Damir22 sub 15.6.2019 23:42

prvo klikni na ovaj upitnik kraj toga sto pise.... pa ce program istestirati, i onda ce ti tocno napisati.

 

Ako imas integriranu grafiku, moze ti smanjiti broj laneova na kojoj radi, doduse barem je tako s amd apu-ovima, neznam za intel. ali prvo verificiraj da je to stvarno tako, a obicno je prvi pci slot onaj u koji trebas bosti grafiku.

Kresaux ned 16.6.2019 00:07

Ne kuzim se bas previše u temu, ali imam istu grafičku i meni je ok - @x16 3.0.

Nisam ništa riktao u biosu, a grafa je naravno u "najboljem" utoru. Obično je to onaj najbliži procesoru, možeš pogledati u uputstvima od matične.

dexman ned 16.6.2019 10:26
itomic009 kaže...

 Pa kad PCE-I 3.0 i na X4 ima dobar bandwith za normalne grafe.

 sada sam bas citao, ostati ce u tome utoru dok nepronadem neko sretnije rjesenje za hladnjak od procesora .. Hvala svima za pomoc!

dexman ned 16.6.2019 12:43
Winnfield kaže...
Na tvojoj ploci su po dva x16 pcie utora tako da ti je svejedno. Vjerovatno gpuz pokazuje nekakvo idle stanje.

 pokreno sam furmark da opteretim graficku i taj gpu z test plus na youtubeu video.. kopka me to, iako kazem solidno radi u igrama..

boxer pon 17.6.2019 12:23

Kod mene je slično stanje samo sam ja iskombinirao nešto noviji i stariji hardver...

 

Sapphire R9 290 PCIE 3.0  mi radi na PCIE 2.0 matičnoj ploči samo na x8 brzini umjesto na x16 i nema šta nisam pokušao no GPU Z uvijek prijavljuje x8@2.0 brzinu. Prethodna Sapphire R9 280X PCIE 3.0 mi je na istoj matičnjj ploči radila na x16@2.0 brzini. 

 

wyks pon 17.6.2019 12:30

Ovo ti pise u specifikacijama:

 

 

  • Slots
    - 2 x PCI Express 3.0 x16 Slots (PCIE1/PCIE4: single at x16 (PCIE1); dual at x16 (PCIE1) / x4 (PCIE4))*
    - 2 x PCI Express 3.0 x1 Slots (Flexible PCIe)
    - Supports AMD Quad CrossFireX™ and CrossFireX™
    - 1 x M.2 Socket (Key E), supports type 2230 WiFi/BT module and Intel® CNVi (Integrated WiFi/BT)

    *If PCIE2 is occupied, PCIE4 will downgrade to x2 mode.

    Tako da je samo gornji uvijek na x16.
    Nadji rjesenje za hladnjak.
     
Tedy pon 17.6.2019 12:37

Pozdrav ljudi !

Narucio sam sljedecu konf.

Aorus B450 elite maticna

amd ryzen 5 2600x 

g skill 16gb rama ddr4 3000 mhz 

ssd 250gb

hdd 1tb

I GRAFICKU  asus rtx 2060

 

sad me zanima neko napajanje za tu graficku jer sam cuo da treba 1x6 i 1x8 pinova, pa da mi preporucite neko :D 

 

hvala unaprijed lp 

dexman pon 17.6.2019 16:35
wyks kaže...

Ovo ti pise u specifikacijama:

 

 

  • Slots
    - 2 x PCI Express 3.0 x16 Slots (PCIE1/PCIE4: single at x16 (PCIE1); dual at x16 (PCIE1) / x4 (PCIE4))*
    - 2 x PCI Express 3.0 x1 Slots (Flexible PCIe)
    - Supports AMD Quad CrossFireX™ and CrossFireX™
    - 1 x M.2 Socket (Key E), supports type 2230 WiFi/BT module and Intel® CNVi (Integrated WiFi/BT)

    *If PCIE2 is occupied, PCIE4 will downgrade to x2 mode.

    Tako da je samo gornji uvijek na x16.
    Nadji rjesenje za hladnjak.
     

 Ubacio sam ju i zbilja je samo taj na ×16.. :( dali je ok ovo što je grafička preblizu cpu hladnjaka ili bi trebao nešto riješiti po tome pitanju?

bug mi neda upload slika :(

dexman pon 17.6.2019 18:48
Winnfield kaže...

Bitno da nedodiruje hladnjak, sad sto je malo estetski nagrdeno i sto ce ti se cpu nesto vise grijati jer hladnjak sad tako prakticki direktno uvlaci topli zrak od gpu-a.

 sada ovako izgleda.. oko 15 mm je razmak.. ako se bude grijao previse kupit cu jos jedan hladnjak pa postavit na cooler.. uglavnom sada sve radi na full iako nevidm neke velike razlike..

itomic009 pon 17.6.2019 19:21

 Ako imaš 1.5 cm razmaka, to je sve ok i ništa se ne trebaš bronuti oko toga ako imašsolidno ventilirano kućište. Grafička tako blizu cooler-a je standard kod svih koji imaju tower cpu coolere i nije ništa neobično, tako da se nemaš što brinuti .

andi.cro pet 18.10.2019 11:23

Pozdrav...

 

Htio bih se nadovezati na ovu temu "rtx2060 pitanje"

 

Ja imam Gigabyteovu rtx2060 sa dva ventilatora ali i jedan mali "problemčić"...

 

Naime, pri određenom opterečenju/temperaturi/brzini vrtnje ventilatora...oni odjednom počnu glasno zujati!

Otvorim bočnu stranicu i malo prstom stisnem onu plastiku oko njih i prestanu zujati.

Kaj se tu da napraviti, jel to problem za reklamaciju ili je to standardna stvar kod svih???

Kresaux pet 18.10.2019 13:43

Imam istu model i bučna je za popizdit, čuje se kroz headset pri maksimalnom load-u. Jesi gledao na koliko rpm-ova se vrti kada čuješ to zujanje? Moja dođe do 95% fan speed, ovako napamet mislim da je to preko 1900 RPM. Podešavao sam krivulju da u max loadu bude na 85% što je podnošljiva buka, ali onda ne hladi dovoljno i ode u thermal throttle. Mijenjao sam joj pastu, ali nije pomoglo.

 

Do sada nisam mislio reklamirati jer nisam siguran ima li osnove, a još sam i pastu mijenjao.