Grafičke kartice

RTX 2060 - Dilema - Gainward ili Gigabyte?

war3_tft pet 19.4.2019 12:00

Kad pomislimo da u danasnje vrijeme kad g-sync radi na freesync monitorima jos uvijek postoje oni sa posebnim potrebama koji kupuju novu Vegu 56/64 najmanji problem u cijeloj prici je kakav model ionako hladne RTX 2060 kartice je netko uzeo. 

Stjepanj pet 19.4.2019 12:11
mislioc kaže...
Stjepanj kaže...
Wh1T3L10n kaže...

Evo, na kraju sam ipak uzeo moju omiljenu "marku"...

 

MSI RTX 2060 Gaming Z... :D

 

Nitko sretniji... :D

 baci koji bench i dojmove u rtx temu!

ovo je moja "low budget" Rtx 2060 Gainward gs ide mala do 2070/2075lp

 Šta si to overkloko sa OC skenerom da je tako loše.

 Lose? Pa rijetko koja ide na te taktove lp

Wh1T3L10n pet 19.4.2019 12:22
war3_tft kaže...

Kad pomislimo da u danasnje vrijeme kad g-sync radi na freesync monitorima jos uvijek postoje oni sa posebnim potrebama koji kupuju novu Vegu 56/64 najmanji problem u cijeloj prici je kakav model ionako hladne RTX 2060 kartice je netko uzeo. 

 Nisam misljanja da je isto uzeti Colorfull ili Gainward/MSI/Gigabyte/ASUS i slicno...

 Cinjenica je da postoje razlike.

 Hoces u taktovima, hoces u samoj kvaliteti izrade, sa ili bez backplate-a, malo estetike sa rgb svjetlima, hladjenje, glasnoca... Stotine su faktora...

 

 Samo kod MSI 2060tke npr, razlika izmedju osnovne Gaming verzije i Z verzije potoji razlika od 150mhz u boostu...

 Znaci razlike postoje, a koliko novaca one vrijede? To je upitno... Ali cinjenica je da se isplati dati parsto kuna vise za top izvedbu (pojedinacno gledano kod svakog proizvodjaca). Npr kod gainwarda GS i obicna verzija, razlika je  100kn. (u slucaju 2060 phoenix)

picajzla0707 pet 19.4.2019 12:50
Wh1T3L10n kaže... 

 Samo kod MSI 2060tke npr, razlika izmedju osnovne Gaming verzije i Z verzije potoji razlika od 150mhz u boostu...

 Znaci razlike postoje, a koliko novaca one vrijede? To je upitno... Ali cinjenica je da se isplati dati parsto kuna vise za top izvedbu (pojedinacno gledano kod svakog proizvodjaca). Npr kod gainwarda GS i obicna verzija, razlika je  100kn. (u slucaju 2060 phoenix)

 e sad, moja msi 1070 gaming ima isti hladnjak kao i 1070 gaming z ili gaming x, baš kao i sve ostale komponente - ista je stvar i sa 2060 gaming

tih 150mhz dobiješ jednim klikom u afterburneru, dakle to slovce x ili z ne vrijedi niti jedne kune nadoplate, a kamo li parsto

mislioc pet 19.4.2019 15:25
Stjepanj kaže...
mislioc kaže...
Stjepanj kaže...
Wh1T3L10n kaže...

Evo, na kraju sam ipak uzeo moju omiljenu "marku"...

 

MSI RTX 2060 Gaming Z... :D

 

Nitko sretniji... :D

 baci koji bench i dojmove u rtx temu!

ovo je moja "low budget" Rtx 2060 Gainward gs ide mala do 2070/2075lp

 Šta si to overkloko sa OC skenerom da je tako loše.

 Lose? Pa rijetko koja ide na te taktove lp

 https://www.youtube.com/watch?v=_KsK55zgUAQ daj si podesi Nvidia Control Panel ovako dobit ćeš jedno 100-150 bodova više.

phnx sub 4.5.2019 04:10
ibme74 kaže...

Ni jednu ni drugu nego trecu klik

 

Jeftinija osjetno od gige a bolja po testiranjima klik

ja sam uzeo tu, tiha,hladna i dobro se oc-a. 

 

jedino kad ju dignem na max maxova mi se u wotu javljaju artefakti.. ali samo kad su ama bas svi cheatovi ukljuceni :)

 

ps.metro radi na najjaksese i ne pada ispod 60

ansha sub 4.5.2019 19:50
Stjepanj kaže...
Ja da podesim? Druze podeseno je to sve do ibera.lp

Lol, pa svi znamo da nemas blage veze s clockanjem Pascala/Turinga, nije sramota rec da ne znas nego glumit da znas...

Koliko si ih imao pa nikad ni blizu 2100mhz...

thedream sri 8.5.2019 16:57

Ja uzeo danas Kineza u Linksu, Colorful iGame Ultra OC, hehe, a naziva.. Uglavnom divota od kartice, 3slot mrcina sa hrpom điđa-miđa i solidnom razlikom u cijeni u odnosu na najjeftiniju 2060.

 

https://www.links.hr/hr/graficka-kartica-pci-e-colorful-igame-geforce-rtx-2060-ultra-oc-6gb-gddr6-051800478

 

Mogu slobodno reći da iako sam bio skeptičan, "samo" 2g. garancije vs. 3 kod Gainwarda recimo, pa tko su sad ti, relativno mi nepoznat brend itd., radi se o priličnom premium proizvodu.

 

Od hladnjaka, backplatea, gumba za OC, RGB-a, zero-fan fičra u idleu do 55c, 6+2 VRM regulacije, čak 2x8pinca (ne znam za koji k ali u redu..), sve nekako miriši na pozitivu.

 

Vrlo ugodno sam iznenađen zasad, prvi dojam - od gabarita nadalje, monstrum. Neodoljivo podsjeća na bolje Inno3D iChill verzije, s tim da je ovoj TDP 160/175W, tako da bi hladnjak morao biti dobrano overkill.

 

Mogu samo misliti kakve su 2080/Ti..npr. ovaj KUDAN :

 

https://en.colorful.cn/contents/389/906.html

 

 

 

 

GoodAngel uto 2.7.2019 23:06
ansha kaže...
Stjepanj kaže...
Ja da podesim? Druze podeseno je to sve do ibera.lp

Lol, pa svi znamo da nemas blage veze s clockanjem Pascala/Turinga, nije sramota rec da ne znas nego glumit da znas...

Koliko si ih imao pa nikad ni blizu 2100mhz...

 nemojte se ljutit druže Tito, ali jedina sramota je da ste vi još uvijek živi, s jednom nogom iz ljubljane.

šalu na stranu, čeka se RTX 2060 SUPER, nadam se da će i cijena biti "super" tako da si mogu dati oduška, i drugu Titu poslati račun.

ima se, može se, sve za naše cijenjeno bratstvo jedinstvo, plaćeno Gotovinom.

iskreno nisam mislio kupiti Nvidiu, ali sam kada sam vidio da konačno nude 8GB memorije po razumnoj cijeni od 400 eurića, rekao zeleni ovaj put me još imate, a u budućnosti ako AMD izbaci nešto što će poput Ryzen-a u proc tj grafičkom svijetu napraviti potres, onda možda i pređem u AMD tabor, ali za sada se držim Nvidie, jednostavno nude više u ovom trenutku, i kvalitetnije što je važnije. a AMD ionako planiram ugradit u kućište, jer Ryzen ima prednost pred pohlepnim Intelom. iako svi su oni pohlepni, samo što često glume da nisu, a i drug Tito je znao reći, da neće nama ovi s strane govorit kakvi smo mi, već da ćemo zajedno od vardara pa do triglava, svima reći kakvi smo i što mi možemo kada se 6 miliona "jugoslovena" digne na oružje, nije to šala tada je rekao drug Tito, a onda je prdnuo skupa s državom koju je stvorio, poanta priče je nemojte biti fanboyevci, već gledajte svoje dupe točno onako kako ga je gledao i pazio i mazio drug Tito. zato je njemu bilo dobro, a ostalim južnim slovenima tako lijepo da su išli na bauštelu u njemačku, kao što idu i danas. haha

nitko nama nije kriv što ne možemo i ne znamo, odnosno nećemo proizvest mercedes, već nam sve ovisi o Rimcu i njegovom concept one i two modelu auta, ali jedan čovjek ne čini gospodarstvo zemlje. dok se Hrvati zaluđuju idejama da je na zapadu sve mirišljavo a kod nas sve trulo, istina je uvijek negdje na sredini, niti su oni tamo toliko napredniji od nas, niti smo mi toliko nazadni, ali smo pomalo glupi kada mislimo da će nas spasit navijanje za jednu od tih opcija, tako je i u svijetu grafičkih ne treba nikoga biti briga jel Nvidia ili AMD, već jel to valja ko mercedes ?

ali zato je mercedes mercedes, jer kada kupiš mercedes znaš što si kupio, ako ne vjerujete meni odite u Imotski.