radnja a ne vjerujem u slučaju pchardware.

Zelja sri 22.5.2019 20:11

šta im znači ovo kad testiraju kartice 1% Low i 0.1% low?

Čitao sam neki dan,ali nisam ništa razumio.

MIslim da ću ići na 1660 Ti puno je jeftinija a nije mnogo lošija od rtx 2060.

Par frejmova (oko 10) nije vredno plaćati i preko 50 eur više za RTX model.

Zelja sri 22.5.2019 21:44

Nije mi jasno jel on koristio ovde Palit-ovu karticu u igrama pri testiranju, koju ste mi i savjetovali?

Zaista nije loše ni malo za ovaj model,iako je smješnog dizajna ali zato je i cijena povoljna:

https://www.youtube.com/watch?v=NoS1oyhAh1c

Šta mislite o ovom modelu i proizvodjaču,ja nikad čuo o njima,ali kartica ne zgleda ni malo loše i cijena je tu i tamo okej:

https://iponcomp.hr/shop/termek/colorful-geforce-rtx-2060-6gb-gddr6-igame-ultra-oc-pcie/1742379

HCgamingCRO sri 22.5.2019 22:41
nicky.sl kaže...
ibme74 kaže...
HCgamingCRO kaže...

pa sta cemu ryzen ima dobar 6700k koji nemoze nikako biti BN ni 2060

 

Pomješao si lončiće, on ima procesor i7 980x 

 Zašto misliš da je i7 980x bn za 2060-ku ???

Ja sam imao xeona x5675 na 4GHz u kombinaciji s 1070-kom i u nijednoj igri nisam vidio da je prešao 70% zauzeća CPU-a

i7 980x je 6c/12t procesor sposoban za dobar OC i može se nosit s 1070-kom pa mislim da bi uspio izgurat i 2060-ku

 pa kod BN(ako je procesor slabiji) grafa nece raditi punim potencijalom pa tu postoje gubici u efikasnosti..nemoj me shvatiti krivo da je to neki neigrivi BN..covjek to ni neprimjeti ako nestavi 2 konfe pokraj da vidi brojeve...´stom konfom bi picio npr i witcher 3 na ultra sa sigurno preko 60 fpsa...

cak ne OC 980x

HCgamingCRO sri 22.5.2019 22:49
Zelja kaže...

Nije mi jasno jel on koristio ovde Palit-ovu karticu u igrama pri testiranju, koju ste mi i savjetovali?

Zaista nije loše ni malo za ovaj model,iako je smješnog dizajna ali zato je i cijena povoljna:

https://www.youtube.com/watch?v=NoS1oyhAh1c

Šta mislite o ovom modelu i proizvodjaču,ja nikad čuo o njima,ali kartica ne zgleda ni malo loše i cijena je tu i tamo okej:

https://iponcomp.hr/shop/termek/colorful-geforce-rtx-2060-6gb-gddr6-igame-ultra-oc-pcie/1742379

 colorful je ogromna kineska tvrtka koja u posijedu ima neke brandove tipa,gainward,palit,galaxy,point of view...gainward i palit su poznati po nasem trzistu, ali navodno sto sam nasao podatke colorful je prodao vise kartica neko msi,asus,giga skupa jel ima 1 mjesto na azijskom trzistu a to je najvece gaming trziste svijeta...

Zelja čet 23.5.2019 09:32
HCgamingCRO kaže...
Zelja kaže...

Nije mi jasno jel on koristio ovde Palit-ovu karticu u igrama pri testiranju, koju ste mi i savjetovali?

Zaista nije loše ni malo za ovaj model,iako je smješnog dizajna ali zato je i cijena povoljna:

https://www.youtube.com/watch?v=NoS1oyhAh1c

Šta mislite o ovom modelu i proizvodjaču,ja nikad čuo o njima,ali kartica ne zgleda ni malo loše i cijena je tu i tamo okej:

https://iponcomp.hr/shop/termek/colorful-geforce-rtx-2060-6gb-gddr6-igame-ultra-oc-pcie/1742379

 colorful je ogromna kineska tvrtka koja u posijedu ima neke brandove tipa,gainward,palit,galaxy,point of view...gainward i palit su poznati po nasem trzistu, ali navodno sto sam nasao podatke colorful je prodao vise kartica neko msi,asus,giga skupa jel ima 1 mjesto na azijskom trzistu a to je najvece gaming trziste svijeta...

 To sam i ja pročitao sa neta tako da mi ništa novo nisi rekao...

kakav je kvalitet tih kartica s obzirom da su kineske?

Zelja čet 23.5.2019 09:39

pa evo u dilemi sam između ovih modela:

https://iponcomp.hr/shop/termek/palit-ne62060018j91062a-geforce-rtx-2060-6gb-gddr6-gamingpro-pcie/1706952

https://iponcomp.hr/shop/termek/colorful-geforce-rtx-2060-6gb-gddr6-igame-ultra-oc-pcie/1742379

https://iponcomp.hr/shop/termek/msi-geforce-gtx-1660-ti-6gb-gddr6-gaming-x-pcie/1716164

Palit mi je oko 20 eur skuplji u odnosu na Gaming X,ali kartica mi je generalno ružna i obična.

Gledao sam review-e 1660 Ti prema njima jeste slabija od rtx 2060 za desetak frejmova što mi nije bitno.

Colorful mi izgleda primamljivo i rizikovao bih čak i nju da kupim pa da vidim kakav je kvalitet.

Nekako najradije bi se odlučio za 1660 Ti gaming X.

O RTX 2060 gaming Z i strix 2060 nema govora preskupe su,sram ih bilo,gledao sam na amazonu kolike su cijene i ona je oko 370 $ čini mi se,tako da je ovo sa njihovim cijenama u Mađarskoj i Hrvatskoj pravi bezobrazluk mislim.Ne vredi,nema govora.

Eh sad nije meni ni frka ni žurba,pa me i zanima da li nVidia planira izbaciti opet neku seriju odnosno da li će gore navedene kartice za koji mjesec spadati sa cijenom znatno?

HCgamingCRO čet 23.5.2019 10:52
Zelja kaže...

Mislm da žu definitivno ići na GTX 1660Ti,razlika u fpsu je malena,a meni će to biti i nebitno s obzirom da imam 60 Hz monitor.

POgledajte ovde:

https://www.rockpapershotgun.com/2019/02/22/nvidia-gtx-1660-ti-vs-rtx-2060/

 ako su ti pare u pitanju...mozes OC 1660ti pa ti je 1-1 sa 2060..a rtx ionako sa 2060 nemozes igrati jel nes imati igrivih frejmova..

to sto je kineska tvrtka colorful neznaci da su losi?? 99%posto grafa koje danas kupis proizvedene su u aziji tako da nema smisla misliti da su losi...na tvoje pitanje kakvog je kvaliteta nemogu odgovoriti jel ces i na strix(vega64) moze biti losa(problem u dizajnu i nehladi dobro vrm,grafa se grije)

po meni sacekaj tjedan dana vidi sta ce biti navi i pod koju cijenu,onda odluci...mislim da je tako najbolje..

nvidia je najavila novi line up za rtx karte ove godine sa boljim ddr6

Damir22 čet 23.5.2019 11:03

Mislim da ti cijela prica pada u vodu, ako je target 60fps....

 

Nemas se potrebe zamarati, danas prakticki nema losih kartica, postoje dobre, i one malo bolje, koje neki segment imaju bolje ili vizualno privlacnije rijesene. Sve ostalo su takve nijanse, da u radu tesko da mozes primjetiti. Posebice ako si ogranicen s tih 60hz na monitoru, ako sam dobro shvatio?

HCgamingCRO čet 23.5.2019 11:11

pa 60 frejmova ce imati i sa rx 580 na viskokim postavkama u gotovo svakoj igri...opet jeftini od nvidie...

sto kazes imas pravo-danas nema losih kartica vec onih stvaro dobrih i onih malo manje boljih, nisu igre otisle sa zahtjevima tako gore unazada 3-5 godina koliko su performance grafa

ibme74 čet 23.5.2019 11:32
HCgamingCRO kaže...

 ako su ti pare u pitanju...mozes OC 1660ti pa ti je 1-1 sa 2060..a rtx ionako sa 2060 nemozes igrati jel nes imati igrivih frejmova..

to sto je kineska tvrtka colorful neznaci da su losi?? 99%posto grafa koje danas kupis proizvedene su u aziji tako da nema smisla misliti da su losi...

 

Pa mozes oc-at i RTX2060 pa se opet pomakneš u performansama koliko je i sad razlika stock vs stock između te dvije kartice.

Pod RTX predpsotavljam da mislis na Ray Tracing, ovisi kako u kojoj igri a i to se još polira.

Colorful daje godinu dana kraće jamstvo od konkurencije tako da je to veliki minus.

 

Damir22 kaže...

Mislim da ti cijela prica pada u vodu, ako je target 60fps....

 

Nemas se potrebe zamarati, danas prakticki nema losih kartica, postoje dobre, i one malo bolje, koje neki segment imaju bolje ili vizualno privlacnije rijesene. Sve ostalo su takve nijanse, da u radu tesko da mozes primjetiti. Posebice ako si ogranicen s tih 60hz na monitoru, ako sam dobro shvatio?

 

A cuj, nece mu uvijek te kartice davati 60fps avg, recimo u nekim igrama već sada sa gtx1660ti ima avg 45-48 dok sa rtx2060 ima 60fps, u budućnosti će razlika biti sve veća...

HCgamingCRO čet 23.5.2019 11:38

ray tracing da...podrzavaju onak 3 igre totalno nebitno iskustvo koje niko nije trazio..

ako su mi pare u pitanju oso bi na 1660ti ili rx 580 ali definitivno da ce 2060 imati duzi vijek trajanja po perfomansama nego ovi, ai moci ces je bolje prodati mislim kasnije..

taj mid range uvijek je bio problem koliko vidim nikad da se odluci, ako decko ide na 1080p i nemoze vise od 60, onda mu je dovoljna i rx 580 koju dobijes novu za 1500 kuna vec i to od sapphire...mozda je 5-10% posto salbija nego 1660ti u nekim igricama samo, ali imas 2 gb vrama vise i u djepu skoro milju kuna vise

ibme74 čet 23.5.2019 11:47
HCgamingCRO kaže...

ray tracing da...podrzavaju onak 3 igre totalno nebitno iskustvo koje niko nije trazio..

ako su mi pare u pitanju oso bi na 1660ti ili rx 580 ali definitivno da ce 2060 imati duzi vijek trajanja po perfomansama nego ovi, ai moci ces je bolje prodati mislim kasnije..

taj mid range uvijek je bio problem koliko vidim nikad da se odluci, ako decko ide na 1080p i nemoze vise od 60, onda mu je dovoljna i rx 580 koju dobijes novu za 1500 kuna vec i to od sapphire...mozda je 5-10% posto salbija nego 1660ti u nekim igricama samo, ali imas 2 gb vrama vise i u djepu skoro milju kuna vise

 

RX580/GTX1060 su već duže vrijeme kartice na kojim se fino detalji krešu za avg60 fps, treba iamti an umu da su to ipak već 3 godine stari chipovi.

 

Kakvih 5-10%? GTX1660Ti je osjetno brža od RX580/GTX1060 

https://www.youtube.com/watch?v=8GdsWWYSdFo&t=151s

Za 1080p je još i 3GB VRAM-a dosta a kamoli 6GB.

 

BTW po kakvoj računici je milja kuna u džepu? Najjeftinija RX580 8Gb je trenutno u Protisu 1.683kn 2 venta 3 god gare, najjeftinija GTX1660Ti sa 2 venta i 3 god gare je u HG Spotu 2.228kn, to je razlika od 5.45kn, dakle duplo manje love nego navodis za puno vece performanse nego navodis.

Damir22 čet 23.5.2019 11:52

Da, to je prirodan tijek vremena, kad bi postojala graficka, koju bi covjek danas kupio, i znao da ce iducih 5 godina ili vise biti sposobna vrtiti apsolutno sve na ultra-turbo-uber.... Mislim da nitko nebi zalio para....

Ovako, graficke imaju malo duzi rok trajanja od kutije jaja na suncu... ;)

I danas, sa najnovijim grafickim karticama, sa hrpom gigaherca i gigabajta, opet mozes naci igru staru par godina koja ce je zaklati do neigrivosti....

Od vremena prvih voodoo kartica (tko se sjeca), odnosno od vremena cim je postojala alternativa, high end kartice zdravorazumski nikad nisu bile najoptimalnija opcija, niti najbolja kupnja....

Davnih godina, najskuplja kartica kod nas, u tom momentu bijase neka nvidia, sad se ne sjecam naziva, znam da je bila Titanium model..... Malo manje od 1000eura placena u 3 mjesecu.... Par mjeseci kasnije, ljeto je bilo...stigli radeoni, da ne lazem, mislim da je bio 9000pro model....duplo jeftiniji, i brzi....

Poanta je da po meni nema poante kupovati high end, za veliku vecinu ljudi je neka gornja srednja klasa sasvim dovoljna, ako se ne svrsava na 300fps.... ;)

Radije svake 2 godine ili godinu za djelic cijene promjeniti karticu i uvijek imati kvalitetnu mid range, nego zakopati 1000eura u trenutni high end koji ce vec za par mjeseci biti zamjenjen s 7% brzom i 40% skupljom karticom....

@ibme74 molim te mozes li mi navesti te igre na kojima moras nesto kresati ako koristis rx580... Ja ih jos nisam nasao, ok nemam dugo tu karticu, mozda sam fulao.....

ibme74 čet 23.5.2019 12:06
Damir22 kaže...
Da, to je prirodan tijek vremena, kad bi postojala graficka, koju bi covjek danas kupio, i znao da ce iducih 5 godina ili vise biti sposobna vrtiti apsolutno sve na ultra-turbo-uber.... Mislim da nitko nebi zalio para....

Ovako, graficke imaju malo duzi rok trajanja od kutije jaja na suncu... ;)

I danas, sa najnovijim grafickim karticama, sa hrpom gigaherca i gigabajta, opet mozes naci igru staru par godina koja ce je zaklati do neigrivosti....

Od vremena prvih voodoo kartica (tko se sjeca), odnosno od vremena cim je postojala alternativa, high end kartice zdravorazumski nikad nisu bile najoptimalnija opcija, niti najbolja kupnja....

Davnih godina, najskuplja kartica kod nas, u tom momentu bijase neka nvidia, sad se ne sjecam naziva, znam da je bila Titanium model..... Malo manje od 1000eura placena u 3 mjesecu.... Par mjeseci kasnije, ljeto je bilo...stigli radeoni, da ne lazem, mislim da je bio 9000pro model....duplo jeftiniji, i brzi....

Poanta je da po meni nema poante kupovati high end, za veliku vecinu ljudi je neka gornja srednja klasa sasvim dovoljna, ako se ne svrsava na 300fps.... ;)

Radije svake 2 godine ili godinu za djelic cijene promjeniti karticu i uvijek imati kvalitetnu mid range, nego zakopati 1000eura u trenutni high end koji ce vec za par mjeseci biti zamjenjen s 7% brzom i 40% skupljom karticom....

@ibme74 molim te mozes li mi navesti te igre na kojima moras nesto kresati ako koristis rx580... Ja ih jos nisam nasao, ok nemam dugo tu karticu, mozda sam fulao.....

 

Poanta mog posta je da kad mu GTX166Ti bude davala avg 45fps sa rtx2060 ce i dalje imati 60 što je ok s obzirom na nadoplatu.

Odakel hoćeš da krenem, AC Origins/Odysses, Metro Exsodus, Shadow of Tomb Raider..... 

lobotomac90 čet 23.5.2019 13:25

Uzeo sam prosli tjedan gainward gtx 1660 ti ghost i grafa je odlicna, imao sam rx 580 i s ovom gtx sam dobio u prosjeku 15-20 fpsa u Fhd, ovisi od igre do igre. Po meni je gtx 1660 ti sweetspot za Fhd gaming. Bio također u dilemi uzeti jeftiniju rtx 2060 od colorfula, ali cijena i dulja garancija su presudili. Po testovima je nesto sitnio slabija od rtx 2060,nekih 10-15%, raytracing je  jos neiskoristen tako da mi nije imalo smisla ici na rtx 2060, a kada pregazi gtx 1660 ti vrijeme, gotova je i rtx 2060 jer ce vani naravno biti novija i jaca serija grafulja. Eto toliko od mene, pa ako nekome pomogne malo pri odluci oko kupnje...Ako nije hica mozda najbolje pricekat Amd Navi pa se onda reguliraju i cijene malo.