Grafičke kartice

NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Promster ned 17.11.2019 09:27
zvonac kaže...

Ova 2080ti se isplati jedino kupovat dok cijenovno bude na razini kojoj je sad 1080Ti (3500kn) Cijene 2080Ti su abnormalno astronomske.

Wat? Znači 5700XT se sad ne isplati kupovati, tu je oko 3500kn, ali je dosta slabija od 2080Ti?

zvonac ned 17.11.2019 11:17
Promster kaže...

Wat? Znači 5700XT se sad ne isplati kupovati, tu je oko 3500kn, ali je dosta slabija od 2080Ti?

 Pa 5700XT je cijenovno ok, a ona bi po snazi trebala bit skoro ko 1080ti..

Slabija je od 2080Ti, al potonja ne opravdava prenapuhanom cijenom od 1500€ pa da ne znam kolko gtx-a ima u nazivu same kartice.

Sad kupiš 2080ti za 9tkn, i za godinu dana nećeš dobit ni pola od tih novaca dok bi ju išao prodavati, a i neće moć ni pokrenut neke igre na max.postavkama.

Hebiga, nevidija nabija cijene zato kaj može a konkurencija trenutno skoro pa nepostojeća i eto im prostora za bahatit se sa cijenama, ne bi me čudilo da su išli s mišlju oko formiranja cijena, vjerojatno neko u nevidija odjelu je rekao "ajmo bubnut cijenu od 1500€", ta cijenovna brojka baš paše uz naziv, gtx2080ti

 

Promster ned 17.11.2019 12:16
zvonac kaže...
Promster kaže...

Wat? Znači 5700XT se sad ne isplati kupovati, tu je oko 3500kn, ali je dosta slabija od 2080Ti?

 Pa 5700XT je cijenovno ok, a ona bi po snazi trebala bit skoro ko 1080ti..

Slabija je od 2080Ti, al potonja ne opravdava prenapuhanom cijenom od 1500€ pa da ne znam kolko gtx-a ima u nazivu same kartice.

Sad kupiš 2080ti za 9tkn, i za godinu dana nećeš dobit ni pola od tih novaca dok bi ju išao prodavati, a i neće moć ni pokrenut neke igre na max.postavkama.

Hebiga, nevidija nabija cijene zato kaj može a konkurencija trenutno skoro pa nepostojeća i eto im prostora za bahatit se sa cijenama, ne bi me čudilo da su išli s mišlju oko formiranja cijena, vjerojatno neko u nevidija odjelu je rekao "ajmo bubnut cijenu od 1500€", ta cijenovna brojka baš paše uz naziv, gtx2080ti

 

Pa cijena je prenapuhana sigurno, ali reći da se isplati kupiti tek kad će biti 3500kn je smiješno, 2080Ti je nekih 30-35% jača od 5700XT.

 

4500kn da nećeš dobiti za godinu dana?? Da se to ostvari AMD mora izdati brutalno jake kartice po veoma povoljnim cijenama, a Nvidijina nova serija bi trebala imati veliki pad u cijeni. A sumnjam da će se to dogoditi. RTX 2080Ti će gurati max postavke još godinama i godinama, makar to ovisi na koju rezu ciljaš i koji refresh rate. Ali 1440p, 120+ fps je sigurno za još jedan duži period.

 

AMD je konkurentan u mid-high endu sa 5700 i 5700XT, fali im extreme kartica koja bi parirala 2080Ti jer sad Nvidija radi kaj hoće s cijenom u tom dijelu tržišta.

zvonac ned 17.11.2019 12:44
Promster kaže...

Pa cijena je prenapuhana sigurno, ali reći da se isplati kupiti tek kad će biti 3500kn je smiješno, 2080Ti je nekih 30-35% jača od 5700XT.

 

4500kn da nećeš dobiti za godinu dana?? Da se to ostvari AMD mora izdati brutalno jake kartice po veoma povoljnim cijenama, a Nvidijina nova serija bi trebala imati veliki pad u cijeni. A sumnjam da će se to dogoditi. RTX 2080Ti će gurati max postavke još godinama i godinama, makar to ovisi na koju rezu ciljaš i koji refresh rate. Ali 1440p, 120+ fps je sigurno za još jedan duži period.

 

AMD je konkurentan u mid-high endu sa 5700 i 5700XT, fali im extreme kartica koja bi parirala 2080Ti jer sad Nvidija radi kaj hoće s cijenom u tom dijelu tržišta.

 Ne radim usporedbu sa 5700XT, ak imaš novce kupi 5700XT za 3.5kn.

 

Govorim općenito za 2080ti da treba pričekat dok cijena značajno padne dolje!

 

Nažalost, 2080ti neće još godinama gurat igre na max.postavkama, zato jer su igre iz godine u godine sve više neoptimizirane za PC i sve je više igara podređeno konzolama, a sad će još više to dolazit do izražaja pošto će PS5 bit pred vratima, a ne zaboravimo kolko su grafičke precjenjene u današnje vrijeme, hardver je možda moćan u grafi, al badava sve ak igra nije optimizirana.

 

Imam 144Hz monitor i igram na 1440p rezi, ak grafa nemre vrtit sve na max. koja košta 10tkn, onda ovdje stvarno nekaj ne štima, a gore ti je odgovor koji sam napisao..

Igre se izbacuju prebrzo van a nisu ni dovršene do kraja, poslije se to korigira kroz patcheve, a ponekad  neku igru nit ne srede do kraja..

 

Čekat da igru pokrpaju patchevima i čekat da cijena padne za 2080ti i onda u šoping, naravno onda dolaze nove (zahtjevnije-neoptimiziranije) igre i nove grafe koje će bit još skuplje neg 2080ti i tak u krug.

Promster ned 17.11.2019 14:05
zvonac kaže...
Ne radim usporedbu sa 5700XT, ak imaš novce kupi 5700XT za 3.5kn.

 

Govorim općenito za 2080ti da treba pričekat dok cijena značajno padne dolje!

 

Nažalost, 2080ti neće još godinama gurat igre na max.postavkama, zato jer su igre iz godine u godine sve više neoptimizirane za PC i sve je više igara podređeno konzolama, a sad će još više to dolazit do izražaja pošto će PS5 bit pred vratima, a ne zaboravimo kolko su grafičke precjenjene u današnje vrijeme, hardver je možda moćan u grafi, al badava sve ak igra nije optimizirana.

 

Imam 144Hz monitor i igram na 1440p rezi, ak grafa nemre vrtit sve na max. koja košta 10tkn, onda ovdje stvarno nekaj ne štima, a gore ti je odgovor koji sam napisao..

Igre se izbacuju prebrzo van a nisu ni dovršene do kraja, poslije se to korigira kroz patcheve, a ponekad  neku igru nit ne srede do kraja..

 

Čekat da igru pokrpaju patchevima i čekat da cijena padne za 2080ti i onda u šoping, naravno onda dolaze nove (zahtjevnije-neoptimiziranije) igre i nove grafe koje će bit još skuplje neg 2080ti i tak u krug.

Vidim oba imamo istu grafu, staru skoro 3 godine, oba imamo 1440p high refresh rate monitore, i nakon skoro 3 godine ta grafička gura sve na max. na tom monitoru i pruža više nego ugodno igranje. Nije ni počela posustajati, i ne vidim zašto još godinu dana nebi držala 'svoje', tj. 1440p 120+ fps. Već više od 10 godina su konzole glavne, uvijek postoje neoptimizirane igre, ali taj postotak se ne povećava, tj. zadnjih par godina se i ne sjećam da je došla hrpa loše optimiziranih igara. Obično na početku nove generacije konzola developeri zajebu port, i to nije ništ novo. Sve se to sredi s vremenom.

 

Definitvno nekaj ne štima ako kartica od 10 000kn nemre vrtjeti sve na max. Samo gdje su sve te igre koje 2080Ti ne može vrtjeti na max??

 

Igre, pre-orderi, early access i ostalo je priča i problem za sebe. Onaj tko hoće biti primarni 'klijent', dati malo para za hardver i igrati se bez problema, kupuje konzolu. Dok onaj koji hoće premium iskustvo to mora i platiti, a ponekad i patiti oko nekih problema.

ansha kaže...
Preko 50% je jaca na 4K, tj. onda kad cpu nije usko grlo...

Dobro, al mislim da je postotak onih koji se igraju na 4K dosta malen, usprkos tome što su dali 10 keka za 2080Ti. Trenutno je 1440p 144Hz nekakav sweetspot za gaming.

ansha ned 17.11.2019 14:05
Promster kaže...

Pa cijena je prenapuhana sigurno, ali reći da se isplati kupiti tek kad će biti 3500kn je smiješno, 2080Ti je nekih 30-35% jača od 5700XT.

 

 

Preko 50% je jaca na 4K, tj. onda kad cpu nije usko grlo...

zvonac ned 17.11.2019 14:39
Promster kaže...

Vidim oba imamo istu grafu, staru skoro 3 godine, oba imamo 1440p high refresh rate monitore, i nakon skoro 3 godine ta grafička gura sve na max. na tom monitoru i pruža više nego ugodno igranje. Nije ni počela posustajati, i ne vidim zašto još godinu dana nebi držala 'svoje', tj. 1440p 120+ fps. Već više od 10 godina su konzole glavne, uvijek postoje neoptimizirane igre, ali taj postotak se ne povećava, tj. zadnjih par godina se i ne sjećam da je došla hrpa loše optimiziranih igara. Obično na početku nove generacije konzola developeri zajebu port, i to nije ništ novo. Sve se to sredi s vremenom.

 

Definitvno nekaj ne štima ako kartica od 10 000kn nemre vrtjeti sve na max. Samo gdje su sve te igre koje 2080Ti ne može vrtjeti na max??

 

Igre, pre-orderi, early access i ostalo je priča i problem za sebe. Onaj tko hoće biti primarni 'klijent', dati malo para za hardver i igrati se bez problema, kupuje konzolu. Dok onaj koji hoće premium iskustvo to mora i platiti, a ponekad i patiti oko nekih problema.

 Točno!

2080Ti ni 4k nemre vrtit kak spada, tek sljedeća generacija će bit valda spremna za 4k gaming uz naravno veću cijenu, a taj trendu većih cijena svi svjedočimo..

Premium iskustvo znači bit beta tester, premium iskustvo samo na papiru. Ne ponekad, nego učestalo patit oko nekih problema, to je počela bit uobičajena praksa kod igri za PC, zlatna vremena gejminga i kolko tolko jeftinijh grafi su prošla..

 

Bahata nevidija nema konkurenciji u klasi 2080ti pa eto otud astronomska cijena, grafička neće bit nikad najsigurnija kupnja pogotovo flagšip model, jer igra ne ovisi samo o snazi hardvera nego i softverskoj strani a to je nažalost počela bit svakodnevica, umjesto igri dobijemo benchmark igru koja će bit tek namjenjena za sljedeću generaciju igri, između ostalog, čuo si za riječ, igre koje su rađene za konzole a portane na PC a takvih je podosta, rezultate toga znamo većina nas kakvi su..

 

Osobno, najsigurnija mi je varijanta nabavka PS5, tamo točno znam što dobijem i miran sam dost dugo vremena a i što je najbolje u svemu tome, igre su rađene isključivo za tu platformu (konzolu).

Igrati se bez problema, kupuje konzolu, eto što reć više

 

Jasna mi je koncepcija igranja sa mišom i tipkovnicom i to se ne može samo tako zamjenit, al draž tog igranja ubiju druge stvari.

 

Ovi moji zadnji postovi su orijentirani više na gtx2080ti i nevidijno luđačko nabijanje cijena precijenjenih grafa, a kaj je najgore u svemu tome, za 2-3 god. cijena 2080ti će bit mala beba spram budućih modela koje će izić na tržište, doduše, ionak nas polako treniraju na visoke cijene, a neće me ni čudit dok će neka serija 4xxx koštat 17-18tkn flagšip grafa, naravno to samo vrijedi ak ne bude konkurencije na vidiku.

 

Promster ned 17.11.2019 15:17
zvonac kaže...

 Točno!

2080Ti ni 4k nemre vrtit kak spada, tek sljedeća generacija će bit valda spremna za 4k gaming uz naravno veću cijenu, a taj trendu većih cijena svi svjedočimo..

Premium iskustvo znači bit beta tester, premium iskustvo samo na papiru. Ne ponekad, nego učestalo patit oko nekih problema, to je počela bit uobičajena praksa kod igri za PC, zlatna vremena gejminga i kolko tolko jeftinijh grafi su prošla..

 

Bahata nevidija nema konkurenciji u klasi 2080ti pa eto otud astronomska cijena, grafička neće bit nikad najsigurnija kupnja pogotovo flagšip model, jer igra ne ovisi samo o snazi hardvera nego i softverskoj strani a to je nažalost počela bit svakodnevica, umjesto igri dobijemo benchmark igru koja će bit tek namjenjena za sljedeću generaciju igri, između ostalog, čuo si za riječ, igre koje su rađene za konzole a portane na PC a takvih je podosta, rezultate toga znamo većina nas kakvi su..

 

Osobno, najsigurnija mi je varijanta nabavka PS5, tamo točno znam što dobijem i miran sam dost dugo vremena a i što je najbolje u svemu tome, igre su rađene isključivo za tu platformu (konzolu).

Igrati se bez problema, kupuje konzolu, eto što reć više

 

Jasna mi je koncepcija igranja sa mišom i tipkovnicom i to se ne može samo tako zamjenit, al draž tog igranja ubiju druge stvari.

 

Ovi moji zadnji postovi su orijentirani više na gtx2080ti i nevidijno luđačko nabijanje cijena precijenjenih grafa, a kaj je najgore u svemu tome, za 2-3 god. cijena 2080ti će bit mala beba spram budućih modela koje će izić na tržište, doduše, ionak nas polako treniraju na visoke cijene, a neće me ni čudit dok će neka serija 4xxx koštat 17-18tkn flagšip grafa, naravno to samo vrijedi ak ne bude konkurencije na vidiku.

 

Kako RTX 2080Ti ne može vrtjeti 4K? Ne može možda u 144 fpsa ali u 60 ugodno može, s tim da 4K 144Hz monitori dođu ko polovan auto...Priča se da će Ampere biti jeftiniji od Turinga, ključna riječ 'priča se'.

Ja nisam beta tester, a opet rekao bih da imam premium iskustvo, ovisi kaj kupuješ, ako kupuješ Bethesdine bljuvotine, ili Ubisoftova reciklirana govna, tu si si sam kriv, isto kao i za preorder,a ista je stvar bio ti na konzoli ili PC-u. Opet, ne znam gdje se to toliko pati da je to uobičajna praksa, ima toga, ali pretjeruješ. Ja se ni ne sjećam kad me zadnji put neka igra toliko naživcirala iz tehničkog aspekta.

 

Najisplativija kupnja je kupnja rabljene grafiče, to i sam prakticiram...Miš i tipkovnica se nikako ne mogu zamjeniti, no opet ne mogu se ni apsolutno odlične PS ekskluzive.

 

Pobrali su dosta govana, tj. još uvijek im se sere za RT i cijena nove serije, ne prodaju se kao Pascal, i sumnjam da će dizati cijene. Probali su di je granica i mislim da su saznali, od tud idu i priče o manjim cijenama. Možemo mi nagađat i raspravljati o cijenama budućih kartica, ali to je besmisleno, vidjeli smo sa 5700 i 5700XT da se cijene mijenjaju 3 tjedna prije izdavanja.

 

 

 

Rhodin ned 17.11.2019 19:13

Odustao sam od teme 4K kad sam shvatio da hrpu naslova 2080 Ti ne može gurat 60Hz na max, a da podjednako naslova na 1440p neidu preko 100njak Hz

Još uvijek ima "prostora za rast" za "ugodno" 1440p igranje, a 4K monitori gdje će to bit moguće nisu ni u najavi za 2020. "po pristojnim cijenama".

 

Tek nekoliko monitora može dat usporedivo iskustvo na 4K onome što postoji na 1440p, a ne vidim da će ampere / big navi biti u mogučnosti držat korak sa njima. Uzet 2* 2080Ti za takav gaming je... a kako kome, ako zarađuješ 100k $ godišnje, vjerojatno Ok, nama ostalima budalaština.

Rhodin pon 18.11.2019 18:05
DonOscar kaže...
Jos kad "Bajo moj samo max postavke" ne bi bilo predmet ismijavanja kakvo je mozda bih se i slozio s tobom.

Ja ne razumijem u kojem svemiru bih iskrcao 20k kuna za 27" 4K monitor na 144 Hz, dodatnih 10 (sad i 8+) K kuna za grafu i onda smanjivao detalje i u konačnici dobio "lošiju" sliku nego susjed na 144Hz 1440p monitoru od 4-5k kuna i grafom od 4-6k kuna, jer eto, njemu grafa na max postavkama drži 80-144 fps sa freesyncom, a tebi pada ispod 50, a nikad nije preko 80, ili toliko smanjiš postavke da je nebitno da se drži 80+ fps jer je kvaliteta onoga što gledaš miljama daleko - tak i konzole rade na 4K.

 

Na stranu "Bajo moj samo max postavke" - gustoća pixela nije sve, pogotovo na veličini monitora i udaljenosti gdje se to ne vidi. Platiš puta 3, nekad i više, a rezultat je porazan. Onda ubaciš nutra drugu 2080 Ti za duplo para, jače napajanje, svašta nešto i dobiješ za n puta više novaca usporedno ili "nešto bolje" iskustvo.

 

"RT on" neću ni spominjat, to sam odavno odkomentirao kao nvidijinu bedasoću, i iako se neki kunu u to, ako mi 2080 Ti na 1080p ne daje 60 fps to nije proizvod, to je smijurija.

DonOscar pon 18.11.2019 18:41

Ne branim ja trenutme rtx kartice, daleko od toga, vec kazem kako ce sve na max nafrljiti samo neznalica. U gotovo svakoj igri se detalji mogu postimati da gubis jako malo na vizualnom dojmu, a dobijes 30-40% fpsa vise. Na taj nacin rtx 2080 ti postaje kartica koja je itekako sposobna vrtiti i one najzahtjevnije naslove u 4k na 100+ fpsa. Ovo tvoje dace tada igra izgledati losije nego na 1440p max je smijesno...

W_Cole čet 5.12.2019 09:06

Imam RTX 2070super Asus Strix.
Uparena sa i7 9700K 5.0ghz, 32gb rama.
E sad tražim po forumima zašto se događa da se kartica smrzne.
znaći vrti sve normalno u igri, pa zastane na sekundu-dve fps padne na 10 pa natrag bude sve normalno.
Sve vrtim na Rog PG279q monitoru
1440p 165hz.
stara gtx1060 i rtx2060 vrtjela sve normalno, a ova sad užas nije moguće online igranje.
Imate kakav savjet.?

Puls3 čet 5.12.2019 13:07
W_Cole kaže...
Imam RTX 2070super Asus Strix.
Uparena sa i7 9700K 5.0ghz, 32gb rama.
E sad tražim po forumima zašto se događa da se kartica smrzne.
znaći vrti sve normalno u igri, pa zastane na sekundu-dve fps padne na 10 pa natrag bude sve normalno.
Sve vrtim na Rog PG279q monitoru
1440p 165hz.
stara gtx1060 i rtx2060 vrtjela sve normalno, a ova sad užas nije moguće online igranje.
Imate kakav savjet.?

Koja igra, brzina rama, napajanje ? Probao reinstalaciju driver-a s DDU-om ?

itomic009 čet 5.12.2019 13:17
W_Cole kaže...
Imam RTX 2070super Asus Strix.
Uparena sa i7 9700K 5.0ghz, 32gb rama.
E sad tražim po forumima zašto se događa da se kartica smrzne.
znaći vrti sve normalno u igri, pa zastane na sekundu-dve fps padne na 10 pa natrag bude sve normalno.
Sve vrtim na Rog PG279q monitoru
1440p 165hz.
stara gtx1060 i rtx2060 vrtjela sve normalno, a ova sad užas nije moguće online igranje.
Imate kakav savjet.?

  Koliko si platio tu RTX 2070 SUPER od Asusa ?

W_Cole čet 5.12.2019 17:04

sve koje sam probao, novi CoD MW, nfs heat, cs:go, battlefield V, gta v, tomb raider, u svim igrama, kao da se isključuje na sekundu.
sve sam probao i deinstalacija, novi windows 10 original kupljena licensa.
Ram je dominator platinum 3200mhz (xmp)
Napajanje 650w corsair rmx gold.
Benchmark prolazi bez problema, al samo testiranje grafičke isto padne fps na sekundu. Neznam što učiniti.

ansha čet 5.12.2019 17:15
itomic009 kaže...

  Koliko si platio tu RTX 2070 SUPER od Asusa ?

Covjek u odgovarajucoj temi pita za savjet oko problema koji ima a ti ga cekas na volej kako bi mu ocitao lekciju da je karticu debelo preplatio?

 

Apsolutno je previse dao, al kartica je kupljena i to sad vise nije bitno, nije pitao za savjet o kupnji. 

 

Vrlo ne konstruktivno, ili mu pomozi ili ne kenjaj. 

ansha čet 5.12.2019 17:17
W_Cole kaže...
sve koje sam probao, novi CoD MW, nfs heat, cs:go, battlefield V, gta v, tomb raider, u svim igrama, kao da se isključuje na sekundu.
sve sam probao i deinstalacija, novi windows 10 original kupljena licensa.
Ram je dominator platinum 3200mhz (xmp)
Napajanje 650w corsair rmx gold.
Benchmark prolazi bez problema, al samo testiranje grafičke isto padne fps na sekundu. Neznam što učiniti.

Djeluje kao pregrijavanje neke komponente na kartici ako je u relativno pravilnim razmacima. Jesi provjeravao temperature?

W_Cole čet 5.12.2019 17:42

A jasno da sam dao previše, al do sad samo strix modele imao i nikad problema.
Čitao sve naokolo ne nalazim ništa,
temperature su jako niske, sve odlično hladim.
Čak i fifa 20 cvika, odmah u startu na loading screenu.
imam matičnu hero xi ona ima 8+4 pinski napon za cpu, zaštekano je samo ovaj od 8? Piše da treba dodatno 4 samo ako se koriste 2 gpu. Možda tu problem da ne dobije dovoljno struje?

Jakovp čet 5.12.2019 18:11
W_Cole kaže...
A jasno da sam dao previše, al do sad samo strix modele imao i nikad problema.
Čitao sve naokolo ne nalazim ništa,
temperature su jako niske, sve odlično hladim.
Čak i fifa 20 cvika, odmah u startu na loading screenu.
imam matičnu hero xi ona ima 8+4 pinski napon za cpu, zaštekano je samo ovaj od 8? Piše da treba dodatno 4 samo ako se koriste 2 gpu. Možda tu problem da ne dobije dovoljno struje?

 

Apsolutno ne.

itomic009 čet 5.12.2019 18:16
ansha kaže...
itomic009 kaže...

  Koliko si platio tu RTX 2070 SUPER od Asusa ?

Covjek u odgovarajucoj temi pita za savjet oko problema koji ima a ti ga cekas na volej kako bi mu ocitao lekciju da je karticu debelo preplatio?

 

Apsolutno je previse dao, al kartica je kupljena i to sad vise nije bitno, nije pitao za savjet o kupnji. 

 

Vrlo ne konstruktivno, ili mu pomozi ili ne kenjaj. 

  Bravo Tito, Juga te nema.

W_Cole kaže...
A jasno da sam dao previše, al do sad samo strix modele imao i nikad problema.
Čitao sve naokolo ne nalazim ništa,
temperature su jako niske, sve odlično hladim.
Čak i fifa 20 cvika, odmah u startu na loading screenu.
imam matičnu hero xi ona ima 8+4 pinski napon za cpu, zaštekano je samo ovaj od 8? Piše da treba dodatno 4 samo ako se koriste 2 gpu. Možda tu problem da ne dobije dovoljno struje?

 Preporučio bih ti da ako već nemaš staviš zadnji driver za grafu. Ako nema pomaka onda testiraj grafu u drugom računalu (frend, rodbina, netko treći). Ako je isto i tamo, onda reklamacija. Ako nije, onda Windows reinstal a valjalo bi provjeriti i napajanje u tom slučaju (ako valja u drugom kompu grafa). Napajanje jeste i više nego dovoljno, ali ne znamo koliko je staro a koliko god da je staro, može biti neispravno.

David00000 čet 5.12.2019 18:22
itomic009 kaže...

 Preporučio bih ti da ako već nemaš staviš zadnji driver za grafu. Ako nema pomaka onda testiraj grafu u drugom računalu (frend, rodbina, netko treći). Ako je isto i tamo, onda reklamacija. Ako nije, onda Windows reinstal a valjalo bi provjeriti i napajanje u tom slučaju (ako valja u drugom kompu grafa). Napajanje jeste i više nego dovoljno, ali ne znamo koliko je staro a koliko god da je staro, može biti neispravno.

 Hwinfo64, tamo nek si pogleda napone dali mu padaju ispod 12v, tako i ostale. Covjek veli da kad igra online steka? sp igre ne stekaju? Takt procesora uredan? napon, veli temperature jako niske? kaj mu to znaci, nekima je i 85°c+ nisko.

W_Cole čet 5.12.2019 19:29

Napajanje staro 2 godine, ispravno je, testirano, a i na prošloj konfiguraciji rtx 2060 sve normalno vrtjelo.
Sad zamijenio za novu 2070 super i ne radi.
Probali sad testirat u drugom kompu i isto, gledamo temperature, čim prođe 55 odmah šteka, čak je izbacilo i van iz igre i testiranja.
pa na grafu za temperature ne prolazi ni gpu ni cpu dalje od 71 na 100% opterečenja, u mojoj konfiguraciji.
Stvarno neznam što je.
drugi tjedan mi ionako dolazi novo napajanje pa ćemo vidjet, ako i dalje neće, pa ću reklamirat, a grafa stara 3 dana, nova iz dućana.

da procesor je oc kako spada, mada sam probao i na tvornički sve al nema pomaka.
Ma sve cvika pomalo i sp i online, spomenuo online kad samo to većinom igram.

itomic009 čet 5.12.2019 19:45

 A onda je vjerojatno grafa. Ako ti se da čekati drugo napajanje, sačekaj. Ja bi na tvom mjestu slao to što prije na reklamaciju i gotovo, ne bi bio prvi artikl koji ne valja a nov, dešava se. Imaš integriranu pa možeš biti bez grafe dok se ne riješi, šta ćeš. A za OC, ja ne vidim nikakvog smisla da se taj CPU clocka sa stock takta za tu grafu ni pod razno. 

W_Cole čet 5.12.2019 22:04

evo krenuo igrat 5min igrao izbacilo me van i dobio plavi ekran.
I gledam log na kompu temperature sve uredu, moguće da nešto drugo zeza recimo m.2 ssd kojeg nisam imao do sad, te monitor na DP do sad imao HDMI na 60hz.
Jer kad zastane na sek stane i zvuk i video, fps se spusti na 10 pa natrag poveća preko 100.
Da ponovim, vrtim na 1440p 165hz monitoru.

Ide ona odmah u pon na reklamaciju osobno u ZG te cijeli komp na test pa da vidimo što je.
Jer ja ne nalazim ništa.
To je novi komp slagan 27.11 sve nove komponente, osim napajanja koje imam od prošle konfiguracije.

W_Cole čet 5.12.2019 22:04

evo krenuo igrat 5min igrao izbacilo me van i dobio plavi ekran.
I gledam log na kompu temperature sve uredu, moguće da nešto drugo zeza recimo m.2 ssd kojeg nisam imao do sad, te monitor na DP do sad imao HDMI na 60hz.
Jer kad zastane na sek stane i zvuk i video, fps se spusti na 10 pa natrag poveća preko 100.
Da ponovim, vrtim na 1440p 165hz monitoru.

Ide ona odmah u pon na reklamaciju osobno u ZG te cijeli komp na test pa da vidimo što je.
Jer ja ne nalazim ništa.
To je novi komp slagan 27.11 sve nove komponente, osim napajanja koje imam od prošle konfiguracije.

ansha čet 5.12.2019 22:51
W_Cole kaže...
evo krenuo igrat 5min igrao izbacilo me van i dobio plavi ekran.
I gledam log na kompu temperature sve uredu, moguće da nešto drugo zeza recimo m.2 ssd kojeg nisam imao do sad, te monitor na DP do sad imao HDMI na 60hz.
Jer kad zastane na sek stane i zvuk i video, fps se spusti na 10 pa natrag poveća preko 100.
Da ponovim, vrtim na 1440p 165hz monitoru.

Ide ona odmah u pon na reklamaciju osobno u ZG te cijeli komp na test pa da vidimo što je.
Jer ja ne nalazim ništa.
To je novi komp slagan 27.11 sve nove komponente, osim napajanja koje imam od prošle konfiguracije.

Ajde ovo skini i pokreni kad su blue screenovi u igri...