Grafičke kartice

NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

W_Cole sri 11.12.2019 01:27
itomic009 kaže...

 A onda je vjerojatno grafa. Ako ti se da čekati drugo napajanje, sačekaj. Ja bi na tvom mjestu slao to što prije na reklamaciju i gotovo, ne bi bio prvi artikl koji ne valja a nov, dešava se. Imaš integriranu pa možeš biti bez grafe dok se ne riješi, šta ćeš. A za OC, ja ne vidim nikakvog smisla da se taj CPU clocka sa stock takta za tu grafu ni pod razno. 

 evo zamijenio napajanje testirali grafičku i sve je u redu, našao problem nije do kartice tj. problem nastane kad je u igri osvježavanje ekrana na 165hz.

a na 144hz radi sve normalno, tako da ne mogu koristiti maximalni refresh rate kojeg nudi monitor jednostavno ne radi sa RTX2070, ili me neka druga postavka zeza da ne radi normalno. jednostavno neznam.

ugl sad mogu normalno igrati ne cvika ništa. možda kakav drugi savjet?

SamoPitam3 sri 11.12.2019 01:50
W_Cole kaže...

 evo zamijenio napajanje testirali grafičku i sve je u redu, našao problem nije do kartice tj. problem nastane kad je u igri osvježavanje ekrana na 165hz.

a na 144hz radi sve normalno, tako da ne mogu koristiti maximalni refresh rate kojeg nudi monitor jednostavno ne radi sa RTX2070, ili me neka druga postavka zeza da ne radi normalno. jednostavno neznam.

ugl sad mogu normalno igrati ne cvika ništa. možda kakav drugi savjet?

Jedno je sigurno. Nece ti sigurno monitor blue screen uvaliti.  Ne bi se cudio da je do rtx-ice. Hrpa njih neispravnih ili da se bolje izrazim poluispravnih je vani na trzistu, to nije tajna. U stili APP - ako prodje, prodje. Nema puno ljudi koji bi tu grafu drndali iznad 144Hz pa se nVidii rizik isplati. Na kraju krajeva, ta grafa kada se ukljuci rtx moze samo sanjati visoki framrate.

itomic009 sri 11.12.2019 09:01
W_Cole kaže...
itomic009 kaže...

 A onda je vjerojatno grafa. Ako ti se da čekati drugo napajanje, sačekaj. Ja bi na tvom mjestu slao to što prije na reklamaciju i gotovo, ne bi bio prvi artikl koji ne valja a nov, dešava se. Imaš integriranu pa možeš biti bez grafe dok se ne riješi, šta ćeš. A za OC, ja ne vidim nikakvog smisla da se taj CPU clocka sa stock takta za tu grafu ni pod razno. 

 evo zamijenio napajanje testirali grafičku i sve je u redu, našao problem nije do kartice tj. problem nastane kad je u igri osvježavanje ekrana na 165hz.

a na 144hz radi sve normalno, tako da ne mogu koristiti maximalni refresh rate kojeg nudi monitor jednostavno ne radi sa RTX2070, ili me neka druga postavka zeza da ne radi normalno. jednostavno neznam.

ugl sad mogu normalno igrati ne cvika ništa. možda kakav drugi savjet?

  Pa nek ti radi onda na 144Hz i gotovo . Kao da ima ikakve veze jel 165 ili 144Hz i jel možeš ti svugdje imati uopće 165Hz ?

Getz pon 16.12.2019 20:17

Postoji li možda šansa da netko od vas ima iskustva sa ASUS Advanced Edition RTX 2080 Ti?

Zanimaju me generalna mišljenja, o cijeni nećemo molim vas, samo me zanimaju isključivo iskustva ako postoje na ovom forumu, na drugom forumu su me malo reć ismijali, pa zato pokušavam ovdje sakupiti mišljenja/iskustva...

Knez_007 uto 17.12.2019 10:49

Pozdrav svima, kako spojiti napajanje za zotac 2080 super? Kartica ima 2 8-pinska konektora, a na maticnoj imam 2 8-pinska power supply konektora. Kablovi koje sam dobio nisu 2 puta 8-pin na 8-pin pa je nejasno. Hvala unaprijed!

Minneyar uto 17.12.2019 10:57
Knez_007 kaže...

Pozdrav svima, kako spojiti napajanje za zotac 2080 super? Kartica ima 2 8-pinska konektora, a na maticnoj imam 2 8-pinska power supply konektora. Kablovi koje sam dobio nisu 2 puta 8-pin na 8-pin pa je nejasno. Hvala unaprijed!

 Spojis napajanje direkt u graficku 2x 8-pin ili 8-pin + 6+2pin, a ovo na maticnoj ne diras?

Knez_007 uto 17.12.2019 11:00
Minneyar kaže...
Knez_007 kaže...

Pozdrav svima, kako spojiti napajanje za zotac 2080 super? Kartica ima 2 8-pinska konektora, a na maticnoj imam 2 8-pinska power supply konektora. Kablovi koje sam dobio nisu 2 puta 8-pin na 8-pin pa je nejasno. Hvala unaprijed!

 Spojis napajanje direkt u graficku 2x 8-pin ili 8-pin + 6+2pin, a ovo na maticnoj ne diras?

Napajanje nema nijedan output, sve je na maticnoj, a ova dva konektora su jednini namijenjeni za grafiku. Ovo je modularni Fujitsu M770 PC.

itomic009 uto 17.12.2019 11:01
Knez_007 kaže...

Pozdrav svima, kako spojiti napajanje za zotac 2080 super? Kartica ima 2 8-pinska konektora, a na maticnoj imam 2 8-pinska power supply konektora. Kablovi koje sam dobio nisu 2 puta 8-pin na 8-pin pa je nejasno. Hvala unaprijed!

  Meni je nejasno kako ideš spajati grafu na matičnu za napajanje iste umjesto na napajanje ? Spojiš je naravno na napajanje. 

 

P.S. E onda ne spajaš normalno kad komp nije "klasični" build. Trebaju ti ili 8 pin kablovi ili 6+2 pin. Ako nisi dobio s grafom, kupi ih.

Promster uto 17.12.2019 11:04
Knez_007 kaže...
Minneyar kaže...
Knez_007 kaže...

Pozdrav svima, kako spojiti napajanje za zotac 2080 super? Kartica ima 2 8-pinska konektora, a na maticnoj imam 2 8-pinska power supply konektora. Kablovi koje sam dobio nisu 2 puta 8-pin na 8-pin pa je nejasno. Hvala unaprijed!

 Spojis napajanje direkt u graficku 2x 8-pin ili 8-pin + 6+2pin, a ovo na maticnoj ne diras?

Napajanje nema nijedan output, sve je na maticnoj, a ova dva konektora su jednini namijenjeni za grafiku. Ovo je modularni Fujitsu M770 PC.

Meni ovo izgleda kao 12V EPS konektori...

 

EDIT: Trebao bi nabaviti kabel od nekog modularnog napajana, jer vidim da je na mojem napajanju konektor za kabel isti ko i na tvojoj ploči. Ali opet paziti na pin layout...

Knez_007 uto 17.12.2019 12:37
itomic009 kaže...
Knez_007 kaže...

Pozdrav svima, kako spojiti napajanje za zotac 2080 super? Kartica ima 2 8-pinska konektora, a na maticnoj imam 2 8-pinska power supply konektora. Kablovi koje sam dobio nisu 2 puta 8-pin na 8-pin pa je nejasno. Hvala unaprijed!

  Meni je nejasno kako ideš spajati grafu na matičnu za napajanje iste umjesto na napajanje ? Spojiš je naravno na napajanje. 

 

P.S. E onda ne spajaš normalno kad komp nije "klasični" build. Trebaju ti ili 8 pin kablovi ili 6+2 pin. Ako nisi dobio s grafom, kupi ih.

Baci oko na fotku. Cijeli PC je modularan, napajanje mozes u svakom trenutku izvadit - samo stisnes crvenu tipku - i kao takvo nema na sebi nikakve izlaze i konektore, sve je distribuirano preko maticne ploce. Problem je bio u tome sto smo ocekivali da ce s grafickim karticama doci i kablovi za napajanje medjutim, ono sto je doslo je ili prekratko ili fale 8-pinski konektori. Uglavnom, komp radi, ali cemo morat kupit bolje kablove.

 

Tnx svima na pomoci!

 

P.s. komp nije moj, od faksa je :-) 

izvone čet 9.1.2020 17:25

Da ne postam duplo,evo link na novu prinovu sa teme o slikanju hardvera.

 

MSI RTX 2080Ti uhvacena na ebay aukciji, nova. Radi fantasticno,nisam probao OC posto zasada nemam potrebe,neke prijedloge za pocetak rada,tips and tricks? 

Promster čet 9.1.2020 17:50
izvone kaže...

Da ne postam duplo,evo link na novu prinovu sa teme o slikanju hardvera.

 

MSI RTX 2080Ti uhvacena na ebay aukciji, nova. Radi fantasticno,nisam probao OC posto zasada nemam potrebe,neke prijedloge za pocetak rada,tips and tricks? 

Gazi ju do ibera.

sylar951 sub 18.1.2020 17:26
Srce Isusovo kaže...
sylar951 kaže...

ja svoju rtx 2080ti neki dan nabavio za cca 850€, stara 2 tjedna

 

evo mali benčmarčić od GR:Wildlands kojeg sad igram

 Imaš upaljen vsync ili limitiran FPS? Ili je igra optimizirana ko govno?

 Vsync je upaljen, a i monitor mi je 60hz.

Igra je notorno zahtjevna ilitiga optimizirana ko govno, ali zbilja dobro izgleda.

Srce Isusovo ned 19.1.2020 09:58
sylar951 kaže...

 Vsync je upaljen, a i monitor mi je 60hz.

Igra je notorno zahtjevna ilitiga optimizirana ko govno, ali zbilja dobro izgleda.

 Sve OK ali onda ti i nije neki benč kad ne vidimo max itd. moraš ugasit vsync i onda ponovno opalit po benchu da bi imao imalo relevantne rezultate... just sayin

sylar951 ned 19.1.2020 21:57
Srce Isusovo kaže...

 Sve OK ali onda ti i nije neki benč kad ne vidimo max itd. moraš ugasit vsync i onda ponovno opalit po benchu da bi imao imalo relevantne rezultate... just sayin

 To vrijedi samo za 2k rezu. Na 4k ionako ne ide prek 54fps

Jakovp ned 19.1.2020 22:37
sylar951 kaže...
Srce Isusovo kaže...

 Sve OK ali onda ti i nije neki benč kad ne vidimo max itd. moraš ugasit vsync i onda ponovno opalit po benchu da bi imao imalo relevantne rezultate... just sayin

 To vrijedi samo za 2k rezu. Na 4k ionako ne ide prek 54fps

 

Šta si stvarno uzeo 9900 za 4k60 gaming?

NoDe31 ned 19.1.2020 22:40
Jakovp kaže...

 

Šta si stvarno uzeo 9900 za 4k60 gaming?

 Uzeo ga je iz istoga razloga kao i svi drugi... Uzeo ga je jer može i jer mu se htijelo... Onaj tko misli da taj procesor netko uzima za gaming je još veči naivac od ovih koji to uzmu...

sylar951 pon 20.1.2020 08:31

Izgleda da je taj KS stvarno show-stealer
Uz gaming, hobi mi je i stvaranje glazbe virtualnim instrumentima, a tu su CPU i rami najbitniji.. Ujedno sam ga uzeo i kao ulog za budućnost jer sljedećih par god. definitivno ne planiram mijenjati CPU dok isto ne mogu reći i za monitor.


Valentin17 Inače u planu mi je bilo uzeti K verziju al pošto je božićnica bila neočekivano veća, odlučio sam se počastiti.

Rame sam dobio od frenda po smiješnoj cijeni, al kad uzmem Cubase 10, obavezno uzimam i neki konkretniji pack od 32GB (mada ni onda vjerojatno neću iznad 3600Mhz).

Šta toliko fali mojoj matičnoj? Koje bi točno bile benificije skuplje matične?

Valentin17 pon 20.1.2020 10:06
sylar951 kaže...

Koje bi točno bile benificije skuplje matične?

Bolji VRM, veći overclock procesora i memorije. To je jeftinjak takav da gore od toga nećeš naći.

ps. mogao si se "počastiti" sa pločom koja može pratit mogućnosti procesora.

Jakovp pon 20.1.2020 11:39
sylar951 kaže...

Izgleda da je taj KS stvarno show-stealer
Uz gaming, hobi mi je i stvaranje glazbe virtualnim instrumentima, a tu su CPU i rami najbitniji.. Ujedno sam ga uzeo i kao ulog za budućnost jer sljedećih par god. definitivno ne planiram mijenjati CPU dok isto ne mogu reći i za monitor.


Valentin17 Inače u planu mi je bilo uzeti K verziju al pošto je božićnica bila neočekivano veća, odlučio sam se počastiti.

Rame sam dobio od frenda po smiješnoj cijeni, al kad uzmem Cubase 10, obavezno uzimam i neki konkretniji pack od 32GB (mada ni onda vjerojatno neću iznad 3600Mhz).

Šta toliko fali mojoj matičnoj? Koje bi točno bile benificije skuplje matične?

 

Možda bi ti bolje na tu konfu pasao 1440p 144 ili 165hz monitor, ali ok ako se baviš produkcijom ima smisla.

 

Valentin17 kaže...
sylar951 kaže...

Koje bi točno bile benificije skuplje matične?

Bolji VRM, veći overclock procesora i memorije. To je jeftinjak takav da gore od toga nećeš naći.

ps. mogao si se "počastiti" sa pločom koja može pratit mogućnosti procesora.

 

Ako se bavi produkcijom neće overkolkirati, a i 9900ks sa upaljenim mce je ionako već ili na rubu, ili jako blizu ruba. Može ga se dignuti malo, ali to je neisplativo s obzirom na potrošnju i potrebno hlađenje.

ansha pon 20.1.2020 12:11
Valentin17 kaže...
sylar951 kaže...

Koje bi točno bile benificije skuplje matične?

Bolji VRM, veći overclock procesora i memorije. To je jeftinjak takav da gore od toga nećeš naći.

ps. mogao si se "počastiti" sa pločom koja može pratit mogućnosti procesora.

Nista veci OC ne bi imao sa skupljom plocom, to su gluposti. A ako se vrm grije preko 90°C, onda stavis 8cm vent i ciao... To i onako u igrama nije moguce...

ansha pet 24.1.2020 11:41
D3lBoy kaže...

Power limit mi je maxan na 100 u afterburneru. Postoji neki workaround osim biosa?

Workaround je da ubuduce te stvari, ako su ti bitne, provjeris prije kupnje...

 

Ovdje gledam, Armor OC treba imat do +14% power adjustment. Pogledaj sa GPU-Z koji bios od ovih na linku ti imas...

D3lBoy pet 24.1.2020 11:56

Pogledao sam vec nemam nijedan od ta 2 ventusova koja su priložena. Nisam gledao jer nisam jos imao karticu koja je power limit lockana. PL skace na sekundu i na 108% ali cijelo vrijeme govori GPUz da je power limit problem.