Grafičke kartice

NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

NoDe31 uto 10.9.2019 21:38
Promster kaže...

Usporedba je na mjestu, čovjek je uspoređivao različita iskustva koja su mu pružila kartice.

 

Pogledaj post odmah ispod svog...A ako se netko 'kači' to ste onda vi, forumski dušebrižnici...

 

I ako baš hoćeš GTX 1080 vs RTX 2080, 37% ja itekako mogu izmjeriti.

 

 

 

 

 Usporedba je blesava što god ti mislio... Vau tri generacije starija grafa je toliko sporija u odnosu na najnoviju RTX 2080... Eto toliko je fascinantno... Čudo ne viđeno... 

Također ne govori u množini, jer ja nigdi nisam spomenuo njegovu kupnju i dal je opravdano... Zaboli me ona stvar tko što u kanti ima i koliko para potroši na nju...

Za 1080 vs 2080 si u pravu, priznam grešku... 

MEGATAMA uto 10.9.2019 22:31
Promster kaže...

A kaj vas svrbi kaj si je on kupio, i kolko para je potrošio? Jal? Zavist? Ljubomora?

 

I kaj fali usporedbi s 970, karticu koju je ON prije imao, ne razumijem...Ne smije reći kakav boost je dobio? Smiješni ste.

Da,usporedio sam sa grafom koju imam u staroj konfi na Witcheru 3 koji sam odigrao onda kada je izasao i kakav mi je dojam danas na ovoj konfi.

Inace ekipa se ponasa kao da sam kupio jahtu od 200 milijuna eura a ne obican gpu 😂😂😂😂

 

Pa kupio sam i Ps Pro,Xbox X,Nintendo Switch i negdje oko 300 igara kombinirano za te platforme....sta bih trebao vagat koliko mi je bila isplativa svaka ta kupnja? 😂

 

Kupim to jer volim gaming i ne brine me koliko sam potrosio....

Isto kao sto sam uzeo OLED,kvalitetan Sony soundbar itd itd.....

 

Previse se brinete za moju dobrobit 😁😁😁😁😁

NoDe31 uto 10.9.2019 23:09
MEGATAMA kaže...

 

Previse se brinete za moju dobrobit 😁😁😁😁😁

 Ja uopšte ne brinem za tvoju dobrobit... Samo sam rekao da ti je usporedba tih dviju kartica blesava... Što se mene tiče možeš kupit i Titan RTX, ako imaš para i želju "go for it"... 

metallic sri 11.9.2019 07:44
Promster kaže...
NoDe31 kaže...
Promster kaže...

A kaj vas svrbi kaj si je on kupio, i kolko para je potrošio? Jal? Zavist? Ljubomora?

 

I kaj fali usporedbi s 970, karticu koju je ON prije imao, ne razumijem...Ne smije reći kakav boost je dobio? Smiješni ste.

 Kao što rekoh, usporedba je glupa... Nit je isti cijenovni rang i još ktome tri generacije stara grafa... A boostu se čudit ko pura dreku u ovoj usporedbi je također nadasve blesavo... Što se kupnje tiće, mislim da nitko nije ništa komentirao povodom toga, pa nez zašto se kačiš na to ko muha na gofno?.... Njegova lova, negova stvar.... 

Usporedba je na mjestu, čovjek je uspoređivao različita iskustva koja su mu pružila kartice.

 

Pogledaj post odmah ispod svog...A ako se netko 'kači' to ste onda vi, forumski dušebrižnici...

 

I ako baš hoćeš GTX 1080 vs RTX 2080, 37% ja itekako mogu izmjeriti.

 

 

 

Ovakve tablice van konteksta su uvik tuga žešća!!!

 

Obično im je u cilju pohvaliti novu generaciju preko ledja minule.

Svi znamo kako ide, od starih im ostane rezultat sa prvim driverom referentače(od tada 1080 dobije bržu memoriju i brutalne CLOCK boost NON-ref revizije), onda stave te stare rezultate u ovako lipu tablicu kontra nekih koje treba gurati u prodaju. Moš mislit da je 37% brža!! KEK

 

Nakon prvotnog oduševljena RTX serijom, gtx PASCAL ostaje sigurnjak i ova serija se od Nvidie može slobodno preskočiti.

Koliko se mogu sitit, dobre nererferentne 1080 su bile između 2060, a bliže 2070...

Zbog svega toga ova serija i nema neki sjajan uspjeh.

 

pozz

Promster sri 11.9.2019 09:06
metallic kaže...

Ovakve tablice van konteksta su uvik tuga žešća!!!

 

Obično im je u cilju pohvaliti novu generaciju preko ledja minule.

Svi znamo kako ide, od starih im ostane rezultat sa prvim driverom referentače(od tada 1080 dobije bržu memoriju i brutalne CLOCK boost NON-ref revizije), onda stave te stare rezultate u ovako lipu tablicu kontra nekih koje treba gurati u prodaju. Moš mislit da je 37% brža!! KEK

 

Nakon prvotnog oduševljena RTX serijom, gtx PASCAL ostaje sigurnjak i ova serija se od Nvidie može slobodno preskočiti.

Koliko se mogu sitit, dobre nererferentne 1080 su bile između 2060, a bliže 2070...

Zbog svega toga ova serija i nema neki sjajan uspjeh.

 

pozz

Kao prvo, TechPowerup ne reciklira rezultate, već svaku karticu testira iznova sa zadnjim dostupnim driverima za oba tabora. Već tu si u krivu.

 

Ti znači hoćeš reći da prilikom testiranja novih naslova (Control, Metro, BF V...), dečki instaliraju 3 godine stare drivere koji su bili aktualni kad je GTX 1080 izlazila? Postoje non-reference kartice koje nude bolje clockove? No i? To vrijedi za obje kartice.

 

Nitko ne veli da je Turing best buy, i da to treba kupiti, ali ako je nešto istina, onda je istina.

metallic sri 11.9.2019 09:38
Promster kaže...
metallic kaže...

Ovakve tablice van konteksta su uvik tuga žešća!!!

 

Obično im je u cilju pohvaliti novu generaciju preko ledja minule.

Svi znamo kako ide, od starih im ostane rezultat sa prvim driverom referentače(od tada 1080 dobije bržu memoriju i brutalne CLOCK boost NON-ref revizije), onda stave te stare rezultate u ovako lipu tablicu kontra nekih koje treba gurati u prodaju. Moš mislit da je 37% brža!! KEK

 

Nakon prvotnog oduševljena RTX serijom, gtx PASCAL ostaje sigurnjak i ova serija se od Nvidie može slobodno preskočiti.

Koliko se mogu sitit, dobre nererferentne 1080 su bile između 2060, a bliže 2070...

Zbog svega toga ova serija i nema neki sjajan uspjeh.

 

pozz

Kao prvo, TechPowerup ne reciklira rezultate, već svaku karticu testira iznova sa zadnjim dostupnim driverima za oba tabora. Već tu si u krivu.

 

Ti znači hoćeš reći da prilikom testiranja novih naslova (Control, Metro, BF V...), dečki instaliraju 3 godine stare drivere koji su bili aktualni kad je GTX 1080 izlazila? Postoje non-reference kartice koje nude bolje clockove? No i? To vrijedi za obje kartice.

 

Nitko ne veli da je Turing best buy, i da to treba kupiti, ali ako je nešto istina, onda je istina.

Sad si dodao objasnjenje cija je tablica i kako vrše test pa se neki zakljucak moze dobiti. Ono sto sam tvrdio na prijasnjim podatcima je tocno, stara je to praksa i prljava.

 

Meni je neozbiljno sto ne pise model kartice pa sami vadimo zaključke o kojoj se radi.  Razlike mogu lipo varirati. U onom drugom dijelu posta si u pravu.

 

Turing je sumrak gaminga s ovim cijenama, nije ni gtx 1080ti bila povoljna ali ko ju je kupio, može se tuci nogom u guzicu. Turing je shit po $//perf. Eto.

 

Promster sri 11.9.2019 14:08
ansha kaže...
Kant kaže...
Friday kaže...

Graficke kartice su zlo i nemojte ih kupovati

 A ako ih baš morate kupiti, onda rudarite s njima!

Vidis mogao bi, koliko se danas izgubi $ dnevno rudareci?

Ovisi kradeš li struju u firmi ili ne.

Kant sri 11.9.2019 18:02
ansha kaže...
Kant kaže...
Friday kaže...

Graficke kartice su zlo i nemojte ih kupovati

 A ako ih baš morate kupiti, onda rudarite s njima!

Vidis mogao bi, koliko se danas izgubi $ dnevno rudareci?

 Dosta, ali manje nego da se drogiraš!

ansha sri 11.9.2019 21:10
Kant kaže...
ansha kaže...
Kant kaže...
Friday kaže...

Graficke kartice su zlo i nemojte ih kupovati

 A ako ih baš morate kupiti, onda rudarite s njima!

Vidis mogao bi, koliko se danas izgubi $ dnevno rudareci?

 Dosta, ali manje nego da se drogiraš!

Vec se drogiram pa nece biti problem jos malo izdvojit za majnanje 

Aportus pet 13.9.2019 17:00

U zadnje vrijeme sam primjetio da mi u igrama pada fps i zna na milisekunde stati slika, nista drasticno ali se primjeti. Primjetio sam to u gta v i Pubgu.

Znaci windows i  driver od grafe updatean na najnoviju verziju.

Jest da jos imam monitor od 60hz xP , on je i dalje problem ali nije do njega meni se cini.

Detalji PCa su pod moj PC. Ima li tko ovakvo iskustvo ?

Valentin17 sub 14.9.2019 07:11
Aportus kaže...

Citam sada na hrvatskoj gaming zajednici clanak da sa novim windows updateom  se smanjuje snaga procesora 30-40 posto....mozda tu ima neke poveznice oko moga problema... hmm

To se vrlo lako provjeri, disk sa OSom otpojiš i snimiš novu instalaciju na drugi disk koji imaš i vrlo brzo vidiš da li je to problem.

ps. ne vjerujem da je do toga, ali treba provjeriti.

Rhodin sub 14.9.2019 08:19
Aportus kaže...

U zadnje vrijeme sam primjetio da mi u igrama pada fps i zna na milisekunde stati slika, nista drasticno ali se primjeti. Primjetio sam to u gta v i Pubgu.

Znaci windows i  driver od grafe updatean na najnoviju verziju.

Jest da jos imam monitor od 60hz xP , on je i dalje problem ali nije do njega meni se cini.

Detalji PCa su pod moj PC. Ima li tko ovakvo iskustvo ?

Ako je samo povremeno i kratkotrajno, vidi da ti nije neki glupi pozadinski proces.

 

Ja sam pitao slično pitanje prije 3-4 mjeseca, uglavnom je bilo izignorirano jer nema nekog pametnog odgovora što ti netko može dat - ne bi se trebalo događat i u normalnim uvjetima većini korisnika se ne dešava.

 

Osobno sam skužio da je outlook prilikom sinhronizacije sa3 mail repozitorija naletio na jedan kojem je istekao password i trebalo ga je mijenjat. sreća je htjela da je to "onaj" koji ima specifičnu svrhu i gotovo nikad ga ne koristim pa mi je trebalo vremena da skužim. Imao je tada krato izbacivanje error prozora. Radilo se kako ti kažeš o djeliću sekunde, veći problem je bio što je uz kratki fps drop uzrokovao "otpuštanje" pritiska tipke miša, a hodao sam u igri koju sam tada igrao pritiskom tipke miša... defakto te zaustavi moraš otpustit miš i kliknut da bi nastavio hodat - ništa posebno samo je bilo iritantno.

 

Vjerojatno te slični background proces/servis zeza, ako ima neki sličan problem, te u trenutku updata javi error ili počinje sken ili nešto što kratko uzrokuje osjetni pad performansi u igri.

Velim, meni je fps drop trajao vrlo kratko, gotovo neprimjetno (osjetilo se doduše), ali veći problem je bio taj disconnect miša.

Friday sub 14.9.2019 09:34

Najnevjerojatniji razlog za lag sam otkrio prije kojih 2 mjeseca. Gledao sam neku seriju ili film preko novog NUC-a. Svako malo zatrza. Isto sam update-ao sve, probaj ovo, probaj ono... Poludio vec jer je u odnosu na stari NUC strojcina i pol a slika zatrzava povremeno.

Da bih skontao dok je KODI bio ugasen da se pozadina na desktopu promjeni svakih 60 sekundi. Upalim task manager i vidim da se iGPU zakuca na 100% na trenutak dok se to dogadja. Iskljucio promjenu pozadine i lagovi nestali.

 

Aportus sub 14.9.2019 09:51

Imam wallpaper engine ali sa tim govancetom prije nije bilo problema. Temperature na grafi i proci su iste. U idleu grafa je 36, proc 35, load grafa 66 max a proc do 70.

Znaci to me pocelo zezati prije 4 dana. Digao sam sinoc sistem i ponovno instalao drive za grafu, hvala vam na odgovorima. Havarija jos traje jer nisam siguran da sam rijesio problem

Friday sub 14.9.2019 12:02
Aportus kaže...

Imam wallpaper engine ali sa tim govancetom prije nije bilo problema. Temperature na grafi i proci su iste. U idleu grafa je 36, proc 35, load grafa 66 max a proc do 70.

Znaci to me pocelo zezati prije 4 dana. Digao sam sinoc sistem i ponovno instalao drive za grafu, hvala vam na odgovorima. Havarija jos traje jer nisam siguran da sam rijesio problem

 

Nisam ni ja imao problema s time prije. Pokusaj stopirati promjene pozadine na desktopu i vidi jel pomaze

Friday pon 30.9.2019 10:45
3dfx kaže...
Srce Isusovo kaže...

Koju tihu i relativno hladnu super 2070 uzet? Gigabyte windforce?

Gainward fantomku

 

Imao sam 2080 phoenix i bio sam totalno fasciniram hladjenjem. Izuzetno tiha i hladna.

DonOscar pon 30.9.2019 10:56
Shockwave kaže...
DonOscar kaže...

Da, to je dobar model.

 Sta nisu ti modeli dosta defektni? Na redditu se najvise zale na gigabyte modele, pogotovo na taj.

Znam da je dobar model po pitanju hladenja, al ne znam te price sa reddita. Po redditu ima svakakve ekipe, vecinom sa slabim znanjem, pa po njemu bas i ne volim suditi neki proizvod. Osim toga kad napises "rtx 2070 (umetni model) problems" za svaki ce ti izbaciti hrpu topica sa reddita...

Srce Isusovo pon 30.9.2019 13:43
metallic kaže...

Hm, ako imaš tu grafu pof MOj PC i taj monitor..?

 

Mogao bi komotno preskočiti ovu seriju RTX poreza, zar ne?!

 Upravo to imam ali ne mogu baš čekat... Do cyberpunka moram imat novu grafu, cca 4,5k kuna mogu odvojit ali dolaze u obzir i polovnjače. Tako da za sada skupljam info pa ćemo vidjet što ću i kako ću, a ako do tada izađe nešto novije i bolje - super. Bit će onda para i za to.