mcf pet 5.1.2018 14:24

Uz novu xfx radeonku , 5xx (mislim 70... Ili 780, nemam ju pri ruci) sam dobio kabel/razdjelnik, 2x6 pin na 8 pin. Kartica na sebi ima 8 pinski ulaz. Napajanje standarno, ima 2x8(6+2).

Sad, dal da spojim direktno 6+2 iz napajanja , ili treba vise struje, pa da iz napajanja spojim 2x6 prek adaptera? Tnx :)

Mrgud Veliki pet 5.1.2018 14:30
mcf kaže...
Uz novu xfx radeonku , 5xx (mislim 70... Ili 780, nemam ju pri ruci) sam dobio kabel/razdjelnik, 2x6 pin na 8 pin. Kartica na sebi ima 8 pinski ulaz. Napajanje standarno, ima 2x8(6+2).

Sad, dal da spojim direktno 6+2 iz napajanja , ili treba vise struje, pa da iz napajanja spojim 2x6 prek adaptera? Tnx :)

Cemu zezanje sa adapterom, ako mozes drito iz napajanja spojiti ?

mcf pet 5.1.2018 14:33

Ah , da si odgovorim, google kaze 6+2 direktno iz napajanja.

Pitam jer sam tak spojio, ali graficka cudno radi, jednom su se ventovi prestali vrtiti, windowsi je ne prepoznaju tu i tamo, komp se ponekad nece bootati, pa sam mislio da joj mozda fali malo struje :)

MrBlc pon 8.1.2018 20:34

Jesu ta dva na istom kabelu? Ako jesu, onda možeš samo izgubiti.

 

Ako nisu, onda provjeri jesu na istom railu. Ako nisu na istom railu, moguće je da je rail na koji si spojio preopterećen.

ihush pet 13.12.2019 17:07

u svakoj normalno opremljenoj pc trgovini.. može molex ili satapower na gpupower 6/8, jedan-dva-oba i sl. + pripaziti na stvarnu snagu napajanja i railove (snagu po žici.. 150-300w..).

+ ponekad novo napajanje .. (koje adekvatno snazi ima priključke.. tj to što ih već nemaš može biti problem ako ukupna snaga nije dovoljna).

-stvarna snaga, cca 300 za gpu, sve ostalo cca 200, to je cca 500w stvarne snage, uz 80% efikasnosti, to znači nominalno 600+.. a starenjem i zagrijavanjem to pada pa ovisno o kvaliteti-robustnosti možda radi s 500w možda s 700w nominalne snage napajanja... možda crkne, možda radi godinama.

ihush sub 14.12.2019 17:51

tražiš pogrešno.. tj traži dalje. može biti jedan ili dva molexa na jedan vgapower, jedan ili dva zato da može osigurati dovoljno struje po railu... to je obrnuto od splitera.

+što ćeš s dva muška? jel ti jasno koji konektor kamo ide? Jel ti jasno da ne tražiš dva vgapower nego molex ili sata power na vga power.. a to nikako ne mogu biti dva ista konektora s obe strane žice, odnosno to bi mogao biti samo spliter i zato tražiš pogrešno-obrnuto .. i zato možda bolje potraži nekog tko to zna, moguća šteta-kvar...

R3nchi sub 14.12.2019 18:32

Ajd DOBRO POGLEDAJ SLIKU..To je jedan kabel, u ruci mu drzim krajeve ili pocetak i kraj kako hoces.. E u kutiji od napajanja su bila dva takva kabla a ja sam jedan bacio.. Ne kuzim di nam je greska u komunikaciji?

ovaj zuti sam narucio kao zamjenski ..

Jel sad kontate?

ihush ned 15.12.2019 17:21

-znaš li razliku? To je modularni kabel za modularno napajanje, ne ono što se kupuje kao univerzalno/dodatno tj adapter s molexa ili satapower na vga..

-u trgovini ćeš lako pronaći adapter, ovo malo teže.

-riječ adpater.. u tvom pitanju je tad višak. Riječi i nazivi imaju konkretno značenje i kad to razlikuješ tad brže-konkretnije pronađeš ili dobiješ odgovor.