Grafičke kartice

Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

KCeeroo pet 5.4.2019 16:43

Hvala ti puno na savjetu..ja imam nvidia GEforce GTX 650 i danas kad sam dosao sa posla upalim komp i bile su plave crtice po ekranu i naprimjer crvena boja mi se promijenila u svijetlo plavu..  I stavio sam u pecnicu i proradila je, HVALA TI PUNO! 

BannedOnThisForum čet 11.4.2019 16:46
KCeeroo kaže...

Hvala ti puno na savjetu..ja imam nvidia GEforce GTX 650 i danas kad sam dosao sa posla upalim komp i bile su plave crtice po ekranu i naprimjer crvena boja mi se promijenila u svijetlo plavu..  I stavio sam u pecnicu i proradila je, HVALA TI PUNO! 

 Ne računaj da će dugo tako da radi. Ja sam ispekao gtx 560 ti (mislim da je ta), radila je još 3-4 mjeseca i rip

picajzla0707 čet 11.4.2019 18:21

Sve ovisi, ja sam ispekao 9600gso, poklonio i radila je godinu dana a kasnije ne znam sto je bilo s njom, gtx 570 sam ispekao i gejmalo se s njom od jutra do sutra idućih dvije godine, sad stoji u kutiji frendu za rezervu. Ispekao sam i jednu gtx 460 susjedu, klinac se igrao isto oko godinu dana i pislije je dao dalje.

petarjukic ned 14.7.2019 00:44

Pozdrav, uzeo sam prijateljev pokvareni dell inspirion 3537 sa i7 4500u, r9 265mx i 8gb ddr3 pa rekoh da se malo zabavim.

Pri pokretanju laptopa zaslon se ne pali baš kao ni ventilatori dok svjećice svijetle pa sam nakon premještanja rama i bez cmosa probao bootati, ostala mi je jedina opcija pečenje matične, pištolj na topli zrak u blizini trenutno nemam a sa fenom se ne želim se mučiti i nagađiti što je pa sam prvo htio pitati koliko dugo bih trebao ostaviti matičnu u pećnici i na koju temperaturu da ugrijem pećnicu, par grafičkih sam ostavljao 10min na 200c i išlo je. Drugo što bih pitao je što još trebam skinuti sa matične da se ne rastopi, slika je dolje. Još ću termalnu pastu i biod maknuti a ostalo na vaš savjet

 

 

Nisam htio otvarati temu, ne bi je vidilo puno ljudi a ovamo vas ima već popriličan broj

 

 

http://prntscr.com/oeo75d

Lanko čet 8.10.2020 09:20

Da javim.

Prije tjedan ispečena stara HD 7850 8:45min na 200C

Sve skinuto, kondići zaštićeni sa par slojeva alu folije. Memorija nije.

 

Bacala je mrlje po ekranu , čak i u biosu. Windowsi ju nisu prepoznavali.

Komp od djece, uglavnom za Minecraft. 

 

Eno, radi za sada ko nova.

 

 

jednofazni ned 2.5.2021 11:04

Lijep pozdrav ekipa,

 

 

evo zbog trenutne situacije bio sam prisiljen uzeti polovnu i dosta staru grafičku karticu koja mi je nakon niti mjesec dana laganog korištenja pocela bacati linije i artefakte po ekranu. Probao sam problem riješiti sa driver-ima, drugim bios-om, ali sam ustanovio da cim mi se artefatki pojavljuju kod samog paljenja računala da je zapravo problem vrlo vjerojatno u čipu. Ono što mi ostaje kao posljednji pokušaj da produžim život GPU-a bar na par mjeseci je pečnica ili vrući fen.

 

 

Što mi savjetujete, baratati sa pečnicom ili vrućim fenom? Imam Boschov fen, nisam ga jos nikad koristio.

kruskar ned 2.5.2021 17:37
jednofazni kaže...

Lijep pozdrav ekipa,

 

 

evo zbog trenutne situacije bio sam prisiljen uzeti polovnu i dosta staru grafičku karticu koja mi je nakon niti mjesec dana laganog korištenja pocela bacati linije i artefakte po ekranu. Probao sam problem riješiti sa driver-ima, drugim bios-om, ali sam ustanovio da cim mi se artefatki pojavljuju kod samog paljenja računala da je zapravo problem vrlo vjerojatno u čipu. Ono što mi ostaje kao posljednji pokušaj da produžim život GPU-a bar na par mjeseci je pečnica ili vrući fen.

 

 

Što mi savjetujete, baratati sa pečnicom ili vrućim fenom? Imam Boschov fen, nisam ga jos nikad koristio.

 Imaš li iskustva s heat gunom? 
Pečnica je najjednostavnije rješenje, dok s heat gunom uff frende.
Bilo je slučajeva gdje su memorije otpadale...
Tako da ako nemaš iskustva, pečnica.
El klasiko 9 minuta 180-200C :) 
"prvu" sprženu 9800gtx+ amp zotac sam tako sredio, ima tu negdje u temi i video na yt :D 

jednofazni ned 2.5.2021 21:53

Taman sam pripremio sve da ću sa fenom odradit i sada pročitam tvoj post, tako da se dvoumim. Mislim da ću mozda ipak u pećnicu stavit, jer sa ovim znam koliko mi je izlazna temperatura, ali ne znam kolika će biti na mjestu zločina hehe

 

 

ajde drzite mi fige hehe

 

 

 

 

 

 

EDIT: Grijao sam na kraju s fenom jer sam zaključio da iako nemam termometar barem mogu utjecat da mi se ne rastope plastični dijelovi tipa utori za konektore i slično. Uglavnom, grijao sam nekih 8 minuta na udaljenosti 1.5-2cm od CPU-a, a izlazna temperatura fena kako uputstva kazu je 350°C. Pretezito sam grijao cpu, malo manje okolne čipove.

 

Eto za sada pišem s kompa, nema artefakata niti linija, tj. sreca je da uopce radi. Do kada ce raditi ovako, mozda do sutra mozda do tko zna kad. Nadam se da ce izdrzat barem dok cijena Ethereuma ne padne.

AmonZero sri 13.4.2022 18:41

Evo cisto da javim svoje iskustvo od danas.

Imam laptop star preko 10 godina, koji je prosle godine krenio imat poteskoce u radu i crko.
Danas ga izvadio iz ormara, zamoto maticnu u foliju samo da je GPU otvorena i stavio u pecnicu na 200 stupnjeva na nekih 7 min.

Kad se ohladilo sve ubacio u laptop nazad i sve sljaka.

Pila i dalje zivi.