ansha sub 15.12.2018 19:33
war3_tft kaže...

 

To je prva stvar koju napravis sa Polarisom jer su i clockovi onda stabilniji, po grafu se vidi da kod tebe nisu stabilni.

I onda kad dignes p. limit 50%, sta se onda dogadja sa karticama koje su na stock limitu i open test benchu na ~75°C?

 

Ova itx verzija koju imam je ispod 70°C stalno, al kad odvalim max p. limit ode to u nebo, preko 80°C s max ventom...

chaselol sub 15.12.2018 20:34
war3_tft kaže...
Gledao prek moba pa je malena slika i zamjenio sam graf za memory usage i core clock, moj bed.

Svejedno bi trebao pl do maxa, tako bi drzao stabilno i vise klokove.

Ne isplati mi se clockati, drzi mi na 1360mhz po 60fps gdje mi treba, jos dva heatpipe-a da ce odvesti toliko toplote sa polarisa, nema nista od toga. Jeste da je 580 osjetno stabilniji i laksi za upravljanje od 480 ali, ovo je sasvim dovoljno. Probacu jos da spustam napon, barem do -80 makar i downclockao, jer mi tih par mhz ne znace, performanse se gube minorno.

itomic009 sub 15.12.2018 20:35
Kant kaže...

Nego, kada bi trebao izaci nasljednik RX serije?

 

Ima kakvih vijesti?

  Nadamo se da ćemo sad u siječnju saznati kakavu službenu informaciju. Imamo taj leak od nekidan, po kojem to izgleda fenomenalno, sad čekamo prvu službenu informaciju pa da vidimo gdje smo. To bi trebali saznati sada u siječnju valjda.

war3_tft sub 15.12.2018 21:15
ansha kaže...

I onda kad dignes p. limit 50%, sta se onda dogadja sa karticama koje su na stock limitu i open test benchu na ~75°C?

 

Ova itx verzija koju imam je ispod 70°C stalno, al kad odvalim max p. limit ode to u nebo, preko 80°C s max ventom...

 Ne mogu vjerovati da su hladenja tako lose napravljena onda...

 

Evo moja stara rx 470 na 1360/1850 kako sam je drzao 24/7 sa undervoltom od -30mv. Memorija se slabo klokala jer je hynix bila, isla je do max 1900 ak se ne varam i to sam morao ne znam kolko napona dodati.

dejo74 pet 8.2.2019 09:11

Poz imam sljedeći problem ,grafa rx 580 nitro+ 8gb u kombinaciji sa monitorom AOC32 VA model,stalno drži ram zakucan na 2000mhz u idle-u tako i temp se vrte oko 50.Malo sam guglao i zaključio da je do monitora pošto u drugom setupu imam rx 570 nitro+ gdje u idle pada na 300mhz,postavke identične u wattmanu i radeon settings.Problem sa AOC-om rješava tek smanjivanje refresh rate-a sa 75 na 60hz,probao sam i dp i hdmi kabel identična stvar,sam sam napravio custom rezoluciju sa 74hz i opet ništa zakuca se na 2000mhz ram a gpu clock normalno pada u idle na 300,freesync on u oba slučaja na oba monitora 2. je DELL SE2717H ,ako ima neko sličnih problem ili rješenja za isti slobodno nek napiše

talmad pon 12.8.2019 10:36

pozdrav ekipa,

 

kratko pitanje imam za Sapphire RX 580 Nitro. na koji način namjestiti brzinu ventova. 

imao sam teški cirkus s kupovinom nove konfiguracije prije par mjeseci pa sam je tek prije 2 tjedna stavio u kakvu takvu funkciju.

 

u servisu su mi reinstalirali windowse pa sam tek prekjučer shvatio da nisam instalira nikakav softwer za fan speed od grafičke.

instalira sam od Radeon-a njihov softer pa nisam siguran jel bolje koristiti Wattman ili od Sapphire-a Trixx.  trenutno imam oboje (Trixx ima dodatno neke sitnice za podesiti ili ugasiti LED na samoj grafičkoj) pa bi jedan valjalo skinuti da ne bi bilo kakvih problema.

 

pitanje - na koji način postaviti krivulju za fan speed. tražim nešto po netu pa nisam sam siguran kako podesiti. 

 

itomic009 pon 12.8.2019 10:47

 Pa ne znam što bi uopće petljao kad je po defaultu odlično riješeno ? Sapphire je standardno podesio da ide do 75C što s ovako kvalitetnim coolerom u prijevodu znači da se kod mene grafa nikad ne čuje. Uglavnom, ne diraj ništa ako je sve ok.

talmad pon 12.8.2019 11:04
itomic009 kaže...

 Pa ne znam što bi uopće petljao kad je po defaultu odlično riješeno ? Sapphire je standardno podesio da ide do 75C što s ovako kvalitetnim coolerom u prijevodu znači da se kod mene grafa nikad ne čuje. Uglavnom, ne diraj ništa ako je sve ok.

 to je dakle podešeno bez da petljam po dodatnim programima? 

 

kad pokrenem neku igru ni kod mene se grafička skoro ne čuje, ventovi valjda na minimumu, dođe do 75-76 stupnjeva. 

 

problem je šta nisam sam instalira windowse ni drivere pa nisam ima blage veze jesu li i šta su oni u trgovini radili po tom pitanju..

otišla mi je nova matična tako da su radili sve fresh..

 

isplati li se "žrtvovati" malo ventove da bi se temperatura grafičke dodatno spustila? 

itomic009 pon 12.8.2019 11:09

 Default je tako da ide do 75C, to je Sapphire podesio i odlično funkcionira jer ti po tome podešava ventove (okretaje). Dakle, ubrzava ventove samo ako grafa dođe do 75C i ubrzava ih toliko da ih zadrži na toj temperaturi, a to znač da su na niskim okretajima jer je hladnjak masivan i kvalitetan pa ne treba vrtiti visok ventove da zadrži grafu na ispod 75C. Akoti je servis sve instalirao, onda nisu sigurno ništa prčkali po grafi jer nemaju što, samo su instalirali drivere i to je to.

 

 Možeš ti sam povisiti okretaje i spustiti temperaturu, ali za to nema realno potrebe jer je 75C za rad grafičke kartice potpuno normalno. Što se tiče te temperture, može tako godinama. To je potpuno normalna temperatura.

MasterOdisasteR pet 16.8.2019 10:10

ima netko sapphire rx 570 nitro+ da je uspio pristojno clockat ? 

Meni baš i ne ide, dosta se ruši ...sad sam na +39 vddc offsetu i  1890 memory clocku i 1350 mhz  ,+20% power ? 

nezz koliko jos sa ovom voltazom mogu dizat core clock ?

dejo74 pet 16.8.2019 10:49
MasterOdisasteR kaže...

ima netko sapphire rx 570 nitro+ da je uspio pristojno clockat ? 

Meni baš i ne ide, dosta se ruši ...sad sam na +39 vddc offsetu i  1890 memory clocku i 1350 mhz  ,+20% power ? 

nezz koliko jos sa ovom voltazom mogu dizat core clock ?

 meni je default clock od meme[samsung] na rx570 nitro+ 4gb 2000mhz a core clock 1340 default mora ić 2100 bez greške a core nisam dizao,ja sam uzeo novu 2018. pred kraj zato je drugačija od prvih nitro+

MasterOdisasteR pet 16.8.2019 11:03
dejo74 kaže...
MasterOdisasteR kaže...

ima netko sapphire rx 570 nitro+ da je uspio pristojno clockat ? 

Meni baš i ne ide, dosta se ruši ...sad sam na +39 vddc offsetu i  1890 memory clocku i 1350 mhz  ,+20% power ? 

nezz koliko jos sa ovom voltazom mogu dizat core clock ?

 meni je default clock od meme[samsung] na rx570 nitro+ 4gb 2000mhz a core clock 1340 default mora ić 2100 bez greške a core nisam dizao,ja sam uzeo novu 2018. pred kraj zato je drugačija od prvih nitro+

 moja je isto tako bila no "boost" mode-u sa ranijim verzijama trixx-a sa istim specifikacijama (ja sam svoju uzeo cim je izasla),međutim skiniuo sam novi trixx jer sam prešao na novi ryzen i novi chipset i sjebalo mi se sad sve, i ne znam zašto.

 

sad mi je kad stisnem power botun na 1256 LOL...možda je do novih drivera

MasterOdisasteR pet 16.8.2019 17:20
war3_tft kaže...
ansha kaže...

I onda kad dignes p. limit 50%, sta se onda dogadja sa karticama koje su na stock limitu i open test benchu na ~75°C?

 

Ova itx verzija koju imam je ispod 70°C stalno, al kad odvalim max p. limit ode to u nebo, preko 80°C s max ventom...

 Ne mogu vjerovati da su hladenja tako lose napravljena onda...

 

Evo moja stara rx 470 na 1360/1850 kako sam je drzao 24/7 sa undervoltom od -30mv. Memorija se slabo klokala jer je hynix bila, isla je do max 1900 ak se ne varam i to sam morao ne znam kolko napona dodati.

 ako je ovo undervoltano ja sam štrumf

hahhaajaads čet 7.11.2019 21:00
ruya kaže...

Pozdrav hteo bih sutra da narucim karticu iz rx serije pa se dvoumim rx 560 od 2 gb ili rx 550 od 4 gb, koliko vidim kad se uporede da je jaca ova 560-ka od 2 gb?

 Do koje cijene ? Pored RX 570, i RX 560 a pogotovo 550 su neisplative. Zato pokusaj nac 570, makar i polovnu sa garancijom...

ruya čet 7.11.2019 22:21
hahhaajaads kaže...
ruya kaže...

Pozdrav hteo bih sutra da narucim karticu iz rx serije pa se dvoumim rx 560 od 2 gb ili rx 550 od 4 gb, koliko vidim kad se uporede da je jaca ova 560-ka od 2 gb?

 Do koje cijene ? Pored RX 570, i RX 560 a pogotovo 550 su neisplative. Zato pokusaj nac 570, makar i polovnu sa garancijom...

 Evo bas gledam 570 ima ih po 100 eura. Verovatno cu tako nesto i uzeti, mislio sam da kupim novu jednu od one dve.

Acex uto 12.11.2019 17:23

Pozdrav uzeo sam danas polovnu rx 580 nitro+ 4gb,evo testirao sam malo u battlefield 1 i far cry 5 i core clock stalno dropa sa 1400 na 1100.Temperature su ok,max 70 stupnjeva na 50% fan speed.Dali je to mozda do procesora jer je stalno na 100%.

Nisam instaliro nove drivere jer su vec bili najnoviji na kartici.