Grafičke kartice

NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

ansha pet 24.1.2020 13:28
D3lBoy kaže...

Pogledao sam vec nemam nijedan od ta 2 ventusova koja su priložena. Nisam gledao jer nisam jos imao karticu koja je power limit lockana. PL skace na sekundu i na 108% ali cijelo vrijeme govori GPUz da je power limit problem.

Cekaj jel ti onda imas Super ili obicnu?

ansha pet 24.1.2020 13:42
D3lBoy kaže...

Obicnu ali imam bios koji nije na techpowerupu, tj. ne mogu ga uopce izgooglat nigdje

Cudno da ga nema, pretpostavljam da kartica nije dual bios? Ako nije onda ti je riskantno ici flashat neki od onih bios-a....

D3lBoy pet 24.1.2020 13:43

Da poslao sam MSIu na support ako mi mogu potvrditi bios. Ima tragova otvaranja, cudan bios...

Ne bih flashao posto vidim i da drugi njeni biosi imaju isti power limit i sve, moguce da je ovo i najnoviji

ansha pet 24.1.2020 15:24
D3lBoy kaže...

Da poslao sam MSIu na support ako mi mogu potvrditi bios. Ima tragova otvaranja, cudan bios...

Ne bih flashao posto vidim i da drugi njeni biosi imaju isti power limit i sve, moguce da je ovo i najnoviji

Do koliko ti ide power draw maksimalni?

ansha pet 24.1.2020 15:40
D3lBoy kaže...

Pogledao sam vec nemam nijedan od ta 2 ventusova koja su priložena. Nisam gledao jer nisam jos imao karticu koja je power limit lockana. PL skace na sekundu i na 108% ali cijelo vrijeme govori GPUz da je power limit problem.

Armor OC BIOS dozvoljava do 210W (+14%), tako da bi ti to bio napredak. Pitaj support dal mozes stavit taj, al reci ce ti da ne :)

hahhaajaads pet 24.1.2020 15:56
D3lBoy kaže...

Da sumnjam, ako je ovo legit bios zivit cu s njim... i coil whineom

Da probas reklamaciju napravit zbog coil whinea, vjerovatno nebi imao problema jer se radi o futuri pa onda nadoplatis za neki jaci model (tipa 2070 super) ako je cijena blizu...

hahhaajaads pet 24.1.2020 16:24
D3lBoy kaže...

Ma rekli su da ju mogu vec vratit zbog toga sto se cini otvarana, ali kad nema nist u tom cijenovnom rangu ok (3500) osim RX 5700XT, jedina 2070 super sa dobrim hlađenjem je vec skoro 4500

 Zasto ne onda RTX 2060 Super posto je to kartica koja je na razini RTX 2070, istina da 2070 bolje zvuci ali opet...

 

 Evo ti bench da vidis kak se 2060s ponasa pored 2070, vjerovatno su se odtad i poboljsali driveri pa su sad 1/1. Doticna trgovina isto ima hrpa 2060s modela (tipa Ghost, Super Dual, Gaming Pro, Phoenix, Giga sa 2/3 venta i sl..)

sylar951 sub 25.1.2020 00:56

Evo još jedan benchmark, ovaj put od Far Cry - New Dawn kojeg sad mislim igrati.

Zadovoljan sam sa rezultatima s obzirom da ću moći mirno rokati na 4k ultri sa stabilnih 60fps-a. Ghost Recon Wildlands sam primoran igrati na 2k rezi.

NoDe31 sub 25.1.2020 12:48
The_Fichek kaže...

Ono kad ne kupis 5700 XT radi "mušica" i sjebeš se s RTX 2070, karma is a bitch.

 I RX 5700 XT može se upiknut otvarana i korištena, posebno u danajšnje vrijeme web shopova i politike vračanja robe...  

D3lBoy sub 25.1.2020 14:22
The_Fichek kaže...

Ono kad ne kupis 5700 XT radi "mušica" i sjebeš se s RTX 2070, karma is a bitch.

Kartica ko kartica nije problem, problem je u tome je li ju tko otvarao i je li bios originalan. Dakle ljudska greška, ne driverska, nvidijina ili MSI-eva

ansha sub 25.1.2020 19:33
D3lBoy kaže...
The_Fichek kaže...

Ono kad ne kupis 5700 XT radi "mušica" i sjebeš se s RTX 2070, karma is a bitch.

Kartica ko kartica nije problem, problem je u tome je li ju tko otvarao i je li bios originalan. Dakle ljudska greška, ne driverska, nvidijina ili MSI-eva

Naravno da je bios "originalan", ko bi radio fake bios.. Samo je cinjenica da je power limit zakljucan sranje..

Jakovp sub 25.1.2020 19:44
ansha kaže...
D3lBoy kaže...
The_Fichek kaže...

Ono kad ne kupis 5700 XT radi "mušica" i sjebeš se s RTX 2070, karma is a bitch.

Kartica ko kartica nije problem, problem je u tome je li ju tko otvarao i je li bios originalan. Dakle ljudska greška, ne driverska, nvidijina ili MSI-eva

Naravno da je bios "originalan", ko bi radio fake bios.. Samo je cinjenica da je power limit zakljucan sranje..

 I još k tomu pascali i turing imaju zaključane biose, mogu se staviti samo od drugih kartica, modificirani ne šljakaju.

D3lBoy sub 25.1.2020 21:11

Ne znam, ugl. bios je mjenjan posto je datum tog biosa 8.12.2019. Dakle oko mj. i pol. RTX 2070 (koliko ja znam i vidim) se baš više i ne proizvodi vec ga je zamjenila 2060 Super ili 2070 Super. Tako da ne vjerujem da je MSI stavljao bios prije mj. i pol, također nije došla sa CDom dok na reviewu vidim da dolazi. Ne treba mi cd, no to samo dokazuje da je otvarano + novi bios + ono kako su crkavale prve 2070 i 2080ti nakon nekoliko tj./mj. korištenja + Coil whine... Ostavilo dosta gorak okus, iako su performanse prilicno dobre.

Pre loše je trenutno stanje kartica, izobilje ih je, a sve sa nekom manom bilo cijena, driveri, performance/price ratio...

MGloc sub 25.1.2020 21:32

Taj wildlands je pravo cudo kako zna napatit hardver.

 

Ja sam imao na piku prvo 1660ti ili 5700 onda sam vidio da ju 5700 daleko "sisa" a cijenovno je razilka oko 100e.Na kraju sam uzeo 2060s za 30e vise nego 5700xt sapphire.rtx ima rgb dok 5700 nema  eto to je po meni prevagnulo.Na lageru je bila i gigabyte 2060 obicna po 415€ kao i 5700 sapphire ali isto bez rgb , nisan htio uzimat giga jer ukoliko ova b450 aorus rikne uzet cu msi plocu da se uklopi sa grafom.

Sto se tice izbora da slabo , mogu dobavit za 3-4 dana ali ja sam htio isti dan sastavit pc pa sam imao ogranicen izbor na par trgovina.

ansha sub 25.1.2020 23:25
Jakovp kaže...
ansha kaže...
D3lBoy kaže...
The_Fichek kaže...

Ono kad ne kupis 5700 XT radi "mušica" i sjebeš se s RTX 2070, karma is a bitch.

Kartica ko kartica nije problem, problem je u tome je li ju tko otvarao i je li bios originalan. Dakle ljudska greška, ne driverska, nvidijina ili MSI-eva

Naravno da je bios "originalan", ko bi radio fake bios.. Samo je cinjenica da je power limit zakljucan sranje..

 I još k tomu pascali i turing imaju zaključane biose, mogu se staviti samo od drugih kartica, modificirani ne šljakaju.

Onaj bios od Armor OC koji ide do 210-215W bi mu 99% radio. 

Iako, sumnjam da mu PL bitno utjece na performanse u igrama.

ansha sub 25.1.2020 23:26
Jakovp kaže...
ansha kaže...
D3lBoy kaže...
The_Fichek kaže...

Ono kad ne kupis 5700 XT radi "mušica" i sjebeš se s RTX 2070, karma is a bitch.

Kartica ko kartica nije problem, problem je u tome je li ju tko otvarao i je li bios originalan. Dakle ljudska greška, ne driverska, nvidijina ili MSI-eva

Naravno da je bios "originalan", ko bi radio fake bios.. Samo je cinjenica da je power limit zakljucan sranje..

 I još k tomu pascali i turing imaju zaključane biose, mogu se staviti samo od drugih kartica, modificirani ne šljakaju.

Onaj bios od Armor OC koji ide do 210-215W bi mu 99% radio. 

Iako, sumnjam da mu PL bitno utjece na performanse u igrama. A moze i undervoltat na nacin da clocka krivuljom. Meni moja ne vuce vise od 150-160W kad je na 1900mhz sa 0.9V

Promster sri 5.2.2020 11:43

Mali offtopic.

 

Probao sam sad GeForce Now, i samo mi je zacementirao stav prema streamingu igara. U narednih 30 godina običan korisnik neće dobiti istu kvalitetu gaminga kakvu sad ima na vlastitom računalu ili konzoli. 1080p 60fps je max., ali bilo bi dobro da je i toliko, latencija je katastrofalna, mislim da se ni minesweeper nebi mogao igrati bez problema. Ali bitno da ti možeš RT uključiti, vidiš kockice po ekranu od kompresije, ali RT je tu.

Jakovp sri 5.2.2020 11:44
Promster kaže...

Mali offtopic.

 

Probao sam sad GeForce Now, i samo mi je zacementirao stav prema streamingu igara. U narednih 30 godina običan korisnik neće dobiti istu kvalitetu gaminga kakvu sad ima na vlastitom računalu ili konzoli. 1080p 60fps je max., ali bilo bi dobro da je i toliko, latencija je katastrofalna, mislim da se ni minesweeper nebi mogao igrati bez problema. Ali bitno da ti možeš RT uključiti, vidiš kockice po ekranu od kompresije, ali RT je tu.

 It just works!

Promster sri 5.2.2020 11:56
Jakovp kaže...
Promster kaže...

Mali offtopic.

 

Probao sam sad GeForce Now, i samo mi je zacementirao stav prema streamingu igara. U narednih 30 godina običan korisnik neće dobiti istu kvalitetu gaminga kakvu sad ima na vlastitom računalu ili konzoli. 1080p 60fps je max., ali bilo bi dobro da je i toliko, latencija je katastrofalna, mislim da se ni minesweeper nebi mogao igrati bez problema. Ali bitno da ti možeš RT uključiti, vidiš kockice po ekranu od kompresije, ali RT je tu.

 It just works!

Ali ajde, nije samo kod Nvidije takva situacija, probao sam stremati PS4 igre, ista stvar, identična...Stadiu nisam probao, ali to svi znamo da je flop.

NoDe31 sri 5.2.2020 12:05

Za bilo kakav gaming stream treba ti optika i server koji nije udaljen nekoliko država od tebe, pa taman i da imaš ovo prvo problem ti je i dalje udaljenost do GeForce Now servera... Kad igraš na svojoj kanti signal putuje od tvojeg miša i tipkovnice/kontrolera do matične ploče, kad stremaš signal putuje kroz nekoliko država do servera pa nazad, naravno da je latencija u banani...

Jakovp sri 5.2.2020 12:07
NoDe31 kaže...

Za bilo kakav gaming stream treba ti optika i server koji nije udaljen nekoliko država od tebe, pa taman i da imaš ovo prvo problem ti je i dalje udaljenost do GeForce Now servera... Kad igraš na svojoj kanti signal putuje od tvojeg miša i tipkovnice/kontrolera do matične ploče, kad stremaš signal putuje kroz nekoliko država do servera pa nazad, naravno da je latencija u banani...

 Naravno, to svi znamo, ali njihov marketing kaže 20ms za 80% broadband korisnika.