Encyanix sub 11.1.2020 23:17

Pozdrav, nabavio sam si rx 580 od gigabyte-a koja je rudarila godinu dana cca i ima jos 2g garancije..(svijet medija) ugl jedan ventilator ima clicking noise pa me sad zanima dali bi to moglo proc pod garanciju? pogotovo ako na racunu pise da je kupljeno 5 kartica odjednom i nije na moje ime :D ili ipak narucit novi ventilator prek aliexpressa? 

Encyanix ned 12.1.2020 11:17
MGloc kaže...

Trebalo bi proc na garanciju , jedino me znam sta ti je brze i koliko si strucan da sam promjenis.Najbolje ne dirat karticu nego salji na servis.

 Najmanji problem mi je to slozit. Razmisljam mozda ostavit ju ovako kako je dok se jos nepogorsa i onda ju poslat na garanciju

harden pet 24.1.2020 04:04

XFX RX580 8GB sa zadnjim driverima, undervoltana je i malo drugaciji fan curve sam stavio al mi je problem sto se on kod restarta uvijek vraca na default. Ima li kakav fix za to?

 

Nemam instalian nikakav third party software, samo ovaj AMDov.

Acex sub 25.1.2020 01:28

Pozdrav evo imam problema sa svojom Rx 580,uzeo sam je prije 2 mjeseca sa njuskala i imam problema sa njom.Naime sa svim ovim novim driverima graficka nakon cca pola sata podivlja i ventilatori odu na 100% i pokaze mi no signal na monitoru te tada moram resetirat.Ali sa orginal driverima sa cda se to desava mozda jednom u tjedan dana.Napajanje je 450W thermaltake da nije mozda do toga? ali imao sam staru r9 270x koja otprilike trosi isto kao ova pa nisam imao problema.Nemam prilike da isprobam na drugom napajanju jer nemam.Da posaljem graficku na reklamaciju jer ima jos 1 godinu garancije? Kartica se ne pregrijava niti ista,70 stupnjeva max u full loadu.Furmark i sve graficke bencmarkove prolazi bez problema.

Drug_major sub 25.1.2020 02:28
Acex kaže...

Pozdrav evo imam problema sa svojom Rx 580,uzeo sam je prije 2 mjeseca sa njuskala i imam problema sa njom.Naime sa svim ovim novim driverima graficka nakon cca pola sata podivlja i ventilatori odu na 100% i pokaze mi no signal na monitoru te tada moram resetirat.Ali sa orginal driverima sa cda se to desava mozda jednom u tjedan dana.Napajanje je 450W thermaltake da nije mozda do toga? ali imao sam staru r9 270x koja otprilike trosi isto kao ova pa nisam imao problema.Nemam prilike da isprobam na drugom napajanju jer nemam.Da posaljem graficku na reklamaciju jer ima jos 1 godinu garancije? Kartica se ne pregrijava niti ista,70 stupnjeva max u full loadu.Furmark i sve graficke bencmarkove prolazi bez problema.

 flesaj bios

Acex sub 25.1.2020 14:58
Drug_major kaže...
Acex kaže...

Pozdrav evo imam problema sa svojom Rx 580,uzeo sam je prije 2 mjeseca sa njuskala i imam problema sa njom.Naime sa svim ovim novim driverima graficka nakon cca pola sata podivlja i ventilatori odu na 100% i pokaze mi no signal na monitoru te tada moram resetirat.Ali sa orginal driverima sa cda se to desava mozda jednom u tjedan dana.Napajanje je 450W thermaltake da nije mozda do toga? ali imao sam staru r9 270x koja otprilike trosi isto kao ova pa nisam imao problema.Nemam prilike da isprobam na drugom napajanju jer nemam.Da posaljem graficku na reklamaciju jer ima jos 1 godinu garancije? Kartica se ne pregrijava niti ista,70 stupnjeva max u full loadu.Furmark i sve graficke bencmarkove prolazi bez problema.

 flesaj bios

 Koliko vidim na gpuz imam vec najnoviji bios za moju karticu.Cak sam probao i drugi bios posto graficka ima bios switch ali ista stvar se desava.Pokusao sam i smanjivanjem voltaze i povecavanjem ali nista nije pomoglo

Acex ned 26.1.2020 13:09

Evo danas pokusavam flashat bios pogledo sam par klipova na yt ali mi ne zeli pokrenut amd flash,koliko citam nije kompatibilan sa ovom najnovijom verzijom windowsa 10.Sta sad trebam dizat ponovo cijeli sistem da bi mogao flashat bios? ili postoji drugo rijesenje.

NoDe31 ned 26.1.2020 13:15

Kakav ubogi flash biosa? Skini DDU i napravi roll back na drivere koji su ti radili bez problema....
BTW svima koji imaju problema sa vracanjem na default postavke nakon restarta: DDU, Instalacija novih 20.1.3 drivera i ni u kojem slučaju ne radite "factory reset" prilikom instalacije...

Acex ned 26.1.2020 13:30
NoDe31 kaže...
Kakav ubogi flash biosa? Skini DDU i napravi roll back na drivere koji su ti radili bez problema....
BTW svima koji imaju problema sa vracanjem na default postavke nakon restarta: DDU, Instalacija novih 20.1.3 drivera i ni u kojem slučaju ne radite "factory reset" prilikom instalacije...

 Ma problem je sa svim driverima.Jedino mi na orginal driverima sa cda radi normalno ali i tu jednom u par dana zna zajebavat i izbacit mi no signal i ventilatori podivljaju i odu na 100% te moram restartat pc

Acex ned 26.1.2020 13:39
NoDe31 kaže...
Koje si sve drivere probao?
Jesi probao sa 19.12.1 i ispod?

Od 11 mjeseca imam karticu,znaci svi driveri koji su izasli u to vrijeme i prije sam probavao ali ista situacija se događa,nakon 10-15 minuta pod full opterecenjem graficka samo podivlja i ventilatori odu na 100% i pokaze no display signal.Probao sam i drugi display port,smanjivanje i povecavanje voltaze,downclockanje ali nista ne pomaze

D3lBoy ned 26.1.2020 13:42
Acex kaže...
NoDe31 kaže...
Koje si sve drivere probao?
Jesi probao sa 19.12.1 i ispod?

Od 11 mjeseca imam karticu,znaci svi driveri koji su izasli u to vrijeme i prije sam probavao ali ista situacija se događa,nakon 10-15 minuta pod full opterecenjem graficka samo podivlja i ventilatori odu na 100% i pokaze no display signal.Probao sam i drugi display port,smanjivanje i povecavanje voltaze,downclockanje ali nista ne pomaze

Šalji na reklamaciju, nikakvo flashanje biosa, možeš završiti sa ciglom od kartice

Acex ned 26.1.2020 13:52

Koji je postupak slanja?nikad dosad nisam nista slao na reklamaciju pa bih volio znati koliko dugo da ocekujem da cu biti bez graficke i da li mogu traziti novu/zamjensku.Te da li utice to sto nisam ja kupio graficku nego je na racunu drugo ime.Inace je graficka kupljena u Protisu

HCgamingCRO ned 26.1.2020 14:10

Sto se gcn-a tice najstabilniji i najbolji driveri po perf su 19.12.3...baren je tako sa vegom mojom odkada sam opet ma njima Puno stabilnije sto se gubitka signala tice i low su jedno 10tak posto sigurno isto bolji.

Jakovp pon 27.1.2020 13:21
Acex kaže...

Evo javili su mi se jutros i moram popunit njihov obrazac za servis.No međutim ne znam gdje mogu naci šifru artikla i serijski broj?Na računu imam samo broj računa.

 Piše ti na grafičkoj, SN:...