Grafičke kartice

[Tutorial] MSI Afterburner

Zelja pet 24.5.2019 16:43
hahhaajaads kaže...
Zelja kaže...

Ne,ti ne znaš ;)

 Imas li ti oci ? Jel vidis da ti se na prvoj slici prikazuje 0.1% i 1%, trebas to kliknut i stavit u OSD i to je to...... 

 ja ovde govorim o framerate min/avg/max jesi slijep,zar ne vidiš da je uključeno u OSD.

Damir22 pet 24.5.2019 18:59

Neznam dali je kod tebe takav slucaj, no kod mene, bez obzira sto stavis da afterburner prikazuje 1% ,0,1%fps i avg fps u osd, on ih ne pokazuje, vec imas tab "benchmark", tu definiras start i stop tipke (ili kombinaciju tipki). e tek onda pritiskom na tu tipku pocme pokazivati te podatke, kao i graf...

 

Ponavljam, neznam dali je to samo kod mene tako, ili je vic u necem drugom, mozda je ovo samo jedan od nacina za konfigurirati prikazivanje tih podataka.....

Zelja sub 25.5.2019 16:56
Damir22 kaže...

Neznam dali je kod tebe takav slucaj, no kod mene, bez obzira sto stavis da afterburner prikazuje 1% ,0,1%fps i avg fps u osd, on ih ne pokazuje, vec imas tab "benchmark", tu definiras start i stop tipke (ili kombinaciju tipki). e tek onda pritiskom na tu tipku pocme pokazivati te podatke, kao i graf...

 

Ponavljam, neznam dali je to samo kod mene tako, ili je vic u necem drugom, mozda je ovo samo jedan od nacina za konfigurirati prikazivanje tih podataka.....

 ne razumijem.zo je za snimanje videa koliko vidim.

Zelja ned 26.5.2019 14:52

Bravo,pogodio si.Svaka čast.Nadam se da mi ne snima gameplay kao video.

Samo je još ostalo ne znam zašto mi ne piše šta je šta mada je očito ne piše mi šta je min,max a koji avg fps,mada ovako se zna,želio bi da piše u pokazivanjima šta je šta.

Damir22 ned 26.5.2019 15:07

E, tu onda moras podesiti pod....

Hmm....group name, ili tako nesto potrazi, pa klikni na svaku stavku,.onda u name upises fps min, ili fps 0.1%, recimo.....i onda ce ti ookazivati tako kako si namjestio....

CyberDemonVZ ned 26.5.2019 17:41
Zelja kaže...

Bravo,pogodio si.Svaka čast.Nadam se da mi ne snima gameplay kao video.

Samo je još ostalo ne znam zašto mi ne piše šta je šta mada je očito ne piše mi šta je min,max a koji avg fps,mada ovako se zna,želio bi da piše u pokazivanjima šta je šta.

 A prije ti je pokazivalo min, max.. bez da si bilo što dodatno podešavao? Interesantno, trebalo bi malo pogledati o tome na netu. I ja znam samo za ovaj način da se može pokrenuti samo kad radiš benchmark.

 

Nego, ne brini, kad radiš benchmark, ne snima ti se nikakav video na disk.

 

ALI  ti se radi jedna tektualna datoteka u koju se snimaju svi izmjereni podaci. Odlično za import u Excel. Ako to napraviš, možeš čuda raditi s analizom podataka i ponašanjem igre, kako god dugo si radio "Benchmark". Grafovi, izračun, usporedba....

Zelja uto 28.5.2019 19:41

Svrstao sam group name pod min,avg,max međutim svaki put nakon par sekundi pokazivanje jednostavno zamrzne i to me jako nervira.Radi par sekundi i onda moram pritisnuti tipku za ponovno pokazivanje i onda ponovo isto radi.

Pisat ću na forumu vezano za program pa možda neko zna odgovor.

evo slike:

Zelja uto 28.5.2019 21:01

uključena mi je ta opcija.nego nije mi jasno što se ne mjenjaju brojevi tj vrijednosti za min/avg/max?

nema veze što je v-sync uključen imam smeće od grafičke pa želim da vidim koliko imam avg fps u Metro.

vrinho uto 28.5.2019 21:07

A šta bi ti da se toliko mijenja? Max fps ti uvijek bude 60 jer ti je vsync uključen, jedino se min i avg može mijenjati a to ne bude toliko često koliko si si ti zamislio jer to nije kao trenutni fps i ništa ti se ne zamrzava samo ti ne kužiš očito kako to funkcionira.

Pod monitoring si podesi hardware polling period 1000 milisekundi, isključi vsync pa ćeš vidjeti kako se mijenja.

Zelja uto 28.5.2019 21:45

ok hvala drugar.Glupo je jedino a ne znam to kako napraviti što minimum stoji odmah pri pokretanju igre znači ne na ulasku u igru i tako ostane minimum 1 ili 2 fps.Jer se MSI AB uključuje odmah pri pokretanju igre.

Volio bi da mi pokazuje koliki je minimum fps tokom igranja.

Jel se može to kako namjestiti?

CyberDemonVZ pon 4.11.2019 14:52

Zna netko rješenje ovog problema:

Imam dva monitora, na jednom je igra, a na drugom ostali programi, npr Viber, MSI afterburner...

Igram igru i pritisnem tipku složenu za print screen u Afterburneru, na igri se uredno prikaže ikona da je screenshot napravljen.

 

I onda kasnije odem pod slike, a kad tamo, nije screenshot igre, nego Vibera s drugog ekrana!

 

Help :)