Grafičke kartice

NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

HCgamingCRO čet 13.6.2019 12:49
Paolo Maldini kaže...

Nažalost ne vidim kako AMD može išta nVidiji. Najebali smo svi skupa bez poštene konkurencije. PS5 sada izgleda još primamljivije.

PS retardirana imena novih grafa, nikako u skladu s nVidijinom tradicijom.

 pa neznam kako AMD nije postena konkurencija zelenima i plavima...je da nemaju neku flagship karticu  ali da ova NAVI linija nije najavljena nebi ni ova SUPER od nvidije budimo realni...ljudi kupuje zelene radi computing snage zato im je i tecaj do jaja...J.H huang je veliki inzinjer i moze bolje od ovoga ali nije on taj koji diktira sto ce van,jel im i gejming nije 1. stvar na popisu..a ps5 ide na sony/amd custom chip cak... i super je da dolazi SUPER jel izgleda da ce navi oderati skroz 2060 i 2070 a to je onaj sweet spot gejminga gdje je najveca lova na mid/high range-u..

ali da donekle imas pravo jel AMD stalno kasni za nvidijom pa je nvidia i najlogicni izbor uvik gdje na kraju kako velis nemas neke konkurencije kad bolje razmislim 

Dado_ZG78 čet 13.6.2019 13:28

Ja sam htio na godinu ubost Radeonku ali sad kad je službeno najavljeno kako će Cyberpunk 2077 skroz podržati Nvidia ray tracing (RTX) i screenshot-ovi izgledaju fenomenalno, ne znam više. Izgleda da opet uzimam Nvidiu 

Shockwave čet 13.6.2019 13:43
3dfx kaže...
Paolo Maldini kaže...

Nažalost ne vidim kako AMD može išta nVidiji. Najebali smo svi skupa bez poštene konkurencije. PS5 sada izgleda još primamljivije.

PS retardirana imena novih grafa, nikako u skladu s nVidijinom tradicijom.

 a strpit cemo se jos godinu/dvije dok intel ne pokaze svoju krticu

 

inace ovaj SUPER line up je dobar za nas, ako se ovi leakovi pokazu istiniti

 

cijene postojecih idu dolje, a nova linija ide ovako:

 

2060 super - cijena kao 2060 a performanse kao 2070

2070 super - cijena kao 2070 a performanse kao 2080

2080 super - cijena kao 2080 a performanse kao 2080Ti

2080Ti super - cijena kao 2080Ti a performanse kao 2080 Titan X

 

naravno ako bude ovako kako pise u tim curenjima 

 

sto se konzola tice, pa svatko tko voli igre bi trebao imati i konzolu i pc, previse dobrih single player ekskluziva ima na PS, da bi se to propustilo

 Ova 2060 super je odlicna stvar, dobijes 10% vece performanse i 8 gb memorije, sto je kronicno falilo originalnoj verziji, bit ce best buy.

 

itomic009 čet 13.6.2019 14:46

  Pa da, bit će taman nešto malo sporija u prosijeku nego sada RTX 2070, ali ako bude unutar 5% (a hoće) to je zanemarivo. Ako to bude koštalo 3000kn, onda je ok. Ali ovo opet ne mijenja ništa bitno na usporedi s Navi jer će opet bit li-la s RX 5700, samo će očito i AMD morati odmah u startu korigirati cijene Navi grafa pa biraj.   Isto je i za RTX 2070 SUPER, bit će li-la s Navi RX 5700 XT.  Ovo doduše je smuvalo AMD u kontekstu da će za malo manje para dati iste ili nešto brže kartice, sad će samo bit da će biti sličnih performansi ali i cijena. Pa sad, kako koji model bude cijenovno pozicioniran, i tko što voli pa nek bira.

Rhodin pet 14.6.2019 09:33
Shockwave kaže...

Za slicne performanse i cijenu nvidia ce i dalje dominirati, AMD ce morati malo vise spustiti cijenu.

Dal ti misliš da to gameru sa iole mozga u glavi treba biti bitno?

Pa meni je super da nVidia samo sa najavom ATI-a i lekanim sadržajem spušta cijene jednu stepenicu niže.

Bit će mo još bolje ako AMD zbog toga korigira svoje cijene. Bit će najbolje ako uđu u rat i cijene se vrate gdje su bile prije 5-6 godina, dakle da 2080 bude u razini 3000kn, dok Ti ne pređe 4k

 

Ja ne znam kako vas osobno boli ko će domonirat i koji time vodi? Vaš (ili naš budući i ja imam zelene grafe trenutno) tim kad vodi, tj. kad OVOLIKO vodi, to samo dovede do toga da moram dizat kredit da bih uzeo računalo koje, kad ga jednom posložim kako želim, košta ko pola novog auta.

 

12k kuna za gaming grafičku... pa prošli high end PC sa (gotovo) top grafom po izlasku nije bio 12k kuna (išao sam na 970, a ne 980), sad je grafa skuplja od cijelog kompa kad sam ga uzimao. sa 980 bi ispao možda 13.5

ansha pet 14.6.2019 09:45
Rhodin kaže...

12k kuna za gaming grafičku... pa prošli high end PC sa (gotovo) top grafom po izlasku nije bio 12k kuna (išao sam na 970, a ne 980), sad je grafa skuplja od cijelog kompa kad sam ga uzimao. sa 980 bi ispao možda 13.5

Cekaj, tebe to vrijedja ili sta? Pa koga briga ako misle izbacit i gaming kartice od 100k kn, kupujes ono sta ti treba i sta si mozes priustit. 

Uostalom, nikad nije bilo jeftinije imat dobre full-hd performanse, tako da je gaming sve jeftiniji a ne sve skuplji. Al ako zelis pratit i napredak grafike i drasticno povecanje rezolucija, onda treba ulozit...

Rhodin pet 14.6.2019 12:06
ansha kaže...
Rhodin kaže...

12k kuna za gaming grafičku... pa prošli high end PC sa (gotovo) top grafom po izlasku nije bio 12k kuna (išao sam na 970, a ne 980), sad je grafa skuplja od cijelog kompa kad sam ga uzimao. sa 980 bi ispao možda 13.5

Cekaj, tebe to vrijedja ili sta? Pa koga briga ako misle izbacit i gaming kartice od 100k kn, kupujes ono sta ti treba i sta si mozes priustit. 

Uostalom, nikad nije bilo jeftinije imat dobre full-hd performanse, tako da je gaming sve jeftiniji a ne sve skuplji. Al ako zelis pratit i napredak grafike i drasticno povecanje rezolucija, onda treba ulozit...

Full HD je na tržištu preko 15 godina, 4K je najavljivan prije 5.... pričat danas o FHD gamingu na PC-u kao "nikad jeftinije" u eri kad konzole idu na 4K, dolaze 8k televizori itd je budalaština po meni, nhf. FHD gaming ja sa svojom GTX 970 imam sasvim solidan, prelaz dalje je ono što je problematično. Da i ne hoda 4K, 1440p bi trebao biti standard. 3 računala sam već izmijenio na FHD... i slažem se, ima sve više poligona, sve više detalja, FHD gaming danas i kad je stigo nije ni blizu jedan drugome, donekle se može opravdati i nove tehnologije i novi proizvodni procesi, ali ne toliko.

I da, vrijeđa me, naravno, cijena grafe. Ako se i odmaknem od 2080 Ti, onda 2080 koja je standardno bila oko 3.5-4.5k, oko 5k ultrahighd end aftermarket modeli je došla skoro 10 na releaseu. Ne znam... možda sam ja čudan, a možda su u šumi, ali meni je to 100% poskupljenje kako god oni to tumačili. Navijat za to, opravdavat ili bilo što mi je također bezveze... ne razumijem kako se sad odjenom mogu nać drastično jeftinije i kako sa toliko malim vremenskim odmakom dobivamo jednu razinu jače za pare jeftinije sa SUPER? Ništa se nije promijenilo samom proizvođaču, nego je najavljena konkurencija. Znači deralo se koliko se moglo... do sada.

HCgamingCRO pet 14.6.2019 12:17

pa opet je full hd u preko 90% posto korisnika jos uvijek diljem svijeta...nemam sada podatak ali mislim da se najvise kartica prodaju u mid/high ranku tipa 1060(2060) 1070(2070) nego neke entuzijatske.. pa ako opale i 2-2.5k dolara za neku titan opet ce onaj kojem je potrbna i ima love kupiti...To sto nema velikih inovacija da ce nesto npr unaprijediti gejmplay a ne samo ga uljepsati pod uvjetom da das performance, nemozemo mi tu nista...jel ipak smo mi ljudi takvi da kad vidimo da je nesto skupo odma je i dobro..nvidija iskoristava to normalno...pogledaj samo sto je bilo prije koju godinu pa kad su mineri sve pokupovali, umjesto da cijena ide dolje jel se treba novo proizvesti oni odu cijenom gore sto nema nikakve logike u svijetu biznisa..samo nama malim potrosacima to mogu prodati takvo sta a ne velikom firmama sigurno..

mozda sam i ja fulao put ali donekle se slazem stobom jel ocito dok ljudi neodu u strajk nema nista...koiko god da je i rtx titan mocna kartica 100% sam siguran  da proizvidni proces na npr 10k takvih grafa neopravdava cijenu od preko 2 k eura..

jel budite sigurni da ce za koju god i AMD izbaciti nesto tipa titan ali sigurno nece nositi tu etiketu od 2k na sebi...

picajzla0707 pet 14.6.2019 12:17
Rhodin kaže...

Full HD je na tržištu preko 15 godina, 4K je najavljivan prije 5.... pričat danas o FHD gamingu na PC-u kao "nikad jeftinije" u eri kad konzole idu na 4K, dolaze 8k televizori itd je budalaština po meni, nhf...

 također nhf., ali pričat o 8k koji nadolazi (valjda bi već poslije nove godine trebali gejmat na tome sve u 16) i 4k - kao očito nečem uobičajenom u svakom domu, u trenutku kad i ta grafa od 10+k kuna jedva pokreće novije igre na mid/low 4k, pa još sve to u hrvatskoj gdje je prosječna plaća kao dječji doplatak ili džeparac za srednješkolca u razvijenijim zemljama, je tek prava budalaština 

 

na koncu, kakve veze ima što je full hd na tržištu toliko dugo

za budget gejmanje, na koje je ionako osuđena velika većina hrvateka, to je sasvim ok rezolucija gdje igre solidno izgledaju i ne krvare oči

ansha pet 14.6.2019 12:25
Rhodin kaže...

Zaboravljas na kvalitetu grafike, jer to je jos bitnije od rezolucije. Hardware ce nuzno uvijek kaskat za softwareom, moras birat izmedju rezolucije i grafike, ne mozes imat i jedno i drugo ni sa najjacim karticama...

BeLLicus pet 28.6.2019 22:02

Koji problem naše trgovine imaju sa Asus Strix karticama, i zašto se toliko napucava cijena na iste http://prntscr.com/o82bxx 2070tka od 5500 pa do 6000kn, čemu zašto, jel asus posebno Hrvatskim dobavljačima daje po većoj cijeni? U media marktu https://www.mediamarkt.de/de/product/_asus-geforce%C2%AE-rtx-2070-rog-strix-advanced-gaming-8gb-90yv0c91-m0na00-2488203.html pričamo o 1500 kn razlike i više, isto je i sa 2080 i 2080TI asus strix u Hr najskuplji a vani mala razlika između gigabyte,msi,asus...

 

 

 

3dfx sub 29.6.2019 10:31
BeLLicus kaže...

Koji problem naše trgovine imaju sa Asus Strix karticama, i zašto se toliko napucava cijena na iste http://prntscr.com/o82bxx 2070tka od 5500 pa do 6000kn, čemu zašto, jel asus posebno Hrvatskim dobavljačima daje po većoj cijeni? U media marktu https://www.mediamarkt.de/de/product/_asus-geforce%C2%AE-rtx-2070-rog-strix-advanced-gaming-8gb-90yv0c91-m0na00-2488203.html pričamo o 1500 kn razlike i više, isto je i sa 2080 i 2080TI asus strix u Hr najskuplji a vani mala razlika između gigabyte,msi,asus...

 

 

 

 nemaju nase trgovine problem sa time, vec jedan jedini distributer za hrvatsku, Msan, koji ti diktira cijene po kojima ce trgovine kupovati, i drzi za sebe visoku marginu, i onda kada ti nase trgovine stave svoju, koja im je manje vise fiksna za sve graficke, i jos dodas 25% poreza dok je u svabiji 19% i dobijes nase astronomske cijene

 

pogledaj recimo kako Gainward ima ok cijene, zato sto ima vise distributera u hrvatskoj pa se kolju sa prodajnim cijenama ducanima, isto i za gigaybte, msi, asrock itd, svi imaju 2-3 distributera, osim Asusa koji ima jednog jedinog i zato je sve od Asusa faking preskupo kod nas

crash11 sub 29.6.2019 12:25
itomic009 kaže...

I zato kod nas nitko ne treba kupit ništa od Asusa i dobro. 

 To ti je kao da kažeš da nitko ne treba kupiti ništa od BMW-a ili Mercedesa jer su preskupi. Tko hoće neka kupi Asusa tko neće neka kupi MSI-a ili ASRock-a. 

Valentin17 sub 29.6.2019 14:22
itomic009 kaže...

I zato kod nas nitko ne treba kupit ništa od Asusa i dobro. 

Ma da barem opravda te novce, ne bi mi bilo žao, ali pogledaš npr. neki test i vidiš da je Strix model u rangu sa osnovnim Gigabyte WF3 modelom,

sa osnovnim Zotac AMP modelom, da je MSI Gaming X Trio po 4 ili 5 FPSa ili čak i više naprijed, a sigurno bi bili i Gigabyte Aorus Extreme,

Zotac AMP Extreme i EVGA FTW3 ICX modeli da su korišteni u testovima.

https://www.youtube.com/watch?v=aKIPwDHgIPQ

Kod nas ASUS treba zaobilaziti u širokom luku po ovim cijenama, a i vani bi trebalo razmisliti dobro prije kupnje i prevrtjeti dosta testova.

Strider-X uto 2.7.2019 10:43

wccftecha

 

July 2: Planned announcement day for all graphics cards (RTX 2060 SUPER, RTX 2070 SUPER, RTX 2080 SUPER). AKA soft launch.
July 9: GeForce RTX 2060 SUPER and GeForce RTX 2070 SUPER arrive on shelves.
July 23: GeForce RTX 2080 SUPER planned to hit the shelves. 
 
Po ovome tek 9.7. dolaze recenzije

Promster uto 2.7.2019 13:53
HCgamingCRO kaže...

https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-2060-super-pictured-up-close

 

https://videocardz.com/81149/nvidia-geforce-rtx-super-series-final-pricing-and-availbility-date-leaked#disqus_thread

 

pa nista toliko "super" samo malo vise cuda jezgre, nesto brzi ram i ajde 2060 napokon i sa 8 GB(mozda i najveca vijest ovog line-upa)...ali sa svime time dolazi i opet veca cijena nego non super za 20-50 dolara ovisno o modelu.

Ma taj "super" izdaju samo zato da malo syebu AMD-ov launch novih GPU-a.